Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω φιλε μου για την βοηθεια αλλα δεν καταφερα να το κανω root και εκτος τησ δικης σου βοηθειας εχω δοκιμασει και οτι αλλο εχω βρει στο forum εχω απογοητευτει αν εχετε καμμια αλλη ιδεα δεκτη

Ακολούθησες σωστά τη διαδικασία και δεν το rootαρε; Αν σίγουρα ναι, τότε πρέπει να πας με τον χειροκινητο τρόπο..(read back του bootimg, patchάρισμα, και φλασάρισμα του πατσαρισμένου) ->

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36955210

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια το τελευταιο σου μηνυμα μαλλον ειναι εκτος των δυνατοτητων μου αφου δεν μπορεσα να κανω root αλλα σε μια τελευταια προσπαθεια που εκανα με το Gingerbreak μου βγαζει οτι δεν μπορει να εγκαταστησει τον super user και αλλα δεν βγαζω ακρη μηπως γνωριζει καποιος αν μπορω να παω καπου να μου το ρουταρουν με το αζημιωτο φυσικα (και τζαμπα δεν με ενοχλει φυσικα)

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παντως.

:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ένα παλιό Android κινητό με froyo, που χρησιμοποιώ σαν δεύτερο, μου βγάζει εδώ και μέρες σφάλμα σύνδεσης στον λογαριασμό μου google. Πληκτρολογώ τον σωστό και δεν τον δέχεται. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε ένα παλιό Android κινητό με froyo, που χρησιμοποιώ σαν δεύτερο, μου βγάζει εδώ και μέρες σφάλμα σύνδεσης στον λογαριασμό μου google. Πληκτρολογώ τον σωστό και δεν τον δέχεται. Τι να κάνω;

αναβάθμιση σε gingerbread

ευχαριστω για την βοηθεια το τελευταιο σου μηνυμα μαλλον ειναι εκτος των δυνατοτητων μου αφου δεν μπορεσα να κανω root αλλα σε μια τελευταια προσπαθεια που εκανα με το Gingerbreak μου βγαζει οτι δεν μπορει να εγκαταστησει τον super user και αλλα δεν βγαζω ακρη μηπως γνωριζει καποιος αν μπορω να παω καπου να μου το ρουταρουν με το αζημιωτο φυσικα (και τζαμπα δεν με ενοχλει φυσικα)

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παντως.

:):):):):):)

Γιατι δεν το αφήνεις όπως ειναι, και δεν απενεργοποιείς τις εφαρμογές που δεν θες μέσα απ τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

αναβάθμιση σε gingerbread

 

Είχε κάποιο τέτοιο θέμα η froyo; Ένα galaxy 3 είναι αλλά δεν έχω ψαχτεί για να το αναβαθμίσω γιατί δεν το χρησιμοποιώ σαν smartphone. Είναι σχεδόν άδειο από εφαρμογές. Σκέφτομαι να του κάνω factory reset, απλά ρώτησα εδώ μήπως ξέρει κάποιος τι φταίει.

Edit: Τελικά ξαναδοκίμασα και τον δέχτηκε τον κωδικό. Κάποιο κόλλημα θα είχε φάει.

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση διότι ψάχνω τόση ώρα και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

 

Έχω Galaxy SII με 4.1.2 Στην αρχική οθόνη στο κάτω μέρος της είχα 5 συντομεύσεις (Τηλέφωνο - Επαφές - Μηνύματα - Internet - Εφαρμογές).

 

Για κάποιο λόγο μου αφαιρεί την συντόμευση που είναι στην θέση Internet και μένουν 4. Ξαναβάζω μια και γίνονται πάλι 5, δουλεύω κανονικά αλλά μόλις το απενεργοποιήσω και το ενεργοποιήσω ξανά έχει φύγει πάλι αυτή που είναι στην θέση Internet και μένουν πάλι 4!

 

Κανένας καμία ιδέα;

Edited by kostas147
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από εμένα είμαι καινούργιος στο forum,έχω το S3 mini κ έχω το παρακάτω πρόβλημα για όποιον γνωρίζει. Στις εφαρμογές μου έχει μπεί μια εφαρμογή που ονομάζεται SCloudStarter,γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται? Προσπάθησα να την καταργήσω κ δεν καταργείται με τίποτα,βοήθεια παίδες!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από εμένα είμαι καινούργιος στο forum,έχω το S3 mini κ έχω το παρακάτω πρόβλημα για όποιον γνωρίζει. Στις εφαρμογές μου έχει μπεί μια εφαρμογή που ονομάζεται SCloudStarter,γνωρίζει κάποιος περί τίνος πρόκειται? Προσπάθησα να την καταργήσω κ δεν καταργείται με τίποτα,βοήθεια παίδες!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2212059

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

δεν είμαι root,δοκίμασα κ το uninstall από την διευθυνση που μου έγραψες αλλά τζίφος! για επαναφορά συσκευης τι λές? 15 μέρες ψάχνομαι με αυτό:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα/Καλημέρα. Πριν 2 μέρες περίπου, έβαλα μια κάρτα frog στη συσκευή μου ( Galaxy S Advance ) και μου ήρθαν αυτόματα οι ρυθμίσεις για το internet. Όλα καλά ως εδώ. Μετά είδα ότι στον browser είχε μπει σε σελιδοδείκτη και σαν home page η σελίδα της Cosmote. Όταν έβαλα σαν αρχική σελίδα το http:/, όλοι οι σελιδοδείκτες μου έχασαν τις εικόνες τους.... Τι σ**** έγινε; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δεν είμαι root,δοκίμασα κ το uninstall από την διευθυνση που μου έγραψες αλλά τζίφος! για επαναφορά συσκευης τι λές? 15 μέρες ψάχνομαι με αυτό:mad:

 

Δεν θα κερδίσεις κάτι με την επαναφορά μιας και μιλάμε για εφαρμογή συστήματος της Samsung.. Δες τουλάχιστον μήπως απενεργοποιείται από τις εφαρμογές (Ρυθμίσεις->Εφαρμογές).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

η βλακεία με το 1ο είναι ότι έχει μόνο ένα εφέ..τα υπόλοιπα πως μπορούμε να τα κατεβάσουμε εκτός από να τα αγοράσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Ο λογος για τον οποιο δημιουργησα ενα νεο topic, βρισκεται στην προβληματικες εκδοσεις του facebook - android

για του μηνες Μαρτιος - Απριλιος 2013. Μπορει να μην χρησημοποιω συχνα το facebook μεσω κινητου παρ'ολα αυτα

ειχα την ατυχια να γινει μια αυτοματοποιημενη αναβαθμιση της προηγουμενης εκδοσης και απο εκει και περα το κινητο

δεν ανταποκρινοταν μεσω του Home-Screen και γενικοτερα παρουσιαζε ενα stuck-message ειδικα μετα την πρωτη

προσβαση σε λειτουργεια wifi - 3G. Γενικοτερα το manifest file παρουσιαζει μια σταθερη εικονα runtime, ακομα και

στο SDK/Eclipse ωστοσο εδω δεν ασχοληθω με τα bugs της εκδοσης απλα θα προτεινω και θα επισημανω 2 link τα οποια

θα κανουν ενα downgrade στις εκδοσεις Ιανουαριου - Φεβρουαριου που αποδειδουν μεγαλυτερη σταθεροτητα στο τρεχον

λειτουργικο*.

 

=========//

Λυση [1]

========//

Πριν κανετε downgrade δοκιμαστε να καθαρησετε όλα τα δεδομενα της εφαρμογης (clean cache) & καταργηση των

ενημερωσεων. Μετα απλα ξανα-εγκαταστηστε την εφαρμογη απο το play-market και δοκιμαστε την. Αν δεν παρουσιαζει

καποιο προβλημα τοτε ειστε οκ. Αν συνεχιζει την "ασταθη" λειτουργεια τοτε δοκιμαστε την λυση [2].

 

==================================//

Λυση [2]

=================================//

Κατεβαστε την προηγουμενη εκδοση εφαρμογης

 

[21 Ιανουαριου 2013 - Stable Status - 90%]

https://www.cubby.com/p/_e9e70117bcda4557b75d85527bb9e8e4/Facebook_2.1.apk

 

[14 Φεβρουαριου 2013 - Stable Status - 88%]

https://www.cubby.com/p/_8f44692ee6a84e66a11005a471b64e73/Facebook_2.2.apk

 

Ελπίζω να να σας φανηκε χρησιμο το παραπανω topic & σας ευχαριστω προκαταβολικα για την προσοχη σας.

 

Best, Programmer

 

 

 

:!: Προσοχη! Οποιοσδηποτε δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα με την εφαρμογη να ανγονησει ολα

τα παραπανω.

:!: Επισης αν το topic βρισκεται σε λάθος ενότητα δημοσιευσης, παρακαλω να μετακινηθει απο τους adminιstrators

 

*(η σταθεροτητα μπορει να ποικιλει απο συσκευη σε συσκευη και εκδοση android (i.e. GB, ICS, JB)

Edited by Programmer
added additional text
Link to comment
Share on other sites

η ερώτησή μου είναι η εξής : οκ, όσες εφαρμογές τρέχουν (running services ή apps) τρώνε και μνήμη RAM. οι cached background apps τι ακριβώς τρώνε? ram? internal storage?

 

(για Android, έκανα και λάθος στον τίτλο, background*)

Link to comment
Share on other sites

Από που μπορεί να απενεργοποιηθεί η ετοιμότητα κυψέλης;

 

Αυτό πρέπει να είναι για να μπορεί να παίρνει τηλέφωνα η συσκευή.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορεί να απενεργοποιηθεί η ετοιμότητα κυψέλης;

Λειτουργεία πτήσης :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ξεθάβω αλλά κάποιος οδηγός ή κάποιο πρόγραμμα για δημιουργία θεμάτων υπάρχει;;

 

Οδηγοί υπαρχουν αρκετοί ,αλλά για μένα ο ποιο σωστός τρόπος είναι να μάθει καποιος πρώτα να κανει Decompile/compile ,μερικες γνωσεις photoshop ή κάποιο άλλο πρόγραμμα και μετά να προχωρήσει .

Βεβαία οι ποιο ειδικοί για να μας απαντήσουν είναι αυτοί που έχουν φτιάξει θέματα .....Motomoto00 , Kalagas .

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1680328

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια θελω να καθαρισω το τηλεφωνο μου RAZR XT910 απο εναπομείναντα πράγματα απο καταργήσεις προγραμματων και γενικα οτι δεν χρειαζετε γιατι εχουν γεμιση και η εξω και η μεσα μνημη και εχω προβλημα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!!! Δεν εκλεισε μια εβδομαδα το κινητο και τα εφτυσε στα χερια μου!

 

Λοιπον εκανα ροοτ (ολα καλα) στο galaxy mini2 με σκοπο να σβησω της χαζοεφαρμογες της vodafone. Μεσω της εφαρμογης root unistaller εσβησα οτι ειχε σχεση με την vodafone. Αμεσως μετα μου βγαζει ανα 5δευτερολεπτα το εξης μηνυμα

 

Η εφαρμογη com.Imi.vodafone rescue (σε εξελιξη com.Imi.vodafone.rescue)

τερματιστηκε απροσδοκητα. Δοκιμαστε ξανα.

 

 

Τι κανουμε ρε παιδια;

 

Ευχαριστω!

 

EDIT:

λοιπον παιδια πανικοβληθηκα και ετρεξα αμεσως να ανοιξω θεμα. Εκανα hard reset στην συσκευη και γυρισε στην εργοστασιακη του κατασταση

 

οποτε σε αντιστοιχα προβληματα ενα ρεσετ θα βοηθησει

http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s6500-galaxy-mini-2-hard-reset.html

 

Το περιεργο ειναι οτι μετα το ρεσετ οι εφαρμογες vodafone δεν ξαναεμφανιστηκαν.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...