Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στραβωθηκα να ψαχνω:)

τελος καλο ολα καλα:D

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο αναβάθμιση του SG III σε 4.3 έπαψε να λειτουργεί το widget "Τοποθεσίες χρηστών...", συγκεκριμένα προσπαθώ να το καρφιτσώσω στην κεντρική οθόνη και δεν μπαίνει με τίποτα, έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο καμία βοήθεια;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν οι διαγραφές των άχρηστων εφαρμογών γίνεται μόνο από το κινητό και όχι από τον ιστότοπο

https://support.google.com/googleplay/answer/2677163?hl=el

Επίσης (εκτός εάν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα) δεν είναι διαθέσιμο στις αγορασμένες, αλλά μόνο στις δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης (εκτός εάν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα) δεν είναι διαθέσιμο στις αγορασμένες, αλλά μόνο στις δωρεάν.

εεε...λογικο θελει κανεις να διαγραψει αγορασμενες? :wacko:

αλλα ειναι τα ζαβα της google....(και ασχετο...ασε αυτο το youtube ησυχο ρε google επιτελους...μας εχεις πρηξει με τις συνεχομενες αλλαγες)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οι αγορασμένες ας μην σβήνονται. Πρόκειται για συνειδητοποημένες αγορές στο 99% των περιπτώσεων και για σοβαρές εφαρμογές ή παινχίδια.

 

Αλλά στα δωρεάν πχ, εχεις κατεβάσει μια εφαρμογή για κλανιες ή ringtones ή κάποια άλλη χαζοεφαρμογή.

Αυτα πρέπει να μπορούν να σβηστούν.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω που θα επρεπε να ρωτησω οποτε το βαζω στις γενικες αποριες.

Αγορασα απο ebay μια micro sd 32gb για το lenovo s820 που εχω.

Απο προχτες που την περασα βγαζει προβληματα. Εχω τα προγραμματα της προηγουμενης καρτας και τωρα που εβαλα π.χ. τραγουδια δεν μου τα βρισκει ολα. Εχω 20 τραγουδια στον ιδιο φακελο και απο αυτα στο Player χτες εβρισκε 6. Τα αλλαξα φακελο και τωρα βρισκει μονο 3.

Με τις εφαρμογες παλι προβλημα. Τις περναω απο το pc και μου βγαζουν "can't parse the package" (η καπως ετσι). Το δοκιμασα 4-5 φορες μεσω καλωδιου και μεσω airdroid και καποιες απο τις εφαρμογες εγκατασταθηκαν αλλα οχι ολες.

Το κινητο μεσα σε 3 μερες κολλησε δυο φορες και επρεπε να βγαλω την μπαταρια. Αυτα δεν τα εκανε πριν.

 

Την καρτα την περασα απο ενα προγραμμα που βρηκα και ειναι 32γβ και ταχυτητα 10mb/s. Eπισης εχω μολις 8gb μεσα στην καρτα δηλαδη δεν ειναι οτι γεμισε.

 

Για να μην φλυαρω περισσοτερο, παιζει ολα αυτα να ειναι δημιουργουνται απο την ποιοτητα της καρτας?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω που θα επρεπε να ρωτησω οποτε το βαζω στις γενικες αποριες.

Αγορασα απο ebay μια micro sd 32gb για το lenovo s820 που εχω.

Απο προχτες που την περασα βγαζει προβληματα. Εχω τα προγραμματα της προηγουμενης καρτας και τωρα που εβαλα π.χ. τραγουδια δεν μου τα βρισκει ολα. Εχω 20 τραγουδια στον ιδιο φακελο και απο αυτα στο Player χτες εβρισκε 6. Τα αλλαξα φακελο και τωρα βρισκει μονο 3.

Με τις εφαρμογες παλι προβλημα. Τις περναω απο το pc και μου βγαζουν "can't parse the package" (η καπως ετσι). Το δοκιμασα 4-5 φορες μεσω καλωδιου και μεσω airdroid και καποιες απο τις εφαρμογες εγκατασταθηκαν αλλα οχι ολες.

Το κινητο μεσα σε 3 μερες κολλησε δυο φορες και επρεπε να βγαλω την μπαταρια. Αυτα δεν τα εκανε πριν.

 

Την καρτα την περασα απο ενα προγραμμα που βρηκα και ειναι 32γβ και ταχυτητα 10mb/s. Eπισης εχω μολις 8gb μεσα στην καρτα δηλαδη δεν ειναι οτι γεμισε.

 

Για να μην φλυαρω περισσοτερο, παιζει ολα αυτα να ειναι δημιουργουνται απο την ποιοτητα της καρτας?

Αντιμετώπησα και εγώ τα ίδια συμπτώματα περίπου με τέτοια κάρτα, την αντικατέστησα με μία 16άρα που είχα και όλα εντάξει , οπότε μάλλον ήταν από την κάρτα ... :blink:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αν ποσταρω την παρακατω ερωτηση σε λαθος τοπικ , απλα αναρωτιομουν αν υπαρχει καποια καλη / να μην κολαει και αξιοπιστη εφαρμογη για να κατεβαζω τραγουδια απο το youtube στο κινητο μου , κατευθειαν ?
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αν ποσταρω την παρακατω ερωτηση σε λαθος τοπικ , απλα αναρωτιομουν αν υπαρχει καποια καλη / να μην κολαει και αξιοπιστη εφαρμογη για να κατεβαζω τραγουδια απο το youtube στο κινητο μου , κατευθειαν ?

 

Youtube downloader,το καλύτερό.

Θα το βρεις με ένα search στον internet browser.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω που θα επρεπε να ρωτησω οποτε το βαζω στις γενικες αποριες.

Αγορασα απο ebay μια micro sd 32gb για το lenovo s820 που εχω.

Απο προχτες που την περασα βγαζει προβληματα. Εχω τα προγραμματα της προηγουμενης καρτας και τωρα που εβαλα π.χ. τραγουδια δεν μου τα βρισκει ολα. Εχω 20 τραγουδια στον ιδιο φακελο και απο αυτα στο Player χτες εβρισκε 6. Τα αλλαξα φακελο και τωρα βρισκει μονο 3.

Με τις εφαρμογες παλι προβλημα. Τις περναω απο το pc και μου βγαζουν "can't parse the package" (η καπως ετσι). Το δοκιμασα 4-5 φορες μεσω καλωδιου και μεσω airdroid και καποιες απο τις εφαρμογες εγκατασταθηκαν αλλα οχι ολες.

Το κινητο μεσα σε 3 μερες κολλησε δυο φορες και επρεπε να βγαλω την μπαταρια. Αυτα δεν τα εκανε πριν.

 

Την καρτα την περασα απο ενα προγραμμα που βρηκα και ειναι 32γβ και ταχυτητα 10mb/s. Eπισης εχω μολις 8gb μεσα στην καρτα δηλαδη δεν ειναι οτι γεμισε.

 

Για να μην φλυαρω περισσοτερο, παιζει ολα αυτα να ειναι δημιουργουνται απο την ποιοτητα της καρτας?

Κοίτα το ότι το media player δεν βλέπει τα τραγούδια όταν τους αλλάζεις φάκελο, είναι λογικό. Πρέπει να κάνεις μια ανανέωση περιεχομένου για να ψάξει παντού και να βρει αρχεία.

Βέβαια πριν απ'όλα κάνε backup τα αρχεία της κάρτας και κάνε ένα format την ίδια την κάρτα μέσω κινητού, όχι από υπολογιστή.

Αν δεν πιάσουν τότε όπως είπαν προηγουμένως θα φταίει η κάρτα... Είχε τόση διαφορά στην τιμή που έπρεπε να την πάρεις από eBay;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλο μηνα.Θα ηθελα την βοηθεια σας μια και διαβασα το προηγουμενο ποστ.εχουμε ενα κινητο παλιο το NOKIA 500 και ενα ολοκαινουργιο SAMSUNG GALAXY S4 ZOOM και θελουμε να μεταφερουμε ολες τις επαφες απο το παλιο NOKIA στο καινουργιο,ποιος ειναι ο ποιο ευκολος τροπος?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το ότι το media player δεν βλέπει τα τραγούδια όταν τους αλλάζεις φάκελο, είναι λογικό. Πρέπει να κάνεις μια ανανέωση περιεχομένου για να ψάξει παντού και να βρει αρχεία.

Βέβαια πριν απ'όλα κάνε backup τα αρχεία της κάρτας και κάνε ένα format την ίδια την κάρτα μέσω κινητού, όχι από υπολογιστή.

Αν δεν πιάσουν τότε όπως είπαν προηγουμένως θα φταίει η κάρτα... Είχε τόση διαφορά στην τιμή που έπρεπε να την πάρεις από eBay;

 

Παίζει ναι.. Τι μάρκα είναι; έκανες format μέσα από το κινητό;

 

 

Η τιμη ηταν περιπου στο 1/3 απο τα ελληνικα μαγαζια, απο πωλητη με σχεδον 100% feedback αλλα μαρκα δεν ειχε :lol:

Θα δοκιμασω το format μεσα απο το κινητο που προτεινατε. Αν δεν δουλεψει δεν πειραζει, φθηνο ηταν. Δοκιμασα αλλα απετυχα. Θα βρω απο σκρουτζ τιποτα ντοπιο.

Ευχαριστω για τις απαντησεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη ηταν περιπου στο 1/3 απο τα ελληνικα μαγαζια, απο πωλητη με σχεδον 100% feedback αλλα μαρκα δεν ειχε :lol:

Θα δοκιμασω το format μεσα απο το κινητο που προτεινατε. Αν δεν δουλεψει δεν πειραζει, φθηνο ηταν. Δοκιμασα αλλα απετυχα. Θα βρω απο σκρουτζ τιποτα ντοπιο.

Ευχαριστω για τις απαντησεις!:)

 

Για κοιταξε το crazy sundays του γνωστου ιντερνοκατσστηματος. Κατι εχει σημερα σχετικο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα να αποκλεισω να δεχομαι κλησεις απο συγκεκριμενους αριθμους;

Εχει το android τετοια δυνατοτητα για blacklist ή πρεπει να βαλω μια αλλη εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε.

 

Πας στις επαφές σου και μπαίνεις στην επαφή που θέλεις να μπλοκάρεις και πατάς το κουμπάκι που έχει το κινητό σου για να εμφανίσει τις ρυθμίσεις και εκεί σου έχει μια επιλογή που λέει "προσθήκη στη λίστα αποκλεισμένων" και αυτό ήτανε.

Σχεδόν με τον ίδιο τρόπο βγάζεις μια επαφή από τη λίστα μπλοκαρισμένων.

 

Όποτε σε παίρνει τηλ. κάποιος που έχεις στη λίστα μπλοκαρισμένων θα του δείχνει ότι μιλάει.

Edited by tokinito
Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε.

 

Πας στις επαφές σου και μπαίνεις στην επαφή που θέλεις να μπλοκάρεις και πατάς το κουμπάκι που έχει το κινητό σου για να εμφανίσει τις ρυθμίσεις και εκεί σου έχει μια επιλογή που λέει "προσθήκη στη λίστα αποκλεισμένων" και αυτό ήτανε.

Σχεδόν με τον ίδιο τρόπο βγάζεις μια επαφή από τη λίστα μπλοκαρισμένων.

 

Όποτε σε παίρνει τηλ. κάποιος που έχεις στη λίστα μπλοκαρισμένων θα του δείχνει ότι μιλάει.

 

Αυτό είναι προσθήκη του κατασκευαστή του κινητού σου, όχι του android.. Μπορεί να μην το έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το blacklist ειναι θεμα android ή θεμα caller?

Κοιταξα στο 'people', δεν βλεπω τροπο να μπλοκαρω εναν αριθμο.

Ουτε στον caller επισης.

Πως μπορω να το κανω;

Link to comment
Share on other sites

Το black list είναι θέμα τροποποίησης του λογισμικού γιατί η Google δεν το βγάζει έτσι..
Link to comment
Share on other sites

Το black list είναι θέμα τροποποίησης του λογισμικού γιατί η Google δεν το βγάζει έτσι..

 

Δεν καταλαβα!

Link to comment
Share on other sites

σε "μαμά android" έχει την επιλογή να στέλνεις όλες τις κλήσεις του συγκεκριμένου αριθμού στον τηλεφωνητή (voicemail) , που αν δεν το έχεις σετάρει είναι ουσιαστικά το ίδιο με το να τον έχεις σε blacklist..;)
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα να αποκλεισω να δεχομαι κλησεις απο συγκεκριμενους αριθμους;

Εχει το android τετοια δυνατοτητα για blacklist ή πρεπει να βαλω μια αλλη εφαρμογη;

 

Άμα εισαι root το root call blocker το κάμει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κάποιες φορές το δείχνει σαν κλειστό (δεν έχω ιδέα πώς) αλλά όχι πάντα... Δεν χτυπάει πάντως καθόλου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι προσθήκη του κατασκευαστή του κινητού σου, όχι του android.. Μπορεί να μην το έχει.

Εγω παντως σε 2 διαφορετικα samsung κινητα το εχει και ειναι ακριβως οπως το περιγραφω τωρα αν δεν το εχει σε καποια αλλα κινητα δεν ξερω τι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...