Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά. Έχω πρόβλημα με το 4g. Δεν λειτουργεί καθόλου το 4g. Και αντί για 4g βγάζει το Ε πανω. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, από πού προτείνετε να το αγοράσω? Το έχω βρει πιο φθηνά στο eBay από πωλητή με 99.6% αξιολόγηση αλλά δεν μου εγγυάται ότι δεν θα πληρώσω τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, από πού προτείνετε να το αγοράσω? Το έχω βρει πιο φθηνά στο eBay από πωλητή με 99.6% αξιολόγηση αλλά δεν μου εγγυάται ότι δεν θα πληρώσω τελωνείο.

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi6-Mi-6-Mobile-Phone-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-5/32815268373.html

Παρελαβα προχτες με DHL χωρις τελωνειο 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως ανοιγεις youtube σε browser ? Σε chrome & dolfin ανοιγει το video με την εφαρμογη. :(

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi6-Mi-6-Mobile-Phone-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-835-Octa-Core-5/32815268373.html

Παρελαβα προχτες με DHL χωρις τελωνειο 100%

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως ανοιγεις youtube σε browser ? Σε chrome & dolfin ανοιγει το video με την εφαρμογη. :(

 

Πόσες μέρες σου έκανε.???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

8 μερες εκανε.

 

Ευχαριστώ. ....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Έχω πρόβλημα με το 4g. Δεν λειτουργεί καθόλου το 4g. Και αντί για 4g βγάζει το Ε πανω. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ!!!

 

Ποιόν πάροχο έχεις; Έχει 4g στην περιοχή σου; Δώσε μερικά στοιχεία. Μήπως έχεις παλιά sim?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

καμια καλη εκτος απο τις συνηθισμενες θηκες σιλικονης εχετε να προτεινεται ;

Μονο σιλικονης με ενδιαφερει αλλα οχι οι συνιθισμενες

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη εκτος απο τις συνηθισμενες θηκες σιλικονης εχετε να προτεινεται ;

Μονο σιλικονης με ενδιαφερει αλλα οχι οι συνιθισμενες

 

Αυτήν έχω πάρει και με βόλεψε αρκετά καλύπτει και τα κουμπιά.

http://www.ebay.com/itm/302307506185

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω πάρει και με βόλεψε αρκετά καλύπτει και τα κουμπιά.

http://www.ebay.com/itm/302307506185

 

πηρα και εγω μια τετοια, δεν βλεπω ακομα να εχει βγει μεγαλη ποικιλια παντως

επισης πηρα και ενα tempered glass της mofi full screen

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε παλικαρια , πολυ ησυχια επικρατει εδω , και ειναι ισως το καλυτερο mi Μετα το mi2 .

πειτε κανεις τιποτα !

Link to comment
Share on other sites

ετσι δειχνει .. οτι μετα τη σειρα mi2 βγηκε το κατι καλυτερο

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε μπαταρια για να ξεχάσετε την φόρτιση... αλλά το κινητό γίνεται ογκώδες και βαρύ.

http://www.gizchina.com/2017/07/23/xiaomi-mi-6-now-available-9000-mah-battery-anyone-interested/

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για εσάς που αγοράζετε από ebay ή ali τι εγγύηση έχετε? Είναι παγκόσμια;

Αν πάθει κάτι το κινητό το στέλνετε πίσω και μένετε χωρίς κινητό 1-2 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για εσάς που αγοράζετε από ebay ή ali τι εγγύηση έχετε? Είναι παγκόσμια;

Αν πάθει κάτι το κινητό το στέλνετε πίσω και μένετε χωρίς κινητό 1-2 μήνες;

 

πλεον παρακαλας μη παθει κατι, δεν το στελνεις πισω γιατι οταν θα σου ξαναρθει μπορει να κατσει τελωνειο και αντε να εξηγησεις και να βγαλεις ακρη ...

 

αν χαλασει το πας σε μαγαζι στην ελλαδα για επισκευη και πληρωνεις το κοστος οπως με ολα τα κινεζικα πλεον

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν άξιζει να δώσει κάποιος περίπου 80 ευρώ παραπάνω και να έχει εγγύηση για 2 χρόνια;

Επίσης γιατί κάποιος να προτιμήσει το mi6 από το honor 9?

Edited by konv
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν άξιζει να δώσει κάποιος περίπου 80 ευρώ παραπάνω και να έχει εγγύηση για 2 χρόνια;

Επίσης γιατί κάποιος να προτιμήσει το mi6 από το honor 9?

 

 

480 στην Ελλάδα

340 με μεταφορικά eu express (δεν περνάει τελωνειο) το πήρα εγώ με ένα κουπόνι από gearbest.

140 ευρώ δεν είναι λίγα, ακόμα και τα 80 που λες δεν είναι λίγα

Όσο για το mate9 δεν τίθεται ερώτημα, είναι πολύ καλή συσκευή, αλλά πολύ διαφορετική όσον αφορά τη φιλοσοφία χρήση. ..καταρχάς είναι τεράστια με 5.9 οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

480 στην Ελλάδα

340 με μεταφορικά eu express (δεν περνάει τελωνειο) το πήρα εγώ με ένα κουπόνι από gearbest.

140 ευρώ δεν είναι λίγα, ακόμα και τα 80 που λες δεν είναι λίγα

Όσο για το mate9 δεν τίθεται ερώτημα, είναι πολύ καλή συσκευή, αλλά πολύ διαφορετική όσον αφορά τη φιλοσοφία χρήση. ..καταρχάς είναι τεράστια με 5.9 οθόνη.

Για το honor9 είπε, όχι για το mate 9

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Για το honor9 είπε, όχι για το mate 9

 

Ναι σορρυ

Μοιάζουν πολύ. Ίσως υπερέχει ο sd835 λίγο.

Από κάμερα δεν έχω αποψη για το honor9 για να τη συγκρίνω με του mi6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα στο βιντεο ειναι ενταξει γιατι σε εμενα στην αρχη ειναι λιγο θολα και μετα καθαριζει (εχω δοκιμασει 2-3 εφαρμογες αλλα τιποτα)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνα τζαμακι ; Έχετε βρει ; Η πάμε σε μεμβράνες ;

Περιμένω να βγει προσφορά να το πάρω !!!

 

Εχω ενα τζαμακι του 1 ευρώ 2 λευκά και 2 μπλε καλύπτουν όλη την οθόνη,ειχα βαλει Ξανά ένα λευκό αλλά το έσπασα κατά λαθος ,εαν εισαι Ηράκλειο μπορεις να το δεις πως πατάει.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

​Καλησπέρα παιδιά !!

επιτέλους θα παραλάβω και εγώ 10/8 αφού ο φίλος μου που θα μου το έφερνε το επιστρέφει σε δέκα μέρες ... λογικά το κινητό θα είναι με κινεζική ρομ, το θεωρώ πολύ δύσκολο να έχει Global

λοιπών γιατί παρακολουθώ το νήμα και κάπου χάθηκα, εγώ μέχρι τώρα ήξερα τον τρόπο που έκανα στα 2 RedMi note pro που πήρα για τους δικούς μου ...

δλδ κανω αίτηση στο φόρουμ για ξεκλείδωμα έρχεται η απάντηση σε 15 μέρες περνώ μια Dev, μετα ξεκλειδώνω και τέλος περνώ την ελληνική XTRV ...

τώρα διαβάζω για νέο τρόπος και 3 μέρες αναμονή κτλ !!!

τι είναι αυτός ο νέος τρόπος, τι πρέπει να κάνω δηλαδή ούτως ώστε μόλις έρθει το κινητό να είμαι έτοιμος ...

 

Υ.Γ. ακόμα δεν αποφάσισα αν θα βάλω την 8.5 stable ή την 9 dev

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...