Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ GO SMS PRO για 160:

ανοιγεις gosmspro ρυθμισεις/ρυθμίσεις αποστολής/τσεκαρεις "ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις"/υποστηριζόμενες γλώσσες/τσεκάρεις"μέθοδος ελληνικών SMS/ ......DONE

 

Thanks φιλε!!θα το χω στα υποψην..πολυ καταχονιασμενο το χουνε ρε συ

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει για android πρόγραμμα που μέσω pc βλέπουμε τις επαφές τα sms και να μπορούμε να γράψουμε - απαντήσουμε sms με το pc?

δωρεάν κατά προτίμηση.

 

 

για το touch hd εχω το jeyo mobile companion

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

την παραμετροποιηση για wifi πως την κανεις? παιζει κανονικα απο μονο του η εχει θεμα??Ενδιαφερον παντως

 

Το πιάνει μόνο του το Wifi

Link to comment
Share on other sites

λογω ασχετοσύνης :p

πως μπορώ να βγάλω το phone απο τη μπαρα κάτω, και να βάλω το call log? δλδ να αλλάξω τις εφαρμογές της μπάρας κάτω(phone,contacts,messaging,apps). γίνεται βασικα?

είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

λογω ασχετοσύνης :p

πως μπορώ να βγάλω το phone απο τη μπαρα κάτω, και να βάλω το call log? δλδ να αλλάξω τις εφαρμογές της μπάρας κάτω(phone,contacts,messaging,apps). γίνεται βασικα?

είμαι root.

 

οποιοδήποτε shortcut στην επιφάνεια εργασίας νομίζω πως μπορείς με πατημένο το δάχτυλο να το μεταφέρεις στην κάτω μπάρα....

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

μπααα. έτσι μου βγαινει ένα καλάθι κει κάτω, για να το διαγράψεις

 

ποιον lancher χρησιμοποιείς;και σε εμένα έτσι μπορείς να τις αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει για android πρόγραμμα που μέσω pc βλέπουμε τις επαφές τα sms και να μπορούμε να γράψουμε - απαντήσουμε sms με το pc?

δωρεάν κατά προτίμηση.

 

 

για το touch hd εχω το jeyo mobile companion

 

https://market.android.com/details?id=com.MarcelloAlbano.LazyDroidServer

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιον lancher χρησιμοποιείς;και σε εμένα έτσι μπορείς να τις αλλάξεις

 

στοκ όλα. lg optimus 2x, 2.2.1, v10e.

θα γράψω και στο thread του κινητου καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

στοκ όλα. lg optimus 2x, 2.2.1, v10e.

θα γράψω και στο thread του κινητου καλύτερα...

 

δες μήπως έχει πουθενά στις ρυθμίσεις του καμιά επιλογή για αλλαγή των εφαρμογών που έχει.

Link to comment
Share on other sites

μπααα. έτσι μου βγαινει ένα καλάθι κει κάτω, για να το διαγράψεις

 

από τις ρυθμίσεις/adw launcher μπορείς να πάς τον κάδο στην επάνω μεριά...

TWMN.net - Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network

 

http:// TWMN.net

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα, είμαι καινούργιος στον κόσμο του Android και ήθελα να ρωτήσω το εξής..

Έχω κατεβάσει καποιες εφαρμογές απο το market καθώς επίσης και το ASTRO File manager για να διαχειριζομαι τις εφαρμογες μου και τα αρχεία μου. Η Ερώτηση είναι , πώς μπορώ να σβήσω μια εφαρμογή (την βαρέθηκα ή δεν μου αρέσει..) τελείως από το κιν.??? (πήγα στο search του ASTRO File manager και την πληκτρολογησα για να μου την εμφανιση στην microSD αλλα τπτ!) Please HELP!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα, είμαι καινούργιος στον κόσμο του Android και ήθελα να ρωτήσω το εξής..

Έχω κατεβάσει καποιες εφαρμογές απο το market καθώς επίσης και το ASTRO File manager για να διαχειριζομαι τις εφαρμογες μου και τα αρχεία μου. Η Ερώτηση είναι , πώς μπορώ να σβήσω μια εφαρμογή (την βαρέθηκα ή δεν μου αρέσει..) τελείως από το κιν.??? (πήγα στο search του ASTRO File manager και την πληκτρολογησα για να μου την εμφανιση στην microSD αλλα τπτ!) Please HELP!

 

Και γιατί δεν πας ρυθμίσεις/εφαρμογές /διαχείριση εφαρμογών/η λήψη ολοκληρώθηκε βρες την εφαρμογή πατά πάνω της και πατά εκεί πού λέει απεγκατάσταση

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια noob ερωτηση! Οταν μεταφερουμε εμεις ενα μερος της εφαρμογης στη καρτα sd, σε ποιον φακελο αποθηκευονται? Και οταν κανουμε backup με το titanium, τα παιρνει κανονικα ολα τα δεδομενα?
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω μια noob ερωτηση! Οταν μεταφερουμε εμεις ενα μερος της εφαρμογης στη καρτα sd, σε ποιον φακελο αποθηκευονται? Και οταν κανουμε backup με το titanium, τα παιρνει κανονικα ολα τα δεδομενα?

 

Οταν κανουμε app2sd τις ιδιες τις εφαρμογες τις αποθηκευει στον φακελο .android_secure.Τα δεδομενα των εφαρμογων αποθηκευονται στο Android -> Data.Οταν κανουμε backup ολων των εφαρμογων τις παιρνει ολες κανονικα με τα δεδομενα τους

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανουμε app2sd τις ιδιες τις εφαρμογες τις αποθηκευει στον φακελο .android_secure.Τα δεδομενα των εφαρμογων αποθηκευονται στο Android -> Data.Οταν κανουμε backup ολων των εφαρμογων τις παιρνει ολες κανονικα με τα δεδομενα τους

 

H Rom μου υποστηριζει κανονικα a2sd, ομως ο φακελος .android_secure ειναι αδειος.

Στον φακελο Android / Data, υπαρχουν οι φακελοι των εφαρμογων που υπηρχαν και πριν κανω χειροκινητα τη μεταφορα. Το εκανα για καποια παιχνιδια και εφαρμογες που πιαναν πιο πολυ χωρο στην εσωτερικη, και συμφωνα και με το Titanium κερδισα περιπου 40mb. Και ρωταω γιατι αυτα δεν ειδα που πηγαν! Απο τη μεταφορα τους, ελευθερωθηκε και λιγος χωρος απο την a2sd, αν και δεν το εκανα γι αυτο, ειχα παρα πολυ χωρο στην a2sd+ αλλα παρ'ολα αυτα μου γεμισε πιο γρηγορα απ'οτι πιστευα η internal.

Link to comment
Share on other sites

H ρομ σου ειναι 2.3?Συνηθως οι εγκατεστημενες εφαρμογες στην sd δεν φαινονται απο τους file managers του κινητου.Μονο με υπολογιστη μπορεις να τις δεις στον φακελο android_secure o οποιος φαινεται αδειος απ'το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια απορία....έχω ένα archos tablet 101, κατά καιρούς μου βγάζει όταν πάω να κάνω αναβάθμιση σε κάποια εφαρμογή, ΄΄η μνήμη δεν επαρκεί΄΄, τι πρέπει να κάνω ώστε να μην μου βγάζει αυτό το μηνυμα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

H ρομ σου ειναι 2.3?Συνηθως οι εγκατεστημενες εφαρμογες στην sd δεν φαινονται απο τους file managers του κινητου.Μονο με υπολογιστη μπορεις να τις δεις στον φακελο android_secure o οποιος φαινεται αδειος απ'το κινητο.

 

Ναι η ρομ ειναι 2.3.7

Οντως απο το pc φαινεται κανονικα ο φακελος, και εχει και μεγεθος 750mb τρομαρα του :D

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...!!

 

πριν λιγες μερες περασα στο κινητο μου (xperia x8) μια custom rom (οποτε δεν ειμαι και τοσο newbie :P ) και συγκεκριμενα την floyo 0.25. ολα δουλευουν μια χαρα...! και εδω ερχεται το noobadiko προβλημα..! δεν μπορω να στειλω μηνυμα πάνω απο 60 χαρακτηρες..! με εχει 2 μεθοδους εισοδου android πληκτρολογιο και htc_ime και οποιο και να χρησιμοποιησω το αποτελεσμα ιδιο...εχω ψαξει στις ρυθμισεις αλλα δεν βλεπω καμια ρυθμιση οπως στην στοκ ρομ...γραφω ελληνικα μικρα αλλα και κεφαλαια παλι το ιδιο προβλημα.... καμια ιδεα...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...!!

 

πριν λιγες μερες περασα στο κινητο μου (xperia x8) μια custom rom (οποτε δεν ειμαι και τοσο newbie :P ) και συγκεκριμενα την floyo 0.25. ολα δουλευουν μια χαρα...! και εδω ερχεται το noobadiko προβλημα..! δεν μπορω να στειλω μηνυμα πάνω απο 60 χαρακτηρες..! με εχει 2 μεθοδους εισοδου android πληκτρολογιο και htc_ime και οποιο και να χρησιμοποιησω το αποτελεσμα ιδιο...εχω ψαξει στις ρυθμισεις αλλα δεν βλεπω καμια ρυθμιση οπως στην στοκ ρομ...γραφω ελληνικα μικρα αλλα και κεφαλαια παλι το ιδιο προβλημα.... καμια ιδεα...;

 

μηπως να δοκιμαζες με καμια εφαρμογη εκτος της μαμισιας??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...!!

 

πριν λιγες μερες περασα στο κινητο μου (xperia x8) μια custom rom (οποτε δεν ειμαι και τοσο newbie :P ) και συγκεκριμενα την floyo 0.25. ολα δουλευουν μια χαρα...! και εδω ερχεται το noobadiko προβλημα..! δεν μπορω να στειλω μηνυμα πάνω απο 60 χαρακτηρες..! με εχει 2 μεθοδους εισοδου android πληκτρολογιο και htc_ime και οποιο και να χρησιμοποιησω το αποτελεσμα ιδιο...εχω ψαξει στις ρυθμισεις αλλα δεν βλεπω καμια ρυθμιση οπως στην στοκ ρομ...γραφω ελληνικα μικρα αλλα και κεφαλαια παλι το ιδιο προβλημα.... καμια ιδεα...;

 

Κατέβασε την εφαρμογή handcent sms.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή handcent sms.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

 

ολα ρολοι........................!!!!! ;)

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην καλησπερα

 

εδω και 2 χρονια χρησιμοποιουσα iphone 3g, τωρα πηρα το xperia mini (το καινουριο) και νιωθω λιγο εξω απο τα νερα μου!!

θελω να ρωτησω λοιπον γιατι απο οταν πηρα το κινητο και χωρις να εχω βαλει τιποτα εγω μεσα οι καρτα μνημης ενω ειναι 2gb ειχε ελευθερα τα 780mb?τι εχει προεγκατεστειμενο και τρωει τοσο πολυ χωρο?

 

2ον υπαρχει καποιο site ή οτιδηποτε να κατεβαζω εφαρμογες και να τις παιρναω στο κινητο απο το Pc μεσω του Astro?

3ον καποιο link για το πως γινετε το root?δοκιμασα να ψαξω στο φορουμ αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο root για το x10 mini (st15) και για το xperia mini (sk17)

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καταρχην καλησπερα

 

εδω και 2 χρονια χρησιμοποιουσα iphone 3g, τωρα πηρα το xperia mini (το καινουριο) και νιωθω λιγο εξω απο τα νερα μου!!

θελω να ρωτησω λοιπον γιατι απο οταν πηρα το κινητο και χωρις να εχω βαλει τιποτα εγω μεσα οι καρτα μνημης ενω ειναι 2gb ειχε ελευθερα τα 780mb?τι εχει προεγκατεστειμενο και τρωει τοσο πολυ χωρο?

 

2ον υπαρχει καποιο site ή οτιδηποτε να κατεβαζω εφαρμογες και να τις παιρναω στο κινητο απο το Pc μεσω του Astro?

3ον καποιο link για το πως γινετε το root?δοκιμασα να ψαξω στο φορουμ αλλα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο root για το x10 mini (st15) και για το xperia mini (sk17)

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Χρήστος

 

καλησπερα φιλε.η καρτα μνημης εχει μεσα κατι βλακειες της sony.κατι βιντεακια που δεν χρειαζεσαι.ο,τι εχει να κανει με φωτο και βιντεο σβηστα αφοβα.(συνδεσε το κινητο με το πισι και βρες τα)

απο κει και περα εχει και κατι ηχους και λοιπα.ο,τι δεν ειναι φακελος αρχειου συστηματος ή εφαρμογης της google το κραταμε!:)

 

αν θες επισημο site ειναι αυτο

https://market.android.com/

αλλα οταν πατησεις εγκατασταση,στα περναει στο κινητο απευθειας οταν βρεις wifi.για να κατεβασεις τα αρχεια στο πισι και μετα στην καρτα μνημης αρκει να ψαξεις στο google.υπαρχουν δεκαδες sites.να θυμασαι οτι oι εφαρμογες του android εχουν καταληξη .apk

 

οσο για το root.επειδη ειναι καινουριο κινητο,δεν εχει βγει ακομα καποιος ευκολος τροπος να γινει ρουτ.περισσοτερα δες εδω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1216783

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...