Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα factory reset αλλά πάλι τα ίδια..wtf?τι έπαθε?

 

3 περιπτώσεις

1. βάρεσε το system partition (χρειάζεται να φλασαρεις rom χειροκίνητα από το pc μεσο fastboot)

2. έκανε κλασική μα..... η xiaomi και κάτι σκατώσει με update (περιμένεις να βγει επόμενο)

3. τα έφτυσε το κινιτο (ουσιαστικά εχει ζημιά nand memory μετά απο αυτο ακολουθεί πλήρες θάνατός της συσκευής)

 

τι κάνεις?

περιμένεις να βγει επόμενο update αν δεν γίνει κάτι με αυτο τοτε πας για φλασαρισμα απο pc αν εκεί καταρρεύσει και τεζαρει η συσκευη πας για αλλη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα υπάρχει κάποιο site να κατεβάσω διαφορά βιβλία στα Ελληνικά? Προτιμώ δράσης, θρίλερ, μυστήριο κτλπ.

Σας ευχαριστώ!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά καταστήματα όπου αγοράζεις ό,τι σε ενδιαφέρει.

Αν όμως δεν θέλεις να δώσεις χρήματα, υπάρχει το ηλεκτρονικό αναγνωστήριο της Εθνικής βιβλιοθήκης, όπου δανείζεσαι ό,τι σού αρέσει και είσαι μια χαρά -μιας κι έχει μεγάλη ποικιλία.

Δες το εδώ: ηλεκτρονικό αναγνωστήριο

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Με συνδεση σε υπολογιστη , δοκιμασες να δεις αν εμφανιζει τους φακελους του κινητου;

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχεις κανείς προβλήματα σήμερα με το playstore; Δεν κατεβάζει εφαρμογές αλλά ούτε ενημέρωση κάνει... Έκανα φορμάτ και τώρα δεν περνά πάλι εφαρμογές αλλά δεν εμφανίζει και αυτές που έχω ήδη για ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι χρήστης Beta; Μου έκανε τα ίδια, έφαγα 3 ώρες και τελικά ξήλωσα τα πάντα (Play store app, Google Play services app και λογαριασμό Google), πέρασα τις τελευταίες εκδόσεις πάλι και μετά έκανα login για να αρχίσει να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχεις κανείς προβλήματα σήμερα με το playstore; Δεν κατεβάζει εφαρμογές αλλά ούτε ενημέρωση κάνει... Έκανα φορμάτ και τώρα δεν περνά πάλι εφαρμογές αλλά δεν εμφανίζει και αυτές που έχω ήδη για ενημέρωση.

 

Αν έχεις ρυθμίσει Private VPN του adguard, αυτό φταίει.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δώσω ίντερνετ από κινητό (marshmallow) σε τάμπλετ (nougat) και να είναι συνδεδεμένο με VPN το κινητό, είτε ασύρματα είτε ενσύρματα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

χτίζω (μαζί με άλλους 2 φίλους μου) μια πλατφόρμα για mobile gamers και αυτη τη στιγμή προσπαθώ να βρω άτομα που θα δοκιμάζουν καινούργια παιχνίδια και θα πληρώνονται.

Θα το εκτιμούσα πολύ αν όποιος από εσάς παίζει γενικά παιχνίδια στο Android έκανε μια εγγραφή στη πλατφόρμα μας.

Θα αφήσω το link απο κάτω για να το τσεκάρετε.

Αν έχετε οποιαδήποτε ερώτηση, κάποια ιδέα κτλ σχολιάστε μου στο post :) :)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητο μου εχω 16GB μνημης και εχω προσθεσει και μια sd card 128GB την οποια δεν την ορισα ως external mounted storage αλλά ως internal storage (adaptable storage), και επομενως της εκανε format και encryption ως εσωτερική μνήμη ενώ δεν είναι αναγνώσιμη αν αφαιρεθει απο το κινητο. Νομιζοντας λοιπον ότι έλυσα το προβλημα με τη μνημη του κινητου άρχισα να κατεβαζω εφαρμογες καθως και να προσθετω αρχεια στο κινητο. Σήμερα μου έβγαλε ειδοποηση το κινητο το κινητο για μικρή ελεύθερη χωρητικότητα, περιπου 1 GB. Απο την εφαρμογη files της google φαινεται ότι οντως το κινητο μου εχει μόνο 16GB συνολικά και περίπου 1 GB εέύθερη, ενω απο άλλες τριτες εφαρμογές φαινεται ότι έχει συνολικά το άθροισμα της internal με την sd card.

Το θέμα είνια πως διαχείριζεται κανείς σωστά τη μνήμη με εφαρμογές και αρχεία ώστε να αποφευχθεί η συγκεκριμένη κατάσταση. Πχ δημιουργησα ενα folder για mp3. Τα αρχεία που πρόσθεσα πήγαν στην εσωτερική μνήμη του κινητού ή στην κάρτα sd; Αν πχ πήγαν στην εσωτερική, γέμισαν χωρίς λόγο την εσωτερική μνήμη του κινητού και δημιουργώντας μου πρόβλημα, ενώ αν είχαν τοποθετηθεί στην sd θα επιβάρυναν λιγότερο.

Γενικά δεν βρήκα κάτι χρήσιμο ψάχνοντας στο internet για το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με push notifications από το aqua mail (hotmail account).

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος; τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με push notifications από το aqua mail (hotmail account).

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος; τι μπορεί να φταίει;

Aquamail Pro όμως και από GMail με IMAP δεν έχω θέμα, μόλις το δοκίμασα κιόλας.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις των λογαριασμών δεν έχει διαφορά το free aqua mail από την πληρωμένη (pro), αλλού είναι οι διαφορές τους.

Εσύ έχεις λογαριασμό στο hotmail και σου λειτουργεί κανονικά το push notification; τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει και σε μένα έχει κολλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις λογαριασμό στο hotmail και σου λειτουργεί κανονικά το push notification; τι στο καλό μπορεί να συμβαίνει και σε μένα έχει κολλήσει;

Επαναλαμβάνω: GMail με IMAP.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Οκ, τώρα το είδα.

Κι εγώ, με IMAP λογαριασμό δεν έχω πρόβλημα. Με το άλλο, από το hotmail έχω και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους μας.

 

Υπάρχει μια εφαρμογή (που κάποιοι έχουμε κατεβάσει) και «στοχεύοντας» τον ουρανό μας δείχνει τους αστερισμούς και τους πλανήτες.

 

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάτι ανάλογο για την "στεριά".

Δηλαδή να "στοχεύεις" ένα νησί που βλέπεις στο βάθος και να σου εμφανίζει το όνομά του.

 

Ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το redmi note 7. Έχω ένα ζήτημα με τα αποθηκευμένα sms στη συσκευή. Στέλνω και παίρνω μηνύματα sms. Πόσον καιρό λοιπόν κρατιούνται στη μνήμη του τηλεφώνου τα μηνύματα αυτά; Δεν σβήνω μηνύματα, οπότε κάποια στιγμή "δεν θα χωράνε άλλα" και τα παλιά μηνύματα μένουν στον "πάτο". Τα ψάχνω αλλά δεν τα βρίσκω! Πώς μπορώ να τα "ανακτήσω" από τον "πάτο που βρίσκονταις

Υπάρχει κάποιος ημερολογιακός φραγμός; Π.Χ. κρατούνται στη μνήμη για 6 μήνες; Μετά σβήνονται αυτόματα;

 

Επίσης χρησιμοποιώ την εφαρμογή myPhone των windows 10 (για κινητά android). Αυτή η εφαρμογή σου εμφανίζει τα μηνύματα sms στην οθόνη του υπολογιστή, μέχρι δυο ή 3 μήνες πριν. Επειδή έψαχνα μηνύματα sms προ 4 μηνών, τα οποία "χάθηκαν" από την οθόνη )δεν εμφανίζονται στην οθόνη του υπολογιστή), υπάρχει κανένα κολπάκι να τα ξαναδώ στην οθόνη του υπολογιστή; Γύρισα πίσω την ημερομηνία τηλεφώνου και υπολογιστή, αλλά δεν έπιασε το κόλπο!

 

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή (gia to redmi note 7) σαν το MyPhone των windows 10 ώστε να βλέπεις τα sms σε οθόνη υπολογιστή; και να μπορείς να τα κάνεις copy & paste sto word?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα συσκευή σήμερα και δεν βρίσκω το exdialer πια στο play store... Το έχουν διαγράψει; Δοκίμασα με το link που βγάζει από την εφαρμογή του παλιού κινητού αλλά δεν το βρίσκει
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα συσκευή σήμερα και δεν βρίσκω το exdialer πια στο play store... Το έχουν διαγράψει; Δοκίμασα με το link που βγάζει από την εφαρμογή του παλιού κινητού αλλά δεν το βρίσκει

 

Έχει καιρό που δεν υπάρχει στο play. Θα το βγάλεις από την παλιά σου συσκευή και θα το περάσεις στη νέα.

Apk extractor : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ext.ui

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω η αλήθεια είναι ότι έχω βολευτει πολύ την γρήγορη αναζήτηση και ο stock dialer υποστηρίζει μόνο στα αγγλικά
Link to comment
Share on other sites

Απο που απενεργοποιω ρε παιδια, οταν πατηθει κατα λαθος το κουμπι του ενσυρματου handsfree, που ξεκινα το vlc και παιζει διαφορα media files μονο του;

Εχω android 8.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...