Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω οποίος ξέρει απαντάει. Στην εφαρμογή vlc player πως βάζουμε υπότιτλους σε ταινία; έχω ταινία κ υπότιτλους στον ίδιο φάκελο... Ταινία αρχείο mkv υπότιτλοι αρχείο srt... Ίδια ονομασία... Help please!

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

Κάποιος παιδιά...

 

Είσαι στο μυαλό και μαγικό.....

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

όταν είχα ένα άλλο κινητό, όταν ήμουν σε 3g και έκανα κλήση και ταυτόχρονα ήθελα να σερφάρω ,σερφαρα ΜΕ 3G.τώρα με το νέο κινητό ακόμα και με 4G να είμαι(και να: ξέρω ότι εκεί που είμαι έχει και 3g) όταν μιλάω έχω μόνο 2g! ! Και εννοείται δεν έχεις ίντερνετ! τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πας εδώ, στα samsung android phones, θα βρείς το θέμα με το μοντέλο που σε ενδιαφέρει και θα υποβάλεις εκεί το ερώτημα σου.

Το παρόν κλειδώνεται :lock:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ίντερνετ της κοσμοτε mobile Internet on the go student με 10 Gb το μήνα. Επειδή είμαι φαντάρος και στο φυλάκιο δεν παλεύεται χωρίς τάμπλετ αυτό το μήνα μου έχουν μείνει 800mb μέχρι 10 Δεκέμβρη. Μπορώ να βάλω κάποια εφαρμογή vpn και να έχω Internet μέχρι να μου ξαναμπούν τα 10 Gb της σύνδεσης μου;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το ίνσταγκραμ? Εδώ και κανα 4μηνο μου βγάζει τις δημοσιεύσεις με ότι να ναι ώρες. Δηλαδή μπορει να μ δείχνει πάνω μια φωτογραφία που δημοσιεύθηκε πριν 3 ώρες και αν κάνω σκρολ 6-7 φωτογραφίες μετά να μου δείχνει φωτογραφία που δημοσιεύθηκε πριν 5 λεπτά. Το άφησα στην αρχή είπα μήπως ήταν κάποιο μπαγκ αλλά όσες αναβαθμίσεις κι αν έγιναν τίποτα. Απεγκατάσταση κι εγκατάσταση αλλά και πάλι τιποτα. Πλέον όμως έχει καταντήσει εκνευριστικό. Καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

κανεις για την παραπανω ερωτηση?

 

Sent from mTalk

 

όταν είχα ένα άλλο κινητό, όταν ήμουν σε 3g και έκανα κλήση και ταυτόχρονα ήθελα να σερφάρω ,σερφαρα ΜΕ 3G.τώρα με το νέο κινητό ακόμα και με 4G να είμαι(και να: ξέρω ότι εκεί που είμαι έχει και 3g) όταν μιλάω έχω μόνο 2g! ! Και εννοείται δεν έχεις ίντερνετ! τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά ήθελε να μπω στις ρυθμίσεις "δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" και από το μενού "εταιρείες δικτύου" και από εκεί να επιλέξω όταν βγάλει την λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα το wind(η κοσμοτε) 4g και όχι από την ρύθμιση "προτιμωμενος τύπος δικτύου" !

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήθελε να μπω στις ρυθμίσεις "δίκτυα κινητής τηλεφωνίας" και από το μενού "εταιρείες δικτύου" και από εκεί να επιλέξω όταν βγάλει την λίστα με τα διαθέσιμα δίκτυα το wind(η κοσμοτε) 4g και όχι από την ρύθμιση "προτιμωμενος τύπος δικτύου" !

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης κατάλαβα ότι εαν έχεις για δεδομένα την κάρτα πχ κοσμοτε αλλά για κλήση κάνεις από την άλλη κάρτα πχ wind, δεν πέφτει σε 3g η της κοσμοτε αλλά κόβει εντελώς τα δεδομένα.μόνο εαν η κλήση και η χρήση δεδομένων γίνεται από την ίδια σιμ λειτουργεί η "πτώση " σε 3g όταν μιλάς στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κατάλαβα ότι εαν έχεις για δεδομένα την κάρτα πχ κοσμοτε αλλά για κλήση κάνεις από την άλλη κάρτα πχ wind, δεν πέφτει σε 3g η της κοσμοτε αλλά κόβει εντελώς τα δεδομένα.μόνο εαν η κλήση και η χρήση δεδομένων γίνεται από την ίδια σιμ λειτουργεί η "πτώση " σε 3g όταν μιλάς στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό δεν το έχω παρατηρήσει. Θα το δοκιμάσω και θα επιστρέψω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άσχετος εδώ.

Πως μπορούμε να έχουμε σκούρο φόντο σε dialer, SMS κλπ? Γενικα παντού.

Xiaomi note 4

 

Αντί για σκούρο φόντο (τύπου "πλήρες θέμα"), έχω να σου προτείνω εφαρμογή που να βάζει "φίλτρο" στην οθόνη και να μειώνει ουσιαστικά την ολική φωτεινότητα, σε διάφορες αποχρώσεις (π.χ. σκούρο μπλε, καφέ, μαύρο κλπ). Κοίταξε την δωρεάν εφαρμογή Bluelight Filter

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά γνωρίζει κανένας στο Android τι είδους back up μπορούμε να κάνουμε πριν από φορμάρισμα συσκευής για να το επαναφέρουμε στην συνέχεια;

 

Π.χ. Λογαριασμούς, επαφές, μηνύματα, εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ. Εννοείται δεν ενδιαφέρομαι για αρχεία, τα έχω όλα σε κάρτα αποθήκευσης, δεν χάνονται. Αλλά για όλα τα παραπάνω για να ξαναπεράσω όλα ένα - ένα είναι φασαρία και δεν έχω πολύ χρόνο... :(

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ήθελα να ρωτησω πως μπορώ να κλειδωσω το bootloader γιατί το έχω ξεκλειδώσει.

Καλημέρα

Είναι προτιμότερο να ρωτήσεις στο αντίστοιχο νήμα που αφορά την συσκευή σου ωστε να σε βοηθήσουν καλύτερα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βάζω ένα wallpaper και μετά από 2-3 μέρες θολωνει. Το ξαναβάζω και πάλι τα ίδια. Τι να φταίει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βάζω ένα wallpaper και μετά από 2-3 μέρες θολωνει. Το ξαναβάζω και πάλι τα ίδια. Τι να φταίει?

 

Θολώνει; Πώς γίνεται αυτό; Θυμάσαι αν κάνεις κάτι συγκεκριμένο, που το προκαλεί;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το έχω παρατηρήσει. Θα το δοκιμάσω και θα επιστρέψω.

Ναι για δοκίμασε!

εν τω μεταξύ πήγα στις ρυθμίσεις δικτύων κινητής τηλεφωνίας και έκανα μια φορά έλεγχο να ψάξει να βρει τα διαθέσιμα δίκτυα και μετά επέλεξα να κάνει "εγγραφή" ένα ένα και στο wind 4g και στο wind 3g και μετά επέλεξα την αυτόματη επιλογή δικτύου.από τότε σχεδόν πάντα δουλεύει η πτώση σε 3g όταν μιλάω! κάποιες φορές που πέφτει απευθείας σε 2g ίσως να μην έχει καλό σήμα 3g εκείνη την στιγμή η wind εκεί που είμαι; τι να πω...

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θολώνει; Πώς γίνεται αυτό; Θυμάσαι αν κάνεις κάτι συγκεκριμένο, που το προκαλεί;

 

Όχι, δεν κάνω κάτι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κάνω κάτι.

 

Τι συσκευή;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

στο galaxy alpha που εχει η γυναικα μου, βγαινει το εικονιδιο μιας διαφημισης στην επιφανεια του κινητου. το παρας πανω για διαγραφη και δεν κανει κατι. απο που μπορει να βγηκε αυτο? πως εξαφανιζεται ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαστε πολλοί (4 ως τώρα στο Local Guide connect Μόνο !##!@#!@) και μόνο 30 έχουν δηλώσει ως τώρα στο Facebook ότι θα έρθουν, οπότε έκκληση: αν θέλετε να βοηθήσετε να βελτιωθούν τα Maps (πχ γιατί ψάχνετε καθαρή τουαλέτα!) ή αν θέλετε να μάθετε πως να βοηθήσετε την ταβέρνα που αγαπάτε (περνώντας την στο Google Maps)<, ότι κι αν σας απασχολεί για το Google Maps, ελάτε το Σάββατο να τα πούμε! Δεν έχει κανέναν εμπορικό σκοπό η συνάντηση προφανώς, αν είστε από εταιρεία καλύτερα μην έρθετε, μόνο χρήστες. Πληροφορίες για την εκδήλωση φιλοξενούνται εδώ, βοηθήστε πατριώτες, για την Ελλάδα ρε!
Link to comment
Share on other sites

Σε ταμπλετ εκανα εγκατασταση cyanogenmod. Όλα καλα εκτος του ότι εχασα την λειτουργεια μικροφωνου. Δεν δουλευει ουτε με handsfree e. Dιαβασα στα φορα ότι ειναο γνωστο θεμα αυτης της εκδοσης λειτουργικου.

 

Στο θεμα μου τωρα. εάν βαλω εξωτερικο μικροφωνο με συνδεση USB δηλαδή headset θα δουλεψει?...πρεπει να εχει καποια σπεκσ το Χεντσετ? Ρωταω διοτι το ταμπλετ είναι παληο και θα εινα κριμα να δωσω λεφτα και να μην δουλεψει, εκτος αν σε κανα μαγαζι με αφησουν να το δοκιμασω που δεν νομιζω

 

καμμια προταση?

 

υγ η καμερα δουλευει όπως και ο εισερχομενοσ ηχος (πχ σε σκαιπ βλεπω/με βλεπουν/ ακουω, αλλα δεν ακούγομαι)

Link to comment
Share on other sites

Σε ταμπλετ εκανα εγκατασταση cyanogenmod. Όλα καλα εκτος του ότι εχασα την λειτουργεια μικροφωνου. Δεν δουλευει ουτε με handsfree e. Dιαβασα στα φορα ότι ειναο γνωστο θεμα αυτης της εκδοσης λειτουργικου.

 

Στο θεμα μου τωρα. εάν βαλω εξωτερικο μικροφωνο με συνδεση USB δηλαδή headset θα δουλεψει?...πρεπει να εχει καποια σπεκσ το Χεντσετ? Ρωταω διοτι το ταμπλετ είναι παληο και θα εινα κριμα να δωσω λεφτα και να μην δουλεψει, εκτος αν σε κανα μαγαζι με αφησουν να το δοκιμασω που δεν νομιζω

 

καμμια προταση?

 

υγ η καμερα δουλευει όπως και ο εισερχομενοσ ηχος (πχ σε σκαιπ βλεπω/με βλεπουν/ ακουω, αλλα δεν ακούγομαι)

Εφόσον γράφουν στα φόρουμ (αφού ζητάς βοήθεια γράψε και την συσκευή ) ότι η συγκεκριμένη έκδοση τής cyanogenmod rom έχει bug στην λειτουργεια του μικροφωνου μην ψάχνεις άδικα για λύση ! Ειναι θεμα του DEVELOPER της Rom . Απλά η συμπορεψου με αυτό η κάνε εγκατάσταση άλλη rom

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον γράφουν στα φόρουμ (αφού ζητάς βοήθεια γράψε και την συσκευή ) ότι η συγκεκριμένη έκδοση τής cyanogenmod rom έχει bug στην λειτουργεια του μικροφωνου μην ψάχνεις άδικα για λύση ! Ειναι θεμα του DEVELOPER της Rom . Απλά η συμπορεψου με αυτό η κάνε εγκατάσταση άλλη rom

 

acer a500 ΑΡΧΑΙΟ...

το θελω μονο για σκαιπ, μιλαω με αδελφο μου Σ/Κ στην αμερικη και λογω διαφορας ωρας (10 βραδυ εδώ) να το εχω μαζι μου γιατι οι μερες και οι ωρες είναι που συχνα βγαινω εξω και δεν θελω να χανω επαφη.

 

Ελεγα μηπως με εξωτερικο μικ usb γινοταν bypass to ενσωματωμενο μικροφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...