Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις σύνδεσα μέσω smart switch μου έβγαλε διαθέσιμη αναβάθμιση γύρω στα 3657 mb(αν θυμάμαι καλά). Είναι τόσο μεγάλο το αρχείο? Ενώ έχω vdsl 50 το κατέβασμα αργεί πάρα πολύ. Είναι φυσιολογικό?
ναι και μένα άργησε με 50αρα fiber.... υπομονή

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μέσο smart switch κατεβάζει ολη την rom ενω μεσο ota ειναι κοντα στο 1.5gb.

Και για το θεμα με τα εικονίδια... κατέβασα το καλύτερο icon pack με 0.59€ και τέλος η samsung χαχαχ οχι θα κάτσουμε να σκάσουμε

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Στο κινητό εχω περασμένη την πρώτη εδοση oreo crap απο τον οδηγό που είχε κυκλοφορήσει. Εχω δίκτυο cosmote. Επειδή συνέχεια αναφέρουν τα μέλη εδω στο φόρουμ για το VoWiFi και VoLTE το εψαξα στην σελίδα της cosmote. Γράφει οτι για να το ενεργοποιήσεις πρεπει να πας στο τηλέφωνο-ρυθμήσεις-και να ενεργοποιήσεις την επιλογή κλήσεις wifi. Εγω έτσι το είχα.. Αλλά γράφει επίσης η cosmote οτι πρέπει να στείλεις μηνυμα στο 1333 την λεξη wificall για να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία. Αφου ελαβα sms που επιβεβειώνει την ενεργοποιήση της υπηρεσίας, εκανα επανεικίνηση το κινητό και οταν άνοιξε βγηκε το παρακάτω πλαίσιο

https://1drv.ms/u/s!Ak9Q3CqUV3WtiLhrtAdlTW8rHxIoiA

και εμφανήστηκε ενα νέο εικονίδιο, το τηλεφωνο μαζι με το wifi ΄και οταν επιλεξω το volte το αλλάζει το εικονίδιο.

 

edit: Και επίσης οταν το κινητό είναι κλειδωνένο γράφει πλεον cosmote wifi calling

Εδώ αυτά που γράφει η cosmote

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Έχεις περασμένη την έκδοση της Cosmote ή την eur;

 

Μπορεί κάποιος με Cosmote και Oreo EUR να δει αν δουλεύει το VoLTE και το VoWIFI;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε και μένα την Oreo ΟΤΑ γύρω στα 1350mb. Ελληνικό branded cosmote .

πως είναι καλύτερα να την περάσω; μέσω smartwitch ή OTA; γιατί τόση μεγάλη διαφορά στον όγκο;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, τα ακουστικά της συσκευής έκαναν 100 ευρώ πέρυσι και πλέον είναι κάπου στα 70.

Δεν ξέρω αν είναι άλλο μοντέλο τα φθηνά ή μούφα, πάντως δεν είναι τα ίδια απ όσο ξέρω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ναι πέρυσι έκαναν όντως εκατό ευρώ με την κυκλοφορία s8. Δεν ξέρω αν αφήνουν να πουλιούνται μουφα akg στο Σκρουτζ. Κ αυτά που είχε μέσα το s7 edge τα πήρα σε μαύρο 5.50 ευρώ από crazy Sundays.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις σύνδεσα μέσω smart switch μου έβγαλε διαθέσιμη αναβάθμιση γύρω στα 3657 mb(αν θυμάμαι καλά). Είναι τόσο μεγάλο το αρχείο? Ενώ έχω vdsl 50 το κατέβασμα αργεί πάρα πολύ. Είναι φυσιολογικό?

 

Εμένα ήταν 1.4 gb η oreo και κατέβηκε πολύ γρήγορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν μάγκες είχα ξαναγράψει παλιότερα για αυτό.. Όποιος ζηλεύει το live bokeh με την διπλή κάμερα κ δεν έχει την gcam που κάνει εξαιρετική δουλειά στο θόλωμα αυτόματα...

Μετα την αναβάθμιση σε oreo υπάρχει η δυνατότητα σε full screen στην κάμερα... Οπότε όποιος θέλει το. Βάζει σε 9 megapixel που έχει αναλογία 16:9 φέρνει το. Αντικείμενο πιο κοντά σε σχέση με την αναλογία 4:3 οπότε βάζοντας σε 16:9 και αν πατήσετε full screen το φέρνει λίγο ακόμα πιο κοντά οπότε βάζοντας την επιλεκτική εστίαση βγάζει φώτο σε λίγο μεγαλύτερη απόσταση απτά 50.εκατοστά οπότε είναι σαν portrait mode κ κάτι σαν 1.5 x ζουμ. οποίος θέλει ας το. Δοκιμάσει να μ πείτε αν έχω δίκιο η γράφω χαζομάρες

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..

Τρέχουσα έκδοση λογισμικού RDA:QK7 / CSC:QK7 / PHONE: QK7 (EUR)

Πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού: RDA:RB7 /CSC:RAR / PHONE:RAR (EUR) μέγεθος 3645 ΜΒ μέσα από smart switch υπάρχει αναβάθμιση όλης της rom

αγορασμένο από Κωτσόβολο .. οπότε πάμε για βραδύ γιατί θα κάνω καθαροί εγκατάσταση .. εκτός και αν την δώσουν και μέσο ota. Άμεσα

 

Το περίεργο είναι ότι το sammobile και λέει ότι η Samsung την έχει δώσει από 23-2-2018

…Samsung αθάνατη ..

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8-plus/SM-G955F/EUR/

Edited by fanispan
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Μέσο smart switch κατεβάζει ολη την rom ενω μεσο ota ειναι κοντα στο 1.5gb.

Και για το θεμα με τα εικονίδια... κατέβασα το καλύτερο icon pack με 0.59€ και τέλος η samsung χαχαχ οχι θα κάτσουμε να σκάσουμε

πιον icon pack είναι φίλε μου??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

πιον icon pack είναι φίλε μου??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειχα δοκιμάσει ολα τα δωρεάν αλλα ειχαν πολλές ελλείψεις και οχι τοσο καλή ποιότητα γιαυτό πέτυχα αυτό που για εμενα αξίζει με χιλια τα λεφτα του.. σε συνδυασμό με Nova prime.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinite.S8.iconpack

 

Και εδω μια φώτο με την μοναδική μου αρχική οθόνη ;)

 

https://www.dropbox.com/s/g4l810rnmnlbosc/Screenshot_20180310-102225_Nova%20Launcher.jpg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμάσει ολα τα δωρεάν αλλα ειχαν πολλές ελλείψεις και οχι τοσο καλή ποιότητα γιαυτό πέτυχα αυτό που για εμενα αξίζει με χιλια τα λεφτα του.. σε συνδυασμό με Nova prime.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinite.S8.iconpack

 

Και εδω μια φώτο με την μοναδική μου αρχική οθόνη ;)

 

https://www.dropbox.com/s/g4l810rnmnlbosc/Screenshot_20180310-102225_Nova%20Launcher.jpg?dl=0

ευχαριστώ πολύ φιλε μου να σαι καλά

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατέβασα χθες την αναβάθμιση oreo και με τον nova ο μετρητοίς ειδοποιήσεων δεν λειτουργούσε με την εφαρμογή samsung mail έκανα και επαναφορά και έστησα το κινητό από την αρχή αλλα πάλι τα ίδια μονο στην εφαρμογή την συγκεκριμένη δεν βγάζει νουμεράκι στις υπόλοιπες που το δοκίμασα έβγαινε κανονικά.

Oταν δοκίμασα να βάλω αντί για το νουμεράκι να βγάζει μια κουκίδα που έχει σαν επιλογή δουλεύει και στην συγκεκριμένη εφαρμογή αλλα με το νουμεράκι δεν θέλει να δουλέψει πριν κάνω την αναβάθμιση στο κινητό λειτουργούσε κανονικά γνωρίζετε γιατί το κάνει??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς λύση με τα overlay στην oreo? Δυστυχώς δεν δουλεύει κανένα.

 

αποτι φαίνεται Μάριε κλείδωσαν πολλά με oreo

 

Ναι πέρυσι έκαναν όντως εκατό ευρώ με την κυκλοφορία s8. Δεν ξέρω αν αφήνουν να πουλιούνται μουφα akg στο Σκρουτζ. Κ αυτά που είχε μέσα το s7 edge τα πήρα σε μαύρο 5.50 ευρώ από crazy Sundays.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα ήταν 1.4 gb η oreo και κατέβηκε πολύ γρήγορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν μάγκες είχα ξαναγράψει παλιότερα για αυτό.. Όποιος ζηλεύει το live bokeh με την διπλή κάμερα κ δεν έχει την gcam που κάνει εξαιρετική δουλειά στο θόλωμα αυτόματα...

Μετα την αναβάθμιση σε oreo υπάρχει η δυνατότητα σε full screen στην κάμερα... Οπότε όποιος θέλει το. Βάζει σε 9 megapixel που έχει αναλογία 16:9 φέρνει το. Αντικείμενο πιο κοντά σε σχέση με την αναλογία 4:3 οπότε βάζοντας σε 16:9 και αν πατήσετε full screen το φέρνει λίγο ακόμα πιο κοντά οπότε βάζοντας την επιλεκτική εστίαση βγάζει φώτο σε λίγο μεγαλύτερη απόσταση απτά 50.εκατοστά οπότε είναι σαν portrait mode κ κάτι σαν 1.5 x ζουμ. οποίος θέλει ας το. Δοκιμάσει να μ πείτε αν έχω δίκιο η γράφω χαζομάρες

 

έχεις δίκιο φίλε μου το δοκίμασα κ εγω στην μπροστά καμερα κ στην πίσω... πολυ εύχρηστο τελικα το full screen

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε κανείς λύση με τα overlay στην oreo? Δυστυχώς δεν δουλεύει κανένα.

Overlay? Εννοείς substratum?

 

Μου έβγαλε και μένα την Oreo ΟΤΑ γύρω στα 1350mb. Ελληνικό branded cosmote .

πως είναι καλύτερα να την περάσω; μέσω smartwitch ή OTA; γιατί τόση μεγάλη διαφορά στον όγκο;

Η λογική λέει ότι μέσω smartwitch σου κατεβάζει όλη την ρομ ενώ από OTA μόνο το update.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Overlay? Εννοείς substratum?

 

 

Η λογική λέει ότι μέσω smartwitch σου κατεβάζει όλη την ρομ ενώ από OTA μόνο το update.

Τα mod που αλλαζαν το μεγεθος της navbar κτλπ.

 

Ναι ολη η ρομ κατεβαίνει και αργούσε ψες γιατί ηταν φορτωμενοι οι σερβερ λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα overlays δεν δουλεύουν στην Oreo.

Το substratum όταν το άνοιξα μου έβγαλε κάτι για ένα add-on που κοστίζει 2 ευρώ. Το έβγαλα μαζί και με κάποια mods που είχα για navbar, lockscreen κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αν ως overlays αναφερετε το substratum τότε δουλεύει κανονικά!!!

 

Σε oreo πλέον δεν θέλει το addon sungstratum αλλά το andromeda. Όσο για τα overlays. Διαβάστε documentation θα δείτε ότι παίζουν. Ίσα ίσα σε Ορεο δουλεύουν και παραπάνω overlays όπως του android system για παράδειγμα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεμε για το substratum φιλε για απλα apk overlays δεν περνανε οσα είχα πριν, γίνονται εγκατάσταση αλλα δεν περνανε.
Τα overlays apk πως τα βάζεις. Μέσω substratum? Αυτό εννοώ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα overlays apk πως τα βάζεις. Μέσω substratum? Αυτό εννοώ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Οχι απλο apk και εγκατάσταση δεν ασχολήθηκα με το substratum
Link to comment
Share on other sites

Οχι απλο apk και εγκατάσταση δεν ασχολήθηκα με το substratum
ΟΚ εκεί μπορεί να έχει να κάνει με mods που είναι αποκλειστικά για μια έκδοση ρομ. Αν θες δώσε ένα λινκ για αυτά τα overlays να ρίξω μία ματιά αν μπορώ να βοηθήσω.

 

Επειδή όμως ο Κώστας παραπάνω ανέφερε ότι αυτό που δεν του δουλεύει είναι το substratum, το οποίο κάνει αυτή την δουλειά, εγκαθιστα overlays (apk), έγραψα παραπάνω ότι δουλεύει κανονικά αρκεί να διαβάσεις το doc για το πώς λειτουργεί.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ εκεί μπορεί να έχει να κάνει με mods που είναι αποκλειστικά για μια έκδοση ρομ. Αν θες δώσε ένα λινκ για αυτά τα overlays να ρίξω μία ματιά αν μπορώ να βοηθήσω.

 

Επειδή όμως ο Κώστας παραπάνω ανέφερε ότι αυτό που δεν του δουλεύει είναι το substratum, το οποίο κάνει αυτή την δουλειά, εγκαθιστα overlays (apk), έγραψα παραπάνω ότι δουλεύει κανονικά αρκεί να διαβάσεις το doc για το πώς λειτουργεί.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Τα εχω σε apk μονο δεν κρατησα τα λινκ απο το xda είναι.
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω σε apk μονο δεν κρατησα τα λινκ απο το xda είναι.
Νομίζω ότι τα overlays που αναφέρεις στηριζονται στο RRO framework... Το Oreo όμως αν δεν κάνω λάθος δεν έχει RRO αλλά OMS framework. Οπότε πολύ πιθανό να μην παίζουν τα συγκεκριμένα overlays καθώς δεν υποστηριζονται.

Υπάρχει όμως το substratum για αυτό και όσα θέματα υποστηρίζουν το OMS, πολλά από αυτά έχουν και αλλαγές στην navbar αν θες.

Σε μη rooted oreo ωστόσο, θέλει κάποια βήματα παραπάνω και επανεκκίνηση.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περασμένη την έκδοση της Cosmote ή την eur;

 

Μπορεί κάποιος με Cosmote και Oreo EUR να δει αν δουλεύει το VoLTE και το VoWIFI;

 

Απαντώ στον εαυτό μου, γιατί μπορεί να ενδιαφέρει και άλλους.

 

Το VoLTE και το VoWiFi δουλεύουν και με EUR ROM στην Oreo.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα overlays που αναφέρεις στηριζονται στο RRO framework... Το Oreo όμως αν δεν κάνω λάθος δεν έχει RRO αλλά OMS framework. Οπότε πολύ πιθανό να μην παίζουν τα συγκεκριμένα overlays καθώς δεν υποστηριζονται.

Υπάρχει όμως το substratum για αυτό και όσα θέματα υποστηρίζουν το OMS, πολλά από αυτά έχουν και αλλαγές στην navbar αν θες.

Σε μη rooted oreo ωστόσο, θέλει κάποια βήματα παραπάνω και επανεκκίνηση.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση το θέμα είναι οτι ξεμειναμε.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση το θέμα είναι οτι ξεμειναμε.
Substratum και δεν ξεμεινες καθόλου ;)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...