Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερη προειδοποίηση για μηνύματα που είναι αντίθετα ως προς τους Όρους πρόσβασης και χρήσης. Εάν συνεχιστεί η αντιπαράθεση θα κάνετε ένα διάλειμμα από την κοινότητα. :down:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μετά από 4 1/2 χρόνια με ένα Note II ήρθε το S8+. Μόλις ξεπεράσω το εγκεφαλικό θα μοιραστώ τις εντυπώσεις μου.. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 1/2 χρόνια με ένα Note II ήρθε το S8+. Μόλις ξεπεράσω το εγκεφαλικό θα μοιραστώ τις εντυπώσεις μου.. :wacko:

 

Ευτυχώς που δεν περίμενες το noteli8 γιατί μετά από το εγκεφαλικό θα πάθαινες και ανακοπή καρδιάς:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 1/2 χρόνια με ένα Note II ήρθε το S8+. Μόλις ξεπεράσω το εγκεφαλικό θα μοιραστώ τις εντυπώσεις μου.. :wacko:
ακριβώς τά ίδια κάί εδώ φίλέ. 4.5 χρόνια μέ note 2 κάί τό παρήγγειλα πρόχτές.Άντέ νά δόύμέ....
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξερω. Η αναλυση του βιντεο, μεσα στο σπιτι τουλαχιστον ειναι απογοητευση. Εκτος και αν εγω κανω κατι λαθος. Οι φωτο επισης οταν ειναι κοντινες. ΔΗλαδη σε συγκριση με το το s6 edge plus που ειχα θεωρω ειναι χειροτερα Τα βιντεο. Βασικα ειναι τοσο χαλια που μου θυμισαν εκεινο το παλιο samsung με την περιστρεφομενη καμερα.

 

Τωρα αν εχετε κατι να προτεινετε ειμαι ολος αυτια!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.το εχω αναφερει κ γω στο αντιστοιχο θεμα.πολυ χειροτερη σε σχεση με note 5 που ηταν το τελευταιο μου samsung.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορώ να δω πριν το αγοράσω αν ειναι branded η όχι; στο Kaiser μου λένε δεν ξέρουν τι θα μου τυχη

 

Sent from mTalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσουν το IMEI και να πάρεις τηλέφωνο την Samsung να σου πουν.

Μόνο έτσι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσουν το IMEI και να πάρεις τηλέφωνο την Samsung να σου πουν.

Μόνο έτσι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ έτσι το έκανα όλα μια χαρά ήρθα και εγώ εδώ ελπίζω να το ευχαριστηθώ

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Επειδη αυριο βλεπω να παραλαμβανω, και επειδη δεν εχω ασχοληθει πολυ με τις αναβαθμισεις, τι προτεινετε? να το παω στην τελευταια που θα βγαλει ή να το αφησω οπως ειναι?

Περα απο το bixby που θα ηθελα να το χρησιμοποιω οπως προτιμω εγω, υπαρχει αλλος λογος να μεινουμε σε παλια εκδοση? Λογω δουλειας δε μπορω καθε τρεις και λιγο να στησω, οποτε θελω μολις το στησω να μεινει ετσι, αρα θα ριξω updates κατευθειαν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Επειδη αυριο βλεπω να παραλαμβανω, και επειδη δεν εχω ασχοληθει πολυ με τις αναβαθμισεις, τι προτεινετε? να το παω στην τελευταια που θα βγαλει ή να το αφησω οπως ειναι?

Περα απο το bixby που θα ηθελα να το χρησιμοποιω οπως προτιμω εγω, υπαρχει αλλος λογος να μεινουμε σε παλια εκδοση? Λογω δουλειας δε μπορω καθε τρεις και λιγο να στησω, οποτε θελω μολις το στησω να μεινει ετσι, αρα θα ριξω updates κατευθειαν.

 

Απλά θα το αναβαθμίσεις αμέσως μετά την ενεργοποίηση χωρίς στήσιμο θα κάνεις μετά την αναβάθμιση αμέσως μετά άλλη μια επαναφορά εργοστασιακων και όποτε σου έρχεται update στο μέλλον θα το περνας από πάνω χωρίς άγχος.... Έτσι δηλαδή όπως κάνουμε οι περισσότεροι χωρίς προβλήματα... Πλέον είναι ελάχιστοι αυτοί που με το παραμικρό update κάνουν επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Όταν και αν μετά από αρκετούς μήνες δεις την συσκευη να σου κάνει κόλπα ή να συμπεριφερεται βαριά ή να περάσεις νέα Android (πχ 8}τότε του δίνεις μια επαναφορά...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Επειδη αυριο βλεπω να παραλαμβανω, και επειδη δεν εχω ασχοληθει πολυ με τις αναβαθμισεις, τι προτεινετε? να το παω στην τελευταια που θα βγαλει ή να το αφησω οπως ειναι?

Περα απο το bixby που θα ηθελα να το χρησιμοποιω οπως προτιμω εγω, υπαρχει αλλος λογος να μεινουμε σε παλια εκδοση? Λογω δουλειας δε μπορω καθε τρεις και λιγο να στησω, οποτε θελω μολις το στησω να μεινει ετσι, αρα θα ριξω updates κατευθειαν.

 

Προτείνω, εκτός από το να αναβαθμίσεις κατευθείαν, να έχεις κάρτα σιμ μέσα.

Γιατί εγώ που άνοιξα χωρίς sim, αναβάθμισα, έκανα επαναφορά έστησα, μετά έβαλα σιμ και μου ζήτησε να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων επειδή εντοπίστηκε παροχος.

Αρχικά δεν το έκανα (αφού μόλις είχα τελειώσει το στήσιμο), αλλά κάποια στιγμή που έμεινε από σήμα στα καλά καθούμενα το έκανα επαναφορά και στήσιμο από την αρχή ME κάρτα σιμ μέσα.

Από τότε δεν ξανά έμεινε ποτέ από σήμα στα καλά καθούμενα και σε σημείο που έχει σήμα κανονικά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Θα σκάσω ... Μου αρέσει το s8 από άποψη φορητοτητας χωραει και σε τζιν αλλά και το s8 plus μου αρέσει απο άποψη multimedia ...ότι πρέπει για σειρές..... Πφφφφφφ
Link to comment
Share on other sites

Απλά θα το αναβαθμίσεις αμέσως μετά την ενεργοποίηση χωρίς στήσιμο θα κάνεις μετά την αναβάθμιση αμέσως μετά άλλη μια επαναφορά εργοστασιακων και όποτε σου έρχεται update στο μέλλον θα το περνας από πάνω χωρίς άγχος.... Έτσι δηλαδή όπως κάνουμε οι περισσότεροι χωρίς προβλήματα... Πλέον είναι ελάχιστοι αυτοί που με το παραμικρό update κάνουν επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Όταν και αν μετά από αρκετούς μήνες δεις την συσκευη να σου κάνει κόλπα ή να συμπεριφερεται βαριά ή να περάσεις νέα Android (πχ 8}τότε του δίνεις μια επαναφορά...

 

 

Σε ευχαριστω πολυ, συμφωνω με οσα λες, εξαλλου αν το προσεξες δεν ειναι πρωταρης εδω. Απλα ρωτησα συγκεκριμενα για εδω, μην τυχον καποια αναβαθμιση δημιουργησε προβλημα ειτε σε αυτονομια ειτε σε περιοερισμο λειτουργιων οποτε να μην μπω στον πειρασμο να τις κανω.

 

 

Προτείνω, εκτός από το να αναβαθμίσεις κατευθείαν, να έχεις κάρτα σιμ μέσα.

Γιατί εγώ που άνοιξα χωρίς sim, αναβάθμισα, έκανα επαναφορά έστησα, μετά έβαλα σιμ και μου ζήτησε να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων επειδή εντοπίστηκε παροχος.

Αρχικά δεν το έκανα (αφού μόλις είχα τελειώσει το στήσιμο), αλλά κάποια στιγμή που έμεινε από σήμα στα καλά καθούμενα το έκανα επαναφορά και στήσιμο από την αρχή ME κάρτα σιμ μέσα.

Από τότε δεν ξανά έμεινε ποτέ από σήμα στα καλά καθούμενα και σε σημείο που έχει σήμα κανονικά.

 

Το διαβασα και αυτο, το κακο ειναι οτι μες τη μερα θα με βολευε να το αφησω να αναβαθμιζει, να στο στησω, και μετα απλα να ριξω σιμ μεσα και να ειναι ετοιμο για χρηση, παντα ετσι κανω σε νεες συσκευες. Τωρα αν χρειαστει να μενει κλειστο για να παρει updates θα πρεπει να περιμενω βραδυ καθως δε γινεται μες την μερα να μην εχω σιμ. Βεβαια βαζω και μια αλλη και ξεμπερδευω (ετσι θα το κανω να τελειωνω).

μονο επαναφορα σου ζητησε ή εγκατεστησε και τοπικη ρομ ξανα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σκάσω ... Μου αρέσει το s8 από άποψη φορητοτητας χωραει και σε τζιν αλλά και το s8 plus μου αρέσει απο άποψη multimedia ...ότι πρέπει για σειρές..... Πφφφφφφ

 

φιλε μου και εγω εκει τσιτωσα, που στο χερι μου αρεσε το μικρο, αλλα τι να το κανεις που χανεις σε πολλα. Θα ηθελα το μικρο να ειναι μεχρι 5,5" και κανονικη αναλογια και να ειναι ο ανταγωνιστης των μικρων ναυαρχιδων τυπου Z5compact της σονυ. Παντα μου αρεσε κατι τετοιο, ειδικα με τοσο μικρα μπεζελ, να εφτανε καπου στις 5-5,5" και μαζεμενες διαστασεις. Εφοσον δεν το εχουμε, καλυτερα να πας στο μεγαλο που καρδιζεις σε οθονη και μπαταρια, παρα να χασεις σε οθονη. Ετσι και αλλιως και τα 2 ειναι αρκετα μακροστενα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά (με σιμ) μου άλλαξε το csc.

Από DBT σε EUR.

Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε μόνο το csc η αν πέρασε τοπική ρομ.

Προφανώς μόνο csc γιατί πως να αλλάξει ρομ χωρίς να την κατεβάσει πρώτα τώρα που το ξανά σκέφτομαι..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά (με σιμ) μου άλλαξε το csc.

Από DBT σε EUR.

Τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε μόνο το csc η αν πέρασε τοπική ρομ.

Προφανώς μόνο csc γιατί πως να αλλάξει ρομ χωρίς να την κατεβάσει πρώτα τώρα που το ξανά σκέφτομαι..

 

ναι, αν ειχε κατεβασει ρομ θα το καταλαβαινες πιστευω.

Επομενως λετε οτι ειναι οκ, μην μεινω με παλια μονο για το bixby..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7194467

Εγώ έχω ασφαλισμένο S7 edge εκεί, αλλά (ευτυχώς) δε μου χρειάστηκε ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς με Cosmote που θέλουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το wifi calling μιας και μειώνει φοβερά την κατανάλωση μπαταρίας , τι κάνουμε μόλις παραλάβουμε;

 

Ευχαριστώ.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Θα σκάσω ... Μου αρέσει το s8 από άποψη φορητοτητας χωραει και σε τζιν αλλά και το s8 plus μου αρέσει απο άποψη multimedia ...ότι πρέπει για σειρές..... Πφφφφφφ

 

Έχω το S8+ μέσα σε θήκη πουγκί και αυτό μέσα στην μπροστινή τσέπη του παντελονιού χωρίς κανένα πρόβλημα. Προχώρα για το μεγαλύτερο δεν θα το μετανοιώσεις ;).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εμείς με Cosmote που θέλουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το wifi calling μιας και μειώνει φοβερά την κατανάλωση μπαταρίας , τι κάνουμε μόλις παραλάβουμε;

 

Ευχαριστώ.

 

Αν διαβάσεις πιο πίσω νομίζω ότι τα παιδιά γράφουν ότι πας σε κάποιο κατάστημα cosmote και σου περνάνε την ρομ ή κάποιο update ώστε να λειτουργεί το wifi call... Αλλά διάβασε 2,3 σελίδες πριν και θα το δεις...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο android γινεται μονο με φλασαρισμα της ρομ για cosmote.Το update του παροχου OTA δυστυχως γινεται μονο στο αιφονι.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις πιο πίσω νομίζω ότι τα παιδιά γράφουν ότι πας σε κάποιο κατάστημα cosmote και σου περνάνε την ρομ ή κάποιο update ώστε να λειτουργεί το wifi call... Αλλά διάβασε 2,3 σελίδες πριν και θα το δεις...

Τι είναι αυτό το wifi CALLING να παω να το κάνω και εγώ άμα είναι..

 

 

Ξέρει κανένας πως μπορώ να βάλω στο ημερολόγιο του κινητού hotmail?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στο android γινεται μονο με φλασαρισμα της ρομ για cosmote.Το update του παροχου OTA δυστυχως γινεται μονο στο αιφονι.

 

Επειδή αυτό το θεμα με ενδιαφέρει και εμένα πολύ μόλις τώρα επικοινώνησα με την samsung και μου είπαν οτι δεν εχει θεμα εγγύησης η αλλαγή λογισμικού σε ένα Γερμανό. Το έχει κάνει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...