Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να είσαι καλά! Όλα θα πάνε καλά μην φοβάσαι τίποτα. Όπου κολλήσεις ρώτησε!
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Αφελης ερωτηση:

Υπαρχει κατι σαν την γρηγορη φορτιση που εχουμε στη φορτιση με καλωδιο και στην ασυρματη φορτιση?

 

 

Ξερω οτι λογικα η απαντηση θα ειναι οχι απλα ειπα να ρωτησω γιατι ποτε δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφελης ερωτηση:

Υπαρχει κατι σαν την γρηγορη φορτιση που εχουμε στη φορτιση με καλωδιο και στην ασυρματη φορτιση?

 

 

Ξερω οτι λογικα η απαντηση θα ειναι οχι απλα ειπα να ρωτησω γιατι ποτε δεν ξερεις.

Της samsung οι ασυρματοι υποστηριζουν κ fast charge

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο της samsung?

 

Δηλαδη αν παρω καποια αλλη ασυρματη φορτιση θα εχωκαι ρηγορη φορτιση?

 

Το εχεις δοκιμασει?

 

Εχετε να προτεινετε καποιο φτηνο samsung quick charge station? ή κανουν οποιοδηποτε samsung wireless charging και να παρεις π.χ. κανει και αυτο?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα meizu mx6 και ξαφνικα παρουσιασε προβλημα συνδεσης στο internet

εκανα παλι ρυθμιση APN για cosmote; (δεν ξερω εαν εχω τα σωστα)αλλα το προβλημα παραμενει

εχει κανεις καμια ιδεα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ΈΧΩ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΠΛΕΤ turbo-x calltab iv g78 ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΑΛΆΞΩ FIRMWARE ΘΈΛΩ ΤΗΝ ΒΟΉΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ

Το plaisio δεν δίνει Firmware ! Γενικά δεν παρέχει υποστήριξη,update. Τώρα εάν βρεις σε ποιο κινέζικο ταμπλετ αντιστοιχεί υπάρχει μια μικρή πιθανότητα για εγκατάσταση καινουργιας Rom .

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα βρήκα αυτή τη rom κάνει? και με ποιο πρόγραμμα τη περνάω

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.needrom.com/download/turbo-x-tablet-calltab-7inch/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Κατέβασα μια εφαρμογη απο playstore, την κράτησα για περίπου 10' και την απεγκατέστησα. Μετα την απεγκατάσταση το τηλέφωνο σταμάτησε να βλέπει το περιεχόμενο της SD (στα advanced settings/storage βλέπω οτι τα δεδομένα είναι μέσα στην sd) και δεν μπορώ να μπω καν στο playstore. Με το που μπαίνει στο playstore, η εφαρμογή κλείνει αυτοματα. To ίδιο συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές που απαιτούν πρόσβαση στην SD όπως πχ το Black Player.

 

Δεν ανοίγει καν η camera παρά μόνο μέσα από εφαρμογές όπως messenger, viber κλπ !!!!!!!!!!!

 

Επίσης το τηλέφωνο δεν το "βλέπει" κανένα PC..

 

Ιός απο εφαρμογή του playstore;

Edited by Sidereal
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μία αναβάθμιση το πρωί και ενώ όλα πήγαιναν καλά έχει κολλήσει εδώ και δύο ώρες στο ίδιο σημείο.

 

Αναβάθμιση Android...

Προετοιμασία Google...

 

Έχω κάνει δύο φορές επανεκκίνηση και στις δύο σταματά στην ίδια οθόνη με αυτά που έγραψα παραπάνω. Να φανταστώ ότι αυτό είναι η γνωστή "τουβλοποίηση" που άκουγα αλλά δεν είχα την ατυχία να πετύχω σε συσκευή;

Τι κάνουμε τώρα;;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μία αναβάθμιση το πρωί και ενώ όλα πήγαιναν καλά έχει κολλήσει εδώ και δύο ώρες στο ίδιο σημείο.

 

Αναβάθμιση Android...

Προετοιμασία Google...

 

Έχω κάνει δύο φορές επανεκκίνηση και στις δύο σταματά στην ίδια οθόνη με αυτά που έγραψα παραπάνω. Να φανταστώ ότι αυτό είναι η γνωστή "τουβλοποίηση" που άκουγα αλλά δεν είχα την ατυχία να πετύχω σε συσκευή;

Τι κάνουμε τώρα;;

 

πίσω με την εγγύηση η flasharis μόνος

αν έχεις το TB-8703F εισαι εδω : http://lenovo-forums.ru/topic/23904-tab3-a8-plus-proshivka-tb-8703f_s000030_170307_row_qfil/

 

αν έχεις το TB-8703X http://lenovo-forums.ru/topic/23834-tab3-a8-plus%C2%A0-proshivka-tb-8703x_usr_s000034_170525_row/

 

chrome - translate και καλή επιτυχία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει από Gearbest και φοβάμαι ότι θα μπλέξουμε. Θα το δοκιμάσω μόνος μου και ότι γίνει. Θα ενημερώσω.

Το tb-7803f έχω.

 

Μόλις είδα ότι είναι στα ρώσικα. Καλή θα περάσουμε.

Edited by Pipis76
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάρει από Gearbest και φοβάμαι ότι θα μπλέξουμε. Θα το δοκιμάσω μόνος μου και ότι γίνει. Θα ενημερώσω.

Το tb-7803f έχω.

 

Μόλις είδα ότι είναι στα ρώσικα. Καλή θα περάσουμε.

 

Κάνε factory reset από recovery, από κλειστό κράτα πατημένο το vol up

Link to comment
Share on other sites

αν δεν γίνει με το factory reset ο μόνος τρόπος είναι να flasharis .

μην σε απασχολεί τα ρώσικα είναι η κανονική έκδοση για το δικό σου και σου δίνει και όλα τα απαραίτητα drivers μέσα εκεί για να γίνει η δουλειά σου ! όσες φορές flashara από εκεί πάντα ήταν η ίδιες έκδοσης με αυτό που είχα και έχω κάνει πάνω από 4-5 συσκευές της lenovo

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το Hard reset έκανα δουλειά. Ελπίζω να μη χρειαστεί να κάνω κάτι ξανά, αλλά θα κρατήσω το ποστ για καλό και για κακό!

Ερώτηση... Αν έρθει ξανά αναβάθμιση, να το παραβλέψω ή απλά έτυχε σε μένα;

Ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Καλές γιορτές!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το Hard reset έκανα δουλειά. Ελπίζω να μη χρειαστεί να κάνω κάτι ξανά, αλλά θα κρατήσω το ποστ για καλό και για κακό!

Ερώτηση... Αν έρθει ξανά αναβάθμιση, να το παραβλέψω ή απλά έτυχε σε μένα;

Ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Καλές γιορτές!!

 

lenovo εγγύηση στο να κολλάει η συσκευή μετά από κάποιο update μην σου φαίνεται παράξενο αυτή η εταιρία βγάζει της χειρότερες ενημερώσεις . για μένα αν τρέχει σωστά μείνε εκεί . πολλά δικά μου άτομα την πατήσανε και αναγκαζόμουν να το flasharo μετα

με μια αναζήτηση και στο δικό της forum θα δεις πολλά περιστατικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Brola θα ήθελα να σε ρωτήσω μιας κ μου απαντάς εν αντίθεση με τους άλλους που δεν απαντούν και σε ευχαριστώ πολύ για αυτό θα ήθελα ενα κινητό με καλή μπαταρία πολύ καλή κ καλή ανάλυση οθόνης περίπου μέχρι 140 ευρώ έχω τσεκάρει κ ετοιμάζομαι να πάρω το ulefone tiger τι λες ? :-)
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ατύχησες στα αλήθεια...Χαχαχα!Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ειλικρινά δεν έχω ιδέα τι παίζει αυτό τον καιρό.Συνηθώς όταν βρίσκομαι σε αναζήτηση κινητού ξεψαχνίζω τα πάντα και γνωρίζω να βοηθήσω κάποιον για τυχόν αγορές του.Τώρα έχω μάυρη νύχτα από τιμές,κατηγορίες κτλ μιάς και δεν ψάχνω.Οπότε μάλλον πιο πολύ θα σε μπερδέψω παρά να σου προτείνω κάτι σωστό.Συμβουλή Brolέικη όμως έχω να σου δώσω.Πάρε σβάρνα το skroutz και ψάξε με τα φίλτρα του αυτό που θέλεις και μέχρι τα λεφτά που θες.Δες σχόλια στο skroutz για αρχή και μετά έλα στο myphone και τσέκαρε αν το κινητό που διάλεξες έχει οποιοδήποτε θέμα με βλάβες κτλ.Αν μπείς στο θέμα "Επιλογή συσκευής" εδώ στο φόρουμ πιστέυω θα βρεθούν κατόχοι ή μέλη να σε κατατοπίσουν.Αν είσαι τυχερή...χεχε!Πραγματικά συγγνώμη αλλα πέρα αυτού,στην παρούσα φάση δεν μπορώ να σε βοηθήσω παραπάνω και δυστυχώς δεν έχω και χρόνο να κάνω μία έρευνα αγοράς για να μπορέσω να σου δώσω μία σαφή απάντηση στο τι να πάρεις.Ελπίζω κάποιος άλλος στο φόρουμ να σε βοηθήσει που το κατέχει καλύτερα το θέμα. Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκουσα (και διάβασα) για αυτό το νέο χαρακτηριστικό που μετατρέπει τις microSD ως μόνιμη εσωτερική αποθήκευση (adoptable storage) στο Android 6.0 . Υποστηρίζει κάτι τέτοιο το Android 7.0???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκουσα (και διάβασα) για αυτό το νέο χαρακτηριστικό που μετατρέπει τις microSD ως μόνιμη εσωτερική αποθήκευση (adoptable storage) στο Android 6.0 . Υποστηρίζει κάτι τέτοιο το Android 7.0???
Το λειτουργικό το υποστηρίζει, αλλά πρέπει να το επιτρέπει και ο κατασκευαστής. Το HTC 10 π.χ. το υποστηρίζει, το Samsung S7 από την άλλη, όχι.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ξέρω αν το υποστηρίζει το Samsung Galaxy A5 2016 μου ΠΡΙΝ πάω να πάρω SD?

Μπορώ να το δω από κάπου;;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ξέρω αν το υποστηρίζει το Samsung Galaxy A5 2016 μου ΠΡΙΝ πάω να πάρω SD?

Μπορώ να το δω από κάπου;;

 

Νομίζω πως η samsung δεν το υποστηρίζει σε καμία της συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...