Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρχισαν τα όργανα με την Πειραιώς, μετά το wallet πλέον δεν ανοίγει ούτε η winbank εφαρμογή αν δει root...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα όργανα με την Πειραιώς, μετά το wallet πλέον δεν ανοίγει ούτε η winbank εφαρμογή αν δει root...

Ναι όντως!! ...... Προς το παρών επιστροφή με Titanium στην προηγούμενη version και βλέπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως!! ...... Προς το παρών επιστροφή με Titanium στην προηγούμενη version και βλέπουμε.....

Αν δεν σου κάνει κόπος ανέβασε την κιόλας μία γιατί εγώ δεν κράτησα backup πριν την περάσω..

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει κόπος ανέβασε την κιόλας μία γιατί εγώ δεν κράτησα backup πριν την περάσω..

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Εδώ είναι το apk:

https://www.dropbox.com/s/pprtkii3np05stb/Winbank.apk?dl=0

Αν για κάποιο λόγο δεν σου δουλέψει πες μου να σου στείλω τα 3 αρχεία για το Titanium!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παίδες με βάζει κανονικά στην εφαρμογή, απλώς βγάζει μνμ ότι εντοπίστηκε συσκευή rooted.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Nexus δεν ανοίγει καν.. βέβαια έχω εντελώς custom ROM κι όχι απλά root..

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S4 rooted και custom rom marshmallow δείχνει την αρχική οθόνη και...καληνύχτα!!! :rolleyes:

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Nexus 6 έχω, με custom rom, custom recovery, root κλπ. Βγάζει το μνμ αλλά ανοίγει κανονικά.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε LG G2 με root και custom rom, δεν μου άνοιγε καν! Ούτε μήνυμα προλαβαίνει να βγάλει :p

 

Και μένα ακριβώς το ίδιο....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,υπαρχει περιπτωση να προσθεσω καμια ελληνικη γραμματοσειρα σε Galaxy S5 υπαρχουν αλλες γιατι βαρεθηκα τις 4 που εχει μονο.υπαρχει κανα πακετο γραμ/σειρων? η καποια εφαρμογη?δοκιμασα το I font αλλα δεν ειδα ελληνικες.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,υπαρχει περιπτωση να προσθεσω καμια ελληνικη γραμματοσειρα σε Galaxy S5 υπαρχουν αλλες γιατι βαρεθηκα τις 4 που εχει μονο.υπαρχει κανα πακετο γραμ/σειρων? η καποια εφαρμογη?δοκιμασα το I font αλλα δεν ειδα ελληνικες.

Καλημέρα δεν χρειάζεται να ρωτάς σε κάθε θέμα την ίδια ερώτηση. Επίσης το πιο σωστό θα ήταν να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου κι όχι σε κάθε θέμα του Android.

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν χρειάζεται να ρωτάς σε κάθε θέμα την ίδια ερώτηση. Επίσης το πιο σωστό θα ήταν να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου κι όχι σε κάθε θέμα του Android.

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ειχα ρωτησει και παλιοτερα αλλα δεν πηρα απαντηση ισως και να μην υπαρχει για αυτο το επανεφερα σε δυο θεματα,δεν θα ξαναγινει ευχαριστω για την υποδειξη.

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετές ημέρες μου βγάζει την παρακάτω εικόνα στο ξεκλείδωμα της συσκευής. Μου άλλαξε δηλαδή το ξεκλείδωμα, αλλά δεν την βγάζει πάντα.

Πώς μπορώ να βρω από ποια εφαρμογή είναι, μιας και εγκατέστησα πάρα πολλές μαζεμενες και δεν μπορώ να τις βγάλω πάλι όλες; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/ab3ec544cb35398cd1f35ef48b77d74e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετές ημέρες μου βγάζει την παρακάτω εικόνα στο ξεκλείδωμα της συσκευής. Μου άλλαξε δηλαδή το ξεκλείδωμα, αλλά δεν την βγάζει πάντα.

Πώς μπορώ να βρω από ποια εφαρμογή είναι, μιας και εγκατέστησα πάρα πολλές μαζεμενες και δεν μπορώ να τις βγάλω πάλι όλες; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/ab3ec544cb35398cd1f35ef48b77d74e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Es explorer?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εδω και αρκετές ημέρες μου βγάζει την παρακάτω εικόνα στο ξεκλείδωμα της συσκευής. Μου άλλαξε δηλαδή το ξεκλείδωμα, αλλά δεν την βγάζει πάντα.

Πώς μπορώ να βρω από ποια εφαρμογή είναι, μιας και εγκατέστησα πάρα πολλές μαζεμενες και δεν μπορώ να τις βγάλω πάλι όλες; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160520/ab3ec544cb35398cd1f35ef48b77d74e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως βλέπεις πάνω δεξιά έχει το γρανάζι των ρυθμίσεων. Πάτησε εκεί και απενεργοποίησε το. Ίσως να σου βγάζει και το όνομα τη εφαρμογής που στο κάνει αυτό! Εμένα μου το έκανε το TouchPal και απενεργοποιείτε διαφορετικά και μου το έκανε και μια άλλη εφαρμογή το ίδιο ακριβώς με εσένα το απενεργοποίησα με τον παραπάνω τρόπο που σου είπα. Έχει μέρες όμως και δεν έδωσα και σημασία ποία εφαρμογή μου το προκάλεσε πέραν του TouchPal που το απενεργοποίησα μόλις το εγκατέστησα!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις πάνω δεξιά έχει το γρανάζι των ρυθμίσεων. Πάτησε εκεί και απενεργοποίησε το. Ίσως να σου βγάζει και το όνομα τη εφαρμογής που στο κάνει αυτό! Εμένα μου το έκανε το TouchPal και απενεργοποιείτε διαφορετικά και μου το έκανε και μια άλλη εφαρμογή το ίδιο ακριβώς με εσένα το απενεργοποίησα με τον παραπάνω τρόπο που σου είπα. Έχει μέρες όμως και δεν έδωσα και σημασία ποία εφαρμογή μου το προκάλεσε πέραν του TouchPal που το απενεργοποίησα μόλις το εγκατέστησα!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έχω πατήσει το γρανάζι. Δυστυχώς δεν κάνει κάτι από εκεί.

Ούτε το touchpal έχω βάλει, έχω το SwiftKey βασικά. Λέτε να το κάνει αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πατήσει το γρανάζι. Δυστυχώς δεν κάνει κάτι από εκεί.

Ούτε το touchpal έχω βάλει, έχω το SwiftKey βασικά. Λέτε να το κάνει αυτό;

 

Όχι, θα το έβγαζε και σε άλλους. Δεν είναι από το SwiftKey.

Ένα κάπως έτσι πάντως, σχεδόν ολόιδιο θα έλεγα, το έβγαζε στης γυναίκας μου προχθές και ήταν απ τον es.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πατήσει το γρανάζι. Δυστυχώς δεν κάνει κάτι από εκεί.

Ούτε το touchpal έχω βάλει, έχω το SwiftKey βασικά. Λέτε να το κάνει αυτό;

Δεν έδωσα και σημασία ποία εφαρμογή μου το προκάλεσε για να σου πω μήπως την έχεις. Κοίτα στο swiftkey πάντως και μετά κοίτα σε καμιά εφαρμογή τύπου battery doctor αν έχεις(βγαλτην και τέλειος δεν κάνουν δουλειά έτσι κι αλλιώς!), τίποτα cleaner εφαρμογές και μετά τσέκαρε explorers και λοιπά tools. Θα κοιτάς στις ρυθμίσεις κάθε εφαρμογής και θα το βρεις σαν lock booster/charge booster/smart charge etc.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έδωσα και σημασία ποία εφαρμογή μου το προκάλεσε για να σου πω μήπως την έχεις. Κοίτα στο swiftkey πάντως και μετά κοίτα σε καμιά εφαρμογή τύπου battery doctor αν έχεις(βγαλτην και τέλειος δεν κάνουν δουλειά έτσι κι αλλιώς!), τίποτα cleaner εφαρμογές και μετά τσέκαρε explorers και λοιπά tools. Θα κοιτάς στις ρυθμίσεις κάθε εφαρμογής και θα το βρεις σαν lock booster/charge booster/smart charge etc.

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που θα μου πάει θα το βρω. Εν τω μεταξύ τώρα που το συζητάμε σταμάτησε να βγαίνει. Φοβήθηκε μάλλον. Χχαχαχα.

Σ ευχαριστώ φίλε μου για τις απαντήσεις, θα το ψάξω ενδελεχως ξανά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Που θα μου πάει θα το βρω. Εν τω μεταξύ τώρα που το συζητάμε σταμάτησε να βγαίνει. Φοβήθηκε μάλλον. Χχαχαχα.

Σ ευχαριστώ φίλε μου για τις απαντήσεις, θα το ψάξω ενδελεχως ξανά.

Μήπως σταμάτησε να βγαίνει επειδή το έβγαλες από το ρεύμα? Γιατί αυτά βγαίνουν στην lockscreen όταν βάζεις την συσκευή για φόρτιση! Τίποτα φίλε και αν τυχών το βρεις, ενημέρωσε εδώ σε ποια εφαρμογή το εντόπισες!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι είτε από εφαρμογή DU (πχ DU battery) ή από εφαρμογή CM. Γενικά τέτοιες εφαρμογές είναι για πέταμα, σβήσ τες
Link to comment
Share on other sites

Είναι είτε από εφαρμογή DU (πχ DU battery) ή από εφαρμογή CM. Γενικά τέτοιες εφαρμογές είναι για πέταμα, σβήσ τες

 

Δεν βάζω ποτέ τέτοιες ρε συ. Η CM τι είναι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω ποτέ τέτοιες ρε συ. Η CM τι είναι;

Cheetah Mobile. CM Security, CM locker, Cleanmaster κι άλλα τέτοια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...