Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εγώ δεν έχω δει πάνω από 5.5 ώρες οθόνη...μου βγάζει την ημέρα άνετα αλλά 5.5 με 6 ώρες max οθόνη...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κλείσε κι εσύ τα data, χαμήλωσε τη φωτεινότητα, κλείσε το always on, και βάλε την οθόνη στα fhd... Και θα δεις.

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε κι εσύ τα data, χαμήλωσε τη φωτεινότητα, κλείσε το always on, και βάλε την οθόνη στα fhd... Και θα δεις.

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

 

Επίσης όχι Bluetooth,gps,nfc σύνδεση με ακουστικά η ρολόι,απενεργοποίηση Google backup,αυτοματων ενημερώσεων και ένα σκασμό υπηρεσίες και διεργασίες στο παρασκήνιο να προσθέσω :p

 

Παιδιά ανάλογα τη χρήση ένας θα έχει 4 ο δεύτερος 6 και ο τρίτος 8 ώρες.

Όλα φυσιολογικά είναι για την συγκεκριμένη χρήση του καθενός και μόνο.

 

Ο κάθε ένας κάνει διαφορετική χρήση,άλλες εφαρμογές,άλλη φωτεινότητα,παίζει και το δίκτυο κινητής εξίσου και πολλά αλλα.

 

Αντιπροσωπευτικό δείγμα δεν είναι κανένα παρά απλώς μια μεμονομενη και συγκεκριμένη ένδειξη αυστηρά σε ατομικό επίπεδο.

 

Έχει τύχει κα εγώ και 4 ώρες μόνο η 6 η και 7/8.

 

Συνήθως γύρω στο 5ωρο μέσο όρο.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το update δεν έχει επηρεάσει το bixby button remapping πάντως. Δουλεύει απρόσκοπτα ακόμα.

 

Sent from my SM-G955F

 

 

Με την γνωστή εφαρμογή εννοείς;;

https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.homebutton&hl=en

 

Πάντως δεν θα αφήσω την Samsung η την Google να αλωνίσει ελεύθερα στην συσκευή.

Θα μπουν φραγμούς όπως με 7 edge.:p

Όταν βρω την ισορροπία τέρμα τα updates.

 

Πάντως δεν δουλευει σε όλλους η εφαρμογή.

Ήδη η Samsung σε πολλές χώρες έχει κόψει τη δυνατότητα και πιστεύω σταδιακά σε όλους θα κοπεί και ο μόνος τρόπος αποτροπής είναι με τσεκούρι στα Samsung updates.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτή

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

 

 

Αυτό που άλλαξε είναι να μην μπορείς πλέον να ορίσεις άλλες λειτουργίες για double tap και long press καθώς κ να κάνεις map το "back" στο κουμπί bixby.

 

Με single tap δουλεύει όμως ακόμα, βάζεις ότι ενέργεια θες κ υποψιάζομαι ότι στο μέλλον θα βρουν work around και για τις άλλες λειτουργίες του κουμπιού.

 

Mε mapping μπορεί να εξελιχθεί σε καλή προσθήκη το κουμπί από άχρηστο

 

c651af7237f65683c023053b30d409b1.jpg

 

Sent from my SM-G955F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Update στα της μπαταρίας.

 

Λοιπόν το κινητό το δούλεψα κυρίως για multimedia παιδιά. Δεν είχα σκοπό να κάνω τη μέτρηση που θα σας δείξω πιο κάτω, απλώς να το αφήνω να πέσει αρκετά στις πρώτες φορές για να του δίνω καλούς κ γεμάτους κύκλους φόρτισης.

 

Φωτεινότητα γύρω στο 50% μέσο όρο, outdoor κάνα 10 ώρες που έβγαζα φωτογραφίες περίπου στο 90%. Από εκεί κ πέρα δούλεψε μόνο Wi-Fi, χωρίς data καθόλου. Entertainment mode όπως έχω κ στο s7 με ανάλυση 2200χ1080, UHQ upscaler ON για καλύτερη ακουστική εμπειρία, video enhancer OFF ( μόνο τη φωτεινότητα ανεβάζει στην οθόνη).

 

Από εφαρμογές Tapatalk, youtube, browsing με yandex, chat, Facebook και κάμποσες αρκετές φωτογραφίες. Δεν έκανα κλήσεις, δεν είχα data.

 

Το τηλέφωνο δίνει ρέστα στην αναμονή. Δεν πέφτει με τίποτα.

 

36 ώρες, 45 λεπτά δούλεμα από την τελευταία φόρτιση, κοντά στις 11 ώρες sot.

 

Sent from my SM-G955F

 

Μπορείς να μου πεις πιο θέμα χρησιμοποιείς?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

 

Με το λινκ δεν κατάφερα να βρω άκρη.... Υπάρχει στο Samsung themes app? Με ποια ονομασία?

Ή μήπως το έχεις φτιάξει εσύ?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με το λινκ δεν κατάφερα να βρω άκρη.... Υπάρχει στο Samsung themes app? Με ποια ονομασία?

Ή μήπως το έχεις φτιάξει εσύ?

 

Μπορεί να μην είναι διαθέσιμο Ελλάδα, δεν είμαι σίγουρος. Ψάξτο και manually στο Galaxy store

 

 

https://s12.postimg.org/6mv5sdrxp/Screenshot_20170423-222405.png

me > you
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αυτονομία της συσκευης μου...

Πάντα μιλάμε για το δικό μου στήσιμο Με την δικιά μου χρηση Σε σχέση με τις προηγούμενες συσκευές μου με ακριβώς το ίδιο στήσιμο και χρήση... Ένα μεγάλο μπράβο στην Samsung για αυτή την υπέροχη συσκευή...

Screen: Fhd, Auto light

Wifi:All time

4g: 3 hours

Notifications: On for everything

Always on: Off (using glimpse notification instead)

Camera: About 20 pictures

Calls: 1,5 hour

Games: No

Mail: More than 200 (4 acounts)

Social-internet: More than 60%

Kodi: More than 45 minutes

YouTube: 10 minutes

Gps: Off

Nfc: Off

Bluetooth: On only for 10 minutes

Deactivated apps: Chrome (using Opera browser) , word-Excel-PowerPoint-pdf (using WPS intead), Google photo, Google Gmail app (using stock mail app)

Installed: More than 40 apps (except stock)

ΑΥΤΆ!!!

 

Screenshot_20170424-002046.pngscreen shot windows 7certificity.com"]Screenshot_20170424-002046.pngscreen shot windows 7certificity.com[/url]

 

Screenshot_20170424-002110.pngscreen shot on windowscertificity.com"]Screenshot_20170424-002110.pngscreen shot on windowscertificity.com[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είναι διαθέσιμο Ελλάδα, δεν είμαι σίγουρος. Ψάξτο και manually στο Galaxy store

 

 

https://s12.postimg.org/6mv5sdrxp/Screenshot_20170423-222405.png

 

Τελικά δεν υπάρχει στο Galaxy store

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοήθεια σας σχετικά ποιο μοντέλο να επιλέξω. Το plus η το s8. ο λόγος που δυσκολεύομαι να επιλέξω ποιο μοντέλο ειναι κατάλληλο για μένα ειναι η οθόνη. Ενώ θελω να αγοράσω το plus νομιζω οτι δεν θα μπορω να το χειρίζομαι με ευκολία με το ενα χέρι.Αυτη τη στιγμη εχω το iphone 6. Ειχα αγοράσει το nexus 6p παλιότερα αλλα αναγκάστηκα να το πουλήσω επειδη δεν μπορούσα να το χειριστώ με ευκολία.

Απο την άλλη το s8/s8+ διαθέτει την λειτουργία "να κατεβάζει τγν οθονη" και ενώ με το s8 που το εχω δοκιμάσει δουλεύει τέλεια απο την άλλη στο plus νιώθω παλι οτι δυσκολεύομαι.

 

Ποια ειναι γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοήθεια σας σχετικά ποιο μοντέλο να επιλέξω. Το plus η το s8. ο λόγος που δυσκολεύομαι να επιλέξω ποιο μοντέλο ειναι κατάλληλο για μένα ειναι η οθόνη. Ενώ θελω να αγοράσω το plus νομιζω οτι δεν θα μπορω να το χειρίζομαι με ευκολία με το ενα χέρι.Αυτη τη στιγμη εχω το iphone 6. Ειχα αγοράσει το nexus 6p παλιότερα αλλα αναγκάστηκα να το πουλήσω επειδη δεν μπορούσα να το χειριστώ με ευκολία.

Απο την άλλη το s8/s8+ διαθέτει την λειτουργία "να κατεβάζει τγν οθονη" και ενώ με το s8 που το εχω δοκιμάσει δουλεύει τέλεια απο την άλλη στο plus νιώθω παλι οτι δυσκολεύομαι.

 

Ποια ειναι γνώμη σας;

Ότι και να συμβουλέψουμε πάνω στο συγκεκριμένο ερώτημά σου, την απάντηση μόνο εσύ μπορείς να τη δώσεις στο εαυτό σου.

Σίγουρα θα πρέπει να πας να τα δοκιμάσεις από κοντά και να κρίνεις. Αν δε μπορείς να δεις από κοντά το plus είναι ένα ρίσκο που κανείς, λέγοντας τη προσωπική του γνώμη, δε μπορεί ουσιαστικά να σε βοηθήσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ότι ανέφερε ο elthis και να συμπληρώσω ότι τέλη εβδομάδας με αρχές επόμενης θα είναι στα καταστήματα και τα 2 μοντέλα να ξεκαθαρίσεις και αποφασίσεις σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια και γούστα αυστηρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το δουλεύεις με τη λειτουργία one hand, που ουσιαστικά τα μικραίνει όλα κ τα φέρνει πιο κοντά στα δάχτυλα, χάνεται λίγο το νόημα της μεγάλης οθόνης.

 

Φυσικά η λειτουργία είναι εκεί για να σε βοηθάει, αλλά αν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα το μέγεθος για εσένα δεν έχει μεγάλο νόημα να πάρεις ένα τηλ τόσο μεγάλο και να το δουλεύεις με την επιλογή one hand σε καθημερινή βάση. Δες το κ από κοντά όπως κ να έχει, άρχισε να δουλεύεις την ιδέα στο μυαλό σου, πήγαινε μια κ 2 φορές μετά από μέρες να το ξανά πιάσεις κλπ

 

Μετά από λίγο θα δεις τι αίσθηση σου αφήνει κ επιλέγεις.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Προβληματάκι που παρουσιάστηκε, το οποίο δεν ξέρω αν προήλθε από την τελευταία αναβαθμίση η αν είναι μηχανικό πρόβλημα..Όταν μιλάω μεταξύ 6 και 8 λεπτών κόβετε η γραμμή ,νεκρωνει το τηλέφωνο , πάω να πατήσω κλήση ξανά αλλά ενώ δείχνει την διαδικασία ότι την εκτελεί δεν πραγματοποιεί την κλήση.το πρόβλημα διορθώνεται με επανεκκίνηση της συσκευής.

Κάνεις να έχει γνώση?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ηθελα την βοήθεια σας σχετικά ποιο μοντέλο να επιλέξω. Το plus η το s8. ο λόγος που δυσκολεύομαι να επιλέξω ποιο μοντέλο ειναι κατάλληλο για μένα ειναι η οθόνη. Ενώ θελω να αγοράσω το plus νομιζω οτι δεν θα μπορω να το χειρίζομαι με ευκολία με το ενα χέρι.Αυτη τη στιγμη εχω το iphone 6. Ειχα αγοράσει το nexus 6p παλιότερα αλλα αναγκάστηκα να το πουλήσω επειδη δεν μπορούσα να το χειριστώ με ευκολία.

Απο την άλλη το s8/s8+ διαθέτει την λειτουργία "να κατεβάζει τγν οθονη" και ενώ με το s8 που το εχω δοκιμάσει δουλεύει τέλεια απο την άλλη στο plus νιώθω παλι οτι δυσκολεύομαι.

 

Ποια ειναι γνώμη σας;

Είχα και εγώ το ίδιο δίλλημα, δεν ξέρω το μέγεθος της παλάμης σου πάντως να ξέρεις ότι το μικρό μου φάνηκε πάρα πολύ μικρό, αλλά τομεγάλο δεν με τρόμαξε, πολύ διαχειρίσιμο, το ατού του είναι ότι είναι στενό ,αν θες όμως με το ένα χέρι να έχεις δυνατότητα κίνησης από πάνω έως κάτω...πήγαινε στο μικρό.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοήθεια σας σχετικά ποιο μοντέλο να επιλέξω. Το plus η το s8. ο λόγος που δυσκολεύομαι να επιλέξω ποιο μοντέλο ειναι κατάλληλο για μένα ειναι η οθόνη. Ενώ θελω να αγοράσω το plus νομιζω οτι δεν θα μπορω να το χειρίζομαι με ευκολία με το ενα χέρι.Αυτη τη στιγμη εχω το iphone 6. Ειχα αγοράσει το nexus 6p παλιότερα αλλα αναγκάστηκα να το πουλήσω επειδη δεν μπορούσα να το χειριστώ με ευκολία.

Απο την άλλη το s8/s8+ διαθέτει την λειτουργία "να κατεβάζει τγν οθονη" και ενώ με το s8 που το εχω δοκιμάσει δουλεύει τέλεια απο την άλλη στο plus νιώθω παλι οτι δυσκολεύομαι.

 

Ποια ειναι γνώμη σας;

Εαν δεν έχεις πρόβλημα με την μπαταριά πάρε το μικρο .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Για τις κλήσεις Μόλις βρήκα αυτό

https://recomhub.com/blog/samsung-galaxy-s8-and-galaxy-s8-plus-problems-with-calls/

Ίσως να βοηθήσει κάποιους που έχουν το πρόβλημα μου

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τις κλήσεις Μόλις βρήκα αυτό

https://recomhub.com/blog/samsung-galaxy-s8-and-galaxy-s8-plus-problems-with-calls/

Ίσως να βοηθήσει κάποιους που έχουν το πρόβλημα μου

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενεργοποιησε τα παντα εστω μια φορα και κλειστα.Οτι εχει σχεση με συνδεσεις .Συνηθως ειναι software προβληματα που διορθωνονται στο επομενο update η στα επομενα google-service.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πήρα σήμερα και εγώ το δικό μου απο τα Seven. Τρομέρο, πάρα πολύ όμορφο (ειχα το S7E). Πρέπει να είναι Γερμανικό όμως μιας και εχει κατι στα γερμανικά νομιζω στο κουτι στα αυτοκολλητα και όταν το ανοιξα ειχε προεπιλεγμενη γλωσσα τα Γερμανικά

 

Τωρα μου βγαζει αυτο εδω:

http://i.imgur.com/iOOKAMI.png

 

Εχει ιδεα κανεις τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

πήρα σήμερα και εγώ το δικό μου απο τα Seven. Τρομέρο, πάρα πολύ όμορφο (ειχα το S7E). Πρέπει να είναι Γερμανικό όμως μιας και εχει κατι στα γερμανικά νομιζω στο κουτι στα αυτοκολλητα και όταν το ανοιξα ειχε προεπιλεγμενη γλωσσα τα Γερμανικά

 

Τωρα μου βγαζει αυτο εδω:

http://i.imgur.com/iOOKAMI.png

 

Εχει ιδεα κανεις τι ειναι?

 

Εαν δεν το εχεις σεταρει κανε οτι λεει.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν το εχεις σεταρει κανε οτι λεει.

 

Εχω βάλει κατι λίγα, οχι πολλά γενικά, θα μου περάσει μονο apps της cosmote? ειναι κατι που χρειαζεται? μου το βγαζει σε κάθε reset που κανω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...