Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχεις δίκιο.. Αυτή εννοούσα που λες...την έχω βάλει γιατί δεν θέλω να πατάω κάθε φορά to power button
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντως αν βάλετε Nova (επί πληρωμή) ή arrow δωρεάν (που έβαλα για δοκιμή και το κράτησα) τότε θα κλειδώνετε την οθόνη με double tap.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν βάλετε Nova (επί πληρωμή) ή arrow δωρεάν (που έβαλα για δοκιμή και το κράτησα) τότε θα κλειδώνετε την οθόνη με double tap.
Οτι κλειδώνει με double tap ισχύει αλλα στο ξεκλειδωμα με δακτυλικο ζητάει κωδικό ή μοτίβο.

Αυτό είναι το αγκάθι.

Υπάρχει η δυνατότητα στον νόβα για να το παρακάμψει αλλά αργει για 5 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι κλειδώνει με double tap ισχύει αλλα στο ξεκλειδωμα με δακτυλικο ζητάει κωδικό ή μοτίβο.

Αυτό είναι το αγκάθι.

Υπάρχει η δυνατότητα στον νόβα για να το παρακάμψει αλλά αργει για 5 δευτερόλεπτα.

 

Δεν ζητάει. Ξεκλειδωνει μόνο με δακτυλικό. Τίποτα άλλο. Αρκεί στην ρύθμιση κλειδώματος (είτε στον Nova είτε στον arrow) να επιλέξεις κλείδωμα με καθυστέρηση. Μετά ξεκλειδωνει αστραπιαία και μόνο με δακτυλικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ζητάει. Ξεκλειδωνει μόνο με δακτυλικό. Τίποτα άλλο. Αρκεί στην ρύθμιση κλειδώματος (είτε στον Nova είτε στον arrow) να επιλέξεις κλείδωμα με καθυστέρηση. Μετά ξεκλειδωνει αστραπιαία και μόνο με δακτυλικό.

 

Αυτό είπα πριν απλα μάλλον δεν το εξηγήσα καλά.

Υπάρχει καθυστέρηση στο κλείδωμα αλλιώς δεν γίνεται.

Η αλήθεια είναι εμένα μου την σπάει λίγο αυτή η καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπα πριν απλα μάλλον δεν το εξηγήσα καλά.

Υπάρχει καθυστέρηση στο κλείδωμα αλλιώς δεν γίνεται.

Η αλήθεια είναι εμένα μου την σπάει λίγο αυτή η καθυστέρηση.

 

Μα δεν την αντιλαμβανεσαι. Η οθόνη μαυρίζει και απλά φαίνεται στο κάτω μέρος αμυδρά η γραμμή του μενού. Η οθόνη δεν ξεκλειδωνει αν δεν πατήσεις σε αυτό το συγκεκριμένο σημείο.

Εγώ χρησιμοποιώ τον arrow όπου είναι άψογος, με αρκετές δυνατότητες (νομίζω πως τελευταία πήρε ένα μεγάλο update αλλά δεν ξέρω τις βελτιώσεις σε σχέση με πριν γιατί δεν τον είχα).

Δωρεάν είναι, κάνε μια δοκιμή. Σκάλισέ τον λίγο και φέρ' τον στα μέτρα σου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν βάλετε Nova (επί πληρωμή) ή arrow δωρεάν (που έβαλα για δοκιμή και το κράτησα) τότε θα κλειδώνετε την οθόνη με double tap.
Χρησιμοποιούσα Nova χρόνια ολόκληρα. Τον τελευταίο μήνα είμαι με touch wiz κι αυτό γιατί μου την έσπασε ένα συγκεκριμένο πράγμα στο Νόβα. Όταν βάζεις εξοικονόμηση ενέργειας και γυρίζει σε hd ανάλυση η οθόνη τα εικονίδια της αρχικής οθόνης γυρίζουν κι αυτά σε hd ανάλυση (προφανές). Μετά λοιπόν όταν βγάζεις την εξοικονόμηση και η ανάλυση γυρίζει σε 2k+ τα εικονίδια παραμένουν σε hd ανάλυση με αποτέλεσμα να φαίνονται αχνά και πιξελιασμένα και να πρέπει να τα ξαναφτιάξεις ένα ένα. Πήρε δρόμο λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα Nova χρόνια ολόκληρα. Τον τελευταίο μήνα είμαι με touch wiz κι αυτό γιατί μου την έσπασε ένα συγκεκριμένο πράγμα στο Νόβα. Όταν βάζεις εξοικονόμηση ενέργειας και γυρίζει σε hd ανάλυση η οθόνη τα εικονίδια της αρχικής οθόνης γυρίζουν κι αυτά σε hd ανάλυση (προφανές). Μετά λοιπόν όταν βγάζεις την εξοικονόμηση και η ανάλυση γυρίζει σε 2k+ τα εικονίδια παραμένουν σε hd ανάλυση με αποτέλεσμα να φαίνονται αχνά και πιξελιασμένα και να πρέπει να τα ξαναφτιάξεις ένα ένα. Πήρε δρόμο λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έβαλα ποτέ εξοικονόμηση οπότε δεν το πρόσεξα. Δοκίμασε τον arrow

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα Nova χρόνια ολόκληρα. Τον τελευταίο μήνα είμαι με touch wiz κι αυτό γιατί μου την έσπασε ένα συγκεκριμένο πράγμα στο Νόβα. Όταν βάζεις εξοικονόμηση ενέργειας και γυρίζει σε hd ανάλυση η οθόνη τα εικονίδια της αρχικής οθόνης γυρίζουν κι αυτά σε hd ανάλυση (προφανές). Μετά λοιπόν όταν βγάζεις την εξοικονόμηση και η ανάλυση γυρίζει σε 2k+ τα εικονίδια παραμένουν σε hd ανάλυση με αποτέλεσμα να φαίνονται αχνά και πιξελιασμένα και να πρέπει να τα ξαναφτιάξεις ένα ένα. Πήρε δρόμο λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν κερδίζεις κατι με το να γυρίσεις ανάλυση προς τα κάτω.

Παντα την maximum εχω.

Και φαντάζομαι με ενα restart του Nova θα έστρωνε.

Τοσα καλουδια που εχει ο Nova ουτε να με πληρωνε η Samsung θα εβαζα TW.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν την αντιλαμβανεσαι. Η οθόνη μαυρίζει και απλά φαίνεται στο κάτω μέρος αμυδρά η γραμμή του μενού. Η οθόνη δεν ξεκλειδωνει αν δεν πατήσεις σε αυτό το συγκεκριμένο σημείο.

Εγώ χρησιμοποιώ τον arrow όπου είναι άψογος, με αρκετές δυνατότητες (νομίζω πως τελευταία πήρε ένα μεγάλο update αλλά δεν ξέρω τις βελτιώσεις σε σχέση με πριν γιατί δεν τον είχα).

Δωρεάν είναι, κάνε μια δοκιμή. Σκάλισέ τον λίγο και φέρ' τον στα μέτρα σου.

Ξερω τι λες το εχω βαλει και δεν με πείθει δηλαδή μέχρι να κλείδωσει μου βγάζει μια ανασφάλεια αν πατηθεί κάτι ή οχι.

Θα τον δω τον arrow που λες.

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση.

Πως αλλάζουμε φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος? Είχα βάλει μία από το zedge Και τώρα δεν μου την αλλάζει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τον arrow που προτείνει ο Montoya και μου άρεσε.

Το μόνο που με χαλάει σε αυτόν είναι ότι δεν σου δείχνει τις αναπάντητες κλήσεις στο εικονίδιο του τηλεφώνου κάτω αριστερά.

Εκτός αν θέλει κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τον arrow που προτείνει ο Montoya και μου άρεσε.

Το μόνο που με χαλάει σε αυτόν είναι ότι δεν σου δείχνει τις αναπάντητες κλήσεις στο εικονίδιο του τηλεφώνου κάτω αριστερά.

Εκτός αν θέλει κάποια ρύθμιση που δεν ξέρω.

 

Αυτό το έχω κι εγώ. Πιστεύω σε προσεχή διόρθωση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση.

Πως αλλάζουμε φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος? Είχα βάλει μία από το zedge Και τώρα δεν μου την αλλάζει

Αν πας απο την gallery και πατήσεις μια φωτογραφία , στις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά σου λέει να την βάλεις φόντο. Εκεί σου λέει και που θα το βάλεις (οθόνη κλειδώματος ,κεντρική κλπ). Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αν πας απο την gallery και πατήσεις μια φωτογραφία , στις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά σου λέει να την βάλεις φόντο. Εκεί σου λέει και που θα το βάλεις (οθόνη κλειδώματος ,κεντρική κλπ). Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό λέω και αυτό έκανε πριν. Τώρα δεν ρωτάει αλλά έχει μόνο επιλογή για την κεντρική οθόνη, όχι για την οθόνη κλειδώματος.

Έκανα κι ένα soft για ευχέλαιο αλλά τίποτα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει προσέξει κάποιος στο ΙΝΣΤΑΓΚΡΑΜ να κολλάει μερικές φορές Όταν πας να κάνεις refresh ? To είχα παρατηρήσει κ σε αλλά κινητά..δεν το κάνει πάντα..
Link to comment
Share on other sites

Αν πας απο την gallery και πατήσεις μια φωτογραφία , στις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά σου λέει να την βάλεις φόντο. Εκεί σου λέει και που θα το βάλεις (οθόνη κλειδώματος ,κεντρική κλπ). Εκτός κι αν εννοείς κάτι άλλο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκυρο

Το είχα απενεργοποίηση με το package disabler...

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η εφαρμογή που λες είναι αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=org.stanwu.smartscreenlockpro , η άλλη που έχεις βάλει δεν ξεκλειδώνει με δακτυλικό. Πολύ καλή πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω δυστυχως πως αυτη η εφαρμογη δεν απενεργοποιει την οθονη. Απλα τη μαυριζει και μενει ανοιχτη και γι αυτο και ξεκλειδωνει.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα με το email της Samsung. Ενώ μπορώ κ ρυθμίσω κανονικά κάθε πόση ώρα θα συγχρονιζεται, μόλις προσπαθώ να ρυθμίσω και το πρόγραμμα αιχμής (δηλαδή να ρυθμίσω κάποιες ώρες της ημέρας να συγχρονίζεται πιο συχνά) αυτό δυστυχώς δεν λειτουργεί..Συνεχιζει κ συγχρονίζεται μόνο με την αρχική ρύθμιση του συγχρονισμού...Ξερει κάποιος κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

έχω σκάσει.μιλάμε ..εδώ και 3.μέρες είτε ανοίγω βαιμπερ η στορ και.Γενικά.παντού ..μου πετάει οθόνες ολόκληρες με διαφημίσεις...έκανα clear cache από το μπουτ έβαλα Adblock τίποτα ....μπας και κόλλησε τίποτα.η συσκευή ?

δεν.Θέλω hard reset γιατί έχω 30γίγα μουσική κατεβασμενη από tidal Kai Spotify

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια. έχω αγοράσει μια θήκη Clear View Cover (οχι γνήσια) αλλά δεν λειτουργεί το κλείδωμα/ξεκλειδωμα όταν ανοίγω και κλείνω το καπάκι της θήκης. μήπως χρειαζετε κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να βάλουμε τελικά το beta

Παρόλο που κατάφερα να βάλω το XEU (μέσω του factory binary), το Samsung Members δεν με αφήνει

Δεν έχω SIM καρτα μέσα οπότε, δεν γίνεται σε καμία περίπτωση

 

Screenshot_20171102_171152.png

Γινεται ΜΟΝΟ αν εχεις ΒΤU rom,btu firmware(CSC) και καρτα σιμ παροχου uk...(η δικη μου καταφθανει σε 2 ωρες....)υπαρχει τροπος αν εισαι root μονο!

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η QJ5 Γερμανία, με τα security patches του Οκτωβρίου και κάποιες βελτιώσεις υποτίθεται.

Εξακολουθεί βέβαια να είναι 7.0 εν έτη 2017, μήνα Νοέμβρη..

:lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω σκάσει.μιλάμε ..εδώ και 3.μέρες είτε ανοίγω βαιμπερ η στορ και.Γενικά.παντού ..μου πετάει οθόνες ολόκληρες με διαφημίσεις...έκανα clear cache από το μπουτ έβαλα Adblock τίποτα ....μπας και κόλλησε τίποτα.η συσκευή ?

δεν.Θέλω hard reset γιατί έχω 30γίγα μουσική κατεβασμενη από tidal Kai Spotify

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Κατέβασε το Kaspersky. Ήταν το μοναδικό που βρήκε την εφαρμογή που μου πέταγε τις διαφημίσεις. Fun fact, ήταν εφαρμογή κατεβασμένη από play store και όχι από unknown source.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η QJ5 Γερμανία, με τα security patches του Οκτωβρίου και κάποιες βελτιώσεις υποτίθεται.

Εξακολουθεί βέβαια να είναι 7.0 εν έτη 2017, μήνα Νοέμβρη..

:lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Να δεις που S9 θα ερθει με 8 οταν η google ηδη 8.1/8.2 θα εχει ηδη κυκλοφορησει μηνες πριν:lol:

Συνηθισμένα πράγματα ρε Νικο τωρα δεν νομίζω να προκαλει έκπληξη σε κανέναν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...