Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για βοηθηστε με λιγακι... πως θα περασω και αλλη γλωσσα στο hardware qwerty; μονο αγγλικα εχω. Και πως αλλαζει απο το πληκτρολογιο;

Χρησιμοποιω την cm7.0.3

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υπάρχει build για το Original Galaxy S, παρόλα αυτά δεν βλέπω κάτι πρακτικό για το εγχείρημα. ;)

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις όμως και να μας πεις εντυπώσεις;

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθηστε με λιγακι... πως θα περασω και αλλη γλωσσα στο hardware qwerty; μονο αγγλικα εχω. Και πως αλλαζει απο το πληκτρολογιο;

Χρησιμοποιω την cm7.0.3

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

κατεβαζεις μια εφαρμογη (πχ. greek ime) και θα εχεις και Ελληνικα,αλλαζεις με καποιο συνδυασμο πληκτρων

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ωραία, κατέβασα την εφαρμογή αλλά συνδυασμό για αλλαγή γλώσσας δε βρήκα.

προσωρινά βολεύτηκα με αλλαγή γλώσσας στο virtual keyboard ή οποία παραμένει και στο hardware. αυτό δε είναι λύση όμως :(

Link to comment
Share on other sites

ωραία, κατέβασα την εφαρμογή αλλά συνδυασμό για αλλαγή γλώσσας δε βρήκα.

προσωρινά βολεύτηκα με αλλαγή γλώσσας στο virtual keyboard ή οποία παραμένει και στο hardware. αυτό δε είναι λύση όμως :(

 

κατεβασε αυτα¨:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3796240#post3796240

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπάρχει τροπος να κανω backup τα saves των παιχνιδιων μου; Σημερα αναγκαστικα να κανω hard reset (πηγα να το ανοιξω οπως συνηθως το πρωι αλλα δεν ξεκιναγε καν, και δεν του ειχα κανει και τιποτα παριεργο πριν, και οταν πηρα την lg μου παν να κανω hard reset), και ετσι εχασα ολα τα saves μου σε ολα τα παιχνιδια, εκτος απο του gt free+ hd (ως εκ θαυματος αυτο το συγκεκριμενο σωζει τα saves στην sd). Δεν θα αντεξω να το παθω ξανα.

 

Κατα προτιμηση η διαδικασια να γινεται χωρις να χρειαστει root. Αν μου κλειδωνει τωρα που δεν το χω κανει root, φαντασου τι θα γινει αν αρχισω να το σκαλιζω και να βαζω εφαρμογες εκτος market...

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Eφαρμογές εκτός market μπορείς και τώρα να βάλεις. Δε χρειάζεσαι root... Δυστυχώς ο μόνος τρόπος που ξέρω είναι το titanium backup. Και το δυστυχώς το λέω γιατί απλά θέλει root, ενώ εσύ ζητάς χωρίς root ;) Κατά τ'άλλα είναι απαραίτητη εφαρμογή κατά τη γνώμη μου!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω κολλησει με κατι.Με εχει πορωσει το εφε που εχει η gingerbread οταν κλενεισ την οθονη. Κλεινει σαν τις παλιεσ τηλεορασεις και ειναι τελειο ξερει κανενασ πωσ μπορω να το βαλω στο δικο μου xperia x8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω κολλησει με κατι.Με εχει πορωσει το εφε που εχει η gingerbread οταν κλενεισ την οθονη. Κλεινει σαν τις παλιεσ τηλεορασεις και ειναι τελειο ξερει κανενασ πωσ μπορω να το βαλω στο δικο μου xperia x8

Βάζεις gingerbread στο Χ8. Για πληροφορίες εδώ και στο topic του Χ8

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα zte tablet ,και θελω να ξερω πως μπορω να μεταφερω notes [σημειωσεις]απο το outlook στο κινητο και το αντιστροφο.Επαφες εμαθα πως]export απο outlook και gmail μετα κτλ].Notes δεν βρηκα καποον τροπο...

Το θελω γαι την δουλεια μου παιδες,οποιος μπορει να βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις gingerbread στο Χ8. Για πληροφορίες εδώ και στο topic του Χ8

δεν θελω χασω την εγγυηση της συσκευησ αν κανω αυτο που λες θα την χασω!!!

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό αν και, αν κάτι πάει στραβά και χρειαστείς service τότε το συνδέεις με το SEUS επαναφέρεις την stock και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Συνεχίζουμε στο topic του Χ8.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό αν και, αν κάτι πάει στραβά και χρειαστείς service τότε το συνδέεις με το SEUS επαναφέρεις την stock και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Συνεχίζουμε στο topic του Χ8.

τι ειναι το seus ????

Αν παει κατι στραβα εγω ξερω οτι θα πρεπει να το κανω update απο το pc companion αυτο εννοεισ???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω το εξης για την αποθυκευση των επαφων στην καρτα σημ και οχι στο τηλεφωνο γιατι μου χωραει μισα ονοματα και οχι ολοκληρα; . αφου η καρτα μου ειναι 3g και σε αλλη συσκευη που το εχω δοκιμασει τα περναει κανονικα χωρισ καποιο προβλημα. μηνπως φταιει η android σε αυτο; αντιμετωπιζει κανενας καποιο σχετικο προβλημα;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να σετάρω ένα hotmail στο κινητό (Huawei IDEOS X5) και ενώ η διαδικασία γίνεται σωστά μου βγάζει σφάλμα ότι ή το όνομα χρήστη ή ο κωδικός είναι λάθος.Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βαλει το Enhanced SMS & Caller ID και το svox classic και svox Ariadne για tts αν το λεω σωστα.μου ανναγγελει ολα τα ονοματα οταν με περνει καποιος τηλεφωνο αλλα και τα μηνυματα αν θελω, κατι που εγω δεν το εχω ενεργοποιηση

 

https://market.android.com/details?id=ekawas.blogspot.com&feature=search_result : Enhanced SMS & Caller ID

https://market.android.com/details?id=com.svox.classic&feature=search_result : svox classic

https://market.android.com/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem&feature=search_result : svox Ariadne

 

και τουλαχιστον στο Arc μου δουλευουν τελεια

 

Βρήκα ενδιαφέρουσες τις εφαρμογές που ανέφερες και είπα να τις κατεβάσω και εγκαταστήσω στο Galaxy Ace , με 2.3.3 από τη μάνα του .

Τις αγόρασα/εγκατέστησα λοιπόν και έκανα κάποιες ρυθμίσεις αλλά σαν πρωτάρης σε android δεν τα έχω καταφέρει απ' ότι φαίνεται .

Παρ' όλο που έχω τσεκάρει το incoming calls/disable ringer , όταν κάνω δοκιμή από άλλο κινητό επαφής ο ringer δεν σταματάει και

ακούγεται στο βάθος η φωνή της Αριάδνης σαν να συλλαβίζει , παρ' όλο που οι επαφές μου είναι στα Ελληνικά .

 

Θα εκτιμούσα κάποια βοήθεια .

Link to comment
Share on other sites

"φοβάμαι" μη κάνω καμιά βλακεία :p

 

Εγώ το είχα κάνει με Backtrack (ubuntu φάση...) και όλα πήγαν ρολόι!

Καλή φάση, ειδικά αν μπορείς να συνδέσεις και ένα ποντίκι (όπως εγώ στο SGS II :) ) και μετά ένα hdmi out σε οθόνη...

και έχεις κανονικό pc :)

Link to comment
Share on other sites

όταν είχα τη μαμα ρομ στο κινητό μπορούσα να στείλω αρχεία apk από το πισι στο κινητό με bt.

με το που πέρασα cyanogenmod ΔΕ μπορώ να στείλω πάλι αρχεία apk. εμφανίζεται ένα μύνημα και γράφει οτι δε μπορεί το Bt να στείλει apk αρχεία.

 

υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ενδιαφέρουσες τις εφαρμογές που ανέφερες και είπα να τις κατεβάσω και εγκαταστήσω στο Galaxy Ace , με 2.3.3 από τη μάνα του .

Τις αγόρασα/εγκατέστησα λοιπόν και έκανα κάποιες ρυθμίσεις αλλά σαν πρωτάρης σε android δεν τα έχω καταφέρει απ' ότι φαίνεται .

Παρ' όλο που έχω τσεκάρει το incoming calls/disable ringer , όταν κάνω δοκιμή από άλλο κινητό επαφής ο ringer δεν σταματάει και

ακούγεται στο βάθος η φωνή της Αριάδνης σαν να συλλαβίζει , παρ' όλο που οι επαφές μου είναι στα Ελληνικά .

 

Θα εκτιμούσα κάποια βοήθεια .

 

Είναι ΟΚ . Επειδή έχω φωτογραφία καλούντος στο " What to say " γιά να πει το όνομα του καλούντος αντί για NAME θέλει LABEL

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να συνδεθω στο ιντερνετ με τη βοηθεια του υπολογιστη? δεν εχω wi-fi. δεν εχω ενεργοποιησει το market...(αν σας λεει κατι αυτο) εχω κανει root.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα zte tablet ,και θελω να ξερω πως μπορω να μεταφερω notes [σημειωσεις]απο το outlook στο κινητο και το αντιστροφο.Επαφες εμαθα πως]export απο outlook και gmail μετα κτλ].Notes δεν βρηκα καποον τροπο...

Το θελω γαι την δουλεια μου παιδες,οποιος μπορει να βοηθησει...

 

Κανεις>???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...