Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα και από εμένα,

 

σε λίγες ώρες θα πάρω το xperia x10 mini από επιδότηση. Το μόνο που με ενδιαφέρει να βάλω μέσα είναι ένα πρόγραμμα gps και μάλλον θα πάω στο Navigon.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής: από σχετικά σύντομη έρευνα είδα πως υπάρχουν δύο εκδόσεις. Η έκδοση 2.6.1 (για την οποία υπάρχει και πρόσφατο update) και η έκδοση ΜΝ 3.5. Ποιά από τις να βάλω στο xperia x10 mini;

 

Επιπλέον, θα σας ήμουν ευγνώμων εάν με ενημερώνατε σχετικά με το πως θα απεγκαταστήσω τις ήδη εγκατεστημένες "άχρηστες" εφαρμογές του τηλεφώνου.

 

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και από εμένα,

 

σε λίγες ώρες θα πάρω το xperia x10 mini από επιδότηση. Το μόνο που με ενδιαφέρει να βάλω μέσα είναι ένα πρόγραμμα gps και μάλλον θα πάω στο Navigon.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής: από σχετικά σύντομη έρευνα είδα πως υπάρχουν δύο εκδόσεις. Η έκδοση 2.6.1 (για την οποία υπάρχει και πρόσφατο update) και η έκδοση ΜΝ 3.5. Ποιά από τις να βάλω στο xperia x10 mini;

 

Επιπλέον, θα σας ήμουν ευγνώμων εάν με ενημερώνατε σχετικά με το πως θα απεγκαταστήσω τις ήδη εγκατεστημένες "άχρηστες" εφαρμογές του τηλεφώνου.

 

Φιλικά,

 

Εγω εχω την 2.6.1 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!

οσο για τις εφαρμογες υπαρχει αντιστοιχο τοπικ που αναφερονται νομιζω.ο,τι και αν γινει μην σβησεις εφαρμογες που σχετιζονται με την google!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν το documents to go, full version έχει αναζήτηση ενγράφου με το όνομά του? ( Του ενγράφου )

 

Ευχαριστώ

 

Κάποιος να βοηθήσει ???

Link to comment
Share on other sites

https://market.android.com/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result Κατεβασε αυτό και μετά κατέβασε τους ελληνικούς χάρτες (θέλει 300mb περίπου στην κάρτα μνήμης σου)

Μετά θα δουλεύει σαν κανονικό GPS navigator. To ανοιγείς, ανοιγεις το GPS και μόλις συνδεθεί, λειτουργεί κανονικά. Δε θα σε χρεώνει καθόλει, χρησιμοποιεί απλά το GPS σου, δε χρειάζεται Internet

Ωραια ευχαριστω αλλα εχω αλλη μια ερωτηση... αυτο το προγραμμα απο οτι ειδα ειναι trial 7 ημερων. οταν ληξει μπορω να το απεγκαταστησω και μετα να το ξανα εγκαταστησω και να εχω αλλες 7 ημερες free??? σπανια χρησιμοποιω το gps γιαυτο δεν με συμφερει να το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω αλλα εχω αλλη μια ερωτηση... αυτο το προγραμμα απο οτι ειδα ειναι trial 7 ημερων. οταν ληξει μπορω να το απεγκαταστησω και μετα να το ξανα εγκαταστησω και να εχω αλλες 7 ημερες free??? σπανια χρησιμοποιω το gps γιαυτο δεν με συμφερει να το αγορασω.

 

οχι δεν μπορεις :sorry:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

εχω ενα προβλημα στη μουσικη και στις φωτογραφιες μου εμφανιζει κομματια (φωνες)

και photos (icons) αντιστοιχα που προερχονται απο το προγραμμα πλοηγησης!

πως γινεται να μην εμφανιζονται ?

 

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

εχω ενα προβλημα στη μουσικη και στις φωτογραφιες μου εμφανιζει κομματια (φωνες)

και photos (icons) αντιστοιχα που προερχονται απο το προγραμμα πλοηγησης!

πως γινεται να μην εμφανιζονται ?

 

thanks

 

Στο φάκελο που δε θες να βλέπει το gallery, βάλε ένα αρχείο με το όνομα .nomedia Το φτιαχνεις απλά στο notepad.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα πλεονεκτηματα του root? δηλαδη ποιες αλλαγες θα βρουμε οσοι το κανουμε? αξιζει? εκτος απο το να αποθηκευουμε τις εφαρμογες στην καρτα μνημης...
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα πλεονεκτηματα του root? δηλαδη ποιες αλλαγες θα βρουμε οσοι το κανουμε? αξιζει? εκτος απο το να αποθηκευουμε τις εφαρμογες στην καρτα μνημης...

 

αν εχεις κινητο που θα παρει την 2.3 τοτε δε χρειαζεται να σε απασχολησει αυτο. αλλιως τα πλεονεκτηματα ειναι να βαζεις εφαρμογες που θελουν ροοτ οπως και αυτο με τις εφαρμογες που ανεφερες αν δεν εχεις 2.2

Link to comment
Share on other sites

2.1 εχω... :/ σκεφτηκα να το κανω μονο για την αφαιρεση των διαφημισεων απο καποιες εφαργμογες γτ ειναι πολυ ενοχλητικο, ισως και για να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης... αξιζει ομως? φοβαμαι μηνδεν πετυχω τη διαδικασια κ τ κινητο ειναι καινουργιο... στην 2.2 δεν υπαρχει ραδιο? το αππ2 κατι.. και το χρικοβερι τα κανεις πριν το ροοτ η μετα? ευχαριστω πολυυ!!! :)
Link to comment
Share on other sites

2.1 εχω... :/ σκεφτηκα να το κανω μονο για την αφαιρεση των διαφημισεων απο καποιες εφαργμογες γτ ειναι πολυ ενοχλητικο, ισως και για να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα μνημης... αξιζει ομως? φοβαμαι μηνδεν πετυχω τη διαδικασια κ τ κινητο ειναι καινουργιο... στην 2.2 δεν υπαρχει ραδιο? το αππ2 κατι.. και το χρικοβερι τα κανεις πριν το ροοτ η μετα? ευχαριστω πολυυ!!! :)

Ποια διαδικασία να μην πετύχεις; Το root γίνεται πατώντας την επιλογή Root στην εφαρμογή z4root ή Universal Androot. Επίσης το κινητό δε χαλάει έτσι απλά. Αν το χρειάζεσαι μόνο για αφαίρεση των διαφημίσεων καλύτερα να μην μπλέκεις με παραπανίσιες διαδικασίες. Radio δεν υπάρχει πουθενά στα Xperia X10 ό,τι ROM και να βάλεις λόγω έλλειψης FM transmitter (hardware). Και αν χρησιμοποιείς λίγες εφαρμογές μην ασχοληθείς με App2SD. Για περισσότερες πληροφορίες απευθύνσου στο topic του κινητού σου στην ανάλογη κατηγορία του forum.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

απλα διαβαζω διαβαζω αυτες τισ μερες, λεγονται πολλα κ για τους αρχαριους ειναι λιγο τρομακτικα! ειχα δει οτι υπηρχαν 2 τροποι να γινει...οκ ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να στειλω ενα τραγουδι σε ενα αλλο κινητο μεσω bluetooth? Επειδη παταω στο τραγουδι που θελω να στειλω αλλα δεν λεει πουθενα αποστολη... μονο εικονες μπορω να στειλω γιατι εκει μου βγαζει την δυνατοτητα αποστολη...
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να στειλω ενα τραγουδι σε ενα αλλο κινητο μεσω bluetooth? Επειδη παταω στο τραγουδι που θελω να στειλω αλλα δεν λεει πουθενα αποστολη... μονο εικονες μπορω να στειλω γιατι εκει μου βγαζει την δυνατοτητα αποστολη...

 

κατεβασε καποιον file explorer απο το μαρκετ πχ androzip

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επειδη θελω να παρω συσκευη android,στην πλοηγηση ειναι οπως τα windows mobile η θα εχω προβλημα με το gps?χρησιμοποιω πολυ το igo...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ανάλογα τη συσκευή βέβαια αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα να κάνεις τη δουλειά σου σε γενικές γραμμές παρόλο που εδώ οι επιλογές εξακολουθούν να είναι λιγότερες και σίγουρα φτωχότερες από τα windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη συσκευή βέβαια αλλά δεν θα έχεις πρόβλημα να κάνεις τη δουλειά σου σε γενικές γραμμές παρόλο που εδώ οι επιλογές εξακολουθούν να είναι λιγότερες και σίγουρα φτωχότερες από τα windows mobile.

 

αν θελεις προτεινε μου εχω ανοιξει ενα θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296655

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη σαρακοστη,

 

Παιδια ειμαι νεος σε αυτο το λειτουργικο το οποιο μου εβαλε καποιος φιλος στο HTC HD2 LEO.

 

Τωρα προσπαθω να προσαρμοστω και να το ρυθμισω. Θελω αν ξερει καποιος να μου πει που μπορω να κατεβασω USER MANUAL ειτε για το ANDROID ειτε για το HTC με ANDROID. Πιθανως μα υπαρχει κατι σχετικο στο FORUM αλλα δεν το βρηκα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή που με συνδυασμό κουμπιών να βγάζει φωτογραφία ότι υπάρχει στην οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή που με συνδυασμό κουμπιών να βγάζει φωτογραφία ότι υπάρχει στην οθόνη?

 

(drocap2)στο market.

 

Για οτι αλλο θελεις απο εφαρμογες

ΕΔΩ

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανααναφερθεί σε αυτό το πρόβλημα:ενω έκανα hard format, προσπάθησα κανω εγκατάσταση 2-3 εφαρμογές (τις οποίες εχω πληρώσει)και μου βγάζει το εξής μήνυμα:"Δεν ηταν δυνατή η εύρεση του αντικειμένου για το οποίο πραγαμτοποιήσατε αίτημα"έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο??Οι εφαρμογές είναι:handy safe pro-ANDCam 3d και 2-3 άλλες...Υπάρχει κάποια λύση??;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος.αφου εχουμε ενα desire ruted,πως εγκαθιστουμε μια custom rom που εχουμε κατεβασει
Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε απορία αφορά συγκεκριμένες Android συσκευές μπορεί να γίνεται στο αντίστοιχο forum. (HTC Android forum) :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλη σαρακοστη,

 

Παιδια ειμαι νεος σε αυτο το λειτουργικο το οποιο μου εβαλε καποιος φιλος στο HTC HD2 LEO.

 

Τωρα προσπαθω να προσαρμοστω και να το ρυθμισω. Θελω αν ξερει καποιος να μου πει που μπορω να κατεβασω USER MANUAL ειτε για το ANDROID ειτε για το HTC με ANDROID. Πιθανως μα υπαρχει κατι σχετικο στο FORUM αλλα δεν το βρηκα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Γενικότερα manual για κάποιο htc android μπορείς να βρείς στο site της htc. Προσωπικά έχω το wildfire και το manual είναι εδώ! Επειδή το hd2 είναι wm κινητό, αλλά η χρήση android έχει γίνει πολύ διαδεδομένη σ'αυτό, υπάρχει και ειδικό θέμα (εδώ), που μπορείς να βρείς περισσότερες πληροφορίες!

 

Εχω ξανααναφερθεί σε αυτό το πρόβλημα:ενω έκανα hard format, προσπάθησα κανω εγκατάσταση 2-3 εφαρμογές (τις οποίες εχω πληρώσει)και μου βγάζει το εξής μήνυμα:"Δεν ηταν δυνατή η εύρεση του αντικειμένου για το οποίο πραγαμτοποιήσατε αίτημα"έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο??Οι εφαρμογές είναι:handy safe pro-ANDCam 3d και 2-3 άλλες...Υπάρχει κάποια λύση??;)
Μήπως είχες εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή για να σου δείχνει πληρωτέες εφαρμογές και τώρα δεν την έχεις; Τις είχες αγοράσει από τη συσκευή που έχεις και τώρα; Γιατί αυτό το μήνυμα βγαίνει όταν η εφαρμογή δεν υπάρχει, όταν δεν υποστηρίζεται από τη συσκευή σου (πχ λόγω της ανάλυσης) ή όταν είναι επί πληρωμή (και δεν έχεις εγκαταστήσει το market enabler) ;)

 

ρε παιδια ας βοηθησει καποιος.αφου εχουμε ενα desire ruted,πως εγκαθιστουμε μια custom rom που εχουμε κατεβασει

Το θέμα όπου γίνεται συζήτηση για το htc desire είναι αυτό και στο πρώτο μήνυμα του θέματος εκείνου θα βρείς τα πάντα που ζητάς! Επίσης κι εδώ υπάρχουν πολύ σημαντικές πληροφορίες ;)

Και καλώς ήρθες στο forum :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...