Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγράφοντας τον συνδεδεμένο λογαριασμό από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

 

Δε διαγράφεται έτσι απλά νομίζω. Πρέπει μέσω root files.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά διαγράφεται.

Εκτός αν δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλει να κάνει ο dimikord.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update σε μια εφαρμογή ( myQ) κ επειδή εχει προβλημα κολλαει συνεχεια. Υπαρχει τροπος να επανελθω στην έκδοση που ειχα πριν κανω το update?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά διαγράφεται.

Εκτός αν δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς θέλει να κάνει ο dimikord.

 

Γράψε μας κι εσύ βρε αδερφέ λίγο τη διαδρομή που βρίσκεις το delete. Να συνεννοηθούμε ;)

Παίζει κι εγώ να μην έχω καταλάβει, ή δεν το βρίσκω.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί.

Click στο Google.

Click στο email που χρησιμοποιείς.

Click στις τελίτσες πάνω δεξιά.

Επιλέγεις Κατάργηση λογαριασμού.

Αυτά.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας κι εσύ βρε αδερφέ λίγο τη διαδρομή που βρίσκεις το delete. Να συνεννοηθούμε ;)

Παίζει κι εγώ να μην έχω καταλάβει, ή δεν το βρίσκω.

Νομίζω σωστά τα λέει ο yngwiedis. Πηγαίνεις ρυθμίσεις->λογαριασμοί-> επιλέγεις το λογαριασμό που θες να διαγράψεις και σου βγάζει επιλογή για διαγραφή.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες! Απο το κινητό γίνεται.

 

Το εψαχνα στο ταμπλετ τοσο καιρο, επειδη εκει ηθελα να σβησω account, και η σαμμυ είχε τη φανταστική ιδέα να αντικαταστησει το κουμπί μενού με το κουμπι ανοιχτων εφαρμογων. Είχα googlarei και είχα δει που ελεγε καποιος για διαγραφη απο ριζα και μπλεχτηκα.

 

Πρέπει να βρω τωρα πώς θα αλλαξω το κουμπι... :/

 

Tab pro 8.4 αν έχετε καμία ιδέα πανω σε αυτο.

 

ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΡΑΒΟΜΑΡΑ... Τώρα που ανέβασα τα screenshots είδα το αφαίρεση... Συγγνώμη για την ταλαιπωρία :/

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Settings, accounts, Google, όνομα του λογαριασμού, κουμπί μενού, remove account.

 

Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί.

Click στο Google.

Click στο email που χρησιμοποιείς.

Click στις τελίτσες πάνω δεξιά.

Επιλέγεις Κατάργηση λογαριασμού.

Αυτά.

ευχαριστώ!τελικά δεν υπαρχει log out,πρέπει να κάνω διαγραφή λογαριασμού.

αλλά και με διαγραφή είμαι καλυμμένος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εψαχνα στο ταμπλετ τοσο καιρο, επειδη εκει ηθελα να σβησω account, και η σαμμυ είχε τη φανταστική ιδέα να αντικαταστησει το κουμπί μενού με το κουμπι ανοιχτων εφαρμογων.

 

Πρέπει να βρω τωρα πώς θα αλλαξω το κουμπι... :/

Πλέον σε όλες τις συσκευές της Samsung έτσι λειτουργεί το αριστερό πλήκτρο αφής, για τη λειτουργία μενού το κρατάς παρατεταμένα.

Για να αλλάξεις τον τρόπο λειτουργίας του χρειάζεται root μιας και πρέπει να αλλάξεις αρχεία συστήματος.

ευχαριστώ!τελικά δεν υπαρχει log out,πρέπει να κάνω διαγραφή λογαριασμού.

αλλά και με διαγραφή είμαι καλυμμένος.:)

Απλά να σου υπενθυμίσω πως με τη διαγραφή του θα φύγουν από το κινητό και τυχόν επαφές, ημερολόγια και ό,τι άλλο έχει σχέση με τον εν λόγω λογαριασμό.

Υπάρχει τροπος να μεταφέρω τα αποθηκευμένα wi-fi με τους κωδικούς απο μια συσκευή σε αλλη?

Μόνο με root απ'όσο γνωρίζω μιας και οι συγκεκριμένες πληροφορίες βρίσκονται σε αρχείο συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την προεκατεστημένη εφαρμογή Photos της Google. Εχω ενεργοποιήσει το Auto Upload στις φωτογραφίες αλλά έχω βγάλει την επιλογή να ανεβάζει ολους του φακέλους. Παρ΄ολα αυτά κάνει upload φωτογραφίες που κατεβάζω απο το Facebook ή απο το Internet και γενικά ότι φωτογραφία υπάρχει στο Gallery. Πως μπορώ να το διορθώσω;

 

Από το μενού του Google Photos αριστερά, διάλεξε της "Φωτογραφίες Συσκευής". Εκεί θα σου βγάλει τις φωτογραφίες που υπάρχουν στη συσκευή ανά φάκελο. Δίπλα στον κάθε φάκελο υπάρχει ένα συννεφάκι. Πατώντας πάνω του, επιλέγεις αν θες να συγχρονίζει ή όχι με το Google Photos.

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Μόνο με root απ'όσο γνωρίζω μιας και οι συγκεκριμένες πληροφορίες βρίσκονται σε αρχείο συστήματος.

 

Δηλαδη πρεπει να ρουταρω και τις 2 συσκευες? Δεν γινετε με μεταφορα του αρχειου?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πρεπει να ρουταρω και τις 2 συσκευες? Δεν γινετε με μεταφορα του αρχειου?

 

Για να αποκτήσεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος χρειάζεται να ρουτάρεις. Οπότε, ναι είναι απλή η μεταφορά, αλλά χωρίς root access δεν μπορείς να φτάσεις εκεί. ;)

 

Είναι και κάτι που κάνεις με το Titanium Backup(θες root).

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για να αποκτήσεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος χρειάζεται να ρουτάρεις. Οπότε, ναι είναι απλή η μεταφορά, αλλά χωρίς root access δεν μπορείς να φτάσεις εκεί. ;)

 

Είναι και κάτι που κάνεις με το Titanium Backup(θες root).

 

Ευχαριστω αλλα ειναι κατι που δεν ξερω να το κανω....

Και το titanium μονο με ρουτ δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Από το μενού του Google Photos αριστερά, διάλεξε της "Φωτογραφίες Συσκευής". Εκεί θα σου βγάλει τις φωτογραφίες που υπάρχουν στη συσκευή ανά φάκελο. Δίπλα στον κάθε φάκελο υπάρχει ένα συννεφάκι. Πατώντας πάνω του, επιλέγεις αν θες να συγχρονίζει ή όχι με το Google Photos.

 

Τελικά (αφού τσέκαρα αυτό που είπες) ανακάλυψα πως το Facebook όταν κατεβάζεις εικόνες απο το app φτιάχνει ενα φάκελο "Facebook" στον φάκελο της κάμερας και το Google Photos τις βλέπει σαν φωτογραφίες κάμερας (υποθέτω). Μπορεί να αλλάξει αυτό; Ευχαριστώ για την απάντηση!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση που το βλέπει στο φάκελο της κάμερας!!! Δυστυχώς δεν έχω Facebook για να δω ακριβώς τι παίζει, πάντως αν όντως σώζει τις φωτογραφίες μέσα στο φάκελο της κάμερας δεν μπορείς να κάνεις και πολλά νομίζω. Δεν έχει νόημα να μη συγχρονίζεις το φάκελο της κάμερας γιατί ουσιαστικά δε θα συγχρονίζει καμία φωτογραφία από αυτές που βγάζεις. Δυστυχώς δεν μπορώ να βοηθήσω, ίσως ξέρει κάποιος άλλος καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι παρα πολλες, μερικες φορες πιανει τωρα ομως οχι.

Δεν μπορω να κανω σχεδον τιποτα γιατι το μηνημα "Δυστυχως, η διαδικασια com.google.process.gapps εχει σταματησει."το ξαναβγαζει αμεσως μολις πατησω το ΟΚ. Δεν εχω περιθωριο να πατησω κατι αλλο.

Πρέπει νά ξαναπερασεις τα gapps τής έκδοσης Ρομ πού φοράει τό κινητό σου

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει νά ξαναπερασεις τα gapps τής έκδοσης Ρομ πού φοράει τό κινητό σου

 

Αν του περασω αλλη ROM, ξερεις αν λυνεται το προβλημα?

Εννοειται ROM που να εχει τα gapps

Link to comment
Share on other sites

Αν του περασω αλλη ROM, ξερεις αν λυνεται το προβλημα?

Εννοειται ROM που να εχει τα gapps

 

λογικα ναι ,δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον προβληματα σε KitKat tablet ( Cube )

 

1. δεν λειτουργει το home button , εβαλα αναγκαστικα ενα κυκλάκι σαν widget κατω αριστερα

 

2. δεν κατεβαινει η δεξια μπαρα , ενω η αριστερη κατεβαινει αλλα ειναι κενη

 

3. ερχονται ειδοποιησεις ( ακουγεται ο ηχος ) αλλα δεν εμφανιζονται στην μπαρα , επισης δεν μπορω να ανοιξω pop head του messenger ( με βγαζει κενη οθονη )

 

Update:

Με hard reset λυθηκε το θεμα ,ενταξει ολα καλα.

Αλλα φοβαμαι οτι το λογισμικο εχει ημερομηνια ληξης και μεσα στις επομενες 2-3-4 μερες θα ξαναγινει.

Περιγραφη:

- error σχετικα με google process , gapps , settings has stopped

- κανω reboot αναγκαστικα

- πριν ανοιξει " android is upgrading , 1 of 30 apps παραδειγμα

- και μετα δεν λειτουργουν αυτα που ανεφερα παραπανω

Edited by Nirvana19
Link to comment
Share on other sites

αν η συσκευη android ειναι με σπασμενη οθονη?

θα δουλεψει οταν το συνδεσουμε?

εγω δεν μπορω να βαλω ουτε τον κωδικο

 

Θεωρητικά ναι. Αν δεν ήταν με σπασμένη οθόνη δεν θα κάναμε και αυτή τη συζήτηση. Το θέμα είναι να βλέπεις τι κάνεις όμως, αν έχει θρυμματιστεί σε βαθμό που να μην φαίνεται τίποτα τότε όχι, αυτός ο τρόπος δεν θα σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...