Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρετε καμοια εφαρμογή που μπορω οταν δεν ειμαι σπιτι να χειρίζομαι απο το κινητο τον υπολογιστή μου;και αν ναι αυτη εφαρμογή ισχυει για ολα τα μοντελα κινητου με android(εγω εχω το sony ericsson neo V)
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε καμοια εφαρμογή που μπορω οταν δεν ειμαι σπιτι να χειρίζομαι απο το κινητο τον υπολογιστή μου;και αν ναι αυτη εφαρμογή ισχυει για ολα τα μοντελα κινητου με android(εγω εχω το sony ericsson neo V)

 

Για κοίτα το airdroid, αν σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα στο κινητό μου συνεχίζει κατεβάζει κανονικα.

Μόλις κατέβασα την Monopoly.

Σίγουρα έχετε φτιάξει σωστό λογαριασμό από Αμερική;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να συνδέσω δεύτερο τηλέφωνο στον ίδιο λογαριασμό και να έχω και στα δύο διαθέσιμες τις εφαρμογές που έχω αγοράσει ήδη στο πρώτο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να συνδέσω δεύτερο τηλέφωνο στον ίδιο λογαριασμό και να έχω και στα δύο διαθέσιμες τις εφαρμογές που έχω αγοράσει ήδη στο πρώτο;

γινεται.

 

10

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γίνεται να συνδέσω δεύτερο τηλέφωνο στον ίδιο λογαριασμό και να έχω και στα δύο διαθέσιμες τις εφαρμογές που έχω αγοράσει ήδη στο πρώτο;

 

Όσες συσκευές θέλεις μπορείς να έχεις, αρκεί να χρησιμοποιείς τον ίδιο λογαριασμό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι έπαιζε κανονικά για μήνες. Άρα προφανώς κλειδώνουν random accounts, ούτε έναν αλγόριθμο της προκοπής δεν έχουν! Έλεος μ'αυτό το amazon...Τραγικοί ακόμα και στα κλειδώματα...:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Όσες συσκευές θέλεις μπορείς να έχεις, αρκεί να χρησιμοποιείς τον ίδιο λογαριασμό.

καλημέρα νομίζω εννοεί σε δεύτερο τηλ αριθμό(και όχι συσκευή)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμφωνώ σε όσα λέτε, μαζί σας, αλλά έχετε ιδέα πόσα εκατομμύρια άτομα (=συσκευές) είναι οι Άραβες; Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης.

 

Συμφωνώ κι εγώ μαζί σου, αλλά μπες λίγο στις ρυθμίσεις της συσκευής σου και δες τις γλώσσες που είναι διαθέσιμες σε πληκτρολόγιο Android (δικό του) και Voice Actions.

Αν θα μετράμε μόνο τα άτομα (=συσκευές) τότε δες πόσοι είναι λιγότεροι από εμάς.

Μήπως οι Τσέχοι, οι Ολλανδοι κτλ είναι περισσότεροι από 12 εκ;

 

Το πληκτρολόγιο ελληνικό νομίζω πως υπάρχει στο τεσσάρι, όποτε κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Στο Google translate μπορεί να διαβάσει Ελληνικά, αν δεν κάνω λάθος.. Πιστεύω ότι είναι η ίδια τεχνολογία. Πρέπει κάποιος να τους το θυμίσει να κάνουν το port.

 

Sent from my u8800

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Διαχειριση τηλ καταλογου

Καλησπερα και χρονια πολλα.Στην προηγουμενη συσκευη μου ειχα την δυνατοτητα σε μια επαφη να καταχωρησω ολα τα τηλεφωνα αλλα και αλλες πληροφοριες που την αφορουσαν .Για τις android υπαρχει κατι παρομοιο?? Εχω ενα huawei sonic αλλα και ενα samsung i5500.Και οι δυο συσκευες εχουν καταχωρηση ενος αριθμου ανα επαφη.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο market, οι αγορές γίνονται μόνο με πιστωτική κάρτα??? Δηλαδή εγώ που δεν έχω, δεν μπορώ να κάνω αγορές???
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα νομίζω εννοεί σε δεύτερο τηλ αριθμό(και όχι συσκευή)

 

Για να σας δώσω να καταλάβετε...σήμερα πήρα το Galaxy S (από την προσφορά των media markt) δώρο στην αδερφή μου και σκεφτόμουν αν μπορώ να συνδέσω το κινητό (με τον δικό της αριθμό εννοείται) με τον δικό μου λογαριασμό για να έχει κι αυτή τις εφαρμογές που έχω αγοράσει ήδη εγώ. Βέβαια δεν σκέφτηκα τι ακριβώς θα κάνω με τις επαφές μου που θα συγχρονίσει κι αυτές και ότι αν θέλει να συγχρονίσει τις δικές της με το gmail θα μου τα κάνει μπάχαλο... μάλλον θα την βάλω να φτιάξει δικό της!

 

Στο market, οι αγορές γίνονται μόνο με πιστωτική κάρτα??? Δηλαδή εγώ που δεν έχω, δεν μπορώ να κάνω αγορές???

Πήγαινε βγάλε μία προπληρωμένη και είσαι κομπλέ. Δεν είναι τίποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To νέο μαρκετ 3.x.x υποστηρίζει πλέον πολλαπλούς λογαριασμούς.Στήνεις το κινητό με το βασικό λογαριασμό,συγχρονίζεις κτλ και στη συνέχεια απενεργοποιείς τον αυτόματο συγχρονισμό για να μη γίνει το μπάχαλο που λες.Προσθέτεις τον δεύτερο gmail λογαριασμό,κάνεις εισαγωγή με αυτόν στο μάρκετ και κατεβάζεις και τις πληρωμένες εφαρμογές.Στη συνέχεια αν θέλεις,μπορείς και να τον διαγράψεις.
Link to comment
Share on other sites

Απλά τις κατεβάζεις και τις εγκαθιστάς. Σχεδόν όλες παίζουν κανονικά στο Note εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων (λόγω ανάλυσης).

 

Ευχαριστώ αλλά είναι πολλές που δεν τις βγάζει σαν αγορασμένες οταν πηγαίνω στο Market όπως SYGIG FULL ή DOCUMENTS TO GO FULL τις οποίες έχω αγοράσει και πρέπει να τις ξανα αγοράσω. Καμία ιδέα ????

Link to comment
Share on other sites

Διαχειριση τηλ καταλογου

Καλησπερα και χρονια πολλα.Στην προηγουμενη συσκευη μου ειχα την δυνατοτητα σε μια επαφη να καταχωρησω ολα τα τηλεφωνα αλλα και αλλες πληροφοριες που την αφορουσαν .Για τις android υπαρχει κατι παρομοιο?? Εχω ενα huawei sonic αλλα και ενα samsung i5500.Και οι δυο συσκευες εχουν καταχωρηση ενος αριθμου ανα επαφη.Ευχαριστω

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σε συσκευές android μπορείς σε μία επαφή να καταχωρίσεις πολλά πεδία όπως αριθμούς, email, διευθύνσεις κ.α. Στις συσκευές που λες ότι έχουν ένα μόνο αριθμό ανά καταχώρηση μήπως είναι επαφές sim κάρτας;

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΓΓΛΙΚΩΝ..ΓΙΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ..??

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

 

αμα θες δοκιμασε το go keyboard , εγω έχω το htcIMEmod απο xda γιατί με βολεύει καλύτερα αλλα κανει την ιδια δουλειά

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Και γω το Go Keyboard έβαλα. Καμια φορά όμως έχω προβληματάκι και αναγκάζομαι να το απεγκαταστήσω και να το ξαναπεράσω.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ παρόλο που δεν έχω Android (ακόμα τουλάχιστον). Είναι σοβαρότατη έλλειψη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε καμοια εφαρμογή που μπορω οταν δεν ειμαι σπιτι να χειρίζομαι απο το κινητο τον υπολογιστή μου;και αν ναι αυτη εφαρμογή ισχυει για ολα τα μοντελα κινητου με android(εγω εχω το sony ericsson neo V)

TeamViewer. Παίζει σε όλα τα android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι developers οπως βλεπω δεν τα πανε καλα με τη γλωσσα μας :mad:

Από τον Ιούνιο που αγόρασα Acer Iconia Tab A500 ψάχνω πληκτρολόγιο, γιατί έχει μόνο του android το οποίο δεν έχει ελληνικό layout.

Έχω δοκιμάσει όλα τα πληκτρολόγια και Βρήκα 4 πληκτρολόγια που είναι για ταμπλέτες

Thumb Keyboard

A.I. Type Tablet

Super Keyboard Pro

TouchPal Keyboard Tablet

 

Κανένα απ'αυτά δεν υποστηρίζει τα ελληνικά:mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

στο ρυθμίσεις-->profiles

1)Πως μπορώ να απενεργοποιήσω to profile? να μην έχει κανένα ή να επαναφέρω τις αρχικες ρυθμίσιες στο default profile?????

2)μπαίνοντας στοprofile πχ στο default .Τι εννοεί λέγοντας connection overrides ή volume overrides

3)στο τέλος γράφει application grups . εκει πειράζοντας τα override τι ακριβώς αλλάζει?

 

έχω επιχειρήσει πολλές φορές να κάνω την συσκευη να δουλευει με τα profile αλλά μην γνωρίζοντας τις λεπτομερεις αυτες τα κάνω μούτι:X

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...