Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει κατέληξα!

Πήγα και τα είδα live πρώτη φορά,καταπληκτικό πιάσιμο και χειρισμός με το ένα χέρι,μου έκανε το κλικ.

Αρκεί να μην μου "φορτώσουν" αναγκαστικά το 7plus,οπότε και θα τους πω μόνο το red.

Αλλιώς θα ζητήσω το S8+ και μάλλον σε orchid gray,ήταν γουστόζικες οι εναλλαγές στην απόχρωση ανάλογα με τον φωτισμό.......ή αλλιώς το μαύρο. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ερωτηση: ξερετε εαν η generali ασφαλιστικη αδφαλιζει για θραυση οθονης κινητο που δεν καλυπτεται απο εγγυηση στην ευρωπη,οπως το 6/128?

χρειαζεται αποδειξη αγορας με imei και ποσό...υπαρχει?

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, τον δευτερο τον βρηκαν εκει στην apple? Δεν εχει ξαναγινει αυτο παντως στα παγκοσμια δεδομενα (cult of mac) - και μαλιστα να παραδεχεται οτι θα ειναι πολυ δυσκολο η apple, ακομα και την υπερβαση να κανει φετος, να φτασει με το iphone 8 το s8/s8+. Αποθεωση απο fan site για το μεγαλο ανταγωνιστη τους. Αυτο μαρτυρα την τεραστια ψαλιδα απο τον επομενο, τα αλλα ειναι για να εχουμε να λεμε ;)

 

 

Οντως απιστευτο και το ωραιο ειναι οτι παιζει ρελαντι.

Δλδ το note με νεο iris ,λιγοτερο στρογγυλες corners στα 4 σημεια της οθονης, dual camera 13mp set,new exynos soc/snap836, 6 ram, stylus με vibration που θα παιζει.....

 

Εκει θα ναι η αποθεωση....και δεν αργει!

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι έτοιμος να να έρθω στην παρέα και να αποκτήσω την συσκευή τώρα έχω το s7 edge

τι πρέπει να προσέξω πριν την αγορά?

από το skroutz θα το πάρω και το θέλω σε blue coral το έχεις κάποιος να μου πει εντυπώσεις?

έχετε να μου προτείνεται κάποιο κατάστημα από το skroutz που το αγοράσατε χωρίς κανένα πρόβλημα ξανά ανοιγμένα κουτιά και αλλα τέτοια?

παίζει ρολο από πια χωρα θα είναι η συσκευή? κάπου διάβασα ότι και χωρα να είναι μόλις βάλω την sim θα μου κατεβάσει την ελληνική rom και θα μου το γυρίσει ισχύ αυτό?

Εγώ το πήρα από Κάιζερ το κοραλ μπλε ...απλα τα περισσότερα είναι branded ...εννοείται σφραγισμένο ευρωπαϊκό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Κάιζερ το κοραλ μπλε ...απλα τα περισσότερα είναι branded ...εννοείται σφραγισμένο ευρωπαϊκό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Εχω την εντυπωση οτι branded τα δινουν μονο οι providers κινητης...

Ισχυει και για τα skroutz μαγαζια....?

Link to comment
Share on other sites

Οντως απιστευτο και το ωραιο ειναι οτι παιζει ρελαντι.

Δλδ το note με νεο iris ,λιγοτερο στρογγυλες corners στα 4 σημεια της οθονης, dual camera 13mp set,new exynos soc/snap836, 6 ram, stylus με vibration που θα παιζει.....

 

Εκει θα ναι η αποθεωση....και δεν αργει!

 

Ειναι τοσο ανετοι που κρατανε specs κατα το δοκουν. Πχ εδωσαν 6/128 στην Ασια, αφου βλεπουν οτι παει τρενο στην Ευρωπη και με 4/64.

Επιπροσθετα, εχει τη δυνατοτητα (λογω ιδιοπαραγωγης, in house, των βασικοτερων υποσυστηματων) να παιξει με τις τιμες (ηδη εχουν κατακρημνιστει οι τιμες απο resellers) και να παει τα νουμερα στις πωλησεις εκει που θελει.

Με το καλο να ορισει το note, που ολοι αγαπησαμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από Κάιζερ το κοραλ μπλε ...απλα τα περισσότερα είναι branded ...εννοείται σφραγισμένο ευρωπαϊκό

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Εγώ σκέφτομαι να το πάρω από https://phonegallerystore.gr/kinita-tilefona/kinita-samsung/samsung-s8-plus-g955-64-gb-lte-coral-blue-eu/ εδώ πως θα καταλάβω αν είναι branded πριν το αγοράσω φαίνεται στο κουτί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να το πάρω από https://phonegallerystore.gr/kinita-tilefona/kinita-samsung/samsung-s8-plus-g955-64-gb-lte-coral-blue-eu/ εδώ πως θα καταλάβω αν είναι branded πριν το αγοράσω φαίνεται στο κουτί?

Εγώ πήρα το s8+ orchid Grey από το phone gallery. Έχω ξανα πάρει κινητό από εκεί πολύ καλό κατάστημα με δείχνει καλες τιμες προσεγμένη συσκευασία και τα σχετικά.

Το δικό μου είναι πορτογαλικό (MEO). unbranded είναι νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το s8+ orchid Grey από το phone gallery. Έχω ξανα πάρει κινητό από εκεί πολύ καλό κατάστημα με δείχνει καλες τιμες προσεγμένη συσκευασία και τα σχετικά.

Το δικό μου είναι πορτογαλικό (MEO). unbranded είναι νομίζω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα έχει 2 καταστήματα στο skroutz phonegallery.gr και phonegallerystore.gr πιο από τα 2 να προτιμήσω? και αν ξέρει κάποιος φαίνεται έξω από το κουτί αν είναι branded?

 

και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω το ηχείο του είναι στα ίδια επίπεδα με του s7 edge η υστερεί?

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει 2 καταστήματα στο skroutz phonegallery.gr και phonegallerystore.gr πιο από τα 2 να προτιμήσω? και αν ξέρει κάποιος φαίνεται έξω από το κουτί αν είναι branded?

 

και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω το ηχείο του είναι στα ίδια επίπεδα με του s7 edge η υστερεί?

Καλημέρα φίλε μου. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα τους αν είναι branded. Επίσης ζητά να σου δώσουν το imei (αν θέλουν) για να πάρεις Smartec να ρωτήσεις αν έχει εγγύηση και από ποια χώρα είναι.

 

Προσοχή παιδιά από που ψωνίζετε γιατί πρόσφατα φίλος αγόρασε κινητό από ένα μαγαζί στο σκρουτζ και χώρια ότι μου φάνηκε κλώνος, ήταν κλειδωμένο στην Vodafone Πορτογαλίας. Ούτε με την δικιά μου Vodafone κάρτα άνοιξε. Οπότε να κοιτάτε αξιολογήσεις και να έρχεστε σε επικοινωνία πριν την αγορά. Τουλάχιστον για τα καταστήματα τα οποία μόλις μπήκαν στην αγορά...

---------------------------------------------------------

 

Ρίξτε μια ματιά και στα βίντεο από κάτω.

 

4k HDR videos για να δείτε τι πραγματικά εστί sAmoled.

 

Πριν τα δείτε πηγαίνετε στις ρυθμίσεις οθόνης και από προσαρμόσιμη γυρίστε το σε κινηματογράφος AMOLED.

 

https://drive.google.com/o...UQ4QWtHTE1NSTQ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχει 2 καταστήματα στο skroutz phonegallery.gr και phonegallerystore.gr πιο από τα 2 να προτιμήσω? και αν ξέρει κάποιος φαίνεται έξω από το κουτί αν είναι branded?

 

και κάτι που ξέχασα να ρωτήσω το ηχείο του είναι στα ίδια επίπεδα με του s7 edge η υστερεί?

 

Το πάνω ηχείο (ήχο ομιλίας) πολυ καλύτερο το κάτω ηχείο πιο δυνατό στο s8 plus.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου. Πάρε ένα τηλέφωνο και ρώτα τους αν είναι branded. Επίσης ζητά να σου δώσουν το imei (αν θέλουν) για να πάρεις Smartec να ρωτήσεις αν έχει εγγύηση και από ποια χώρα είναι.

 

Προσοχή παιδιά από που ψωνίζετε γιατί πρόσφατα φίλος αγόρασε κινητό από ένα μαγαζί στο σκρουτζ και χώρια ότι μου φάνηκε κλώνος, ήταν κλειδωμένο στην Vodafone Πορτογαλίας. Ούτε με την δικιά μου Vodafone κάρτα άνοιξε. Οπότε να κοιτάτε αξιολογήσεις και να έρχεστε σε επικοινωνία πριν την αγορά. Τουλάχιστον για τα καταστήματα τα οποία μόλις μπήκαν στην αγορά...

---------------------------------------------------------

 

Ρίξτε μια ματιά και στα βίντεο από κάτω.

 

4k HDR videos για να δείτε τι πραγματικά εστί sAmoled.

 

Πριν τα δείτε πηγαίνετε στις ρυθμίσεις οθόνης και από προσαρμόσιμη γυρίστε το σε κινηματογράφος AMOLED.

 

https://drive.google.com/o...UQ4QWtHTE1NSTQ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα βίντεο δε παίζουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχθές παρέλαβα το s8+. Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εφαρμογή του καιρού. Ενώ το GPS είναι ενεργό κι όλες οι εφαρμογές που το χρησιμοποιούν βρίσκουν κανονικά το στίγμα, ο καιρός βγάζει συνέχεια σφάλμα. Υπάρχει κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα. Έχω κάνει πόσες φορές εκκαθάριση κτλ αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου σε όλους και καλώς σας βρήκα κάτοχος αυτής της υπέροχης συσκευής εδώ και 9 ημέρες και της εντυπώσεις μου μέχρι στιγμής σε σχέση με το προηγούμενο τηλ. S7 edge που είχα στην κατοχή μου .

Καταρχήν ένα γενικό σχόλιο το s8 plus κανει ολα τα τηλέφωνα να δείχνουν τριετιας τουλαχιστον είναι πολύ μπροστά. Σε σχεδιασμό και ομορφιά.

Σήμα δίκτυο κινητής καλύτερο από s7 edge στο μαγαζί είχα ενισχυτή σήματος με το s8 plus πιάνω μια χαρά

Wi-Fi και εκεί λίγο καλύτερο σήμα το s8 plus.

Μπαταρία καλύτερη 10 % με 15 %

Η φωτεινότητα στο 50 % είναι πιο φωτεινή .

Καλύτερες θερμοκρασίες.

Μεγάλο και άνετο πληκτρολόγιο.

Πιο ποιοτικό το πάνω ηχείο το κάτω πιο δυνατό με το 7 edge είχα ταλαιπωρηθεί αρκετά με αυτό το θέμα.

Edge πλαίσια πολύ καλύτερα και πιο ομαλά.

Οθόνη δεν περιγράφω άλλο :)

Στο browsing μάλιστα είναι απόλαυση μετά το τελευταίο update που φεύγουν τα πλήκτρα πλοήγησης.

Δακτυλικό αποτύπωμα λάθος θέση με μια θήκη πάντως δεν έχεις πρόβλημα χαλάλι τους bixbi ούτε καν το άνοιξα.

Εάν με ρωτήσει κάποιος με πιο τηλέφωνο το συγκρίνω αυτήν την στιγμή η απάντηση μου είναι η εξής με κανένα.

Καλώς σας βρήκα και πάλι να τα λέμε με απροβλημάτιστες συσκευές για όλους .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Τα βίντεο δε παίζουν

Πρέπει να τα παίξεις με την εφαρμογή της Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να καταλάβω από το κουτί πριν το πληρώσω αν είναι branded η όχι γραφει κάτι στο αυτοκόλλητο??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να καταλάβω από το κουτί πριν το πληρώσω αν είναι branded η όχι γραφει κάτι στο αυτοκόλλητο??

 

Όχι δεν μπορείς να καταλάβεις πριν το ανοίξεις.

Θα γράψω άλλη μια φορά την διαδικασία εντοπισμού χώρας προέλευσης, branded ή unbranded.

Πρώτον θα χρειαστεί να έχουμε στον υπολογιστή μας εγκατεστημένο το samsung kies.

Δεύτερον με το που ανοίγουμε το κουτί, κοιτάμε το αυτοκόλλητο με το imei και τον σειριακό αριθμό που βρίσκεται στην πλάτη της συσκευής.

*χρειαζόμαστε τον σειριακό αριθμό και όχι το imei.

Τρίτον ανοίγουμε στον υπολογιστή μας το samsung kies.

Τέταρτον πάμε εργαλεία αν θυμάμαι καλά, αναβάθμιση υλολογοσμικου και προετοιμασία.

Πεμπον γράφουμε εκεί αριθμό μοντέλου SM-G955F στην συγκεκριμένη περίπτωση και στην συνέχεια τον σειριακό αριθμό.

Μετά θα μας ανοίξει ένα παράθυρο που θα λέει ότι θα γίνει διαγραφή της εσωτερικής μνήμης της συσκευής μας.

Πατάμε συνέχεια.

Στο επόμενο βήμα μας δείχνει ποια ρομ θα περαστεί στην συσκευή μας.

Σε παρένθεση μαζί με τα στοιχεία της ρομ βλέπουμε το 3ψηφιο csc που είναι και το ζητούμενο αυτής της διαδικασίας.

Ψάχνουμε στο sammobile( https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/

) στα firmware του s8 plus που αντιστοιχεί το csc που βρήκαμε και διαβάζουμε δίπλα ποιας χώρας είναι branded η όχι.

Στην συνέχεια κάνουμε ακόμα εναν έλεγχο.

Ανοίγουμε την συσκευή και κάνουμε εγκατάσταση πρώτη πρώτη εφαρμογή Phone info samsung.

Βλέπουμε αν το csc που βρήκαμε παραπάνω είναι το ίδιο με αυτό που έχει το τηλέφωνο.

Αν είναι UNBRANDED και βρούμε και στην αντιστοίχηση το ίδιο είμαστε εντάξει.

Στα s8 έχει αναφερθεί και έχω διαπιστώσει και εγώ ο ίδιος, ότι μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλάζει το csc σε EUR.

Το δικό μου πχ ήταν γερμανικό DBT και άλλαξε σε ελληνικό eur μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γιατι ειναι κακο να ειναι branded σε καποιον operator η συσκευη?

Αλλαζει κατι ουσιαστικο στο μενου κλπ??

 

Επισης υπαρχει καποιο θεμα αν ειναι για αλλη χωρα της ΕΕ??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω γιατι ειναι κακο να ειναι branded σε καποιον operator η συσκευη?

Αλλαζει κατι ουσιαστικο στο μενου κλπ??

 

Επισης υπαρχει καποιο θεμα αν ειναι για αλλη χωρα της ΕΕ??

 

Δεν είναι κακό γενικά.

Για μένα είναι.

Ίσως έχει προ εγκατεστημένες κάποιες εφαρμογές του παροχου στην καλύτερη περίπτωση και στην χειρότερη ίσως στην εκκίνηση σου δείχνει κάποιο λογότυπο του παροχου.

 

Κανένα απολύτως πρόβλημα αν είναι για άλλη χώρα της Ευρώπης.

Αν είναι για Ευρώπη είναι ακριβώς το ίδιο είτε είναι για Ελλάδα είτε για Γερμανία είτε για Ιταλία κτλ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να καταλάβεις πριν το ανοίξεις.

Θα γράψω άλλη μια φορά την διαδικασία εντοπισμού χώρας προέλευσης, branded ή unbranded.

Πρώτον θα χρειαστεί να έχουμε στον υπολογιστή μας εγκατεστημένο το samsung kies.

Δεύτερον με το που ανοίγουμε το κουτί, κοιτάμε το αυτοκόλλητο με το imei και τον σειριακό αριθμό που βρίσκεται στην πλάτη της συσκευής.

*χρειαζόμαστε τον σειριακό αριθμό και όχι το imei.

Τρίτον ανοίγουμε στον υπολογιστή μας το samsung kies.

Τέταρτον πάμε εργαλεία αν θυμάμαι καλά, αναβάθμιση υλολογοσμικου και προετοιμασία.

Πεμπον γράφουμε εκεί αριθμό μοντέλου SM-G955F στην συγκεκριμένη περίπτωση και στην συνέχεια τον σειριακό αριθμό.

Μετά θα μας ανοίξει ένα παράθυρο που θα λέει ότι θα γίνει διαγραφή της εσωτερικής μνήμης της συσκευής μας.

Πατάμε συνέχεια.

Στο επόμενο βήμα μας δείχνει ποια ρομ θα περαστεί στην συσκευή μας.

Σε παρένθεση μαζί με τα στοιχεία της ρομ βλέπουμε το 3ψηφιο csc που είναι και το ζητούμενο αυτής της διαδικασίας.

Ψάχνουμε στο sammobile( https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/

) στα firmware του s8 plus που αντιστοιχεί το csc που βρήκαμε και διαβάζουμε δίπλα ποιας χώρας είναι branded η όχι.

Στην συνέχεια κάνουμε ακόμα εναν έλεγχο.

Ανοίγουμε την συσκευή και κάνουμε εγκατάσταση πρώτη πρώτη εφαρμογή Phone info samsung.

Βλέπουμε αν το csc που βρήκαμε παραπάνω είναι το ίδιο με αυτό που έχει το τηλέφωνο.

Αν είναι UNBRANDED και βρούμε και στην αντιστοίχηση το ίδιο είμαστε εντάξει.

Στα s8 έχει αναφερθεί και έχω διαπιστώσει και εγώ ο ίδιος, ότι μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλάζει το csc σε EUR.

Το δικό μου πχ ήταν γερμανικό DBT και άλλαξε σε ελληνικό eur μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Αυτό που λες δεν μπορεί να γίνει. Αν είναι να ανοίξεις την συσκευή είτε είναι είτε δεν είναι branded δεν θα έχει νόημα. Δεν μπορείς να δεις αν είναι branded η όχι χωρίς να ανοίξεις την συσκευή όπως λες. Η μόνη λύση είναι να αγοράσεις από έμπιστο μαγαζί που ξέρεις ότι δεν έχει branded η εάν έχουν το αναγράφουν η στο λένε. Επίσης είναι δεν είναι branded με το που ανοίξεις την συσκευή με την sim το γυρνάει eur Csc και κάνει εγκατάσταση τις εφαρμογές της κάθε εταιρείας. Μόνο το boot logo λείπει.

Να ρωτησω γιατι ειναι κακο να ειναι branded σε καποιον operator η συσκευη?

Αλλαζει κατι ουσιαστικο στο μενου κλπ??

 

Επισης υπαρχει καποιο θεμα αν ειναι για αλλη χωρα της ΕΕ??

Δεν είναι κακό. Δεν είναι διαφορετικό τηλέφωνο από ένα που δεν είναι.

 

Απλός πολλές φορές τυχαίνει να είναι κλειδωμένα σε δίκτυο και να έχει εφαρμογές της κάθε κινητής που δεν μπορείς να αφαιρέσεις. Πολλές φορές έχουν και boot animation με το logo της εταιρείας. Εγώ προσωπικά δεν θέλω branded συσκευή έτσι για το ****το! Αν και πλέον όταν ανοίγεις την συσκευή με την sim μέσα σου γυρνάει το Csc και κατά κάποιον τρόπο η συσκευή γίνεται branded.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

! Αν και πλέον όταν ανοίγεις την συσκευή με την sim μέσα σου γυρνάει το Csc και κατά κάποιον τρόπο η συσκευή γίνεται branded.

αυτο δεν ισχυει παντα

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το S8 που ειχα ηταν τιμ ιταλικο και δεν μου γυρισε με το που εβαλα την σιμ

ανγκαστικα μεσω οντιν και του περασα την ευρωπαικη unbranded rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν μπορεί να γίνει. Αν είναι να ανοίξεις την συσκευή είτε είναι είτε δεν είναι branded δεν θα έχει νόημα. Δεν μπορείς να δεις αν είναι branded η όχι χωρίς να ανοίξεις την συσκευή όπως λες. Η μόνη λύση είναι να αγοράσεις από έμπιστο μαγαζί που ξέρεις ότι δεν έχει branded η εάν έχουν το αναγράφουν η στο λένε. Επίσης είναι δεν είναι branded με το που ανοίξεις την συσκευή με την sim το γυρνάει eur Csc και κάνει εγκατάσταση τις εφαρμογές της κάθε εταιρείας. Μόνο το boot logo λείπει.

 

Δεν είναι κακό. Δεν είναι διαφορετικό τηλέφωνο από ένα που δεν είναι.

 

Απλός πολλές φορές τυχαίνει να είναι κλειδωμένα σε δίκτυο και να έχει εφαρμογές της κάθε κινητής που δεν μπορείς να αφαιρέσεις. Πολλές φορές έχουν και boot animation με το logo της εταιρείας. Εγώ προσωπικά δεν θέλω branded συσκευή έτσι για το ****το! Αν και πλέον όταν ανοίγεις την συσκευή με την sim μέσα σου γυρνάει το Csc και κατά κάποιον τρόπο η συσκευή γίνεται branded.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρωτάς το imei και παίρνεις τηλέφωνο την Samsung

 

Υγ. Μου έγραψε ότι έχω αναβάθμιση λογισμικού πήγα και λέει είναι ενημερωμένο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αυτό ποιος το έβγαλε ότι αν ανοίξεις με σιμ το s8+ και κανεις επαναφορά παίρνει το csc της χώρας που είσαι?!

Εγώ πορτογαλικό είχα ΜΕΟ.

Με σιμ το άνοιξα πρώτη στιγμή έκανε και το Update έκανα μετά factory reset απο ρικοβερυ (δεν ξέρω αν παίζει ρολο) και ξανα εστησα πορτογαλικό πάρα έμεινε ΜΕΟ.

 

Θα κατέβαζα να φλασαρα μεσο οντιν πολωνική ρομ αλλά με έκανε χαζα το easybytez καθ έλεγε για 10 ώρες και το εστησα και το άφησα ως έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά αυτό ποιος το έβγαλε ότι αν ανοίξεις με σιμ το s8+ και κανεις επαναφορά παίρνει το csc της χώρας που είσαι?!

Εγώ πορτογαλικό είχα ΜΕΟ.

Με σιμ το άνοιξα πρώτη στιγμή έκανε και το Update έκανα μετά factory reset απο ρικοβερυ (δεν ξέρω αν παίζει ρολο) και ξανα εστησα πορτογαλικό πάρα έμεινε ΜΕΟ.

 

Θα κατέβαζα να φλασαρα μεσο οντιν πολωνική ρομ αλλά με έκανε χαζα το easybytez καθ έλεγε για 10 ώρες και το εστησα και το άφησα ως έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ προσωπικά έστησα χωρίς σιμ την πρώτη φορά.

Μόλις έστησα έκλεισα έβαλα σιμ και μου ζήτησε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων επειδή εντοπίστηκε νέος παροχος κάπως έτσι το έγραφε.

Έκανα επαναφορά από της ρύθμισης και αλλαξε από DBT σε EUR.

Έχει αναφερθεί όμως, ότι και από την αρχή με σιμ μέσα, μετά την επαναφορά έγινε EUR.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...