Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά. Όταν κατεβάζω κάποια σειρά στο πσ μου στα Windows μέσω τορρεντ την ανοίγω με το bs player και κάνει αυτόματα αναζήτηση και download υποτίτλων. Στο ταμπλετ βλέπω τα επεισόδια μέσω του MX player . υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το ίδιο? Δηλαδή κάποια εφαρμογή που να τα περνάει αυτόματα η να κατεβάζει τα srt αρχεία. Μπορώ να μπω σε Browser στα γνωστά σαιτ και να κάνω αναζήτηση βέβαια αυτό το ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά. Όταν κατεβάζω κάποια σειρά στο πσ μου στα Windows μέσω τορρεντ την ανοίγω με το bs player και κάνει αυτόματα αναζήτηση και download υποτίτλων. Στο ταμπλετ βλέπω τα επεισόδια μέσω του MX player . υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το ίδιο? Δηλαδή κάποια εφαρμογή που να τα περνάει αυτόματα η να κατεβάζει τα srt αρχεία. Μπορώ να μπω σε Browser στα γνωστά σαιτ και να κάνω αναζήτηση βέβαια αυτό το ξέρω

και το mx έχει τέτοια ρυθμίσει...ψάχνει από opensubtitles .Μεγάλο μειονέκτημα ότι και τα δύο ψάχνουν μόνο σε opensubtitles ..(καλό site μεν αλλά αλλα είναι αυτά μου βγάζουν πρώτα τα ελληνικά ) και ότι σου προσθέτει πολλες φορες αλλά για αλλά η δεν ειναι συγχρονισμενοι ..το κατέβασμα από τα γνωστά site πάνω από 1 λεπτό δεν παίρνει

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου, lenovo vibe shot z90-7, είναι στην σχετική λίστα των υπο αναβάθμιση συσκευών στην έκδοση λογισμικού android 6.0 .Η συσκευή,μου ηρθε ρουταρισμένη απο Κίνα.μπορεί να γίνει η αναβάθμιση αφού είναι rooted? και αν ναι,πως γίνεται η αναβάθμιση?

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου, lenovo vibe shot z90-7, είναι στην σχετική λίστα των υπο αναβάθμιση συσκευών στην έκδοση λογισμικού android 6.0 .Η συσκευή,μου ηρθε ρουταρισμένη απο Κίνα.μπορεί να γίνει η αναβάθμιση αφού είναι rooted? και αν ναι,πως γίνεται η αναβάθμιση?

Πρέπει να το κάνεις unroot.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου, lenovo vibe shot z90-7, είναι στην σχετική λίστα των υπο αναβάθμιση συσκευών στην έκδοση λογισμικού android 6.0 .Η συσκευή,μου ηρθε ρουταρισμένη απο Κίνα.μπορεί να γίνει η αναβάθμιση αφού είναι rooted? και αν ναι,πως γίνεται η αναβάθμιση?

 

 

Ρωτά καλύτερα στο νήμα τής συσκευής σού.

Δεν ισχύει το ίδιο σε όλα τα τηλέφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση! Υπάρχει windows emulator που μπορεί να στηθεί σε Android tablet ? Με αφορμή την ανάγκη αναπαραγωγής του περιεχομένου ενός εκπαιδευτικού CD rom για την κόρη μου ώστε να αποφύγω το πήγαινε-ελα του laptop από τη δουλειά μου.
Link to comment
Share on other sites

Πρώην χρήστης iPhone με ρώτησε αν υπάρχει τρόπος να φαίνονται οι αναπάντητες κλήσεις στο εικονίδιο του τηλεφώνου με τον τρόπο που φαίνονται στο iOS. Δηλαδή ένας αριθμός πάνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου...Έχει NEXUS 5 με ANDROID 6. Γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια χαζή ερώτηση! Υπάρχει windows emulator που μπορεί να στηθεί σε Android tablet ? Με αφορμή την ανάγκη αναπαραγωγής του περιεχομένου ενός εκπαιδευτικού CD rom για την κόρη μου ώστε να αποφύγω το πήγαινε-ελα του laptop από τη δουλειά μου.

Δυστυχώς όχι εκτός κι αν θέλεις να τρέξεις κάτι σε dos. Η προφανής επιλογή είναι να πάρεις μια Windows ταμπλέτα..

Link to comment
Share on other sites

Ισως μια λυση εφοσον δεν παιζει το περιεχομενο του cd rom στο android ειναι η χρηση teamviewer.υποθετω οτι ιντερνετ θα υπαρχει στο χωρο παρουσιασης
Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι μια ταμπλέτα windows, αλλά σε αυτή τη φάση μάλλον θα προτιμήσω το πηγαινε-ελα του laptop για οικονομικούς λόγους.Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Πρώην χρήστης iPhone με ρώτησε αν υπάρχει τρόπος να φαίνονται οι αναπάντητες κλήσεις στο εικονίδιο του τηλεφώνου με τον τρόπο που φαίνονται στο iOS. Δηλαδή ένας αριθμός πάνω στο εικονίδιο του τηλεφώνου...Έχει NEXUS 5 με ANDROID 6. Γίνεται?
Γίνεται. Ειδικά στη συσκευή που αναφέρεις γίνεται με ex dialer και nova launcher+tesla
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ήθελα να ρωτήσω, μου έδωσαν ένα τηλέφωνο Lenovo και καλά, το οποίο δείχνει να μην έχει εγκτεστημένο λειτουργικό. Όταν μπαίνω σε recovery mode πάνω πάνω γράφει recovery <3e> και από κάτω A100_72kk_kk_3GW_EMMC_32_4_QHD_CB_I9_S856C.

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω, εκτός από το να το πετάξω, μήπως και του εγκαταστήσω android και λειτουργήσει;

Δεν ξέρω αν έκανα σωστά και έγραψα σ'αυτό το thread, ή αν έχει απαντηθεί αλλού. Αν γνωρίζει κάποιος και μπορεί να βοηθήσει...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου καποια επισημη και οσο γινεται ποιο ανανεωμενη λιστα με το ποια μοντελα κινητων παιρνουν καθε φορα τη νεοτερη εκδοση android?

 

Και εννοω οποιασδηποτε μαρκας κινητα.

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κανενας δεν γνωριζει?

 

Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά πιστεύω θα δουλέψει. Βασικά, δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο, ώστε να μη δουλέψει. Έχεις και hotspot (φαντάζομαι αυτό θα είναι το μηχάνημα που θες να συνδέσεις) και καλώδιο έτσι; Δηλαδή, μην αγοράσεις γι' αυτό το σκοπό, χωρίς να ξέρεις ότι δε θα δουλέψει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το usb wifi γιατί πολύ απλά θέλει drivers για Windows. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι με συγκεκριμένο wifi usb και μεγάλη διαδικασία που απαιτεί και γνώσεις, κάποιος κατάφερε να το κάνει να δουλέψει. Με ένα search στο google θα το βρείτε.
Link to comment
Share on other sites

Η ρυθμιση εμφανισης ή μη της τοποθεσιας που γινεται στον messenger παδια ??? Την εχω χασει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η ρυθμιση εμφανισης ή μη της τοποθεσιας που γινεται στον messenger παδια ??? Την εχω χασει .

 

Όταν ανοιξεις ένα διάλογο θα το δεις κατω, στη γραμμή με τις επιλογές.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοιξεις ένα διάλογο θα το δεις κατω, στη γραμμή με τις επιλογές.

 

Ευχαριστω.Πατησα το εικονιδιο της τοποθεσιας και μου προτεινει θεση για κοινοποιηση .

 

Πιο παλια θυμαμαι στις ρυθμισεις ειχε αν θελουμε να εμφανιζεται απο μονη της η τοποθεσια ή να ειναι απενεργοποιημμενη μονιμα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας την εφαρμογή Dumpster Image & Video Restore να μου πει αν του δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας την εφαρμογή Dumpster Image & Video Restore να μου πει αν του δουλεύει.

Εγώ! Μια χαρά δουλεύει. Κρατάει οτιδήποτε διαγραφώ από το κινητό. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν θέλω να αδειασω το dumpster, σβήνω από μέσα ότι έχει και μετά από λίγο τα εμφανίζει μέσα ξανά σαν να μην τα έσβησα.

Με την 3-4 φορά τα διαγραφεί εντελως από μεσα.

Πάντα το έκανε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω απο aliexpress, την προπληρωμένη κάρτα (που παλιότερα δεχόταν) τώρα λόγο του capital controls δεν μπορώ. Τώρα πως πληρώνουμε......???:O

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας την εφαρμογή Dumpster Image & Video Restore να μου πει αν του δουλεύει.

 

Εγώ! Μια χαρά δουλεύει. Κρατάει οτιδήποτε διαγραφώ από το κινητό. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν θέλω να αδειασω το dumpster, σβήνω από μέσα ότι έχει και μετά από λίγο τα εμφανίζει μέσα ξανά σαν να μην τα έσβησα.

Με την 3-4 φορά τα διαγραφεί εντελως από μεσα.

Πάντα το έκανε αυτό.

 

Ποια έκδοση έχεις γιατί σε εμένα δεν δουλεύει δηλ. αν και διαγράφω φωτό, βίντεο ή τραγούδια δεν μου τα περνάει μέσα. Εννοείται ότι έχω τσεκαρισμένες αυτές τις επιλογές στις Ρυθμίσεις και ενεργοποιημένο το Root access. Δοκίμασα επανεκκίνηση κινητού, clear cache και data της εφαρμογής, απεγκατάσταση και εγκατάσταση με καθάρισμα υπολειμμάτων με την SD Maid Pro, clear cache και dalvik cache αλλά τίποτα. Παλιά δούλευε αλλά δεν θυμάμαι ποια έκδοση ήταν. Έχω Sony Z1 compact με stock root rom 5.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...