Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Nikos523

 

 

 

Να ξερεις στο σερβις με την οθονη θα σου αλλαξαν και μπαταρια. Βλεπω και εμενα, που γραφει ρητως το χαρτι για αλλαγη, ακομα 281 κυκλους φορτισης γραφει το Phone Info, αρα συμπεραινω πως δεν μηδενιζει ο μετρητης

 

 

 

Επισης να αναφερω οτι η οθονη που μου βαλαν ειναι ακομα χειροτερη σε χαμηλο φωτισμο (δεξια εχει μια γραμμη σαν light bleeding). Αλλα μονο σε τερμα χαμηλο αυτη, η προηγουμενη σε ολα τα επιπεδα ειχε θεματακι, οποτε το κραταω και με βλεπω για μια αλλαγη μπαταριας ακομα του χρονου :lol:

Δεν ξέρω Πέτρο, είτε άλλαξαν είτε όχι, διαφορά δεν είδα στην αυτονομία οπότε δεν με καίει :lol:

Εγώ έκανα τεστ την οθόνη επιτόπου στη Samsung γιατί έχω θέμα γενικότερα με τα ψεγάδια.

Είναι άψογη όπως η προηγούμενη (πριν πάθει το burnin φυσικά).

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνηθως κανω και γω αλλα βιαζομουν και δεν μπορουσα να το ξαναφησω το τηλεφωνο, οποτε και να το βλεπα... Τωρα βαριεμαι να ξαναστηνω απο την αρχη... Ε θα προσπερασω για την ωρα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update το τηλεφώνου μας, πατώντας το κάτω αριστερά κουμπι για να δω τις εφαρμογές που έχω ανοιχτες, μου δειχνει τους τίτλους των εφαρμογών.

Μπορώ να το κανω όπως ήταν πριν? (Μεγάλες καρτέλες)

 

SQcHun7.jpg

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πάνω δεξιά στις τρεις τελιτσες και επέλεξε την προβολή λίστας ή μικρογραφιών ανάλογα τί σου αρέσει και σε διευκολύνει.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάτησε πάνω δεξιά στις τρεις τελιτσες και επέλεξε την προβολή λίστας ή μικρογραφιών ανάλογα τί σου αρέσει και σε διευκολύνει.

Άρχοντας!!!

Σε ευχαριστώ

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μερικά μηνακια μπροστά μας σίγουρα...

 

2-3 μηνάκια η και λιγότερο αν κρίνω απ την δουλειά που έκαναν στο s9.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή λοιπόν...κάτι άλλο με το τελευταίο update του Δεκεμβρίου βλέπω στο νήμα του s8 ότι δύο παιδιά αντιμετώπισαν θέμα, ο ένας με τους φακέλους της gallery και στο άλλο παιδί δεν έκατσε καλά το update...μου έχει έρθει κι εμένα όμως δεν το έχω περάσει...κάποια έξτρα γνώμη θα βοηθούσε πολύ κι από άλλα μέλη, εντυπώσεις όλα καλά; κλπ

Ευχαριστώ!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα θέμα με ενημέρωση, ούτε και τώρα

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή λοιπόν...κάτι άλλο με το τελευταίο update του Δεκεμβρίου βλέπω στο νήμα του s8 ότι δύο παιδιά αντιμετώπισαν θέμα, ο ένας με τους φακέλους της gallery και στο άλλο παιδί δεν έκατσε καλά το update...μου έχει έρθει κι εμένα όμως δεν το έχω περάσει...κάποια έξτρα γνώμη θα βοηθούσε πολύ κι από άλλα μέλη, εντυπώσεις όλα καλά; κλπ

Ευχαριστώ!

 

προχωρατο αφοβα το εκανα χθες και ειναι το ιδιο οπως και πριν,αερας!

Link to comment
Share on other sites

Δύο αναβαθμίσεις προχτες, μια Νοεμβρίου και αμέσως του Δεκεμβρίου. Κανένα απόλυτος πρόβλημα...όλα είναι τέλεια.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως. Όλα καλά με τις αναβαθμίσεις
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια...σας παρακαλω!!!

Μου πεταει μια διαφήμιση αν το αφησω αρκετη ωρα κλειδωμενο και παω να ξεκλειδωσω,μολις πατησω τις καρτελες που εχω ανοιχτες εχει την πρασινη φατσα και λεει system.

Πως μπορω να βρω πια μου την πεταει.Εσβησα ολα τα παιχνιδια των παιδιων αλλα παλι την πεταει.

Τι να κανω?

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς τη ρύθμιση για να δονείται όταν απαντάει ο άλλος στην κλήση; το είχα βρει παλιά αλλά μετά από κάποιο update το έχει χάσει και δεν μπορώ να βρω από που ρυθμίζεται.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Dialer > Settings > Call alerts > Vibrate when answered

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάλε σήμερα πρωί ενημέρωση για τον Samsung browser ,επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος την έχει περάσει κάποιος άλλος; Ρωτάω γιατί φοβάμαι μην αρχίσει τίποτα σπασίματα στο scrolling κλπ.

Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά στην ομάδα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά σε όλους. Φιλος μου αγόρασε το Note 9 και προσπαθεί να στήσει το S8+ απο την αρχή για την κοπέλα του. Του πετάει ομως στο setup το μηνυμα οτι πρεπει να βαλει το παλιο gmail. Τι μπορει να κάνει; Πως απενεργοποιείται αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Πριν δώσουμε την συσκευή αφαιρούμε όλους τους λογαριασμούς μας και μετά κάνουμε επαναφορά.

Αυτή η προστασία υπάρχει εδώ και 3-4 χρόνια νομίζω.

Εάν δεν βγάλεις το google account σου για παράδειγμα πριν γίνει επαναφορά, σου ζητάει να το βάλεις μετά το wipe για λόγους ασφαλείας.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά σε όλους. Φιλος μου αγόρασε το Note 9 και προσπαθεί να στήσει το S8+ απο την αρχή για την κοπέλα του. Του πετάει ομως στο setup το μηνυμα οτι πρεπει να βαλει το παλιο gmail. Τι μπορει να κάνει; Πως απενεργοποιείται αυτο;

Θα ξεκινήσεις το σετάρισμα με το παλαιό email, μετά θα προσθέσετε το email που θέλετε και θα διαγράψετε το παλαιό

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά σε όλους. Φιλος μου αγόρασε το Note 9 και προσπαθεί να στήσει το S8+ απο την αρχή για την κοπέλα του. Του πετάει ομως στο setup το μηνυμα οτι πρεπει να βαλει το παλιο gmail. Τι μπορει να κάνει; Πως απενεργοποιείται αυτο;

 

Δεν το πιάνω. Βάζει το email της κοπέλας του και το σετάρει. Τι εννοείς του ζητάει το παλιό? Αφαίρεσε απλά όλα τα email που είχε βάλει όταν ήταν δικό του? Και αν ναι, γιατί δεν έκανε απλά ένα factory reset? Αν πάλι δεν θέλει, γιατί δεν βάζει το δικό του?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιάνω. Βάζει το email της κοπέλας του και το σετάρει. Τι εννοείς του ζητάει το παλιό? Αφαίρεσε απλά όλα τα email που είχε βάλει όταν ήταν δικό του? Και αν ναι, γιατί δεν έκανε απλά ένα factory reset? Αν πάλι δεν θέλει, γιατί δεν βάζει το δικό του?

Και factory reset να κάνει πάλι θα ζητάει το email με το οποίο είχε ενεργοποιηθεί τη προηγούμενη φορά. Αφού το βάλει και ενεργοποιήσει τη συσκευή μετά μπορεί να το αφαιρέσει και να βάλει άλλο email. Αυτό συμβαίνει εδώ και αρκετά χρόνια για λόγους ασφαλείας

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...