Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω παρήγγειλα το κεραμικό 6/128 και απο το Ίδη υπάρχων mi6 64gb που εχω στην κατοχή μου είμαι πολύ ικανοποιημένος αλλά απο την αρχή ειχα αμφιβολίες για τον αποθηκευτικό χώρο και έτσι παρήγγειλα και το 128gb απο gearbest μόνο που δεν πρόλαβα το κουπόνι που έτρεχε εως το Σάββατο αν θυμάμαι καλά.Priority line/ Eu express αυτό μου πρότεινε φιλος που αγορασε και δεν ειχε τελωνείο.

 

Προχθές δώσανε πάλι κουπόνι μαζί με τα μεταφορικά και 4 έξτρα πραγματάκια θήκες αντάπτορες κτλ 405 ευρώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δούμε τώρα αυτή η international version τι ακριβώς είναι και αν παίρνει OTA update.

Edited by Basilis_Limpa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Basilis_Limpa .Με όποια ρομ και να έρθει την global beta θα βαλω το μονο εύκολο.Οπως ειπα και παραπανω εχω το mi6 64gb και εχω 4τζαμακια και θηκη απο ebay.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν χθες πήρα και το δικό μου.

 

Πρώτες εντυπώσεις έχω μείνει έκπληκτος με τη μπαταρία,καμία σχέση με k3 note που είχα.Επίσης όσες εφαρμογές και να έχεις ανοιχτές δεν έχω δει ίχνος ,lag,χαίρεσαι πραγματικά να το χρησιμοποιείς,πολύ καλή ποιότητα κλήσεων και ο ήχος επίσης μέχρι αφήσει πολύ ικανοποιημένος.

 

Το μόνο που θέλει συνήθεια είναι το μέγεθος της οθόνης (χάθηκε να να είναι στις 5.5?) ,και το miui.

 

Δοκίμασα pixel launcher,δουλεύει άψογα αλλά προτίμησα τα notification badges της miui.Προς το παρόν το μόνο που μπορεί λείπει είναι το notification του 7.1,γιατί ρε xiaomi πήρες τα notification από τη γραμμή κατάστασης,τι σε πειράξανε?

 

Γενικά πολύ ικανοποιημένος με τη ταχύτητα του,θα το χρησιμοποιήσω με miui και αργότερα root και custom roms.Θήκη σιλικόνης πολύ όμορφη και τζαμάκι πάνω,δεν ξέρω μήπως χρειαστεί καλύτερη θήκη καθώς δεν φαίνεται να αντέχει ατυχήματα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να αναφέρω τον αναγνώστη,έχω ξεχάσει ήδη dt2w,patterns και οτιδήποτε άλλο.Ακαριαία απόκριση και μπαίνεις αμέσως επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Basilis_Limpa .Με όποια ρομ και να έρθει την global beta θα βαλω το μονο εύκολο.Οπως ειπα και παραπανω εχω το mi6 64gb και εχω 4τζαμακια και θηκη απο ebay.

 

Έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ με φλασάρισμα και είναι η πρώτη φορά που θα πάρω xiaomi γι αυτό με αγχώνει λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρκετό καιρό να ασχοληθώ με φλασάρισμα και είναι η πρώτη φορά που θα πάρω xiaomi γι αυτό με αγχώνει λίγο.

 

προχωρα και μην φοβασαι τπτ.. τα παιδια διπλα εχουν κανει καικανουν εξαιρετικη δουλεια.....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για ήδη κατόχους...

Έχει κανείς πρόβλημα με την μπάντα 800mhz για το 4g? Αν ναι σε ποιες περιοχές και πόσο σοβαρό είναι; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα 800 δεν υπάρχει στο mi6, οπότε σε επαρχεία που δεν έχει ισχυρό σήμα θα εχεις 3G,H+ ,για παράδειγμα στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχει πολύ καλό σήμα σε ολα τα δίκτυα και γενικά σε όλη την Κρήτη. Εκτος την cosmote που εχω πολύ καλό σήμα. Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Η μπάντα 800 δεν υπάρχει στο mi6, οπότε σε επαρχεία που δεν έχει ισχυρό σήμα θα εχεις 3G,H+ ,για παράδειγμα στο Ηράκλειο Κρήτης δεν έχει πολύ καλό σήμα σε ολα τα δίκτυα και γενικά σε όλη την Κρήτη. Εκτος την cosmote που εχω πολύ καλό σήμα.

 

σωστος ο φιλος...ετσι ακριβως..! δεν νομιζω να αντιμετωπισεις σοβαρο προβλημα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοεί κάποιος ως σοβαρό πρόβλημα και κατά πόσο του είναι σημαντικό το internet. Η συγκεκριμένη μπάντα είναι η τελευταία που προστέθηκε στο διαθέσιμο φάσμα του 4g και χρησιμοποιείται περισσότερο από την Wind μεν αλλά και με αυξανόμενη συχνότητα και από τις άλλες 2 εταιρείες πλέον. Εγώ έδωσα το Mi5 πέρσι ακριβώς λόγω της έλλειψης της συγκεκριμένης μπάντας και των προβλημάτων που αυτό προκαλούσε, καθώς το κινητό γυρνούσε σε edge, λόγω του ότι ιδιαίτερα μέσα σε δύσκολα σημεία κτηρίων κλπ μόνο η συγκεκριμένη μπάντα με τη μεγάλη της διεισδυτικοτητα μπορεί να φτάσει. Και μιλάμε για Cosmote. Σε κάθε περίπτωση ζυγίζεις και αποφασίζεις.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ξερεις κανεις εαν μπορουμε να αγορασουμε xiaomi mi6 απο Bang good με Priority Direct Mail θα εχω προβλημα με τελωνειο;
Link to comment
Share on other sites

Ναι χάνεις OTA update, μπορείς όμως να κατεβάζεις την recovery rom και να την κάνεις εγκατάσταση με twrp recovery επιλέγεις μονο wipe cache and dalvick cache μετά περνας και το no-verity-opt-encrypt-5.1.zip για να μην χασεις το twrp recovery μετα την χειροκίνητη εγκατάσταση ρομ.
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη δεν θελω να το "πειραξω", φλασαρω, αν ερθει με αυτην την global rom που "φοραει" εχει θεματα και ποια? ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω, για να πω την αληθεια ειμαι μεταξυ του mi6 και του mi mix, αλλα κλεινω προς mi6
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι ν αγορασω το εν λογω κινητο. Πειτε μου λιγο για το λογισμικο του αν ειναι σφερατο ή οχι και αν η καμερα του μπορει να τα βαλει με καμερες σαν του p9 ας πουμε. μ ενδιαφερει η αποδοση στις χαμηλες συνθηκες φωτισμου και ειδικα το long explosure. Ευχαριστω

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας πρόβλημα με το wifi του?Αποσυνδέεται στα καλά καθούμενα και δε μπορώ να βρω λύση..

 

Είμαι με global beta δεν εχω κάποιο πρόβλημα με το wifi.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας πρόβλημα με το wifi του?Αποσυνδέεται στα καλά καθούμενα και δε μπορώ να βρω λύση..

 

Τι θηκη εχεις γιατι εγω που εχω παρει αυτες

https://www.banggood.com/Bakeey-3-in-1-Double-Dip-360-Full-Protection-Hard-PC-Cover-Case-For-Xiaomi-Mi6-Mi-6-p-1168156.html?rmmds=myorder

https://www.banggood.com/NILLKIN-Sparkle-Flip-PU-Leather-Protective-Case-For-Xiaomi-Mi6-Mi-6-p-1173803.html?rmmds=myorder

 

οταν τις βαζω μου κανει αποσυνδεσεις στο wifi ενω χωρις θηκη παιζει οκ,επισης κοιτα και το router σου

Με αυτην ειμαι μια χαρα

https://www.banggood.com/Bakeey-Simple-Drop-resistance-Soft-Silicone-TPU-Back-Case-For-Xiaomi-Redmi-NOTE-4-Redmi-NOTE-4X-p-1097896.html?rmmds=myorder

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με την xtrv κανενα προβλημα στο wifi ... μαλιστα ειναι πολυ δυνατο και σταθερο, αλλα κινητα στο ιδιο σημειο δεν πιανουν καθολου και το μι6 εχει 2 γραμμες.

μηπως φταιει η ρομ που φορας ;

 

τωρα που πλεον υποστηριζει και ΟΤΑ η ελληνικη ρομ ολα ειναι καταπληκτικα με αυτο το φανταστικο κινητο

 

οσο αφορα τη φωτογραφικη μηχανη, η εμπρος καμερα φανταστικη , για την πισω χωρις φιλτρα χωρις επεξεργασια ολα στο auto βαζω ενα δειγμα σε πανοραμικη ληψη

 

η 1η ειναι με χρηση beautify και η 2η χωρις

 

1) viber_image-beat.jpg

2) viber_image222.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

αυτη η θηκη απο οτι διαβασα ειναι καλη https://www.banggood.com/Bakeey-Simple-Drop-resistance-Soft-Silicone-TPU-Back-Case-For-Xiaomi-Redmi-NOTE-4-Redmi-NOTE-4X-p-1097896.html?rmmds=myorder

για tempered glass τι προτεινετε ωστε να εφαρμοζει τελεια???

Link to comment
Share on other sites

αυτη η θηκη απο οτι διαβασα ειναι καλη https://www.banggood.com/Bakeey-Simple-Drop-resistance-Soft-Silicone-TPU-Back-Case-For-Xiaomi-Redmi-NOTE-4-Redmi-NOTE-4X-p-1097896.html?rmmds=myorder

για tempered glass τι προτεινετε ωστε να εφαρμοζει τελεια???

 

Αυτή ειχα και στο mi5 και στο mi6

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στο θέμα των θηκών και της προστασίας οθόνης, σκέφτομαι για προστασία οθόνης αυτό το tempered galss , στην περιγραφή γράφει "To 3D Tempered Glass ενδέχεται να μην είναι συμβατό με μεγάλο αριθμό θηκών. Συνίσταται η χρήση του με πολύ λεπτές θήκες σιλικόνης.", επειδή σκέφτομαι να το συνοδέψω με κάποια από τις παρακάτω θήκες

-SHTL Carbon Rugged Armor Case

-Forcell Carbon Rugged Armor Case Black

-IPAKY Hybrid Armor Case Grey

έχει καποιος άποψη ή γνώση επί του θέματος;

Κάθε συμβουλή δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...