Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς γι'αυτό υπάρχει το κλείδωμα για να δυσχεραίνει τη μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση.

 

Ναι δεν διαφωνώ...απλά σε όλα τα κινητά μπορείς να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με συνδιασμό πλήκτρων...

Τι γίνετε τώρα δηλαδή επειδή μπλόκαρε το μοτίβο...θα το στείλουμε πίσω στην Κίνα ή θα βγει άχρηστο τελείως...σε όλα τα κινητά κάνερι επαναφορά εργοστασιακώv ρυθμίσεων και μετά ζητάει email και κωδικό ενεργοποίησης...εδώ δηλαδή σου λέει ξέχασες το μοτίβο την έκατσες;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς γι'αυτό υπάρχει το κλείδωμα για να δυσχεραίνει τη μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση.

 

+1 (δυστυχώς, δεν δέχεται μόνο το +1 και αναγκάστηκα να γράψω και αυτό)

Link to comment
Share on other sites

εδώ δηλαδή σου λέει ξέχασες το μοτίβο την έκατσες;

 

Όχι ακριβώς.

 

Σου λέει... "ξέχασες το μοτίβο ή το password ή όποιο άλλο κλείδωμα έβαλες"?

 

Στο service αμέσως με χαρτιά που αποδεικνύουν τον κάτοχο για ξεκλείδωμα.

 

Έτσι έπρεπε να είναι τα πράγματα για να είμαστε όσο πιό σωστή κοινωνία γίνεται :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν γνωρίζει κανείς.

Εχω δύο κινητά και τα δύο κλειδωμένα με μοτίβο τα οποία δεν ξεκλειδώνουν...το ένα είναι τύπου Samsung και το άλλο τύπου HTC (HTM) (είναι και τα δύο κλώνοι) xaxaxa...έχω δοκιμάση ότι συνδιασμό πλήκτρων και κεντρικού κουμπιού μου ήρθε άλλα ΔΕΝ μπόρεσα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε κανένα από τα δύο...μπορεί να βοηθήση κανένας;

Ευχαριστώ.

Δοκίμασες να το αναψεις ενώ κρατάς πατημένο το vol-down;

Συνήθως έτσι μπαίνει σε recovery, από όπου μπορείς να κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών.

 

Tapatalked from my Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... Έχω το Samsung s7 edge κ έχω την εξής απορία για την εφαρμογή s health... Στην κατηγορία διατροφή δεν μπορώ να βρω καμία τροφή στα ελληνικά πάρα μόνο στα αγγλικά κ όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να γράφω πχ μπάμιες φασολακια κ αλλα διαφορα φαγητά!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξουμε αυτο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να έχω βάλει το truecaller σαν προεπιλογή για τις κλήσεις μου, και όταν με καλεί κάποιος να χωρίζεται η οθόνη στα 2 και στο ένα να δείχνει το truecaller και στο άλλο την μαμά εφαρμογή του τηλεφώνου? :( έχω δοκιμάσει τα πάντα, να αφαιρέσω την μαμά εφαρμογή απο την διαχείρηση εφαρμογών, ειδοποιήσεις κλπ..

Το περίεργο είναι οτι πριν βάλω το truecaller είχα το exdialer και λειτουργούσε μια χαρά ... καμία βοήθεια ρε παιδιά?

 

*επίσης στις προεπιλεγμένες εφαρμογές και στην εφαρμογή κλήσης έχω βάλει το truecaller.

Edited by talentscout
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα... Έχω το Samsung s7 edge κ έχω την εξής απορία για την εφαρμογή s health... Στην κατηγορία διατροφή δεν μπορώ να βρω καμία τροφή στα ελληνικά πάρα μόνο στα αγγλικά κ όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ να γράφω πχ μπάμιες φασολακια κ αλλα διαφορα φαγητά!! Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αλλάξουμε αυτο?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα μπορουσες να δοκιμασεις να κανεις μια μεταφραση και να γραψεις πχ orka ή greens beαns, δεν βγαζει κατι;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτησω υπαρχει καποια εφαρμογή που να μπορω να εχω δυο εφαρμογες ταυτοχρονα κατι σαν multitask οπως κάνει το Android nougat 7, δεν βρήκα καποια καλη εφαρμογή στο google play
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να δοκιμασεις να κανεις μια μεταφραση και να γραψεις πχ orka ή greens beαns, δεν βγαζει κατι;

Φίλε δυστυχώς δεν γίνεται... Δεν είναι κάτι απλό όπως ας πούμε κοτόπουλο.. Υπάρχουν διάφορα τα οποία τα γράφει μπερδεμένα.. Τεσπα ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτησω υπαρχει καποια εφαρμογή που να μπορω να εχω δυο εφαρμογες ταυτοχρονα κατι σαν multitask οπως κάνει το Android nougat 7, δεν βρήκα καποια καλη εφαρμογή στο google play

 

Υπάρχει αλλά όχι στο playstore.πρεπει να γίνεις root,να περάσεις xposed framework και μέσω αυτού υπάρχουν προγράμματα όπως το halo και το skyolin helper

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει εφαρμογή που να μπορώ να κλείσω εφαρμογές να μην τρέχουν κάθε φορα που ανοίγω την συσκευή δεν είμαι root δεν θέλω να κλείσω εφαρμογές συστήματος αλλα εφαρμογές που έχω κατεβάσει από το store

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αλλά όχι στο playstore.πρεπει να γίνεις root,να περάσεις xposed framework και μέσω αυτού υπάρχουν προγράμματα όπως το halo και το skyolin helper

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skyolin.helper

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υπάρχει αλλά έτσι σκέτο δεν δουλεύει..Θέλει πρώτα να βάλεις το xposed framework που για να μπει θέλει root
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εδω μεσα θελω μια βοηθεια σχετικα με την κοινη χρηση φωτο

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161122/9c3d4281ae6b2de83ddb5e07315094e2.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να μου εμφανιζει ΜΟΝΟ τα προγραμματα που εχω στο κινητο για να την στειλω σε καποιον και ΟΧΙ τα ονοματα σε επαφες στο mail και στο whatsapp...καπως θα υπαρχει ενας τρόπος να διαλεγουμε τι θελουμε να εμφανιζει...σε ενα galaxy A5 που ειχα δεν μου εβγαζε ποτε τιποτε αλλο παρα μονο τα προγραμματα...ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

μεχρι τον αυγουστο που μας περασε ειχα το Α5 του 15 και ποτέ δεν μου εβγαζε κατι αλλο περαν των προγραμμάτων...

αν ειναι ετσι τα ονοματα που μου βγαζει πανω ειναι με τυχαια σειρα;δεν το καταλαβαίνω...

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι.

 

Στείλε το αρχείο σου και ευχαριστήσου το κινητό σου;)

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι.

 

Στείλε το αρχείο σου και ευχαριστήσου το κινητό σου;)

 

ειναι τοσο δυσκολο να γνει αυτό που ζητάω;

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο όχι αλλά αν δεν γίνεται κάτι πως θα το κάνουμε φίλε μου. Τώρα είναι και σε μένα όπως σε σένα. Με το LG g4 που ημουν μέχρι τώρα μου έδειχνε μόνο εφαρμογές

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο όχι αλλά αν δεν γίνεται κάτι πως θα το κάνουμε φίλε μου

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

ελεγα μηπως μπορει και ξερει καποιος εδω μεσα να μου πει για να μαθω...τελος παντων,ευχαριστω πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ελεγα μηπως μπορει και ξερει καποιος εδω μεσα να μου πει για να μαθω...τελος παντων,ευχαριστω πάντως.

 

Από το screenshot βλέπω ότι έχεις 3 καρτέλες. Μήπως στην 3η καρτέλα έχει κάποιες ρυθμίσεις, για να διαλέξεις τρόπους διαμοιρασμού;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Από το screenshot βλέπω ότι έχεις 3 καρτέλες. Μήπως στην 3η καρτέλα έχει κάποιες ρυθμίσεις, για να διαλέξεις τρόπους διαμοιρασμού;

το έψαξα και αυτό,οχι δεν εχει δυστυχώς,μου κανει εντυπωση ομως γιατι δεν βρίσκω εναν τροπο να το φτιάξω...οπως ειπα παραπάνω σε ενα Α5 που ειχα δεν μου τα εβγαζε αυτα...δεν φτιάχνει απο της καρτέλες,απο καπου αλλού φτιάχνει,αλλα δεν ξερω απο που και πως...χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπερα προχτές κόλλησε το tv box και δεν φορτώνει το android το μπλε φωτάκι ανάβει κανονικά επεχείρησα να του βάλω άλλη ρομ για να το ξεκολλήσω άλλα δεν τα καταφέρνω ίσως δεν βάζω την σωστή ρομ, παίρνω αυτό το σφάλμα αν γνωρίζει κάποιος κάτι??

 

http://ekriksi.gr/tv%20box.png

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπερα προχτές κόλλησε το tv box και δεν φορτώνει το android το μπλε φωτάκι ανάβει κανονικά επεχείρησα να του βάλω άλλη ρομ για να το ξεκολλήσω άλλα δεν τα καταφέρνω ίσως δεν βάζω την σωστή ρομ, παίρνω αυτό το σφάλμα αν γνωρίζει κάποιος κάτι??

 

http://ekriksi.gr/tv%20box.png

Ρώτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335891&page=452

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...