Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για εντελώς φορτισμένη όμως? Και σε κατάσταση αδράνειας να είναι θα καταναλωνεται σιγά σιγά η μπαταρία. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να εννοείς κλειστό με φουλ μπαταρία για μεγάλο διάστημα.

 

Αν το αφήνεις για ώρες στον φορτιστή και εξακολουθείς να το δουλεύεις ενώ είναι συνδεδεμένο;;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κατάλαβα, το ίδιο λέμε. Έχω μια απορία όμως. Αυτό που λες για το εντελώς εκφορτισμενη το καταλαβαίνω. Για εντελώς φορτισμένη όμως? Και σε κατάσταση αδράνειας να είναι θα καταναλωνεται σιγά σιγά η μπαταρία. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να εννοείς κλειστό με φουλ μπαταρία για μεγάλο διάστημα.

Εκεινο που ξερω εγω,ειναι οτι οι λιθιου,δεν πρεπει να μενουν αφορτιστες,αλλα να φορτιζονται τακτικα,σε αντιθεση με τις παλιες Ni Cd,που επρεπε να αδειασουν πρωτα,για να τις φορτισεις.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω παρακαλώ και στις τελευταίες εκδόσεις του android οι εφαρμογές ανοιγοκλείνουνε μόνες τους όποτε θέλουνε και τρώνε την μνήμη και πέφτει και η μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

εσάς σας έχει έρθει το καινούργιο μάρκετ ;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

εσάς σας έχει έρθει το καινούργιο μάρκετ ;;;

 

Όχι ακόμα,εμένα τουλάχιστον

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εσάς σας έχει έρθει το καινούργιο μάρκετ ;;;

 

Oυτε εμενα.Ακομα στο περιμενε,οπως παντα τελευταιοι.:D:D

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

κανω χρηση το im pro στο κινητο μου(το εχω αγορασει μάλιστα απο το μαρκετ!)

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.shapeservices.implusfull&hl=el

με βολεύει γιατι μπορείς να εχεις πολλούς λογαριασμούς μαζι σε ενα πρόγραμμα..

σημερα ομως εστειλα μήνυμα στο αφεντικο μου στην δουλειά ο οποιος εχει iphone και κανει χρήση το προγραμμα Vtok και ειχα προβληματα..σοβαρα θα ελεγα!

https://itunes.apple.com/us/app/vtok-google-talk-video-gtalk/id421102042?mt=8

τα μηνύματα μου ειτε τα έστελνα στα αγγλικα ειτε στα ελληνικα δεν τα διαβαζε με τιποτα!:rolleyes:

τελικα καταφερε να τα διαβασει μονο οταν του τα εστειλα με την στοκ εφαρμογη google talk..

σας εχει τυχει κατι παρόμοιο?

γιατι πραγματικα ξενερωσα απιστευτα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

κανω χρηση το im pro στο κινητο μου(το εχω αγορασει μάλιστα απο το μαρκετ!)

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.shapeservices.implusfull&hl=el

με βολεύει γιατι μπορείς να εχεις πολλούς λογαριασμούς μαζι σε ενα πρόγραμμα..

σημερα ομως εστειλα μήνυμα στο αφεντικο μου στην δουλειά ο οποιος εχει iphone και κανει χρήση το προγραμμα Vtok και ειχα προβληματα..σοβαρα θα ελεγα!

https://itunes.apple.com/us/app/vtok-google-talk-video-gtalk/id421102042?mt=8

τα μηνύματα μου ειτε τα έστελνα στα αγγλικα ειτε στα ελληνικα δεν τα διαβαζε με τιποτα!:rolleyes:

τελικα καταφερε να τα διαβασει μονο οταν του τα εστειλα με την στοκ εφαρμογη google talk..

σας εχει τυχει κατι παρόμοιο?

γιατι πραγματικα ξενερωσα απιστευτα...

 

Γενικά είναι αρκετά buggy σαν πρόγραμμα. Το έχω κι εγώ, αλλά πότε το ένα πότε το άλλο, πάντα κάτι δε δούλευε σωστά. Προφανώς δες μήπως έχει σχέση με το vTok, στείλε και σε κανέναν άλλο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

έχετε να προτείνετε καμία εφαρμογή για να απορρίπτεται αυτόματα κλήση ή μήνυμα από κάποιο νούμερο? Μπήκα στο Play και βρήκα κάποιες εφαρμογές, αλλά στα σχόλιά τους οι χρήστες έλεγαν πως το κινητό χτυπάει μία φορά και μετά κλείνει. Θα ήθελα μία που το απορρίπτει αυτόματα...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

έχετε να προτείνετε καμία εφαρμογή για να απορρίπτεται αυτόματα κλήση ή μήνυμα από κάποιο νούμερο? Μπήκα στο Play και βρήκα κάποιες εφαρμογές, αλλά στα σχόλιά τους οι χρήστες έλεγαν πως το κινητό χτυπάει μία φορά και μετά κλείνει. Θα ήθελα μία που το απορρίπτει αυτόματα...

 

Αυτό που λες το έψαχνα και εγώ κάποτε αλλά δεν βρήκα κάτι. Ξεχώρισα όμως την call filter για τη δυνατότητα που έχει να απαντάει και να κλείνει άμεσα την κλήση, ώστε να μην βλέπω ειδοποίηση για αναπάντητες.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

έχετε να προτείνετε καμία εφαρμογή για να απορρίπτεται αυτόματα κλήση ή μήνυμα από κάποιο νούμερο? Μπήκα στο Play και βρήκα κάποιες εφαρμογές, αλλά στα σχόλιά τους οι χρήστες έλεγαν πως το κινητό χτυπάει μία φορά και μετά κλείνει. Θα ήθελα μία που το απορρίπτει αυτόματα...

 

Το avast! Mobile Security έχει ΚΑΙ αυτή τη λειτουργία ;) :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.mobilesecurity

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το έψαχνα και εγώ κάποτε αλλά δεν βρήκα κάτι. Ξεχώρισα όμως την call filter για τη δυνατότητα που έχει να απαντάει και να κλείνει άμεσα την κλήση, ώστε να μην βλέπω ειδοποίηση για αναπάντητες.

 

Το έχεις χρησιμοποιήσει / είσαι ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις χρησιμοποιήσει / είσαι ευχαριστημένος?

 

Ναι, πολύ καλό είναι. Αν χρησιμοποιείς task killer / ram booster η κάτι τέτοιου είδους, καλό είναι να το βάλεις και στις εξαιρέσεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το έψαχνα και εγώ κάποτε αλλά δεν βρήκα κάτι. Ξεχώρισα όμως την call filter για τη δυνατότητα που έχει να απαντάει και να κλείνει άμεσα την κλήση, ώστε να μην βλέπω ειδοποίηση για αναπάντητες.

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Άρα ο άλλος καταλαβαίνει ότι του το έκλεισα... Σωστά? Άσε που θα εμφανίζεται η κλήση και στο ιστορικό...:shifty:

 

Το avast! Mobile Security έχει ΚΑΙ αυτή τη λειτουργία ;) :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avast.android.mobilesecurity

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Δε θα είναι λιγάκι βαρύ το avast?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω ενα full size wallpaper? Με οποιο προγραμμα και να δοκιμασα, με υποχρεωνει να γινει περικοπη πρωτα.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω ενα full size wallpaper? Με οποιο προγραμμα και να δοκιμασα, με υποχρεωνει να γινει περικοπη πρωτα.

Για δοκίμασε το crop wallpaper..έχει επιλογή να το βάλεις fullscreen

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το crop wallpaper..έχει επιλογή να το βάλεις fullscreen

 

Δούλεψε όπως ήθελα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και θέλω τα φώτα σας:

έχω αγοράσει για το λογαριασμό μου gmail τo beautiful widget & το χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο.

Μπορώ την ίδια εφαρμογή να την έχω σε ταμπλέτα μιας και ο λογαριασμός θα είναι κοινός για το τηλ. και το ταμπλετ;

προσωπικά το θεωρώ βατό, αλλά θα ήθελα μια απάντηση από κάποιον αν μπορούσε να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και θέλω τα φώτα σας:

έχω αγοράσει για το λογαριασμό μου gmail τo beautiful widget & το χρησιμοποιώ στο τηλέφωνο.

Μπορώ την ίδια εφαρμογή να την έχω σε ταμπλέτα μιας και ο λογαριασμός θα είναι κοινός για το τηλ. και το ταμπλετ;

προσωπικά το θεωρώ βατό, αλλά θα ήθελα μια απάντηση από κάποιον αν μπορούσε να βοηθήσει...

Φυσικά, ότι έχεις αγοράσει μπορείς να το εγκαταστήσεις σε κάθε συσκευή που θα συνδέσεις στον λογαριασμό σου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Σήμερα έκανα root το htc explorer μου (ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον!)

Δεν εχω και πολλές γνώσεις πάνω στα θέματα android και root αν και κατάφερα να το κανω.

Το κινητό μου το έδωσε ένας φίλος που πήρε άλλο οποτε είπα να δοκιμάσω.

Το θέμα είναι απο δώ και περα ποιες είναι οι δυνατότητες.

Καταρχήν το root δεν διαγράφει το λογισμικό που έχει το κινητό, απλα εσύ το αλλάζεις αν θες.

Να το αλλαξω?

Ποιό είναι το καλύτερο κλπ κλπ?

Με τα apps τι παίζει, εννοώ τα εκτός google play.

 

Ευχαριστώ πολύ (όποιος ξεκινήσει να ασχολείται μαζί μου θα χρειαστεί υπομονή )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Σήμερα έκανα root το htc explorer μου (ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον!)

Δεν εχω και πολλές γνώσεις πάνω στα θέματα android και root αν και κατάφερα να το κανω.

Το κινητό μου το έδωσε ένας φίλος που πήρε άλλο οποτε είπα να δοκιμάσω.

Το θέμα είναι απο δώ και περα ποιες είναι οι δυνατότητες.

Καταρχήν το root δεν διαγράφει το λογισμικό που έχει το κινητό, απλα εσύ το αλλάζεις αν θες.

Να το αλλαξω?

Ποιό είναι το καλύτερο κλπ κλπ?

Με τα apps τι παίζει, εννοώ τα εκτός google play.

 

Ευχαριστώ πολύ (όποιος ξεκινήσει να ασχολείται μαζί μου θα χρειαστεί υπομονή )

Το Root ειναι τα δικαιώματα υπερδιαχειριστή στο linux/android, δηλαδή μπορείς να πειράξεις (σχεδον) τα πάντα στο κινητο πλεον. Αν δεν ξέρεις τι να κάνεις, απλά μην πειράξεις τίποτα. Μπορείς να αρκεστείς με εφαρμογές που χρησιμοποιούν πρόσβαση root για να κάνουν διάφορα πράγματα όπως μπλοκάρισμα διαφημίσεων κλπ. Μπορείς να παίξεις με το android tweaker ή το pimp my rom ώστε να «βελτιώσεις» τι κινητό, αυτά όμως ειναι για γνώστες, αν δεν ξέρεις κάτι, μην πειράξεις τίποτα γιατι θα το διαλύσεις και θα χρειαστεί να ξαναφλασάρεις το κινητο.

Το φλασάρισμα ρομ δεν έχει σχέση με το root. Αν θες να πειραματιστείς με άλλες rom θα πρέπει να ψάξεις στα θέματα της συσκευής σου.

το τελευταίο με τις εφαρμογες δεν το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...