Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω ενα θεμα με τον κινεζο μου. δεν ξερω αν ειμαι σε σωστο θεμα αλλα θελω βοηθεια. εχω ενα ulefone gemini και εχω ενα κλασικο θεμα με τα κινεζικα. μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα χωρις να το χρισιμοποιησω δεν εχω καλο wifi και απο σημα ψιλο χαλια. ασε που ζεστενετε μερικες φορες μονο του. η εταιρια ταζει πως θα παει σε android 7 και λεω να περιμενω μηπως τα στρωσει αυτα τα θεματα. πεφτει η μπαταρια και λεει πως την τρωει το wifi χωρις να το εχω ανοιχτο και το δικτυο κινητης. δεν ξερω αν ειναι να το πεταξω στον τοιχο γτ ειναι πολυ γρηγορο και ποιοτηκο. παρακαλω ριξτε μια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να αρέσει στην επιφάνεια εργασίας εκτοξευτή τύπου PC στο Android σας; Εδώ είναι το πιο υπέροχο εκτοξευτή υπολογιστή-στυλ με δημιουργική Κερδίστε 10 θέματα που είναι διαθέσιμα για σας Android smart phones.

 

http://img4.hostingpics.net/pics/597453ComputerPcProLauncherGuide1.pnghttp://img4.hostingpics.net/pics/798979ComputerPcProLauncherGuide6.pnghttp://img4.hostingpics.net/pics/810667ComputerPcProLauncherGuide4.pnghttp://img4.hostingpics.net/pics/250369ComputerPcProLauncherGuide3.png

 

σχεδιασμός φιλικός προς το χρήστη PC

Προσαρμόστε το τηλέφωνό σας με μοναδική εμφάνιση και την αίσθηση των Windows PC με το γρήγορο, καθαρών και ενεργειακώς αποδοτικών εκτοξευτή. Ξαφνιάστε τους φίλους σας με στυλ PC εμφάνιση του Android σας και έτσι να το μοιραστείτε με τους αγαπημένους σας.

 

Δεν ριζοβολία, δεν αλλοτριωτική διεπαφή χρήστη, δεν χαλούν των εσωτερικά Android, χωρίς αμυχές. Υπολογιστής Pro Launcher είναι «μόνο» στο Android app έκανε Ενσωματώνεται άψογα στο οικοσύστημα του Android και επιτρέπει να χρησιμοποιήσετε το Android ως ένα πλήρες εμφυσημένα επιφάνεια εργασίας του λειτουργικού συστήματος. Σας επιτρέπει να χρησιμοποιήσετε την κινητή συσκευή σας, όπου μπορείτε Προηγουμένως αθετήσει πίσω σε ένα φορητό ή επιτραπέζιο υπολογιστή

 

απλό, ελαφρύ, γρήγορο

Επιτάχυνση της συσκευής σας με τον υπολογιστή Pro εκκίνησης. Το καινοτόμο πρόγραμμα εκκίνησης είχε κάνει το Android σας πιο έξυπνο και καλά οργανωμένη.

 

ενσωματωμένο διαχειριστή αρχείων

Με ενσωματωμένο File Εξερευνήστε και Διαχείριση αρχείων μπορείτε να εξερευνήσετε τα αρχεία και τους φακέλους σας, αντιγραφή, επικόλληση, Zip / Unzip, RAR, Διαγραφή αρχείων, κοινή χρήση αρχείων και μπορεί να κάνει πολλά περισσότερα ...

Εξερευνήστε σύστημα αρχείων σας με αυτή την απλή και αποτελεσματική εξερευνητής αρχείο και διαχειριστής αρχείων στη μητρική σχεδιασμό επιτραπέζιο υπολογιστή.

 

Κοινή χρήση αρχείων δικτύου

Μοιραστείτε τα αρχεία σας με άλλους χρήστες μέσω του δικτύου. Αποκτήστε πρόσβαση στα αρχεία σας παντού μέσω FTP.

 

Χαρακτηριστικά

- εφαρμογές Android σε Κομψή Πλακάκια - Στο μενού Έναρξη

- Οι καλύτερες εφαρμογές είναι διαθέσιμες σε ένα κλικ - Δημιουργία συντομεύσεων των πλέον χρησιμοποιούμενα εφαρμογές στην επιφάνεια εργασίας με πρέσα-and-hold.

- Εύκολη πλοήγηση στις εφαρμογές

- Built-in Explorer Αρχείο - Δημιουργία φακέλων, αποκοπή, αντιγραφή, επικόλληση, μετακίνηση, κλπ Share

- Εισαγωγή όλων των δίσκων σας, κάρτα SD, αποθήκευση, αρχεία ήχου και βίντεο και φωτογραφίες με στυλ PC.

- να θέσει τα αρχεία στον Κάδο Ανακύκλωσης και να διαγράψετε αργότερα

- Built-in ταχυδρομικός στήριξη Σας επιτρέπει να αποσυμπιέσει ή να εξαγάγετε αρχεία ZIP / RAR

-hide αρχεία

-Lock αρχεία

 

Μην ξεχάσετε να βαθμολογήσετε και να μοιραστούν app μας.

 

 

en_badge_web_generic.png

 

Απολαύστε το!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρειάζομαι βοήθεια.

 

Έχω αποθηκευμένες διαδρομές στην δουλειά μου . κυρίως χρησιμοποιώ το mytracks που είναι αξιόπιστη εφαρμογή και στην συνέχεια μαφηνει να επεξεργαστώ τις διαδρομές και να τις τροποποιησω είτε σε kmlz είτε gpx που είναι οι κλασσικοτερες μορφές.

 

 

Θέλω να βρω τρόπο να τις ανοίγω ενεργά και να κάνω play στην διαδρομή να βλέπω ακριβώς το δρομολόγιο. Στον υπολογιστή (έχω ένα δεκαετίας) γίνεται εύκολα με το Google earth όπου μετά το άνοιγμα έχει εντολή play /pause που το βλέπω κιόλας.

 

Σε περιβάλλον αντροιντ δεν μπορώ να το κάνω αντίστοιχα με το earth. Απλά τις ανοίγει και τις βλέπω από ψηλά με κόκκινο χρώμα. Έχω s7 και z4 για κλιν αντροιντ. Επίσης δοκίμασα παλαιότερες εκδόσεις του earth αλλά πάλι τπτ. Δοκίμασα και κάποιες άλλες gpx viewer/geo tracker /kml view. Σε όλες ανοίγουν αλλά ομοίως με το earth δηλαδή σαν φώτο και όχι σαν βίντεο.

 

Το παράξενο είναι ότι πρόπερσι ακριβώς την ίδια διαδικασία έκανα με το s3 Mini, καθυστερούσε πολύ σκυλιαζε αλλά το έκανα. Τώρα πως δεν γίνεται. Υπάρχει άλλη εφαρμογή σε αντροιντ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας σε ένα leagoo m5 σε σημείο που άρχισα να πιστεύω ότι η μπαταρία είναι χαλασμένη.

 

Πριν πάρω άλλη, το φλασάρισα με την τελευταία επίσημη rom και αυτό ήταν, έστρωσε.

 

Δες αν υπάρχουν άλλες rom για το κινητό σου και δοκίμασε.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, ή σελιδα με βιντεακια που να τρεχει στο παρασκηνιο, η ακομα καλυτερα με κλειστη την οθονη?

Δηλ θελω να ακουω κατι, απο το youtube​ ας πουμε, αλλα δεν με ενδιαφερει η εικονα, παρα μονο ο ηχος, γι αυτο και κλεινω την οθονη για να κανω και οικονομια στην μπαταρια.

Ξερει καποιος κατι γι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καποια εφαρμογη που να κοβει διαφημησεις απο τα παιχνιδια υπαρχει? Εχω δοκιμασει το add away χωρις αποτελεσμα.
Link to comment
Share on other sites

μμμ.. εσσεις με πατε σε βαθια νερα τα οποια δεν γνωριζω.. Ευτυχως που ειναι root το κινητο μου, οποτε ελπιζω να βγαλω ακρη και θα σας ενημερωσω.

Ευχαριστω πολλα..

Link to comment
Share on other sites

μμμ.. εσσεις με πατε σε βαθια νερα τα οποια δεν γνωριζω.. Ευτυχως που ειναι root το κινητο μου, οποτε ελπιζω να βγαλω ακρη και θα σας ενημερωσω.

Ευχαριστω πολλα..

δεν είναι βαθιά νερά κατεβάζεις την εφαρμογή περνάς τ αρχείο στο κινητό και την κάνεις εγκατάσταση......

δεν έχει κανέναν βαθμό δυσκολίας....

έχω την εντύπωση ότι η συγκεκριμένη εφαρμογή δεν χρειάζεται ρουτ....αν κάνω λάθος ας με διόρθωση κάποιος που ξέρει σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, υπαρχει καποια αντοστοιχη εκδοση για υπολογιστη?

Με ενδιαφερει να κατεβαζω σε οποια αναλυση θελω ενα βιντεο, ακθως και τους υποτιτλους ξεχωριστα και ολα αυτα, χωρις προσθεταπρογραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζε τα στο κινητο/ταμπλετ και μεταφερε τα μετα στο pc.

Αντιστοιχα προγραμματα υπηρχαν απο παλια στα windows αλλα κανενα τοσο πληρες οσο το ogyoutube.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα κινητο lenovo s660 και επειδη αλλαζω συσκευη, θελω να μεταφερω τους αριθμους που ειναι στο τηλεφωνο, στην sim.

δυστυχως στα contacts δεν υπαρχει καποια επιλογη απο phone σε sim.

επισης καποια apps που δοκιμασα (phone to sim) δεν δουλευουν επιτυχως.

 

Πως γινεται ρε παιδια η μεταφορα? Ενα τοσο απλο πραγμα, και λυση δεν βλεπω.

 

Επισης, δεν μπορω να βρω ρυθμιση, ωστε οι νεες μου καταχωρησεις αριθμων, να αποθηκευονται στην sim και οχι στο τηλεφωνο. Υπαρχει κατι?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν ξερω ποια εκδοση android εχεις, δες αυτο το βιντεο και πιστευω θα βγαλεις ακρη.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ εγκατεστησα κανονικα χθες και επαιζε μια χαρα, ωσπου εκανα συνδεση στον λογαριασμο μου και απο τοτε μ@..κε, δεν λειτουργει καλα το προγραμμα, δηλ. μου παιζει κανονικα 1-2 βιντεακια με ολες τις ρυθμισεις, οπως volume up με συρσιμο του χεριου και κλεινοντας την οθονη συνεχιζει η αναπαραγωγη, αλλα μετα σταματανε ολα και λειτουργει οπως το κανονικο youtube.

Το εγκατεστησα ξανα και ξανα, αλλα τιποτα, σε καθε καινουρια εγκατασταση μου το ονομαζει youtube και οχι ogyoutube, ενω παραλληλα με βγαζει μονιμως συνδεδεμενο μετα απο καθε εγκατασταση και ας εχω κανει αποσυνδεση πριν την διαγραφη του προγραμματος.

Δεν γνωριζα οτι βαζοντας αυτη την εφαρμογη, δεν θα πρεπει ποτε να κανω συνδεση.

Ξερετε πως μορω να το διορθωσω και να παιζει κανονικα?

Edited by euromaster
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να στείλω SMS σε έναν καλό αριθμό κινητών (300-350) (για να ενημερώσω σχετικά με αλλαγή έδρας). Το πρόγραμμα κινητής μου επιτρέπει να το κάνω δωρεάν από το κινητό. Οι περισσότεροι αριθμοί δεν είναι στις επαφές. Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να με βοηθήσει ή θα ήταν προτιμότερο να το δοκιμάσω με copy paste (συνδέοντας ίσως το κινητό με τον υπολογιστή);

 

Ακούω ιδέες...

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να στείλω SMS σε έναν καλό αριθμό κινητών (300-350) (για να ενημερώσω σχετικά με αλλαγή έδρας). Το πρόγραμμα κινητής μου επιτρέπει να το κάνω δωρεάν από το κινητό. Οι περισσότεροι αριθμοί δεν είναι στις επαφές. Ξέρετε κάποια εφαρμογή που να με βοηθήσει ή θα ήταν προτιμότερο να το δοκιμάσω με copy paste (συνδέοντας ίσως το κινητό με τον υπολογιστή);

 

Ακούω ιδέες...

 

Πέρνα τους αριθμούς σε ένα νέο gmail στον υπολογιστή σου και στη συνέχεια βάλε το νέο gmail και στο κινητό σου.

Αφού συγχρονιστούν όλα, πας επαφές-προβολή και επιλέγεις μόνο τις επαφές από το νέο gmail.

Τα υπόλοιπα είναι εύκολα. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα τους αριθμούς σε ένα νέο gmail στον υπολογιστή σου και στη συνέχεια βάλε το νέο gmail και στο κινητό σου.

Αφού συγχρονιστούν όλα, πας επαφές-προβολή και επιλέγεις μόνο τις επαφές από το νέο gmail.

Τα υπόλοιπα είναι εύκολα. :)

 

Για να καταλαβω, εννοεις οτι πας στο gmail και φτιαχνεις ενα νεο email και μετα το συγχρονιζεις?

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, εννοεις οτι πας στο gmail και φτιαχνεις ενα νεο email και μετα το συγχρονιζεις?

 

Πας στο http://www.gmail.com στον υπολογιστή σου και φτίαχνεις νέο account. Αφού περάσεις μέσα σε αυτό το account ότι χρειάζεσαι (επαφές στην περίπτωση του DrNick), στη συνέχεια το περνάς στο κινητό σου (Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί - Google - Προσθήκη) και περιμένεις να συγχρονιστεί.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...