Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχώς κάποια στιγμή το burn-in είναι σίγουρο, ευτυχώς αλλάζουν οθόνη...

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι και σίγουρο. Αυτό είναι υπερβολή.

3 χρόνια τώρα δε μου χει πάθει τίποτα η amoled σε Ν4 και ούτε πιο πριν σε Ν2, S2, S3.

Παίζει ρόλο η χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το είχα ανεχθεί στην θέση σου αυτό Πέτρο, μιας και σίγουρα μιλάμε για ελαττωματικό πάνελ.

Ακόμα και για 1 κολλημένο πιξελ έχω γυρίσει 3 φορές πίσω συσκευή (doa επιτόπου) ακόμα και αν έβγαινα εκτός προγράμματος και έπρεπε να κάνω 30χλμ.

Σκέψου ότι μπορεί να πέσει και να κάνει κάποιο σημάδι. Μετά να σου αρχίσουν τις ιστορίες για αγρίους ότι είναι από την πτώση κλπ.

 

 

Όχι και σίγουρο. Αυτό είναι υπερβολή.

3 χρόνια τώρα δε μου χει πάθει τίποτα η amoled σε Ν4 και ούτε πιο πριν σε Ν2, S2, S3.

Παίζει ρόλο η χρήση.

 

Παρομοίως.

Έχω δει τα πάντα σε OLED κινητά και μόνιτορ της lg, ποτέ σε Samsung.

Ακόμα και το S που έχω ακόμα δεν έχει ίχνος burn in.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου s8 από τότε που έβαλα oreo καταναλωνει πολύ ενέργεια κάτι που σχετίζεται με τη SIM ή το modem . Σε airplane mode με SIM μέσα στη νύχτα από -15 έως-22% πτώση μπαταρίας ενώ πάλι σε airplane χωρίς SIM πέφτει 1με2% . Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου s8 από τότε που έβαλα oreo καταναλωνει πολύ ενέργεια κάτι που σχετίζεται με τη SIM ή το modem . Σε airplane mode με SIM μέσα στη νύχτα από -15 έως-22% πτώση μπαταρίας ενώ πάλι σε airplane χωρίς SIM πέφτει 1με2% . Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό?

Υπάρχουν κάποιες αναφορές για αυτό που αναφέρεις όπως εδώ:

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/help/samsung-s8-oreo-specific-reason-massive-t3761729

 

Πιθανότατα μια επόμενη αναβάθμιση να το λύσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έτσι συμπεριφέρονται όλα τα s8 σε oreo ? Έλεγα μήπως κάτι δεν πήγε καλά στη δική μου αναβάθμιση.

Αυτό επηρεάζει γενικότερα την αυτονομία του κινητού και χωρίς να το αγγίξεις κάιει μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά

Στις ρυθμίσεις>διαχείριση συσκευής>μπαταρία>χρήση μπαταρίας>3 τελίτσες & επιλογή βελτιτοποίηση χρήσης μπαταρίας>εφαρμ. χωρίς βελτιστοπο, επιλέγουμε > όλες οι εφαρμογές και το σύστημα τις τσεκάρει όλες όσες φαίνονται από κάτω.

Κλείνοντας το μενού και κάνοντας πάλι την παραπάνω διαδικασία φαίνονται πάλι ατσεκάριστες.

Τι συμβαίνει τελικά και σε τι βοηθάει το τσεκάρισμα.

Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση: Θέλω να κάνω χειροκίνητα ρυθμίσεις στη κάμερα αλλά δεν βρίσκω αντίστοιχο μενού, που πρέπει να μπω; Επίσης να ρωτήσω η κάμερα δεν έχει κάποιο αυτοκόλλητο που πρέπει να βγάλω ε;
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη Ανασταση.

πηρα ενα σ8+ με πορτογαλικη ρομ (MEO) G955FXXU1CRB7.εστειλα το μηνυμα cosmote για wifi call μου απαντησαν οκ, εκανα επανεκινηση,αλλα δεν βλεπω να εχει ρυθμιση για ενεργοποιηση του.μηπως κανω κατι λαθος ή η ρομ δεν το υποστηριζει.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη Ανασταση.

πηρα ενα σ8+ με πορτογαλικη ρομ (MEO) G955FXXU1CRB7.εστειλα το μηνυμα cosmote για wifi call μου απαντησαν οκ, εκανα επανεκινηση,αλλα δεν βλεπω να εχει ρυθμιση για ενεργοποιηση του.μηπως κανω κατι λαθος ή η ρομ δεν το υποστηριζει.ευχαριστω

Αν και δεν έχω Cosmote, Από ότι έχω διαβάσει χρειάζεται ROM της Cosmote. Είτε κατεβάζεις μέσω odin την ROM που προορίζεται για Cosmote είτε πας σε ένα κατάστημα Γερμανός και στην περνάνε αυτοί.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 8αρα πλεον δεν χρειάζεται καμια ρομ.της κοσμοτε ειναι σε όλους διαθέσιμους όσοι έχουν καρτα κοσμοτε.

Στον dialer και ρυθμίσεις τερμα κάτω ειναι το wifi calling.

Και στις ρυθμίσεις/συνδέσεις/mobile networks ειναι το volte.

Τσεκαρε τα αν υπαρχει εκει.

Αν δεν το βλέπεις ξανα δομιμασε να στειλεις το μηνυμα WIFICALL*στο*1333.

Μετα πιθανές αιτίες ειναι:

Η έχεις πολύ παλια σιμ και θέλει Ίσως αλλαγή με καινούρια.

Η επειδή η πορτογαλική MEO ειναι BRANDED Ίσως για αυτό να μην σε βγάζει το volte/wifi calling!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση: Θέλω να κάνω χειροκίνητα ρυθμίσεις στη κάμερα αλλά δεν βρίσκω αντίστοιχο μενού, που πρέπει να μπω; Επίσης να ρωτήσω η κάμερα δεν έχει κάποιο αυτοκόλλητο που πρέπει να βγάλω ε;
Όταν ανοίξεις την κάμερα, κάνε ένα swype προς τα δεξιά και στο μενού που θα βγει επέλεξε "προηγμένη λειτουργία".

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Στην 8αρα πλεον δεν χρειάζεται καμια ρομ.της κοσμοτε ειναι σε όλους διαθέσιμους όσοι έχουν καρτα κοσμοτε.

Στον dialer και ρυθμίσεις τερμα κάτω ειναι το wifi calling.

Και στις ρυθμίσεις/συνδέσεις/mobile networks ειναι το volte.

Τσεκαρε τα αν υπαρχει εκει.

Αν δεν το βλέπεις ξανα δομιμασε να στειλεις το μηνυμα WIFICALL*στο*1333.

Μετα πιθανές αιτίες ειναι:

Η έχεις πολύ παλια σιμ και θέλει Ίσως αλλαγή με καινούρια.

Η επειδή η πορτογαλική MEO ειναι BRANDED Ίσως για αυτό να μην σε βγάζει το volte/wifi calling!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

δεν υπαρχει ρυθμιση ουτε στον dialer ουτε στο mobile networks,μαλλον πρεπει να φταιει οτι ειναι BRANDED.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ρυθμιση ουτε στον dialer ουτε στο mobile networks,μαλλον πρεπει να φταιει οτι ειναι BRANDED.

ευχαριστω

Μπορείς πολύ εύκολα να κατεβάσεις ενα firmware Ελληνικό eur και να το φλασαρεις με οντιν έκδοση v3.13.1 και θα εισαι κομπλέ.

Γιατί η συγκεκριμένη meo δίνει update Κάθε 2 με 3 μήνες.

Δεν τα δίνει ολα.

Και εμενα meo ηταν και το αλλαξα αμέσως!!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα το είχα ανεχθεί στην θέση σου αυτό Πέτρο, μιας και σίγουρα μιλάμε για ελαττωματικό πάνελ.

Ακόμα και για 1 κολλημένο πιξελ έχω γυρίσει 3 φορές πίσω συσκευή (doa επιτόπου) ακόμα και αν έβγαινα εκτός προγράμματος και έπρεπε να κάνω 30χλμ.

Σκέψου ότι μπορεί να πέσει και να κάνει κάποιο σημάδι. Μετά να σου αρχίσουν τις ιστορίες για αγρίους ότι είναι από την πτώση κλπ.

 

 

 

 

Παρομοίως.

Έχω δει τα πάντα σε OLED κινητά και μόνιτορ της lg, ποτέ σε Samsung.

Ακόμα και το S που έχω ακόμα δεν έχει ίχνος burn in.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Για την ώρα το βλέπω μόνο σε τέρμα κάτω φωτεινότητα σε γκρι οθόνη πχ το βράδυ στον Samsung browser μέχρι να φορτώσει η σελίδα (μαζί με "νερά" που είναι λίγο πιο συχνό σε amoled και έχω δει αρκετές φορές σε χαμηλή φωτεινότητα)

 

Αν το δω οπουδήποτε αλλού (βασικά αν το δω χωρίς να κάτσω να το ψάξω) εννοείται θα περάσω από smartec

 

Η χρήση μου δυστυχώς είναι τέτοια που το ψιλοπεριμενα κάποια στιγμή γιατί η περισσότερη ωρα μου είναι σε συγκεκριμένες εφαρμογές

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,χρόνια πολλά και καλή Ανάσταση να έχουμε!δυο πράγματα που διαπίστωσα σήμερα(κουλά) θα ήθελα να αναφέρω,για όποιον τα έχει συναντήσει! πρώτον όταν απλώνω τον δείκτη του χεριού οριζόντια στο πάνω μέρος της συσκευής πέφτουν οι γραμμές του wifi σαν να καλύπτω το σήμα μόνο με το δάχτυλο!και δεύτερον μου έβγαλε μια σταγόνα εικονίδιο πάνω αριστερά που έρχονται οι ειδοποιήσεις,και μου έλεγε ότι έχει υγρασία η υποδοχή και να προσέχω στην φορτιση κάτι τέτοια!έφυγε μετά από κάνα μισάωρο,να σημειώσω ότι δεν ήρθε σε επαφή με νερό!δεν ξέρω αν τα έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος!
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα το βλέπω μόνο σε τέρμα κάτω φωτεινότητα σε γκρι οθόνη πχ το βράδυ στον Samsung browser μέχρι να φορτώσει η σελίδα (μαζί με "νερά" που είναι λίγο πιο συχνό σε amoled και έχω δει αρκετές φορές σε χαμηλή φωτεινότητα)

 

Αν το δω οπουδήποτε αλλού (βασικά αν το δω χωρίς να κάτσω να το ψάξω) εννοείται θα περάσω από smartec

 

Η χρήση μου δυστυχώς είναι τέτοια που το ψιλοπεριμενα κάποια στιγμή γιατί η περισσότερη ωρα μου είναι σε συγκεκριμένες εφαρμογές

 

Για ποιες εφαρμογές λες;; με τέρμα φωτεινότητα το δουλεύεις; θα το κάνω όταν τελειώνει η εγγύηση για να αλλάξω οθόνη κ μπαταρία δωρεάν για να πάρω επέκταση εγγύησης αν δεν έχω αλλάξει συσκευή χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το 60% της χρήσης μου τουλάχιστον είναι Telegram όπου έχω όλους τους φίλους και συγγενείς και επίσης "Customer support" :p των εφαρμογών μου. Οπότε μόνο από το τελευταίο μαζεύεται ώρα. Η υπόλοιπη είναι είτε Reddit is Fun στα μέσα είτε spotify (αυτό λιγοτερο). Φωτεινότητα χαμηλά

 

Αυτό που άρχισε να φαίνεται είναι ενα κυκλάκι πάνω αριστερά που είναι η φωτογραφία του άλλου στο telegram (γιατί γύρω του είναι μαύρο)

 

Εγώ σκέφτομαι εφόσον δε γίνει ιδιαίτερα πιο έντονο να το πάω μετά το καλοκαίρι όπου θα φάει χρήση με ζέστη, φουλ φωτεινότητα, gps κτλ :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους να κάνω μια ερώτηση δεν μπορώ να βρω το smart Lock πουθενά θέλω να ρυθμίσω να μην κλειδώνει η συσκευή όταν είναι συνδεδεμένη σε κάποια συσκευή bluetooth. Μήπως το αφαίρεσαν στην 8?

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Στην μαμά εφαρμογή της φωτογραφικής μηχανής, υπάρχει τρόπος να μην κανει ηχο οταν τραβαω φωτο?

Ψαχνω στο μενου κ δεν βλεπω κατι

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Στην μαμά εφαρμογή της φωτογραφικής μηχανής, υπάρχει τρόπος να μην κανει ηχο οταν τραβαω φωτο?

Ψαχνω στο μενου κ δεν βλεπω κατι

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Το βάζεις αθόρυβο και τραβάς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Στην μαμά εφαρμογή της φωτογραφικής μηχανής, υπάρχει τρόπος να μην κανει ηχο οταν τραβαω φωτο?

Ψαχνω στο μενου κ δεν βλεπω κατι

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

ναι φιλε μου, πατα το κουμπι της εντασης, ανοιξε το μενου με το βελακι που μπορεις να πειραξεις ξεχωριστα την ενταση καθε ειδους και χαμηλωσε τον ηχο συστηματος, αφορα και την καμερα, και δεν χρειαζεται να το εχεις αθορυβο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, θα πας στις ρυθμίσεις εκεί που λέει οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια.
Καλημέρα εκεί το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω στην nougat εκεί ήταν στην Oreo δεν το βρίσκω

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...