Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασα την εφαρμογη το επομενο λεωφορειο αλλα οταν παω να το ανοιξω μου βγαζει καθε φορα αυτο.

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να το φτιαξω;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα δεξιά πήγαινε.. Βλακείες

Μπερδεμένο είναι

 

Όντως, σε εντελώς άκυρο σημείο το έβαλαν!!! :wacko:

 

Που είναι ρε παιδιά τέρμα δεξιά; στις τρεις γραμμές στις ρυθμίσεις;

 

Ναι, εκεί. Πας εκεί, κατέβα προς τα κάτω εκεί που λέει ΡΟΕΣ-ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

@D_Angelos

Να υποθέσω ότι έχεις έκδοση Android 4.4 KitKat. Εκεί έχει αφαιρεθεί η δυνατότητα εγγραφής αρχείων στην MicroSD card.

http://au.ibtimes.com/articles/544445/20140322/android-4-2-kitkat-update-xperia-z1.htm

Προς το παρόν λύνεται μόνο με root και μετά την εφαρμογή "SDFix: KitKat Writable MicroSD".

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

προσφατα περασα την 4.3 στο κινητο μου το οποιο το εχω και root.

 

ειχα την εφαρμογη airplane scheduler και το airplane toggle widget αλλα προφανως δε λειτουργουν στην 4.3

 

αν υπαρχει εφαρμογη που να δουλευει στην 4.3 και με ρουταρισμενο τηλ παρακαλω πολυ να μ ενημερωσετε.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

@D_Angelos

Να υποθέσω ότι έχεις έκδοση Android 4.4 KitKat. Εκεί έχει αφαιρεθεί η δυνατότητα εγγραφής αρχείων στην MicroSD card.

http://au.ibtimes.com/articles/544445/20140322/android-4-2-kitkat-update-xperia-z1.htm

Προς το παρόν λύνεται μόνο με root και μετά την εφαρμογή "SDFix: KitKat Writable MicroSD".

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.sdfix

 

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση αλλά και ρουτ έχω αλλά και την εφαρμογή αυτή έχω βάλει..Επίσης καμία άλλη εφαρμογή δε μου το είχε βγάλει και έχω αρκετό καιρό την 4.4.2.Δε ξέρω τι μπορεί να φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

προσφατα περασα την 4.3 στο κινητο μου το οποιο το εχω και root.

 

ειχα την εφαρμογη airplane scheduler και το airplane toggle widget αλλα προφανως δε λειτουργουν στην 4.3

 

αν υπαρχει εφαρμογη που να δουλευει στην 4.3 και με ρουταρισμενο τηλ παρακαλω πολυ να μ ενημερωσετε.

 

ευχαριστω.

 

Μάλλον αυτό θες φίλε

http://dadi68.blogspot.gr/2013/11/xposed-framework-airlpane-mode-android.html

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επιστρέψω στο κλασικό Facebook

Το βρήκα οκ

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει λυση?

το email ειναι usa.αλλα για καποιο λογο(λογικα ip) καταλαβαινουν οτι μπαινεις απο gr και εμφανιζουν ελληνικα τοπ βιντεακια ή εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει λυση?

το email ειναι usa.αλλα για καποιο λογο(λογικα ip) καταλαβαινουν οτι μπαινεις απο gr και εμφανιζουν ελληνικα τοπ βιντεακια ή εφαρμογες...

 

Δες εδώ.

κανε τη διαδικασία αλλαγής διεύθυνσης στο wallet με μια από USA, και μπες μια φορά με USA IP. Μετά θα μείνει μόνιμα.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να χρησιμοποιώ το android τηλέφωνο μου σαν headset για την pstn γραμμη μου για να μπορώ να λαμβάνω κλήσεις αλλα και να κάνω(με τη χρήση καποιου softphone ίσως), εντός και εκτός του σπιτιού μου. Νομίζω πως αυτό που θα με βοηθήσει να πετύχω κάτι τέτοιο είναι το linksys spa3102(αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω). Επίσης σε ότι αφορά το spa3102 θα πρέπει να έχω κάποιον voip server?(αν ναι τότε δε με καλύπτει, γιατι δεν θέλω να έχω κάποιο pc ανοικτό 24/7)

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό που ζητάω?

Ευχαριστώ

Edited by teo6389
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται VoIP server οπως το 3cx και VPN συνδεση για εκτος σπιτιου

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , έχω εδώ και 2 μήνες το Turbo-x g510s , και είμαι πολύ ευχαριστημένη και με το 1mobilemarket γιατί είναι σαν τα playstore , αλλά ήθελα να δω άμα δουλεύουν τα playstore στο κινητό μου και έτσι τα κατέβασα , και όταν τα ανοίγω , μου εμφανίζεται ένα μήνυμα και μου λέει '' δυστυχώς η εφαρμογή google playstore ,έχει σταματήσει , μπορεί να βοηθήσει κάποιος ? Παρακαλώ απαντήστε εδώ maria.palantzidou@yahoo.gr
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;;;

υπαρχει περιπτωση μια custom rom ενος κινητου να ταιριαζει και σε καποιο αλλο μοντελο χωρις να δημιουργει απολυτως κανενα προβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;;;

υπαρχει περιπτωση μια custom rom ενος κινητου να ταιριαζει και σε καποιο αλλο μοντελο χωρις να δημιουργει απολυτως κανενα προβλημα;;

 

Λίγο δύσκολο έως αδύνατο..

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο έως αδύνατο..

 

εχω ρε γ@μωτο ενα κινεζικο ταμπλετ και δεν του βρισκω πουθενα στο ιντερνετ custom rom.....ειπα μπας και ημουν τυχερος και γινοταν βαλω απο αλλο μοντελο.....τεσπα δεν πειραζει

Link to comment
Share on other sites

εχω ρε γ@μωτο ενα κινεζικο ταμπλετ και δεν του βρισκω πουθενα στο ιντερνετ custom rom.....ειπα μπας και ημουν τυχερος και γινοταν βαλω απο αλλο μοντελο.....τεσπα δεν πειραζει

Ε πες μας και ποιο είναι, μπας και σου τη βρούμε εμείς!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι;;;

υπαρχει περιπτωση μια custom rom ενος κινητου να ταιριαζει και σε καποιο αλλο μοντελο χωρις να δημιουργει απολυτως κανενα προβλημα;;

 

αμα οι 2 συσκευες εχουν σχεδον το ιδιο hardware(κατα βαση ιδιο chip) τοτε κατι γινεται

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια επιλογή για εξοικονομιση mb στις ρυθμίσεις

 

Την εχεις δοκιμασει φιλε? Λειτουργει κομπλε? Γιατι δεν θελω να βαλω opera δεν ειναι καλος!

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις δοκιμασει φιλε? Λειτουργει κομπλε? Γιατι δεν θελω να βαλω opera δεν ειναι καλος!

 

Ενεργοποιημενο το εχω, αυτο λεει πως κανει δουλεια αλλα να σου πω την αληθεια δεν το εχω πολυκοιταξει να δω αν ισχυει..

Link to comment
Share on other sites

freelander PD103GS

Ορίστε, εδώ σ' έχω: http://www.needrom.com/mobile/freelander-pd10-3gs/

Σιγουρέψου πως πρόκειται για το ίδιο μοντέλο, γιατί κάτι βλέπω να γράφει για dual sim και κάτι τέτοια μέσα.

Link to comment
Share on other sites

ωραια...

Υπάρχει περίπτωση να με καλύπτει κάτι σαν αυτό ή αυτο . Αυτό το οποίο θέλω να αποφύγω είναι το να έχω ένα pc μονίμως ανοικτό.

Απο ότι λέει στο site του icalldroid, η συσκευή αυτή είναι βασισμένη σε asterix, οπότε λογικά θα έχει voip server. Το θέμα είναι αν θα λειτουργεί και σαν PSTN gateway

Edited by teo6389
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...