Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ επί το πλείστον rock και metal ακούω Πέτρο.

Βάλε το Atmos σε movie και όχι το αυτόματο ή το μουσική!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις είδα πως έχει επιλογές, καθώς το άνοιγα από το sound assistant. To movie μου το "μπουκωνει", το auto παίζει καλύτερα. Με τα μαμά AKG που έχω μαζί μου τώρα.

 

Το UHQ upscale το έχεις ενεργοποιημενο;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο το atmos και εχω ρυθμίσει στο adapt sound το δικό μου προφίλ.

Δυστυχώς στα μαμά ακουστικά δεν μπορείς να ανεβάσεις ήχο, γιατί αρχίζει η παραμόρφωση και το τρέμουλο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά

Από τις προεγκαταστημενες εφαρμογές ποιες μπορώ να απενεργοποιησω με ασφάλεια ώστε να δουλεύει σωστά το κινητό; ρωτάω κυρίως για Samsung Google & Facebook

 

Επίσης θα ήθελα να γνωρίζω ποιο power mode θεωρείτε καλύτερο για την διαχείριση μπαταρίας

Προπιλεγμένο είναι το optimized αλλά δεν γνωρίζω αν στο high είναι καλύτερα πχ

Edited by gup_
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά

Από τις προεγκαταστημενες εφαρμογές ποιες μπορώ να απενεργοποιησω με ασφάλεια ώστε να δουλεύει σωστά το κινητό; ρωτάω κυρίως για Samsung Google & Facebook

 

Επίσης θα ήθελα να γνωρίζω ποιο power mode θεωρείτε καλύτερο για την διαχείριση μπαταρίας

Προπιλεγμένο είναι το optimized αλλά δεν γνωρίζω αν στο high είναι καλύτερα πχ

 

βασικά μπορείς να απενεργοποιήσεις όποια σου εμφανίζει αυτήν την επιλογή. αν υπήρχε πρόβλημα με κάποια δεν θα στο εμφάνιζε.

άσε το optimized,μια χαρά γρήγορο είναι και εχω δει και 6ωρο μπαταρίας με αυτό.με χρήση wifi κυρίως ομως

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Γερμανικό??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

ποσα περίπου κυμαίνεται η αλλαγη μπαταριας; το σκέφτομαι αν αξιζει να μεταβω σε καινούριο.

 

Αν είσαι εκτός εγγύησης ίσως είναι κοντά στα 50 ευρώ. Αν είσαι στο δεύτερο έτος εγγύησης μέσα θέλει κάπου 20 . Αν έχεις ακόμα έστω λίγη εγγύηση 5 μέρες. Κ έχεις θέμα με burn in στην οθονη πάτα εκεί που είναι να πάρεις τηλέφωνο *#0*# αν έχεις κάποια ελαφριά γραμμή πάει δωρεάν οθόνη μπαταρία κ μεταφορικά σμαρτεκ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ερώτηση. Μπορώ με κάποιο τροπο να αλλάξω το που σώζει τα screeshots? Να το βαλω πχ να τα σώζει στον φακελο pictures; Γιατι τα σωζει στον φακελο DCIM με αποτελεσμα απο αρχεια μεχρι χαζο μεμες να πηγαινουν στο google photos
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Σε s8+ φίλου σταμάτησε ξαφνικά να δουλεύει το pop up menu και η μετακίνηση των εφαρμογών στον launcher. Δοκίμασα την λύση που αναφέρεται σε αρκετά youtube videos με το animation scale απο την επιλογή για προγραμματιστές και δεν λειτούργησε.

Κάποια άλλη λύση, υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το πιο αξιοπιστο service στην Αθήνα, για το τηλέφωνο μας,και να είναι και απλοχεροι οταν υπάρχει εγγύηση. Έχει μαυρίσει ένα σημειο στην οθόνη σαν στρογγυλή κουκιδα στην ακρη διπλα στα πλήκτρα της έντασης.ισως απο πέσιμο άλλα γρατζουνιά η χτύπημα δεν εχει πουθενά.απλα φαίνονται σαν καμμενα πιξελς.εχω λίγη εγγύηση ακόμα και θα το στείλω από Κρήτη.
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε pie έκανα επαναφορά ώστε να λυθούν κάποια μικροπροβληματάκια. Από τότε όμως επάνω δεξιά δεν μου δείχνει ποσοστό μπαταρίας αλλά το εικονίδιο της μπαταρίας. Αν κατεβάσω τα εικονίδια και μεγαλώσει η επάνω μπάρα τότε δείχνει κανονικά το ποσοστό της μπαταρίας. Καμιά ιδέα; ευχαριστώ πολύ.

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε pie έκανα επαναφορά ώστε να λυθούν κάποια μικροπροβληματάκια. Από τότε όμως επάνω δεξιά δεν μου δείχνει ποσοστό μπαταρίας αλλά το εικονίδιο της μπαταρίας. Αν κατεβάσω τα εικονίδια και μεγαλώσει η επάνω μπάρα τότε δείχνει κανονικά το ποσοστό της μπαταρίας. Καμιά ιδέα; ευχαριστώ πολύ.
Το έχεις βάλει από τις ρυθμίσεις να εμφανίζει και το ποσοστό αλλά δεν στο εμφανίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος το πιο αξιοπιστο service στην Αθήνα, για το τηλέφωνο μας,και να είναι και απλοχεροι οταν υπάρχει εγγύηση. Έχει μαυρίσει ένα σημειο στην οθόνη σαν στρογγυλή κουκιδα στην ακρη διπλα στα πλήκτρα της έντασης.ισως απο πέσιμο άλλα γρατζουνιά η χτύπημα δεν εχει πουθενά.απλα φαίνονται σαν καμμενα πιξελς.εχω λίγη εγγύηση ακόμα και θα το στείλω από Κρήτη.

 

Smarter στο Χαϊδάρι επίσημο και κορυφη

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις βάλει από τις ρυθμίσεις να εμφανίζει και το ποσοστό αλλά δεν στο εμφανίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω τέτοια επιλογή

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να βρω τέτοια επιλογή
Κατέβασε τα quick settings, πάτα στις τρεις τέλειες και στο "γραμμή καταστασης" έχει επιλογή να εμφανίζει το ποσοστο

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις, γραμμή κατάστασης, η τελευταία επιλογή είναι να εμφανίζεται το ποσοστό μπαταρίας..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τα quick settings, πάτα στις τρεις τέλειες και στο "γραμμή καταστασης" έχει επιλογή να εμφανίζει το ποσοστο

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδοποιήσεις, γραμμή κατάστασης, η τελευταία επιλογή είναι να εμφανίζεται το ποσοστό μπαταρίας..

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ

Samsung Galaxy S8+

Galaxy Watch 46mm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...