Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To υποστηρίζω και θα το υποστηρίζω. Τέλος με τις υποδείξεις

 

Εσύ με το...

 

 

 

είναι λογικό επιχείρημα αυτό?

 

 

 

Λοιπόν...

 

Δεν πρόκειται να σε πείσω , δεν πρόκειται να με πείσεις.

 

Το σταματώ εδώ:)

Ρε φίλε με ρωτάς γιατί δεν βάζει κάρτα μνήμης η google. Δεν ξέρω να σου απαντήσω. Εσύ ξέρεις να απαντήσεις; Αυτό που λες όμως ότι οι συσκευές με κάρτα μνήμης δεν αποδίδουν όσο οι άλλες δεν στέκει πως να το κάνουμε. Έχουν βγει ένα σωρό ναυαρχίδες που είχαν κάρτα μνήμης και ήταν τηλεφωνάρες.

Σου ξαναλέω λοιπόν ότι δεν μπορείς να υποστηρίζεις κάτι χωρίς επιχειρήματα

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που το ξεκινησατε χτες το βραδυ, κοιμηθηκατε και το ξαναπιασατε το πρωι, φρεσκοι φρεσκοι! :p
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλες γιορτες!

Εχω μια ερωτηση σαν σχετικα φρέσκος στο android...

Εχω κανει εγκατασταση κι εχω σβησει πολλες εφαρμογες, και περισσοτερο καποιους launchers, εικονίδια κτλ αναλογα με το ποιο μου αρεσει καλυτερα και τι με βολευει... Υπαρχει καποια εφαρμογη που να καθαριζει ολα αυτα τα σκουπιδακια να το πω ετσι, που αφηνουν πισω οι εφαρμογες που σβηνουμε? αυτες του στυλ cleanmaster κτλ κανουν καλη δουλεια?

Εχω το lg g4, κι εχει μεσα απο την μανα του στις ρυθμισεις ενα που το λεει smart cleaning και καθαριζει αρχεια προσωρινα κτλ.. Ειναι το ιδιο με καποια τετοια εφαρμογη η η εφαρμογη θα ειναι πιο ισχυρη?

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που το ξεκινησατε χτες το βραδυ, κοιμηθηκατε και το ξαναπιασατε το πρωι, φρεσκοι φρεσκοι! :p

Κοιμήθηκα 3:30 και σηκώθηκα 6:30

 

Οπότε φρέσκο δεν με λες... μάλλον παρτάλι :D

 

Άντε χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλες γιορτες!

Εχω μια ερωτηση σαν σχετικα φρέσκος στο android...

Εχω κανει εγκατασταση κι εχω σβησει πολλες εφαρμογες, και περισσοτερο καποιους launchers, εικονίδια κτλ αναλογα με το ποιο μου αρεσει καλυτερα και τι με βολευει... Υπαρχει καποια εφαρμογη που να καθαριζει ολα αυτα τα σκουπιδακια να το πω ετσι, που αφηνουν πισω οι εφαρμογες που σβηνουμε? αυτες του στυλ cleanmaster κτλ κανουν καλη δουλεια?

Εχω το lg g4, κι εχει μεσα απο την μανα του στις ρυθμισεις ενα που το λεει smart cleaning και καθαριζει αρχεια προσωρινα κτλ.. Ειναι το ιδιο με καποια τετοια εφαρμογη η η εφαρμογη θα ειναι πιο ισχυρη?

 

Μια χαρά δουλειά κάνει το smart cleaning.

Αν θες έξτρα εφαρμογή πολλοί προτείνουν αυτό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλειά κάνει το smart cleaning.

Αν θες έξτρα εφαρμογή πολλοί προτείνουν αυτό.

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.thedarken.sdm

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

+1 κ σπο μενα για το SdMaid! Νομίζω ότι κάνει τον καλύτερο καθαρισμό αχρήστων υπολειμμάτων από ολα.

 

Είναι η επιλογή "απομεινάρια παλιών εφαρμογών"

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Κοιμήθηκα 3:30 και σηκώθηκα 6:30

 

Οπότε φρέσκο δεν με λες... μάλλον παρτάλι :D

 

Άντε χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους :)

 

Καλη χρονια ναχουμε φιλε μου!:)

Πιστευω παντως, με ολη την καλη διαθεση, οτι μεσα απο αντιπαραθεσεις που κρατιουνται σε ευγενικο και κοσμιο επιπεδο, βγαινουν χρησιμα συμπερασματα. Ειδικα οταν οι... διαφωνουντες, κατεχουν το αντικειμενο!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

+1 κ σπο μενα για το SdMaid! Νομίζω ότι κάνει τον καλύτερο καθαρισμό αχρήστων υπολειμμάτων από ολα.

 

Είναι η επιλογή "απομεινάρια παλιών εφαρμογών"

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Μόνο αν έχεις την paid έκδοση κάνει αυτό που λες. Εμένα με έχει ψιλοξενερωσει τώρα τελευταία η free έκδοση του sd maid, νομίζω δεν κάνει την ίδια δουλειά όπως παλαιότερα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι εναι το Warply sdk παιδια ? Δεν με αφηνει να ανοιξω την εφαρμογη "Επιστροφη" της Eurbank .Λεει οτι εμποδιστηκε απο αυτο .

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν έχεις την paid έκδοση κάνει αυτό που λες. Εμένα με έχει ψιλοξενερωσει τώρα τελευταία η free έκδοση του sd maid, νομίζω δεν κάνει την ίδια δουλειά όπως παλαιότερα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Δεν είπα οτι κάνει κάτι :p

Απλό καθαρισμό αχρήστων κανει πατώντας την επιλογή που είπα η οποία υπάρχει και στις δύο εκδόσεις. Είναι πολύ καλή εφαρμογή πιστεύω αλλά μιας και το παιδί ρωτάει μόνο για καθαρισμό ας μην το μπλέξω με τις υπόλοιπες λειτουργίες της εφαρμογής.

 

Η paid έκδοση όμως κάνει και προγραμματισμενο αυτόματο καθαρισμό υπολειμμάτων!!! Με την free απλά το κάνεις χειροκίνητα!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι κάνει κάτι :p

Απλό καθαρισμό αχρήστων κανει πατώντας την επιλογή που είπα η οποία υπάρχει και στις δύο εκδόσεις. Είναι πολύ καλή εφαρμογή πιστεύω αλλά μιας και το παιδί ρωτάει μόνο για καθαρισμό ας μην το μπλέξω με τις υπόλοιπες λειτουργίες της εφαρμογής.

 

Η paid έκδοση όμως κάνει και προγραμματισμενο αυτόματο καθαρισμό υπολειμμάτων!!! Με την free απλά το κάνεις χειροκίνητα!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Sorry, Εννοούσα τον καθαρισμό εφαρμογών. Δεν το κάνει η free. Ναι, μια χαρά είναι δεν είπα το αντίθετο, άλλωστε την χρησιμοποιώ χρόνια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προσπαθω να συγχρονισω τον λογαριασμο που εχω google και μου βγαζει συνεχεια αυτο που στελνω σε φωτο...τι να κανω;

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://cloud.tapatalk.com/s/5863edce043df/Screenshot_20161228-184721.png?

 

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161228/7518ef53a00836f2e00f28785df4843d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν με αφηνει να συγχρονισω τις επαφες ωστε να ειναι ιδιες και στο κινητο και στο laptop

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να σβήσεις και να ξαναπεράσεις το λογαριασμό σου στο κινητό;

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα να σβησω και να ξαναπερασω τον λογαριασμο αλλα φοβαμαι μηπως σβηνοντας τον λογαριασμο μπλοκαρει και ψαχνομαι...(λες να στρωσει αν το κανω; )Αυτο με το κολημα του συγχρονισμου μου το κανει συνεχεια απο τοτε που αγορασα το κινητο εδω και κανα μηνα,ενω με αλλα κινητα που ειχα δεν ειχα ποτε προβλημα...μηπως εχει να κανει με την εκδοση android που εχει τωρα;6.0.1 Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα να σβησω και να ξαναπερασω τον λογαριασμο αλλα φοβαμαι μηπως σβηνοντας τον λογαριασμο μπλοκαρει και ψαχνομαι...(λες να στρωσει αν το κανω; )Αυτο με το κολημα του συγχρονισμου μου το κανει συνεχεια απο τοτε που αγορασα το κινητο εδω και κανα μηνα,ενω με αλλα κινητα που ειχα δεν ειχα ποτε προβλημα...μηπως εχει να κανει με την εκδοση android που εχει τωρα;6.0.1

Εγώ έχω σταματήσει εδώ και πάνω από χρόνο να έχω τις επαφές στο Gmail. Όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο. Απλά μου την έσπαγε που μου αλλοίωνε τις εικόνες στις επαφές. Οπότε, κάθε φορά που θα προσθέσω ένα τηλέφωνο στη συσκευή, παίρνω ένα backup που διαρκεί λίγα δευτερόλεπτα, και στη συνέχεια το αποθηκεύω και στην sd, αλλά το στέλνω και στα email που διαθέτω. Όταν τελειώσω, σβήνω τα προηγούμενα backup. Έτσι, από τη μια δεν μου αλλοιώνονται οι φωτογραφίες των επαφών, αλλά από την άλλη, με έχει βολέψει πάρα πολύ αυτός ο τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα να σβησω και να ξαναπερασω τον λογαριασμο αλλα φοβαμαι μηπως σβηνοντας τον λογαριασμο μπλοκαρει και ψαχνομαι...(λες να στρωσει αν το κανω; )Αυτο με το κολημα του συγχρονισμου μου το κανει συνεχεια απο τοτε που αγορασα το κινητο εδω και κανα μηνα,ενω με αλλα κινητα που ειχα δεν ειχα ποτε προβλημα...μηπως εχει να κανει με την εκδοση android που εχει τωρα;6.0.1

 

Μου το έκανε Και μένα ένα διάστημα το V10. Έσβησα πέρασα λογαριασμό και έστρωσε.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σταματήσει εδώ και πάνω από χρόνο να έχω τις επαφές στο Gmail. Όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο. Απλά μου την έσπαγε που μου αλλοίωνε τις εικόνες στις επαφές. Οπότε, κάθε φορά που θα προσθέσω ένα τηλέφωνο στη συσκευή, παίρνω ένα backup που διαρκεί λίγα δευτερόλεπτα, και στη συνέχεια το αποθηκεύω και στην sd, αλλά το στέλνω και στα email που διαθέτω. Όταν τελειώσω, σβήνω τα προηγούμενα backup. Έτσι, από τη μια δεν μου αλλοιώνονται οι φωτογραφίες των επαφών, αλλά από την άλλη, με έχει βολέψει πάρα πολύ αυτός ο τρόπος.

 

Ειναι πιο ασφαλες το backup στην καρτα μνημης ? Κι εγω το κανω απο καιρο σε καιρο αλλα δεν το εχω χρησιμοποιησει .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω σταματήσει εδώ και πάνω από χρόνο να έχω τις επαφές στο Gmail. Όχι για κάποιον ιδιαίτερο λόγο. Απλά μου την έσπαγε που μου αλλοίωνε τις εικόνες στις επαφές. Οπότε, κάθε φορά που θα προσθέσω ένα τηλέφωνο στη συσκευή, παίρνω ένα backup που διαρκεί λίγα δευτερόλεπτα, και στη συνέχεια το αποθηκεύω και στην sd, αλλά το στέλνω και στα email που διαθέτω. Όταν τελειώσω, σβήνω τα προηγούμενα backup. Έτσι, από τη μια δεν μου αλλοιώνονται οι φωτογραφίες των επαφών, αλλά από την άλλη, με έχει βολέψει πάρα πολύ αυτός ο τρόπος.

Δεν αλλοιώνει τις φωτογραφίες στις επαφές. Μπορεί να φαίνονται αρχικά σε χαμηλή ανάλυση αλλά αν μπεις στην επαφή κατεβάζει σε πλήρη ανάλυση τη φωτογραφία. Εντάξει αν έχεις πάρα πολλές επαφές με φωτογραφίες είναι λίγο σπαστικό, αλλά το κάνεις μία φορά και τέλος. Ούτε backup να κρατάς ούτε τίποτα. Αφού βολεύεσαι έτσι όμως ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ,

Ο τίτλος δεν ιδιαίτερα αντιπροσωπευτικός. Θα ήθελα να μεταφέρω επαφές από το smartphone (Moto x 2nd- 6.0) στην κάρτα SIM, έτσι ώστε να μπορούν να διαβάζονται από παλιά κινητά (Nokia 3330, Motorola Startac κλπ). Στην πραγματικότητα θέλω να μεταφέρονται μονάχα 2 πληροφορίες: όνομα και τηλέφωνο. Με ποιο εργαλείο μπορεί να γίνει αυτή η δουλειά;

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω μια καρτα ανάληψης απο την εθνικη προσπαθώ να την περάσω στο play store και δεν τι δέχεται

Κανω κατι λαθος η δεν ειναι η καρτα αποδεκτή απο την Google.....?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω μια καρτα ανάληψης απο την εθνικη προσπαθώ να την περάσω στο play store και δεν τι δέχεται

Κανω κατι λαθος η δεν ειναι η καρτα αποδεκτή απο την Google.....?

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις χρεωστική δεν την παίρνει

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Ειναι καρτα ανάληψης απο atm

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Maestro να υποθέσω όπως εχω και γω...δεν την δέχεται δυστυχώς

 

LG V10

Link to comment
Share on other sites

Maestro να υποθέσω όπως εχω και γω...δεν την δέχεται δυστυχώς

 

LG V10

Ακριβως.... Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...