Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε δυο dual sim ZTE V5 (Red Bull) Snapdragon 400 Μνήμη 2GB RAM με 8GB ROM.

Στο ενα απο τα δυο εχουμε χασει τα imei.

Μπορω να παρω recovery backup απο αυτο που εχει imei και να το κανω recovery restore στο αλλο που δεν εχει imei ?

Θα εμφανιστουν τα imei σε αυτο που τα εχει χασει ? και

αν εμφανιστουν, απο τι στιγμη που θα εχουμε τα ιδια imei θα υπαρξει προβλημα επικοινωνιας με τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας ?

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλέψει έτσι, υπάρχει τρόπος επαναφοράς, είμαι από κινητό και δεν μπορώ να στείλω λινγκ αλλά αν το ψάξεις λίγο θα βρεις οδηγό να το κάνεις.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Pisons ή όποιος άλλος γνωρίζει ας βάλει κάποιο λινκ να ακολουθήσω συγκεκριμένο οδηγό. Ευχαριστώ και πάλι

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωπς! δεν πρόσεξα τον επεξεργαστή σου, αυτό που λέω είναι για MTK επεξεργαστές, θα πρέπει να το πας στην αντιπροσωπία
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Στο print share παω να εκτυπώσω και μου λεει πως πρεπει να κατεβασω το premium που κανει 10.00 αλλιώς μου εκτυπώνει test page...

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Στο print share παω να εκτυπώσω και μου λεει πως πρεπει να κατεβασω το premium που κανει 10.00 αλλιώς μου εκτυπώνει test page...

 

 

Στο amazon έχει βγει αρκετές φορές δωρεάν.

Και σίγουρα στο μέλλον θα ξαναβγεί.

Από κει το έχω κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιώ es Explorer,και δεν χρειάζοται αλλα προγράμματα..ειναι πολυ εργαλείο,και δωρεάν,τα κάνει όλα... (είμαι root) ...για μεταφορά ,streaming..(copy paste...και φυσικά στην εξωτερική ) με pc και με kitkat,lollipop

Ναι αλλά θέλω εκεί που κάθομαι στο πισι και κατεβάζω πχ ένα τραγούδι να μπορώ να το στείλω στο κινητό η ταμπλετ ! Es έχω αλλά πρέπει να το κάνω από την μεριά του κινητού.Εγώ θέλω από το πισι να στείλω αρχείο σε κινητό με lollipop! Έχει ο es desktop εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια με Windows phone και με το Lumia 920 ,χρειάστηκα ένα δεύτερο κινητό για να περνώ μαζί μου στην θάλασσα στο κυνήγι κτλ

 

Λόγο εφαρμογών που χρειάζομαι και υπάρχουν μονο στο Android πήρα ( μου έδωσαν ;) ) ένα xperia go μόλις το πήρα του έκανα μια αναβάθμισή με το PC companion και μια επαναφορά ώστε να το στήσω απο την αρχή όλα οκ (αν και θα πρέπει να το κάνω ροοτ γιατί έχει πολύ σαβούρα μέσα που δεν την θελω :( )

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω το λογαριασμό μου που έχω στην google !! Μου βγάζει συνέχεια οτι είναι λάθος !!

 

Μπαίνω από το ίντερνετ της συσκευής και βάζω τον κοδικο οκ

 

Αν πάω να μπω στο play store απο το κινητό η πάω να τον βάλω στους λογαριασμούς στην συσκευει μου βγάζει λάθος!!!

 

Τι γίνεται αφού είχα και έχω λογαριασμό σε Gmail,όπως και αρκετές αγορές απο το play store οταν είχα για 5 χρόνια το HTC !!

 

Τα νεύρα μου λέμε έχω σπαστεί αρκετά.υπάρχει κάτι να δοκιμάσω;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια με Windows phone και με το Lumia 920 ,χρειάστηκα ένα δεύτερο κινητό για να περνώ μαζί μου στην θάλασσα στο κυνήγι κτλ

 

Λόγο εφαρμογών που χρειάζομαι και υπάρχουν μονο στο Android πήρα ( μου έδωσαν ;) ) ένα xperia go μόλις το πήρα του έκανα μια αναβάθμισή με το PC companion και μια επαναφορά ώστε να το στήσω απο την αρχή όλα οκ (αν και θα πρέπει να το κάνω ροοτ γιατί έχει πολύ σαβούρα μέσα που δεν την θελω :( )

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βάλω το λογαριασμό μου που έχω στην google !! Μου βγάζει συνέχεια οτι είναι λάθος !!

 

Μπαίνω από το ίντερνετ της συσκευής και βάζω τον κοδικο οκ

 

Αν πάω να μπω στο play store απο το κινητό η πάω να τον βάλω στους λογαριασμούς στην συσκευει μου βγάζει λάθος!!!

 

Τι γίνεται αφού είχα και έχω λογαριασμό σε Gmail,όπως και αρκετές αγορές απο το play store οταν είχα για 5 χρόνια το HTC !!

 

Τα νεύρα μου λέμε έχω σπαστεί αρκετά.υπάρχει κάτι να δοκιμάσω;;

 

Ανοιξε την εφαρμογη του youtube και δοκιμασε να κανεις εισοδο στο youtube με τον κωδικο σου. Δεν ξερω αν θα ''πετυχει''.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θέλω εκεί που κάθομαι στο πισι και κατεβάζω πχ ένα τραγούδι να μπορώ να το στείλω στο κινητό η ταμπλετ ! Es έχω αλλά πρέπει να το κάνω από την μεριά του κινητού.Εγώ θέλω από το πισι να στείλω αρχείο σε κινητό με lollipop! Έχει ο es desktop εφαρμογή;

πρώτων μπορείς να κατεβάζεις τραγούδια απευθείας απο την συσκευη σου.... δεν εχει ..μεσα απο es της συσκευής μπορείς να μπεις στο φάκελο ..σε καθε φάκελο,σκληρο και να κανεις copy paste στο κινητό ...σε μηδέν χρονο ....

Link to comment
Share on other sites

Nova Go, η έκδοση που παίζει σε root σταμάτησε να λειτουργεί? Μόλις πάω να την ανοίξω μου βγάζει διακόπηκε...

 

Edit: το Rootcloak από το xposed μου την εκανε.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Μηπως ξερει καποιος πως μπορω να βρω, πια εφαρμογη μου κατεβαζει και εγκαθιστα αλλες εφαρμογες και πολλες φορες χωρις να ειμαι συνδεμενος στο ιντερνετ.Μου εχει σπασει τα νευρα εγκαθιστωντας συνεχεια, τις διαγραφω και ξανα παλι τα ιδια.

Ευχαριστω.

Καλημερα,ειχα κανει την ερωτηση σε προηγουμενο post,αλλα δεν πηρα απαντηση,μηπως γνωριζει καποιος?
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,ειχα κανει την ερωτηση σε προηγουμενο post,αλλα δεν πηρα απαντηση,μηπως γνωριζει καποιος?

 

Πως μπορεί να κατεβάζει κάτι χωρις ιντερνετ;

Για να βρεις ποια στο κάνει θα κάνεις factory reset ( θα χαθουν ολα απο το κινητό,ΟΛΑ,οποτε κρατας φωτο κλπ σε backup) kαι ξεικινας να εγκαθιστας μια μια τις εφαρμογες μεχρι να βρεις την ζημιάρα.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να κατεβάζει κάτι χωρις ιντερνετ;

Για να βρεις ποια στο κάνει θα κάνεις factory reset ( θα χαθουν ολα απο το κινητό,ΟΛΑ,οποτε κρατας φωτο κλπ σε backup) kαι ξεικινας να εγκαθιστας μια μια τις εφαρμογες μεχρι να βρεις την ζημιάρα.

Ευχαριστω το εχω κανει αλλα πιστευω πως ειναι καποια εργοστασιακη εφαρμογη και μολις κανει την αναβαθμιση ξεκινα το "πανηγυρι".
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω το εχω κανει αλλα πιστευω πως ειναι καποια εργοστασιακη εφαρμογη και μολις κανει την αναβαθμιση ξεκινα το "πανηγυρι".

 

Tι κινητό έχεις;Εχεις ψαξει αν το κανει και σε αλλους;

Τι εφαρμογες σου κατεβαζει;

Link to comment
Share on other sites

Tι κινητό έχεις;Εχεις ψαξει αν το κανει και σε αλλους;

Τι εφαρμογες σου κατεβαζει;

Κινεζικο M-horse 9000w και κατεβαζει συνεχεια 5-6 συγκεκριμενες εφαρμογες (whats up-xl kairos- called id-παιχνιδια κ.α ) και αν δεν τις διαγραψω, αυτες αρχιζουν και κατεβαζουν αλλες και παει λεγοντας. Edited by elpan
Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

όλα ήταν μια χαρα με την κινηταρα, μεχρι που έσκασε το lollipop.. ειμαι σχεδον σιγουρος ότι 3-4 μερες μετά το επίσημο update σε Android Lollipop ξεκινησε το σημαντικό μου πρόβλημα με το multitasking. Όσα apps και να εχω ανοιχτα, όταν θα προσπαθήσω να επιστρέψω σε εκεινα, γίνεται αναγκαίο RELOAD του application, ουσιαστικά ξεκινάει από την αρχή. Παρ' ότι δείχνει οτι και καλα τρέχει στο background ως καρτέλα, με το που πατάω για να επιστρέψω σε εκείνο, βλέπω ένα κανονικό reopen. Είτε έχω 2 apps ανοιχτά, είτε 20 ανοιχτά

 

Μπορεί σε γενικές γραμμές να μην δημιουργεί ουσιαστικά προβλήματα, γιατί όταν για παράδειγμα έχω μία σελίδα ανοιχτή, παρ' ότι δείχνει να φορτώνει από την αρχή το chrome ή το facebook, με πάει προφανώς στην σελίδα που είχα. Το πρόβλημα είναι όμως, ότι από την στιγμή που πρέπει η εφαρμογή να φορτώσει από την αρχή, δημιουργεί τρελά προβλήματα σε παιχνίδια και wordpress app τα οποία ουσιαστικά ξεκινάνε από την αρχή με το που επιστρέψω στην εν λόγω εφαρμογή. Ξέρετε μήπως τι φταίει; Στο developers options δεν εχω τσεκαρισμενο πάντως το "DON'T KEEP ACTIVITIES"

 

Επίσης, το κινητο δεν δείχνει να εχει και θεμα με την διαχείριση της RAM. Έχω τουλάχιστον μισό γίγα σταθερά ελεύθερο.....:( Εχω αρχίσει να σκεφτομαι μηπως υπάρχει κάποια νέα ρύθμιση η οποία το κάνει αυτό στις εφαρμογές. Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, πραγματικά. Με το που περάσουν 15-20 δευτερόλεπτα, αν επιστρέψω από το ενα app στο άλλο, αναγκαστικά το ξαναφορτώνει απο την αρχη....

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω ενα καλώ πρόγραμμα "αντικλεπτική προστασία" για το κινητό μου, η αλήθεια είναι ότι έχω δοκιμάσει πολλά άλλα με κανένα δεν έμεινα ευχαριστημένος, το πρόβλημα είναι ότι όταν είναι εκτός wifi ή δίκτυο από τον παροχέα δεν μπορείς να εντόπισης το κινητό, (και σιγά μην ο κλεφτής στα έχει ανοικτά) ξέρη κανένας κάποιο πρόγραμμα που να μπορείς να ενεργοποίησις δικτιο wifi και GPS με γραπτό μήνυμα sms ή με κάποιο άλλο τρόπο, ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Το cerberus είναι απο τα καλύτερα αντικλεπτικά και κάνει αυτο που ζητάς .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Ρε παιδιά είμαι κάτοχος του G2 Έχω τηλεόραση LG 42LB650V έχω κατεβάσει όλα τα remote control κι ο ούτε ένα λειτουργεί...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι κάτοχος του G2 Έχω τηλεόραση LG 42LB650V έχω κατεβάσει όλα τα remote control κι ο ούτε ένα λειτουργεί...

αυτο το δοκίμασες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy ;

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που λες είναι συμβατό μόνο με G3 λέει στην περιγραφή.

 

Δοκίμασε και αυτό, επίσης για G3 λέει βέβαια, αλλά για μένα είναι το καλύτερο. Από hifi μέχρι αεροπλάνα κοντρολάρει ;)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι συμβατό μόνο με G3 λέει στην περιγραφή.

 

Δοκίμασε και αυτό, επίσης για G3 λέει βέβαια, αλλά για μένα είναι το καλύτερο. Από hifi μέχρι αεροπλάνα κοντρολάρει ;)

δεν ειναι καλό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...