Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ή έχεις κάποια εφαρμογή τύπου screen filtering/colors κλπ ενεργοποιημένη.

Απενεργοποίησε των και ξαναδοκίμασε.

 

Τρομερός είσαι φίλε, πως το κατάλαβες;

Σε ευχαριστώ πάντως με έκανες και έλυσα τόσο εύκολα, ένα πρόβλημα που θα έβρισκα πολύ δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερός είσαι φίλε, πως το κατάλαβες;

Σε ευχαριστώ πάντως με έκανες και έλυσα τόσο εύκολα, ένα πρόβλημα που θα έβρισκα πολύ δύσκολα.

Παθών.. και μου πήρε 4,5 μέρες να το βρω, δεν πάει το μυαλό σου και εγώ τυχαία το ανακάλυψα.

Screen adjuster είναι μια από τις εφαρμογές που το προκαλεί, σε περίπτωση που κάποιος το ψάξει μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

Παθών.. και μου πήρε 4,5 μέρες να το βρω, δεν πάει το μυαλό σου και εγώ τυχαία το ανακάλυψα.

Screen adjuster είναι μια από τις εφαρμογές που το προκαλεί, σε περίπτωση που κάποιος το ψάξει μελλοντικά.

 

Εμένα μου το προκαλούσε μια αντίστοιχη εφαρμογή που λέγεται Easy Eyes

Πραγματικό πολύ δύσκολο να βρεθεί η αιτία του κακού σε τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Παθών.. και μου πήρε 4,5 μέρες να το βρω, δεν πάει το μυαλό σου και εγώ τυχαία το ανακάλυψα.

Screen adjuster είναι μια από τις εφαρμογές που το προκαλεί, σε περίπτωση που κάποιος το ψάξει μελλοντικά.

Nicht mode σε εμένα αλλά ήμουν τυχερός, έτυχε να μου το κάνει μoλις την είχα εγκαταστήσει και την ψυλιάστηκα. Αντε να βγάλουμε άκρη γιατί συμβαίνει αυτό... :-)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται απεγκατάσταση η εφαρμογή πάντως, αρκεί μια εναλλαγή σε off, εγκατάσταση ότι θέλετε και έπειτα ξανά ενεργοποίηση.

Για κάποιο περίεργο λόγο υπάρχει διένεξη σε τέτοιου είδους εφαρμογές με τη διεργασία του Install package manager γι'αυτό και η όλη ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

σε κατι τετοια περιεργα αποδικνυεται η χρησιμοτητα αυτου του φορουμ και η καλη συνεργασια των μελων του! :D
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

το usb debugging οταν θελουμε απλα να συνδεσουμε το κινητο με το πισι και να το δει σαν "εξωτερικο δισκο" για να μεταφερουμε αρχεια πειραζει να ειναι ενεργοποιημενο?πρεπει?

Δεν παίζει ρόλο, μπορείς να το έχεις ανοιχτό ή κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό μου εμφανίζει στο play store το εικονίδιο της εφαρμογής σε μαύρο φόντο, δεν το έχω δει σε κανένα άλλο κινητό. Τι έχει πάθει;

http://s29.postimg.org/8havb42xf/Screenshot_2014_08_20_00_20_25.jpg

 

Είναι γνωστό bug στις τελευταίες 2 εκδόσεις του Play Store, εμφανίζεται σε ορισμένες μόνο συσκευές με JΒ - κυρίως tablet απ οτι διαβάζω στο ίντερνετ. Κάποιοι λένε ότι με clear cache ή/και επανεγκατάσταση του apk στρώνει.

Αλλιώς υπομονή μέχρι να αναβαθμιστεί το Play Store ξανά, μήπως και το διορθώσουνε από τη Google..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρίξει ένα αρχείο .apk στον αρχικό (θεωρώ αρχικό το drive που δημιουργείται όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή) φάκελο στο Android κινητό μου και δεν το βρίσκω με την εφαρμογή 01Filemanager που έχω. Άλλους φακέλους βλέπω από τον υπολογιστή όταν το συνδέω και άλλους από τον 01Filemanager. Πως μπορώ να το βρώ, ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρίξει ένα αρχείο .apk στον αρχικό (θεωρώ αρχικό το drive που δημιουργείται όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή) φάκελο στο Android κινητό μου και δεν το βρίσκω με την εφαρμογή 01Filemanager που έχω. Άλλους φακέλους βλέπω από τον υπολογιστή όταν το συνδέω και άλλους από τον 01Filemanager. Πως μπορώ να το βρώ, ξέρει κανείς;

δεν βοηθάς οπως αναφέρεις το πρόβλημα σου;;;;;;;; ξαναδοκίμασε να το περάσεις δες σε ποιο φάκελο το αντιγραφής! αναζήτησε το ίδιο φάκελο απο το κινητό , χρησιμοποίησε κάποιο άλλο file manager (es εξερεύνηση πχ)

Link to comment
Share on other sites

δεν βοηθάς οπως αναφέρεις το πρόβλημα σου;;;;;;;; ξαναδοκίμασε να το περάσεις δες σε ποιο φάκελο το αντιγραφής! αναζήτησε το ίδιο φάκελο απο το κινητό , χρησιμοποίησε κάποιο άλλο file manager (es εξερεύνηση πχ)
Στα mac με το που συνδέεις το κινητό εμφανίζεται ένα drive στο desktop, μέσα εκεί το βάζω χύμα! Ξέρει κανείς που βρίσκεται το συγκεκριμένο path του drive?
Link to comment
Share on other sites

Στα mac με το που συνδέεις το κινητό εμφανίζεται ένα drive στο desktop, μέσα εκεί το βάζω χύμα! Ξέρει κανείς που βρίσκεται το συγκεκριμένο path του drive?

 

Λογικά /data/media/0

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στα mac με το που συνδέεις το κινητό εμφανίζεται ένα drive στο desktop, μέσα εκεί το βάζω χύμα! Ξέρει κανείς που βρίσκεται το συγκεκριμένο path του drive?

Ο drive που εμφανίζεται είναι άδειος; τι κινητό εχεις. κάνε αυτά που γράφω

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug στις τελευταίες 2 εκδόσεις του Play Store, εμφανίζεται σε ορισμένες μόνο συσκευές με JΒ - κυρίως tablet απ οτι διαβάζω στο ίντερνετ. Κάποιοι λένε ότι με clear cache ή/και επανεγκατάσταση του apk στρώνει.

Αλλιώς υπομονή μέχρι να αναβαθμιστεί το Play Store ξανά, μήπως και το διορθώσουνε από τη Google..

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, δοκίμασα clear cache αλλά δεν άλλαξε.

Δεν με ενοχλεί οπότε θα περιμένω μήπως το λύσουν με update.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, δοκίμασα clear cache αλλά δεν άλλαξε.

Δεν με ενοχλεί οπότε θα περιμένω μήπως το λύσουν με update.

εαν εισαι ροοτ σβηστό και ξανά καντο εγκατάσταση .ποια έκδοση play store εχεις

Link to comment
Share on other sites

εαν εισαι ροοτ σβηστό και ξανά καντο εγκατάσταση .ποια έκδοση play store εχεις

 

Όχι δεν είμαι root, 4.9.13 έχω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί αλλά το ανέφερα γιατί ούτε εγώ το είχα ξαναδεί σε κανένα άλλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω και εγώ πρόβλημα με Playstore στο LG της γυναίκας.:mad:

 

Ενώ ανοίγει κανονικά και μπορώ να κάνω αναζήτηση όταν πατάω πάνω αριστερά για να κάνει swipe και να μου βγάλει το μενού του , κλείνει και μου βγάζει ένα παραθυράκι με ''com.procces.google έχει σταματήσει''

 

Το τηλέφωνο είναι 20 ημερών δεν έχει γίνει ποτέ root και δεν θέλω και να γίνει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω και εγώ πρόβλημα με Playstore στο LG της γυναίκας.:mad:

 

Ενώ ανοίγει κανονικά και μπορώ να κάνω αναζήτηση όταν πατάω πάνω αριστερά για να κάνει swipe και να μου βγάλει το μενού του , κλείνει και μου βγάζει ένα παραθυράκι με ''com.procces.google έχει σταματήσει''

 

Το τηλέφωνο είναι 20 ημερών δεν έχει γίνει ποτέ root και δεν θέλω και να γίνει.

 

Ευχαριστώ

σβησε Google account απο ρυθμίσεις και μετα κανε προσθήκη λογαριασμού (με τα ίδια στοιχεία μου ειχες ) το ιδιο πρόβλημα παρουσιαζεται σε πολλά κινητα

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εκεί, το δείχνει πως είναι empty!

 

Ψάξε τους φακέλους που υπάρχουν στο /data/media κάπου εκεί θα το βρεις.

Άσχετο αλλά τι έκδοση android έχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο drive που εμφανίζεται είναι άδειος; τι κινητό εχεις. κάνε αυτά που γράφω

Όχι δεν είναι άδειος ο drive, περιέχει τα εξής folders: Android, DCIM, LOST.DIR, media, MyDocuments

Τι να κάνω, δεν βλέπω να μου έχεις γράψει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...