Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, απ τον browser λες, το εκανα, αλλα με αυτο τον τροπο δεν παιρνει τις φωτογραφιες και

ειναι λιγο μπελας να τις ξαναπερασω γιατι καλα εκεινες που συγχρονιζουν με το sync.me,

αλλα περασα και μερικες με το χερι και σιγα μην θυμαμαι ποιες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορειτε να μου πειτε ενα browser που να παιζει youtube με κλειστη την οθονη ?? Ευχαριστω

Κάνε εγκατάσταση το ogyoutube ....τα κάνει όλα !! και παίζει στο background,με κλειστή οθόνη και κατεβάζει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγκατάσταση το ogyoutube ....τα κάνει όλα !! και παίζει στο background,με κλειστή οθόνη και κατεβάζει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2213945

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κόψουμε τις διαφημίσεις που βγάζει στην έναρξη κάποιων βίντεο;

Έχω το module του Xposed "Youtube AbAway" αλλά μάλλον κάνει δουλειά μόνο στο original Youtube!

Link to comment
Share on other sites

ξερετε αν εχει καποιο bug η εφαρμογη metal facebook? δεν μου ερχονται ειδοποιησεις η ερχονται οποτε το θυμηθουν. επισης οταν παω να κοιταξω το inbox μερικες φορες μου γραφει οτι ειμαι εκτος συνδεσης..εχω ενεργοποιησει τις ειδοποιησεις για την εφαρμογη και το εχω βαλει να κανει συγχρονισμο καθε 5 λεπτα.

 

επισης μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη η browser που να μπορεις να επεξεργαστεις την επιλογη "προσαρμογη" στο φμπ? δηλ να προσθεσεις ποια ονοματα θα βλεπουν μια δημοσιευση η να αφαιρεσεις.

 

και κατι τελευταιο πως γινεται να δημιουργησεις φακελο στο android 6? σε nexus 5x δεν μου βγαζει επιλογη..

Edited by dentaltech_13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ ή ερώτηση αλλά εγώ θα την κάνω και ο διαχειριστής ας κρίνει. Παταω ενα λινκ για να διαβάσω ενα άρθρο που με ενδιαφέρει αλλά ή σελιδα μόλις παει να φορτώσει τελικά ανοίγει κάποια αλλά και μου λέει οτι έχω ιό και κάτι pop up μπούρδες. Τώρα και δυο μέρες το πράγμα.είναι αφόρητο. Συμβαίνει και σε αλλά 3 android που είναι σπίτι και επίσης να ενημέρωση οτι συμβαίνει και με Wi-Fi και με 4G. Τι μπορώ να κάνω;;

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ ή ερώτηση αλλά εγώ θα την κάνω και ο διαχειριστής ας κρίνει. Παταω ενα λινκ για να διαβάσω ενα άρθρο που με ενδιαφέρει αλλά ή σελιδα μόλις παει να φορτώσει τελικά ανοίγει κάποια αλλά και μου λέει οτι έχω ιό και κάτι pop up μπούρδες. Τώρα και δυο μέρες το πράγμα.είναι αφόρητο. Συμβαίνει και σε αλλά 3 android που είναι σπίτι και επίσης να ενημέρωση οτι συμβαίνει και με Wi-Fi και με 4G. Τι μπορώ να κάνω;;

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Μπορείς να κατεβάσεις το add guard στο κινητό σου και να απαλλαγείς από αυτά. Κάνε μια αναζήτηση και θα στο βγάλει κατευθείαν. Δεν υπάρχει στο google play.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να σας βγαλει μυνημα οτι επειδη αποσυνδεθηκε απο το λογαριασμο gmail πρεπει να ξανασυνδεθει και πρεπει να ξανα εισαγετε τον κωδικο του mail που εχετε δηλωσει το κινητο σας.

 

Αν σας εχει συμβει κατι τετοιο γιατι συμβαινει συνηθως και πως λυνεται?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το add guard το ενεργοποίηση αλλά παλι τα ίδια. Μήπως πρέπει να αγοράσω την premium έκδοση;;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το add guard το ενεργοποίηση αλλά παλι τα ίδια. Μήπως πρέπει να αγοράσω την premium έκδοση;;

 

Όχι δεν χρειάζεται να αγοράσεις το premium. Μου κάνει εντύπωση που δεν στο μπλοκάρει γιατί πρόκειται για κλασική περίπτωση. Συγγνώμη που στο ρωτάω αλλά είσαι σίγουρος πως το ενεργοποιησες και πως τρέχει; εμφανίζεται το εικονίδιο επάνω στη μπάρα ειδοποιήσεων και παράπλευρα δεν το μπλοκάρει;

 

Μια άλλη λύση είναι να κατεβάσεις το uc browser από το play store που ενσωματωμένο μπλοκ,αρκεί να το ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις του uc, δεν θυμάμαι αν το έχει default ενεργοποιημένο.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά μου βγάζει μήνυμα οτι ή σελιδα έχει πρόβλημα και πρεπει να πατήσω πίσω ή να προχώρησε με δική μου ευθύνη. Το θέμα είναι οτι δεν βλέπω την σελίδα που εγώ θέλω. Πανω στην μπάρα έχει το εικονίδιο του προγράμματος και ενα κλειδακι πιο δίπλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ ή ερώτηση αλλά εγώ θα την κάνω και ο διαχειριστής ας κρίνει. Παταω ενα λινκ για να διαβάσω ενα άρθρο που με ενδιαφέρει αλλά ή σελιδα μόλις παει να φορτώσει τελικά ανοίγει κάποια αλλά και μου λέει οτι έχω ιό και κάτι pop up μπούρδες. Τώρα και δυο μέρες το πράγμα.είναι αφόρητο. Συμβαίνει και σε αλλά 3 android που είναι σπίτι και επίσης να ενημέρωση οτι συμβαίνει και με Wi-Fi και με 4G. Τι μπορώ να κάνω;;

Ευχαριστώ πολύ!!

Γιατι δεν δοκιμαζεις να σερφαρεις οπου θες με αυτον τον browser?

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά μου βγάζει μήνυμα οτι ή σελιδα έχει πρόβλημα και πρεπει να πατήσω πίσω ή να προχώρησε με δική μου ευθύνη. Το θέμα είναι οτι δεν βλέπω την σελίδα που εγώ θέλω. Πανω στην μπάρα έχει το εικονίδιο του προγράμματος και ενα κλειδακι πιο δίπλα.

 

Δοκίμασε και τον uc browser που σου λέω στο προηγούμενο μυνήμα μου. Έχει δικό του μπλοκ. Δες και ενεργοποίησε το μέσα από τους ρυθμίσεις του.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Δεν ξέρω αν ταιριάζει εδώ ή ερώτηση αλλά εγώ θα την κάνω και ο διαχειριστής ας κρίνει. Παταω ενα λινκ για να διαβάσω ενα άρθρο που με ενδιαφέρει αλλά ή σελιδα μόλις παει να φορτώσει τελικά ανοίγει κάποια αλλά και μου λέει οτι έχω ιό και κάτι pop up μπούρδες. Τώρα και δυο μέρες το πράγμα.είναι αφόρητο. Συμβαίνει και σε αλλά 3 android που είναι σπίτι και επίσης να ενημέρωση οτι συμβαίνει και με Wi-Fi και με 4G. Τι μπορώ να κάνω;;

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Κανε μια εκκαθάριση τη μνήμη cache. Δεν ξέρω πιο ad guard κατέβασες αλλά δεν το βρίσκεις στο play Store

https://adguard.com/en/adguard-android/install.html

Link to comment
Share on other sites

Το adguard(free εκδοση) ειναι καλο σαν προγραμμα για τα κινητα?

 

Σου μπλοκαρει τις διαφημησεις σε οποιονδηποτε browser(Chrome, opera κ.τ.λ.) χωρις πολλα - πολλα ή σου μπλοκαρει τις διαφημησεις παντου?

 

vastegial_74 Θα το προτεινες μιας και απ' οτι βλεπω το χρησιμοποιεις ηδη.

Η free εκδοση του δεν εχει απο μονη της διαφημησεις(Ειρωνια και ειναι προγραμμα για να μπλοκαρει τις διαφημίσεις)

 

Παντως και με αυτον τον browser μια χαρα μπλοκαρεις τις διαφημησεις χωρις να χρειαζεται να κατεβασεις κατι αλλο εκτος google play.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

'.................... Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ κάνεις post warez αρχεια ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ!!

Γιατι warez?

Δηλαδη οτι δεν ειναι στο google play δηλωνετε σαν warez?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι warez?

Δηλαδη οτι δεν ειναι στο google play δηλωνετε σαν warez?

Δεν φτιάχνω εγώ τους κανόνες αλλά να κάνεις post πρόγραμματα επί πληρωμή (για δωρεαν dawnload)ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνω εγώ τους κανόνες αλλά να κάνεις post πρόγραμματα επί πληρωμή ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ !!

 

Από πότε ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Από πότε ???

Δεοντολογία Χρηστών

Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου που είναι παράνομο, επιβλαβές, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα και τα προσωπικά δεδομένα άλλων, προκαλεί συναισθήματα μίσους, ή/και οποιοδήποτε άλλο συνιστάμενο ποινικό αδίκημα.

Τα μέλη του myphone.gr δεν πρέπει να χρησιμοποιήσουν καμία πληροφορία που αφορά μέλη του myphone.gr και η οποία παρέχεται από το myphone.gr ή από τα ίδια τα μέλη του. Αν γίνει αντιληπτή η διακίνηση «προσωπικών» στοιχείων, τότε το myphone.gr έχει το δικαίωμα διαγραφής αυτών των δημοσιεύσεων, καθώς και επιβολής κυρώσεων στους παραβάτες. Προσωπικά στοιχεία θεωρούνται μεταξύ άλλων και τα προσωπικά μηνύματα (PM).

Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση περιεχομένου από άτομο που δεν έχει δικαίωμα να διαθέσει το συγκεκριμένο περιεχόμενο βάσει νόμου ή βάσει εμπιστευτικής σχέσης.

Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

Απαγορεύεται η πρόκληση βλάβης σε ανήλικους με οποιοδήποτε τρόπο.

Οι δημοσιεύσεις θα πρέπει να είναι ουσιώδεις και να μην δημιουργούνται με σκοπό την παραπλάνηση των αναγνωστών τους με οποιονδήποτε τρόπο.

Απαγορεύεται το «trolling», δηλαδή η συστηματική υποβολή περιεχομένου που είτε έχει ως στόχο τη δημιουργία ερίδων και αντιδικιών, είτε προκαλεί αναστάτωση στην ομαλή ροή διεξαγωγής των συζητήσεων, που φιλοξενούνται στις σελίδες του myphone.gr.

Οι δημοσιεύσεις δεν θα πρέπει να περιέχουν απόψεις οι οποίες ενδέχεται να προκαλέσουν αντιδράσεις σε μια μεγάλη ομάδα χρηστών/επισκεπτών του myphone.gr.

Απαγορεύεται η δημοσίευση οποιουδήποτε περιεχομένου (κειμένου, εικόνων, ήχων, γραφικών κ.ο.κ.) με κομματικό, θρησκευτικό και αθλητικό/οπαδικό χαρακτήρα σε οποιαδήποτε θεματική ενότητα του myphone.gr. Εξαίρεση αποτελούν μηνύματα που δημοσιεύονται σε μεμονωμένα θέματα της ενότητας Chat and Fun, για την δημιουργία των οποίων προηγήθηκε η παραχώρηση σχετικής αδείας από τους αρμόδιους διαχειριστές, με την προϋπόθεση ότι αυτά δεν θα περιέχουν απόψεις «οπαδικού» χαρακτήρα.

Απαγορεύεται η δημοσίευση αγγελιών πώλησης, ζήτησης ή ανταλλαγής, καθώς και μηνυμάτων που έχουν ως σκοπό τη συναλλαγή με επισκέπτες/μέλη του myphone.gr. Οι αγγελίες θα πρέπει να δημοσιεύονται αποκλειστικά στην ενότητα των Αγοραπωλησιών (Buy and Sell Mobiles, Buy and Sell General), η οποία διέπεται από ειδικότερους όρους που περιγράφονται αναλυτικά σε παρακάτω παραγράφους. Ο σχολιασμός των δημοσιευμένων αγγελιών, είτε στην προαναφερθείσα ενότητα, είτε σε οποιαδήποτε άλλη ενότητα του myphone.gr, απαγορεύεται. Υπάρχει ωστόσο η δυνατότητα αξιολόγησης των συναλλαγών από τα μέλη που εμπλέκονται στην καθεμία από αυτές μέσω του συστήματος αξιολογήσεων.

Τα μέλη του myphone.gr δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να μεταφέρουν με τις δημοσιεύσεις τους στις σελίδες του δικτυακού του τόπου αυστηρώς προσωπικά θέματα, όπως διαμάχες, αντιδικίες, προβλήματα κ.α. με άλλα μέλη ή τρίτους. Το παρών ισχύει ανεξάρτητα από το μέγεθος του προβλήματος ή τη σημαντικότητά του. Εναλλακτικά, τα μέλη καλούνται να επιλύσουν τις αυστηρώς προσωπικές τους διαφωνίες/προβλήματα με τη χρήση εναλλακτικών μέσων.

Απαγορεύεται η παρεμβολή στις υπηρεσίες ή διάσπαση των υπηρεσιών ή των servers ή των δικτύων που είναι συνδεδεμένα με τις υπηρεσίες του myphone.gr, ή η μη συμμόρφωση με τους κανόνες, τις προϋποθέσεις, τις διαδικασίες και τους κανόνες των δικτύων αυτών.

Απαγορεύεται η παρενόχληση με οποιονδήποτε τρόπο της ιδιωτικής ζωής και των ατομικών και κοινωνικών δικαιωμάτων άλλων χρηστών/μελών (όπως η συλλογή ή/και δημοσιοποίηση, ή/και αποθήκευση προσωπικών δεδομένων άλλων χρηστών/μελών).

Απαγορεύεται η παραβίαση, με ή χωρίς πρόθεση, οποιασδήποτε τοπικής, εθνικής, ευρωπαϊκής, διεθνούς νομοθεσίας ή/και οποιουδήποτε κανόνα που έχει νομοθετική ισχύ και αφορά ή/και καλύπτει οποιαδήποτε υπηρεσία του myphone.gr.

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται η ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά ή χρήση άλλης μεθόδου για την εγκατάσταση λογισμικού ή περιεχομένου κάθε μορφής (κειμένου, εικόνας, ήχου, video, animation) που παραβιάζει οποιαδήποτε δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας οποιουδήποτε φορέα (συμπεριλαμβανομένων των εμπορικών μυστικών).

 

Το adguard είναι ένα πρόγραμμα που πωλείται νόμιμα και δεν παραβιάζει κανένα δικαίωμα και κανένα νόμο.

Το μόνο που παραβιάζει είναι οι όροι του playstore της google και για αυτό δεν το βρίσκουμε εκεί. Μην ξεχνάμε ότι η google είναι διαφημιστική εταιρία.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με την τρομερη εφαρμογη 'autostarts', βλεπω καμια...δεκαρια 'google play services' να τρεχουν 'after startup'.

Ειπα επειδη ειναι...google, να μην κανω disable καμια χωρις να ρωτησω εδω πρωτα (αλλες τριτες εφαρμογες τις εκανα disable),

αλλα καλα ρε παιδια, χρειαζονται να τρεχουν ολες αυτες;

Πως να ξεφορτωνα λιγο το συστημα;

Link to comment
Share on other sites

Επιτρέπεται να βάζουμε το λινκ της σελίδας του adguard γιατί είναι η ΕΠΊΣΗΜΗ. Άσχετα που δεν είναι στο playstore!! Δεν είναι παράνομο και σπασμένο! Δεν επιτρέπεται να βάζουμε λινκ σελίδων με σπασμένες κρακ εφαρμογές η "πειραγμενες" η να βάζουμε δωρεάν τις κανονικά επί πληρωμή !!! Οι επίσημες σελίδες των εφαρμογών επιτρέπονται. Έτσι ξέρω εγώ... :D

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...