Jump to content

Samsung Galaxy Tab S3 9.7 (SM-T820/SM-T825)


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση enterhere. Με ενδιαφέρει σαν εμπειρία χρήσης, αν δηλαδή

* δακτυλογραφείς σχετικά εύκολα

* κρατάει με ασφάλεια το tablet χωρίς να το χαράζει

* βολεύει σαν γωνία θέασης (από όσο έχω διαβάσει έχει μια μόνο θέση)

* δυσκολεύει την ταυτόχρονη χρήση αφής του tablet

 

Ήδη μου ήταν πολύ χρήσιμη η γνώμη σου, χρησιμοποιώ πράγματι το πληκτρολόγιο της Samsung (όχι της Google). Βασικά λόγω επαγγέλματος θα μου άρεσε η ιδέα να το κουβαλάω μαζί σε σταθερή βάση αν το πληκτρολόγιο μου δίνει τη δυνατότητα να γράφω ένα μικρό προγραμματάκι στο Termux σε εύλογο χρόνο, και έτσι έχω μπει στη λογική αν αξίζει η αγορά της θήκης.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

*Δακτυλογραφεις σχετικά εύκολα με καλή αίσθηση, αλλά δεν γνωρίζω σε τυφλό σύστημα αν ανταποκρίνεται καλά.

*Δεν χαράζει το tablet, αλλά από ασφάλεια δεν είναι ότι καλύτερο. Το tablet στηρίζεται με μαγνήτη πάνω στην βάση, όταν είναι κλειστή, αλλά σε πτώση μπορεί να ανοίξει με ότι αυτό συνεπάγεται.

*Όντως έχει μόνο μια θέση με καλή γωνία θέασης.

*Είναι πολύ καλή η ταυτόχρονη χρήση αφής και όταν πληκτρολογείς κάτι δεν βγαίνει το εικονικό πληκτρολόγιο να σου καλύπτει την μισή οθόνη. Η αίσθηση είναι πολύ ωραία και είναι σαν να χρησιμοποιείς ένα 10' notepad. Είναι διαθέσιμη ολόκληρη η οθόνη.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Πάρα πολύ, με έψησες να την παραγγείλω. Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση και όλες τις πληροφορίες!

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ, με έψησες να την παραγγείλω. Σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική απάντηση και όλες τις πληροφορίες!

 

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Όταν παραγγείλεις πες μας από που κ ποσο

Link to comment
Share on other sites

Την έχω την θήκη. Για τι πράγμα ενδιαφέρεσαι να μάθεις;

Η θήκη είναι πολύ καλη, αλλά δουλεύει πολύ καλά με το πληκτρολόγιο της Samsung. Με το πληκτρολόγιο της Google έχει θέματα. Το πιο βασικό δεν μπορείς να αλλάξεις την γλώσσα.

Επίσης έχει και έξτρα θήκη για να βάζεις το πενάκι.

 

Η αλλαγη γλωσσας

στα σαμσουνγκ γινεται με ctrl+space.

Link to comment
Share on other sites

Όταν παραγγείλεις πες μας από που κ ποσο

 

Μόλις την παρήγγειλα από Amazon, σύνολο 100€ μαζί με μεταφορικά και τελωνείο. Θα ενημερώσω μόλις με το καλό την παραλάβω στο τέλος του μήνα.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την παρήγγειλα από Amazon, σύνολο 100€ μαζί με μεταφορικά και τελωνείο. Θα ενημερώσω μόλις με το καλό την παραλάβω στο τέλος του μήνα.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Από που;λινκ εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την παρήγγειλα από Amazon, σύνολο 100€ μαζί με μεταφορικά και τελωνείο. Θα ενημερώσω μόλις με το καλό την παραλάβω στο τέλος του μήνα.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Με το καλό να παραλάβεις και περιμενουμε εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγη γλωσσας

στα σαμσουνγκ γινεται με ctrl+space.

 

'Όπως έγραψα και προηγουμένως, αν στο tablet επιλέξεις πληκτρολόγιο gboard, τότε από το πληκτρολόγιο της θήκης δεν μπορείς να αλλάξεις την γλώσσα, με κανέναν συνδυασμό πλήκτρων

Δείχνει να έχει ασυμβατότητα.

Το συγκεκριμένο conflict δεν με ενοχλεί γιατί εμφανίζοντας το εικονικό πληκτρολόγιο γράφεις σε όποια γλώσσα θέλεις (Ελληνικά - Αγγλικά)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μήνες συμβίωσης με το τάμπλετ να πω και εγώ την άποψη μου.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά του. Οθονάρα, ηχειάρες πολύ γρήγορο. Lag δεν συνάντησα όπως είδα να αναφέρεται ούτε κλείσιμο εφαρμογών. Από εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια έχω βάλει messenger (το μεγάλο όχι το lite), viber και sofascore. Μάλιστα πρόσφατα που έκανα επεξεργασία βίντεο ταυτόγχρονα με χρήση άλλων apps (internet, spotify, messenger) τα πήγε τέλεια στο multitasking. Έχω απενεργοποιήσει βέβαια και κάποιες εφγαρμογές που δεν ήθελα. Θερμοκρασία ανεβάζει λίγο πάνω δεξιά όταν είσαι σε πολύ ζεστό περιβάλλον και ζοριστεί λίγο (παιχνίδια δεν παίζω). Το μόνο αρνητικό είναι η πολύ μέτρια μπαταρία αν και αναμενόμενο με 6000mah με sd820 και τέτοια ανάλυση και μέγεθος οθόνης. Σε πολύ χαμηλή φωτεινότητα μπορεί να φτάσει 7 ώρες sot αλλά με φωτεινότητα για να βλέπεις την ημέρα καλά (αυτόματη) κυμαίνεται στις 5 ώρες περίπου.

Μακάρι να πέσει λίγο και original θήκη πληκτρολόγιο στη τιμή της και έχεις ένα πολύ καλό πακέτο.

Πιστεύω να μου βγάλει 3-4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όσοι το έχετε από την ελληνική αντιπροσωπεία σε ποια έκδοση λογισμικού και επίπεδο ασφαλείας έχετε μείνει;
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Android 8.0.0 Επίπ. επιδιόρθ. ασφάλ. Android: 1 Αυγούστου 2008

 

1 Απριλίου έχω εγώ ακόμη.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 1 Απριλίου για αυτο ρώτησα. Θυμάμαι που καποιος πριν απο καιρό ειχε πει οτι πήρε αναβαθμιση και μου εκανε εντυπωση γιατι εμενα δεν βγαζει κατι.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω 1 Απριλίου για αυτο ρώτησα. Θυμάμαι που καποιος πριν απο καιρό ειχε πει οτι πήρε αναβαθμιση και μου εκανε εντυπωση γιατι εμενα δεν βγαζει κατι.

Εμένα παιδιά δεν ειμαι ελληνικό έχω 8.0 με Αύγουστο ασφάλεια καιρο τώρα αλλά είστε καλύτερα μου λαγκαρει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να παραλάβεις και περιμενουμε εντυπώσεις!

 

Παρέλαβα το πληκτρολόγιο εδώ και μια βδομάδα (η μόνη καθυστέρηση ήταν στο τελωνείο στο βενιζέλος), και πρέπει να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος! Σε συνδυασμό με την εφαρμογή Termux έχω πλέον ένα φορητό περιβάλλον, που μπορώ να κάνω το 60-70% των πραγμάτων που κάνω και με ένα Linux laptop. Ενίοτε τρώει τα κολληματάκια του (τα βύσματα δεν κουμπώνουν πάντα σωστά), ενώ θα ήταν τέλειο να υπήρχε η δυνατότητα να ορίσεις custom keys στο πληκτρολόγιο (πχ μου λείπει τρομερά το escape, που χρησιμοποιώ συχνά). Είναι όμως αρκετά εύχρηστο, ευχάριστο στη δακτυλογράφηση, σχετικά ελαφρύ για καθημερινό κουβάλημα, και η (έστω μία και μοναδική) γωνία θέασης αρκετά βολική.

 

Ευχαριστώ πολύ όλα τα παιδιά για τις γνώμες και τη βοήθεια!

 

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς από κοντά και δοκιμάσει το tab s4;

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς από κοντά και δοκιμάσει το tab s4;

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απο το s3 πηγα στο s4 ,φαινεται να πηγαινει πολυ πιο αερατο ,την μεγαλη διαφορα ομως θα την δεις μονο στην μπαταρια ,οθονη ιδια,το atmos ειναι μια μακακια απλα σαν να το ακους ενα κλικ πιο δυνατα,η διασταση της οθονης για browsing στην αρχη σε χαλαει γιατι εχει πιο μικρο οπτικο πεδιο αλλα τωρα πια ουτε το καταλαβαινω,συμπερασμα αν δεν σε χαλαει η μπαταρια (εμενα με χαλουσε απο την πρωτη μερα γιατι προερχομουν απο ipad ) δεν το αγγιζεις εκτος αν το βρεις χωμα ας πουμε black friday

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο χάλια η μπαταρία του S3; Θα πρότεινες να το αγοράσει κάποιος ή θα ήταν καλύτερα ένα Huawei M5;

Προερχομενος απο iPad air2 ναι ηταν μαυρο χαλι,τοs4 ανταγωνίζεται ανετα το iPad,για Huawei δεν ξερω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω 1 Απριλίου για αυτο ρώτησα. Θυμάμαι που καποιος πριν απο καιρό ειχε πει οτι πήρε αναβαθμιση και μου εκανε εντυπωση γιατι εμενα δεν βγαζει κατι.

Ήρθε σήμερα η αναβάθμιση 1 Αυγούστου.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος ( αγορά από amazon.de ) και έχω μερικές απορίες

 

Με το που το άνοιξα η αρχική γλώσσα ήταν στα γερμανικά. Πως μπορώ να βρω τον κωδικό του μοντέλου. Στο κουτί

το μόνο που λέει είναι Samsung sm-t820 (Πχ. το γερμανικό είναι το SM-T820NZKADBT )

 

Για την εγγύηση πρέπει να το δηλώσω στην ελληνική σελίδα της samsung ή δεν χρειάζεται?

 

Ξέρει κανείς αν υποστηρίζει γρήγορες κάρτες micro sd U3? Στην ιστοσελίδα βρήκα για το μέγεθος αλλά τίποτα για την ταχύτητα

που υποστηρίζει.

 

Οι έξτρα μύτες υπάρχουν γιατί με την χρήση φθείρεται το υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένες? Ή απλά υπάρχουν για την

περίπτωση που τη χάσει κάποιος?

 

Το ταμπλετ ήρθε με android 8 και μου βγάζει γύρω στις 6-7 ωρες sot

Link to comment
Share on other sites

Πριν το βάλω αγγελία, πουλάω το δικό μου, μαύρο LTE, περίπου 5 μηνών με ελάχιστη χρήση, ουσιαστικά σαν καινούργιο, μαζί και η original book cover. Φυσικά στο κουτί του με όλα τα παρελκόμενα και απόδειξη με διετή εγγύηση. Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...