Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους!

Μια newbie ερωτηση παιδια!

Θελω να αγορασω το Samsung A3 από skroutz και καποια καταστήματα εχουν VF στο τελος του μοντελου και αλλα εχουν EU.

Ειχα την εντυπωση ότι το δευτερο είναι unbranded αλλα μου ειπε μια υπάλληλος στο τηλεφωνο ότι δεν μπορουν να δεσμευτουνε τι είναι, μιας και ισως ανηκει σε καποιο provider.

Δωστε τα φωτα σας παρακαλω! Ποιο να παρω και τι μπορει να αντιμετωπισω? Φανταζομαι όλα εχουν ελληνικα, σωστα? Θα κανει ετσι και αλλιως για Cosmote sim?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν βγάζει καρτέλες

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτά φίλε δεν τα βγάζει αμέσως, πρέπει να περιμένεις

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και μερικές ώρες, να πάω στη σελίδα του msn και να κάνω login, στο λογαριασμό μου. Αλλά, όταν επιλέξω το εικονίδιο με το φάκελο, για να με ανακατευθύνει, έτσι ώστε να βάλω τα στοιχεία μου, αυτό δε γίνεται ποτέ. Με UC browser, τόσο σε "official" 5.1.1, όσο και σε 5.1 aosp.

 

Έχει κανείς κάτι παρόμοιο;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάνει δουλειά και χωρίς root το pro, αξίζει;

Ναι, μια χαρά δουλεύει.

Κι εγώ δεν έχω root στο τηλέφωνο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Μια newbie ερωτηση παιδια!

Θελω να αγορασω το Samsung A3 από skroutz και καποια καταστήματα εχουν VF στο τελος του μοντελου και αλλα εχουν EU.

Ειχα την εντυπωση ότι το δευτερο είναι unbranded αλλα μου ειπε μια υπάλληλος στο τηλεφωνο ότι δεν μπορουν να δεσμευτουνε τι είναι, μιας και ισως ανηκει σε καποιο provider.

Δωστε τα φωτα σας παρακαλω! Ποιο να παρω και τι μπορει να αντιμετωπισω? Φανταζομαι όλα εχουν ελληνικα, σωστα? Θα κανει ετσι και αλλιως για Cosmote sim?

Ευχαριστω!

 

Καλησπέρα.

Χωρίς να είμαι σίγουρος 100% το πρώτο νομίζω ότι πρέπει να είναι εισαγωγής από χώρα που το έχει βγάλει σε πώληση κάποια Vodafone και το δεύτερο σημαίνει ότι είναι Ευρωπαϊκής Ένωσης.Κοίτα να δεις αν είναι από εταιρεία Vodafone θα έχει προ εγκατεστημένες κάποιες εφαρμογές της,και δεν ξέρω αν θα μπορείς να τις κάνεις απεγκατάσταση.Κοίτα να δεις παλιά δεν μπορούσες να χρησιμοποιήσεις άλλης εταιρείας sim αυτό δεν ισχύει σήμερα.Ελληνικά έχουν όλα που έρχονται για την Ευρωπαϊκή Ένωση.Για μένα αγόρασε από κάποιο γνωστό skroutzομάγασο και κοίτα να είναι Ευρωπαϊκής Ένωσης για να σε καλύπτει και η εγγύηση.

Αν σε κάτι κάνω λάθος διορθώστε για να βοηθήσουμε τον φίλο.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Δηλαδη το ελληνικο μενου το εχουμε σιγουρο από ότι καταλαβα. Επίσης καταλαβαινω ότι στο VF θα υπαρχουν καποια προγράμματα εγκατεστημένα που δεν μπορεις να βγαλεις. Δεν εχει άλλο πρόβλημα το VF, σωστα?

Για το EU, δεν εχω καταλαβαβει τελικα τι σημαινει. Θα εχει frimware καποιου ευρωπαικου provider?

Επισης γενικα, πωλουνται καπου επισημα συσκευες που δεν είναι καποιο Brand, αλλα σκετο android?

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και η απόδειξη για τον mx player

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/51276522be90dda4ab65074be3cddbc5.jpg

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.

Δηλαδη το ελληνικο μενου το εχουμε σιγουρο από ότι καταλαβα. Επίσης καταλαβαινω ότι στο VF θα υπαρχουν καποια προγράμματα εγκατεστημένα που δεν μπορεις να βγαλεις. Δεν εχει άλλο πρόβλημα το VF, σωστα?

Για το EU, δεν εχω καταλαβαβει τελικα τι σημαινει. Θα εχει frimware καποιου ευρωπαικου provider?

Επισης γενικα, πωλουνται καπου επισημα συσκευες που δεν είναι καποιο Brand, αλλα σκετο android?

 

VF = θα έχει εφαρμογές της vodafone αλλά μπορείς κάποιες να της απεγκαταστήσεις και κάποιες να την απενεργοποιήσεις .

και τέλος όλες η ευρωπαϊκές έκδοσης έχουν ελληνικά . από την στιγμή που λέει EU=ευρωπαϊκό έχει ελληνικά

και εμένα μου έχει τύχει να αγοράσω συσκευή από skroutz και να ήταν TIM ιταλικό

με λίγα λόγια άμα πας στην vodafone την δική μας θα το πάρεις το ίδιο με της ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες

ότι έχω πάρει από mediamarkt - κωτσόβολο πάντα ήταν καθαρό unbranded.

to ίδιο ισχύει και σε συσκευές από skroutz μόνο σε μοντέλα της samsung μου τυχαίνει brand συσκευές από skroutz

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο pro όμως τη γίνετε ?

Όχι φίλε, μόλις το δοκίμασα :)

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Αρα θα παρω από skroutz το EU με πιθανοτητα να πετυχω unbranded.

Από οπου τελικα και να είναι, η Cosmote SIM θα παιξει κανονικα, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ αυτό το τέστ και μου έβγαλε εκτός από το mx player και το μtorrent!

Στο έβγαλε σαν adaware;

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στο έβγαλε σαν adaware;

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

 

Ναι, μου τα έβγαλε και τα δύο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Βρήκα εδώ http://opensource.lge.com/osSch/list?types=NAME&search=f510k αναβάθμιση σε marshmallow για το G Flex 2. Όμως είναι για το μοντέλο F510. Αν την βάλω στο H955, θα υπάρχει θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω.

Αρα θα παρω από skroutz το EU με πιθανοτητα να πετυχω unbranded.

Από οπου τελικα και να είναι, η Cosmote SIM θα παιξει κανονικα, σωστα?

 

ναι δεν υπάρχει πρόβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μου τα έβγαλε και τα δύο!

 

Προστεθηκε στη λιστα :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω το LG G2 mini και θέλω να κάνω ένα LiveStream στο facebook και δεν μου το έχει βγάλει ακόμα? Τι πρέπει να κάνω.

Καταρχάς από να κάνω live από το WiFi μπας και θέλει μόνο από τα DATA ?

 

Facebook = 80.0.0.21.65 Version.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή μικρών – μεγάλων γραμμάτων στα μηνύματα με την μαμα εφαρμογη σε lollipop? :O

Η αγγλική γλώσσα αλλάζει τα ελληνικά όχι

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή μικρών – μεγάλων γραμμάτων στα μηνύματα με την μαμα εφαρμογη σε lollipop? :O

Η αγγλική γλώσσα αλλάζει τα ελληνικά όχι

Πρέπει να αλλάξεις από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων την κωδικοποίηση. Θα χωράνε λιγότεροι χαρακτήρες ανά μήνυμα όμως. Αν η συσκευή σου έχει ξεχωριστό νήμα στο φόρουμ, ρώτα εκεί για την ακριβή διαδρομή στις ρυθμίσεις.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή κ σε μενα βγάζει συνέχεια συνεχεια μυνημα για ιό μόνο στην εφαρμογη Internet σε Samsung κινητό κ στις φιλης μου παλι σε Samsung, με ποια εφαρμογή έκανες την αναζήτηση;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή κ σε μενα βγάζει συνέχεια συνεχεια μυνημα για ιό μόνο στην εφαρμογη Internet σε Samsung κινητό κ στις φιλης μου παλι σε Samsung, με ποια εφαρμογή έκανες την αναζήτηση;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το AdAway, απλα πρεπει να εισαι root.

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...