Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει κανείς το Coral Blue??

Κυκλοφορεί σε πολλά σκρουτζομάγαζα.

Αν ναι, ας κάνει τον κόπο να γράψει εντυπώσεις του συγκεκριμένου χρώματος. Και αν καλύπτεται κανονικά από 2ετή επίσημη εγγύηση της samsung hellas?

coral blue εχει η ανηψια μου. Δε διαφερει και πολυ απο το μαυρο που εχω εγω. Το πισω μερος εχει μικρη διαφορα με το μαυρο. Ειναι ενα πολυ σκουρο ομορφο μπλε. Αφου βγαλαμε τη μεμβρανη μη μας δωσαν μαυρο! Το πλαισιο όμως ειναι ασημι ενω του μαυρου καταμαυρο. Τελος παντων με τη θηκη καμια διαφορα απο μπροστα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Παρέλαβα χθες στο S8+ και έβγαλα την κάρτα sim από το J5 που έχω, την έβαλα στο S8+, το άνοιξα και ξεκίνησα την παραμετροποίηση.

Σε ότι αφορά τα λογισμικά όλα πήγαν καλά (έβαλε και το update), σε ότι αφορά την κάρτα sim όμως κάτι δεν λειτουργεί καθώς μου βγάζει "επείγουσες κλήσεις μόνο" και όταν προσπάθησα να καλέσω γράφει πως δεν έχει μέσα κάρτα sim. Την έβγαλα και την ξανάβαλα (δεν έχει και πολλούς διαφορετικούς τρόπους να μπει), πίεσα το πορτάκι ώστε να μπει καλά μέσα, αλλά τζίφος. Η sim είναι vodafone με συμβόλαιο.

Θα πάω από κει σήμερα το απόγευμα να δω τι θα μου πουν. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Παρέλαβα χθες στο S8+ και έβγαλα την κάρτα sim από το J5 που έχω, την έβαλα στο S8+, το άνοιξα και ξεκίνησα την παραμετροποίηση.

Σε ότι αφορά τα λογισμικά όλα πήγαν καλά (έβαλε και το update), σε ότι αφορά την κάρτα sim όμως κάτι δεν λειτουργεί καθώς μου βγάζει "επείγουσες κλήσεις μόνο" και όταν προσπάθησα να καλέσω γράφει πως δεν έχει μέσα κάρτα sim. Την έβγαλα και την ξανάβαλα (δεν έχει και πολλούς διαφορετικούς τρόπους να μπει), πίεσα το πορτάκι ώστε να μπει καλά μέσα, αλλά τζίφος. Η sim είναι vodafone με συμβόλαιο.

Θα πάω από κει σήμερα το απόγευμα να δω τι θα μου πουν. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό το πρόβλημα;

 

Φίλε μου το J5 αν δεν κάνω λάθος παίρνει micro sim, το s8+ nano sim. Μπορείς να βγάλεις μια φώτο να δούμε πως βάζεις την κάρτα πάβω στην υποδοχή της?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έψαξα και έχεις δίκιο. Το J5 έχει micro-sim & το S8+ nano-sim.

Άρα πρέπει να πάω στη vodafone να μεταφέρουν τα δεδομένα της πρώτης σε μια νέα nano-sim;

 

Upd: μόλις είδα πως απλά θέλει κόψιμο αν και οι διαστάσεις είναι κοντά μεταξύ των 2.

Edited by soch
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Upd: μόλις είδα πως απλά θέλει κόψιμο αν και οι διαστάσεις είναι κοντά μεταξύ των 2.

 

H nano-sim είναι ελάχιστα λεπτότερη από την micro-sim και ως εκ τούτου αν και θα μπαίνει στη συσκευή σου, προτείνω να την αλλάξεις υπολογίζοντας ότι και το κόψιμο δεν είναι πάντοτε το ιδανικό. Αυτό που μου δημιουργεί απορία ωστόσο είναι το πως βάζεις στη θέση της nano-sim τη micro-sim. :confused:

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έψαξα και έχεις δίκιο. Το J5 έχει micro-sim & το S8+ nano-sim.

Άρα πρέπει να πάω στη vodafone να μεταφέρουν τα δεδομένα της πρώτης σε μια νέα nano-sim;

 

Upd: μόλις είδα πως απλά θέλει κόψιμο αν και οι διαστάσεις είναι κοντά μεταξύ των 2.

 

H nano-sim είναι ελάχιστα λεπτότερη από την micro-sim και ως εκ τούτου αν και θα μπαίνει στη συσκευή σου, προτείνω να την αλλάξεις υπολογίζοντας ότι και το κόψιμο δεν είναι πάντοτε το ιδανικό. Αυτό που μου δημιουργεί απορία ωστόσο είναι το πως βάζεις στη θέση της nano-sim τη micro-sim. :confused:

 

Έχει δίκιο ο φίλος, μη ρισκάρεις να την κόψεις. Μη χαλάσεις καμια υποδοχή sim και τρέχεις και δεν φτάνεις μετά. Πήγαινε στη vodafone να σου δώσουν άλλη. Και αν δίνουν multisim ακόμη καλύτερα. Μπορείς να ζητήσεις και double sim, για να χρησιμοποιείς ή το ένα κινητό ή το άλλο (όχι ταυτόχρονα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!πηρα το κινητο στις 13 Απριλιου και μετα απο λιγες νερες μου εκανε μονο του επανεκκινηση.μετα απο update,δεν το ξαναεκανε.μετα λοιπον απο 2 σχεδον μηνες μου το ξαναεκανε σημερα.ενω μιλουσα εκανε επανεκκινηση.επιπμεον σημερα δεν με ακουγαν κιολας καποιες φορες κ επρεπε να κανω επανεκκινηση για να λυθει.εχει καποιος παρομοιο θεμα?δεν εχω κανει clean install μετα απο κανενα update

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κινητό με έχει κάνει ένα πρόβλημα δύο φορές.

Με το που το έκανα επανεκκίνηση το πρόβλημα λύθηκε. Πάω να πατήσω μουσική να παίξει και με γράφει δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του αρχείου και αν με πάρουν τηλέφωνο δεν χτυπάει ήχος. Με λίγα λόγια είναι σαν να το έχω στο αθόρυβο δεν έχει ήχο και όταν με παίρνουν τηλέφωνο και δεν μπορεί να παίξει μουσική με βγάζει δεν είναι δυνατή η αναπαραγωγή του αρχείου. Τι μπορεί να είναι; Εννοείτε όταν το κάνω επανεκκίνηση είναι μία χαρά. Οπότε αν το πάω για σέρβις δεν θα βρούμε τίποτα..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδες αλλα τι το συζητατε? Αντε να στο κανει μια φορα.Με τη δευτερη φευγετε οπως ειστε για το service.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εχω παει ηδη μια φορα και μου καναν απλως αναβαθμιση,θα το ξαναπαω οποτε βρω χρονο απο τη δουλεια γιατι οι αριστοκρατες κλεινουν καθε μερα στις 17.00
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε παιδες αλλα τι το συζητατε? Αντε να στο κανει μια φορα.Με τη δευτερη φευγετε οπως ειστε για το service.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ναι αλλά αν δεν το κάνει δεν θα βρουν τι έχει. Οπότε μένεις χωρίς κινητό σε λένε στο κάναμε μια επαναφορά και κάτσε ξανά περνά τα όλα από την αρχή..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν δεν το κάνει δεν θα βρουν τι έχει. Οπότε μένεις χωρίς κινητό σε λένε στο κάναμε μια επαναφορά και κάτσε ξανά περνά τα όλα από την αρχή..

Ριξτε και κανενα μπινελικι.Δεν κανει κακο.Δηλαδη αν το πατε στο service με την τελευταια επισημη και με το factory reset φρεσκο τι θα σου πουν?Να το ξανακανουμε και εμεις?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θελω να ειμαι δικαιος με το κινητο, και ειχα πει οτι δε θα εχει καλη αυτονομια, εδω παραθετω τις εντυπωσεις μου απο το τελευταιο τριημερο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7219413#post7219413

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Άψογη συμπεριφορά κατά την γνώμη μου...

 

Ναι πιστευω οτι οταν εχεις ενα τοσο πληρες τηλεφωνο σε ολα του, το να μην στα χαλασει στην αυτονομια ειναι το κερασακι στην τουρτα! για μενα η samsung με το s6 edge εδωσε το πιο ομορφο τηλεφωνο της εποχης, με το s7 edge εδωσε το πιο ολοκληρωμενο και με το s8+ βελτιωσε ενα κομματι της καμερας χωρις επιτελους να δουμε αλλα να χαλανε, εστω και αν ειναι λιγο μεγαλο και αβολο για χρηση με το ενα χερι, τουλαχιστον δεν συνεβη αυτο που τα τελευταια χρονια κανουν ολοι, να δινουν ενα πολυ καλο πακετο, και στο επομενο μοντελο να χαλανε 1-2 καλα στοιχεια και να δινουν κατι αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστευω οτι οταν εχεις ενα τοσο πληρες τηλεφωνο σε ολα του, το να μην στα χαλασει στην αυτονομια ειναι το κερασακι στην τουρτα! για μενα η samsung με το s6 edge εδωσε το πιο ομορφο τηλεφωνο της εποχης, με το s7 edge εδωσε το πιο ολοκληρωμενο και με το s8+ βελτιωσε ενα κομματι της καμερας χωρις επιτελους να δουμε αλλα να χαλανε, εστω και αν ειναι λιγο μεγαλο και αβολο για χρηση με το ενα χερι, τουλαχιστον δεν συνεβη αυτο που τα τελευταια χρονια κανουν ολοι, να δινουν ενα πολυ καλο πακετο, και στο επομενο μοντελο να χαλανε 1-2 καλα στοιχεια και να δινουν κατι αλλο.

Συμφωνώ σε όλα όσα λες...ειναι ένα ολοκληρωμένο κινητο με όμορφο design και εκπληκτική οθόνη!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι πλέον να προχωρήσω άμεσα σε αγορά του s8+.. Θέλω να ρωτήσω η κάμερα του έχει διαφορά με του s7edge? Το αποτύπωμα στη θέση που είναι μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ή είναι εντελώς δύσχρηστο?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι πλέον να προχωρήσω άμεσα σε αγορά του s8+.. Θέλω να ρωτήσω η κάμερα του έχει διαφορά με του s7edge? Το αποτύπωμα στη θέση που είναι μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ή είναι εντελώς δύσχρηστο?

 

Εγώ το δουλεύω καθημερινά και εφόσον μετά από 2 μέρες συνηθησα την θέση που βρίσκεται πλέον το δάχτυλο μου πάει εκεί αυτόματα χωρίς κανένα πρόβλημα....

Διάφορες από την κάμερα του S7 edge που είχα για 5 μηνες δεν βλέπω... Τουλάχιστον σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερη...

Τώρα για το αν αξίζει η μετάβαση θα έλεγα για κάποιον που διαθέτει τα χρήματα και είναι λάτρεις της μεγάλης οθόνης, υπέροχο και πρωτοποριακό design, πολύ καλή μπαταρία τότε ναι.... Σε οποιαδήποτε άλλη κατάσταση θα έλεγα όχι...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

Σήμερα πάλι μου ζεστάθηκε στην ασύρματη φόρτιση.

Επανέρχομαι με νέες ερωτήσεις.

Χρησιμοποιώ αυτόν τον ασύρματο

https://www.skroutz.gr/s/8758675/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-για-Galaxy-S7-S7-Edge-Μαύρο-EP-NG930BB.html

Με καλώδιο και αντάπτορα από το κουτί του s7 edge.

Το βάζω κάθετα στην βάση, και σκέφτηκα μήπως ζεσταίνεται επειδή είναι ποιο ψηλό από το s7 edge και δεν κάνει καλή επαφή?

Το λέω γιατί έχω και αυτόν

https://www.skroutz.gr/s/7468055/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-PN920BB-Retail.html

Και δοκιμάζοντας το σε αυτό στην συνέχεια δεν ζεστάθηκε καθόλου.

(τουλάχιστον στην πρώτη δοκιμή).

Στον stand έβαλα ένα s7 edge κάθετα για να δω αν φταίει η βάση και δεν ζεστάθηκε.

Άλλη ερώτηση είναι, ότι το έχω από τις ρυθμίσεις στην γρήγορη ασύρματη φόρτιση.

Το βάζω στην βάση (οποιαδήποτε από τις 2)και γράφει γρήγορη ασύρματη φόρτιση.

Αν δεν επιλέξω γρήγορη ασύρματη φόρτιση από τις ρυθμίσεις, πάλι γράφει γρήγορη ασύρματη φόρτιση απλά αλλάζει ο χρόνος πλήρης φόρτισης σε περισσότερο.

Έτσι πρέπει να είναι?

Στο s7 edge έγραφε είτε γρήγορη ασύρματη φόρτιση είτε ασύρματη φόρτιση σκέτο.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω καθημερινά και εφόσον μετά από 2 μέρες συνηθησα την θέση που βρίσκεται πλέον το δάχτυλο μου πάει εκεί αυτόματα χωρίς κανένα πρόβλημα....

Διάφορες από την κάμερα του S7 edge που είχα για 5 μηνες δεν βλέπω... Τουλάχιστον σε καμία περίπτωση δεν είναι χειρότερη...

Τώρα για το αν αξίζει η μετάβαση θα έλεγα για κάποιον που διαθέτει τα χρήματα και είναι λάτρεις της μεγάλης οθόνης, υπέροχο και πρωτοποριακό design, πολύ καλή μπαταρία τότε ναι.... Σε οποιαδήποτε άλλη κατάσταση θα έλεγα όχι...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος από την always on να φύγει το μήνυμα που λέει για πίεση το κεντρικού κουμπιου

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος από την always on να φύγει το μήνυμα που λέει για πίεση το κεντρικού κουμπιου

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε αυτό που σου λέει και θα φύγει!!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...