Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποτε δεν ειναι λειτουργια της καμερας; Γινεται μονο με προγραμμα;

 

Δε καταλαβαινω τοτε ποιος ο λογος να υπαρχει η εστιαση, εαν δε υπαρχει περισσοτερη εμφαση σε αυτο που εστιαζουμε.

Τι να κάνουμε ..δεν μπορούμε (ακόμη) να τα θέλουμε όλα ..δλδ καλά τα Mb ανάλυσης ,,..αλλά κάπου πρέπει να διαφέρουμε απο τις φωτογραφικές μηχανές , όπου μπορείς να ρυθμίσεις - απο τα λίγα που ξέρω - το διάφραγμα του φακού άρα ...και το "βάθος εστίασης" που είναι και το ζητούμενο. Απο την άλλη τα κινητά μας εχουν ευρυγώνιους φακούς ,δλδ μεγάλο βάθος εστίασης γιαυτο και όλα σου"βγαίνουν" καθαρά ... πάρε μια DSLR φωτό/κή μηχανή αν θέλεις κατι περισσότερο

Edited by saga
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Στη διαδρομή /storage/emulated/0/SmsContactsBackup/apks έχω 694 αρχεία 13,08 GB που προφανώς είναι παλαιές εκδόσεις εφαρμογών που έχουν ενημερωθεί με νέες.

Αν σβήσω αυτά τα αρχεία θα έχω πρόβλημα?

Μιχάλης

HTC ONE M9

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Στη διαδρομή /storage/emulated/0/SmsContactsBackup/apks έχω 694 αρχεία 13,08 GB που προφανώς είναι παλαιές εκδόσεις εφαρμογών που έχουν ενημερωθεί με νέες.

Αν σβήσω αυτά τα αρχεία θα έχω πρόβλημα?

Μιχάλης

HTC ONE M9

 

Καλημέρα,

 

ο φάκελος που αναφέρεις είναι, όπως το γράφεις και εσύ, apk που έχεις πάρει αντίγραφο από την εφαρμογή Super Backup.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Στη διαδρομή /storage/emulated/0/SmsContactsBackup/apks έχω 694 αρχεία 13,08 GB που προφανώς είναι παλαιές εκδόσεις εφαρμογών που έχουν ενημερωθεί με νέες.

Αν σβήσω αυτά τα αρχεία θα έχω πρόβλημα?

Μιχάλης

HTC ONE M9

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Δεν είναι κάτι του συστήματος. Ένα backup πού έχεις πάρει εσύ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος την "κανονική" εφαρμογή του facebook; 1 φορά την ημέρα, θα "με κάνει" log out.. Ρωτάω εδώ, μήπως έχει και να κάνει με τη συσκευή.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος την "κανονική" εφαρμογή του facebook; 1 φορά την ημέρα, θα "με κάνει" log out.. Ρωτάω εδώ, μήπως έχει και να κάνει με τη συσκευή.

Την έχω εγώ χωρίς πρόβλημα.

Η μάλλον... Χωρίς το συγκεκριμένο προβλημα! Γιατί γενικά είναι άστα να πάνε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία. Έχω ταμπλετ με KIT KAT 4.4.2 και θέλω να μεταφέρω τραγούδια από την μνήμη τηλέφωνου στην κάρτα μνήμης. Έβαλα διαχείριση αρχείων αλλά δεν τα μεταφέρει δεν το αφήνει το κιτ κατ υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται να rootaris το tablet ριξε μια ματια εδω

 

Χρόνια καλά με υγεία. Δηλαδή χωρίς root δεν γίνεται. Ας πούμε με κάποιο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια καλά με υγεία. Δηλαδή χωρίς root δεν γίνεται. Ας πούμε με κάποιο πρόγραμμα.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους με υγεία, και πάντα τυχεροί :)

 

 

απ όσο γνωρίζω όχι δεν γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά με υγεία. Έχω ταμπλετ με KIT KAT 4.4.2 και θέλω να μεταφέρω τραγούδια από την μνήμη τηλέφωνου στην κάρτα μνήμης. Έβαλα διαχείριση αρχείων αλλά δεν τα μεταφέρει δεν το αφήνει το κιτ κατ υπάρχει λύση;

Δοκίμασες με την δικιά του εφαρμογή διαχείρισης αρχείων και δεν στα μετέφερε η μόνο με κάποια που κατέβασες;

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα ενώ είναι ενεργοποιήμενο το skype μου στο κινητό μου που είναι samsung galaxy s4 όταν στο google chrome βρήσκω ένα τηλεφωνικό αριθμό δεν με πάει στην επίλογη ανοίγμα με skype ή με τηλέφωνο αλλά με πάει κατευθίαν στο τηλέφωνο τί να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Ποια εφαρμογή gps προτείνετε; Σημαντικό να έχει offline πλοήγηση. Αν γίνεται, χωρίς κάποιου τύπου account.

 

Το google maps, δεν έχει πλήρη offline πλοήγηση.

 

Επίσης, κάποια εφαρμογή, για μέτρηση των data, εκτός του 3g Watchdog;

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ρε mol πώς πάω στις ρυθμίσεις του dialer ή του skype πες μου γιατί είμαι άσχετος

Ανάλογα με την συσκευή ...ρυθμίσεις ..διαχείρισης εφαρμογών ..όλα (τα προγράμματα)...ψάχνεις για την εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τις εφαρμογές πλοήγησης μπορείς να δεις περισσότερα εδώ, που είναι και το "αρμόδιο" θέμα! Γενικότερα πάντως από δωρεάν εφαρμογές νομίζω ότι το here maps είναι από τα καλύτερα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια βοηθεια σχετικα με κατι ρυθμισεις που αφορουν τα google services και μας τις ζηταει να τις κανουμε κατα την εγκατασταση μια rom.

 

Help apps find your location, Improve location accuracy, Help improve your android experience. Τι ακριβως κανουμε με αυτες τις ρυθμισεις; Και πως τις αλλαζουμε ( αν γινεται ) μετεπειτα;

 

Επισης, δε μπορω με τιποτα να κανω backup τις φωτογραφιες απο το viber τις οποιες εγω βαζω στις συνομιλιες.. Το titanium backup απλα επαναφερει τις συνομολιες + thumbnails.

 

Το AndroidiPhoneViberTransfer απο την αλλη μεταφερει τις συνομιλιες + ολες τις φωτογραφιες + thumbnails, απλα οταν παταω πανω σε thumbnail απο φωτογραφια που ειχα στειλει εγω, δε μου την ανοιγει. Λεει "image not found".

 

Θυμαμαι ειχα βρει παλαιοτερα την λυση.. Αλλα τωρα δεν πιανει.. Ισως φταιει η καινουρια εκδοση που εβαλα;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις για το location μπορείς να τις δεις στις ρυθμίσεις Google! Αλλιώς υπάρχουν κάποιες και στις ρυθμίσεις - τοποθεσία! Σχετικά με το viber τώρα, είναι περίεργο γενικά το backup του. Δεν είχα καταφέρει παλιότερα να κάνω με το titanium κι είχα ακολουθήσει πιο περίπλοκη διαδικασία που απαιτεί root! Τις φωτογραφίες πάντως τις είχα αντιγράψει στο φάκελό τους και μαζί με το backup των συνομιλιών μου άνοιξαν κανονικά!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τις εφαρμογές πλοήγησης μπορείς να δεις περισσότερα εδώ, που είναι και το "αρμόδιο" θέμα! Γενικότερα πάντως από δωρεάν εφαρμογές νομίζω ότι το here maps είναι από τα καλύτερα ;)

 

Ουπς.. :O Συνήθισα απ' τα WP. Thanks!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

'εχει ένα tablet ο πιτσιρικάς κινέζικο με 2gb ram και 16gb εσωτερικο αποθηκευτικο χώρο.

Το πρόβλημα είναι ότι τον χωριζει σε 1gb και το υπολοιπο 12gb σε αλλο, με αποτέλεσμα να μου λεει οτι δεν έχει επαρκει αποθηκευτικό χωρο. Υπαρχει κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...