Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω την εχω παρει απο την πρωτη μερα.

 

Μαλιστα, λιγα δευτερολεπτα αφου ειχα κανει την εγγραφη μου, εκανα ελεγχο για αναβαθμιση και ηρθε αμεσως!

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ιδιο και σε μενα... με το που εκανα την εγγραφη αμεσως ηρθε το update. Κοίταξες για την ενημερωση του Δεκεμβριου ? Χωρις αυτή δεν προχωραει.

Ακομα δεν ξερω αν είμαι ευχαριστημένος με την 8.0 και βλεπω και μια επιβαρυνση στην μπαταρια. Ισως κατι τρεχει από πισω και δεν το εχω προσεξει...

Εκεινο που είμαι καταευχαριστημενος είναι ο Nova Launcher... τον εχω και Pro και είναι απαιχτος

Edited by TopG
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξες για την ενημερωση του Δεκεμβριου ? Χωρις αυτή δεν προχωραει.

 

Ναι φυσικα και εχω ολες τις ενημερωσεις. Αλλα και παλι τιποτα.

Διαβασα ....Sweeter and Smoother. The #Nokia5 and #Nokia6 are officially joining the #AndroidOreo family.

Ανακοινωση πριν μια ωρα μεσω Twitter απο τον Juho Sarvikas Chief Product Officer, HMD Global.

Θα κανω μια επανεκινηση και θα δοκιμασω παλι.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ξερω σιγουρα, εχω την εντυπωση πως καποιος μπορουσε να παρει την beta μεχρι καποιες εβδομαδες μετα την εναρξη του προγραμματος. Ισως να φταιει αυτο. (Ξαναλεω, δεν ειμαι σιγουρος για αυτο)

 

Επισης, οπως λες κι εσυ, συντομα ολοι θα λαβουν την "κανονικη" εκδοση, οποτε λιγο υπομονη.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!

 

 

Ειμαι με Νοτε 4 το οποιο ειχα παρει μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση.Καλοβλεπω το Νοκια 6.Τι λετε να πουλησηω το Νοτε 4 κ να παρω Νοκια 6? Ειστε ευχαριστημένοι εσεις με την συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!

 

 

Ειμαι με Νοτε 4 το οποιο ειχα παρει μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση.Καλοβλεπω το Νοκια 6.Τι λετε να πουλησηω το Νοτε 4 κ να παρω Νοκια 6? Ειστε ευχαριστημένοι εσεις με την συσκευή?

 

Μη το κάνεις, είναι υποβάθμιση σχεδόν σε όλα. Οθόνη, ταχύτητα, μπαταρία (δεν ξέρω σε ποια κατάσταση βρίσκεται η δική σου).

Μονο στην έκδοση του λειτουργικού θα ανέβεις και στην εμπρός κάμερα (όχι στη βασική).

Αν ψήνεσαι για Nokia 6 τότε περίμενε αυτό του 2018. Αυτό δείχνει πως θα αξίζει τα λεφτά του. Το Nokia 6 του 2017 είναι μία απογοήτευση, ειδικά όταν προέρχεται από καλύτερη συσκευή (αν και παλιότερη) όπως το Note 4

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μη το κάνεις, είναι υποβάθμιση σχεδόν σε όλα. Οθόνη, ταχύτητα, μπαταρία (δεν ξέρω σε ποια κατάσταση βρίσκεται η δική σου).

Μονο στην έκδοση του λειτουργικού θα ανέβεις και στην εμπρός κάμερα (όχι στη βασική).

Αν ψήνεσαι για Nokia 6 τότε περίμενε αυτό του 2018. Αυτό δείχνει πως θα αξίζει τα λεφτά του. Το Nokia 6 του 2017 είναι μία απογοήτευση, ειδικά όταν προέρχεται από καλύτερη συσκευή (αν και παλιότερη) όπως το Note 4

 

οκ.Καταλαβαινω τι εννοεις.Ναι εχεις δικιο.Θα περιμενω του 2017 κ βλέπουμε! Σε ευχαριστω πολυ:)

Link to comment
Share on other sites

οκ.Καταλαβαινω τι εννοεις.Ναι εχεις δικιο.Θα περιμενω του 2017 κ βλέπουμε! Σε ευχαριστω πολυ:)

Του 2018.... ;)

Δεν θα εχει NFC, αν αυτό δεν σε ενοχλεί ιδιαίτερα....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επανερχομαι για το προβλημα που παρουσιαστηκε με το μη ανοιγμα της οθονης οταν ηταν συνδεδεμενο το bluetooth.

Εχει βγει ενημερωση για το Phone app , εδω και μια εβδομαδα περιπου και ειναι η 16.0.184017317. Το περιεργο ειναι οτι στο PlayStore δεν την εχει (εχει ακομα την 15.χχχχ..κατι :p) . Με λιγο Googlαρισμα την κατεβαζετε και μολις την εγκαταστησετε ολα επανερχονται οπως πρεπει....

ΥΓ οτι και να λεει ο φιλος montoya , το συμπαθω αφανταστα το τηλεφωνακι :grin:

ΥΓ 1 αν και πρεπει να πω οτι κανονικα επρεπε εξ αρχης να ειχε τα spec του 2018 και ειναι λιγο σπασιμο μετα απο μονο 6 μηνες περιπου να ειναι ενα καλυτερο τηλεφωνο με τα ιδια χρηματα νομιζω....

Edited by TopG
Link to comment
Share on other sites

@TopG, συμφωνώ μαζί σου, το 6 είναι αξιοπρεπέστατο και μετά από 7 μήνες καθημερινής χρήσης μπορώ πλέον να πω με ασφάλεια ότι δουλεύει απροβληματιστα και όσες φορές το έχω ζορισει, δεν έχει διαμαρτυρηθεί ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επανερχομαι για το προβλημα που παρουσιαστηκε με το μη ανοιγμα της οθονης οταν ηταν συνδεδεμενο το bluetooth.

Εχει βγει ενημερωση για το Phone app , εδω και μια εβδομαδα περιπου και ειναι η 16.0.184017317. Το περιεργο ειναι οτι στο PlayStore δεν την εχει (εχει ακομα την 15.χχχχ..κατι :p) . Με λιγο Googlαρισμα την κατεβαζετε και μολις την εγκαταστησετε ολα επανερχονται οπως πρεπει....

ΥΓ οτι και να λεει ο φιλος montoya , το συμπαθω αφανταστα το τηλεφωνακι :grin:

ΥΓ 1 αν και πρεπει να πω οτι κανονικα επρεπε εξ αρχης να ειχε τα spec του 2018 και ειναι λιγο σπασιμο μετα απο μονο 6 μηνες περιπου να ειναι ενα καλυτερο τηλεφωνο με τα ιδια χρηματα νομιζω....

 

:lol: :lol: :lol:

Πάντως τα είπε ο επίσης αιώνιος Nokiας asikis......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Του 2018.... ;)

Δεν θα εχει NFC, αν αυτό δεν σε ενοχλεί ιδιαίτερα....

 

Όχι δεν με ενοχλεί ιδιαιτερα το NFC.κ τωρα που είμαι 1,5 χρονο με το Νοτε 4 που ειχα παρει μεταχειρισμενο δεν το χρησιμοποιησα ποτε.Κ η αληθεια είναι ότι ψηνομαι για το νοκια 6:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με ενοχλεί ιδιαιτερα το NFC.κ τωρα που είμαι 1,5 χρονο με το Νοτε 4 που ειχα παρει μεταχειρισμενο δεν το χρησιμοποιησα ποτε.Κ η αληθεια είναι ότι ψηνομαι για το νοκια 6:)

 

Αν δεν κάνεις ανέπαφες συναλλαγές (προσωπικά με έχουν σώσει γιατί δεν χρειάζεται να κουβαλάω κάρτα μαζί μου) τότε το nfc είναι περιττό έως αδιάφορο (προσωπική γνώμη).

Κατά τα άλλα ισχύουν ότι σου είπα (μιας και προερχεσαι από ποιοτική συσκευή που απευθύνεται σε απαιτητικούς). Άλλωστε και η ίδια η Nokia έσπευσε να δώσει έναν πιο αξιοπρεπή επεξεργαστή στο νέο μοντέλο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να τα έχουν όλα και να μην τα αφαιρούν. Μπορεί να μη χρησιμοποίησε κάποιος ποτέ το nfc ή το ραδιόφωνο ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, αυτό δε σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι θα πρέπει να το αφαιρέσουν. Ποτέ δεν ξέρεις τι και πότε θα το χρησιμοποιήσει κάποιος. Ας υπάρχει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καποιος που ηταν στη Oreo Beta, εχει παρει την πληρη εκδοση;

Αμενα δεν μου εχει ερθει ακομα. Συγκεκριμενα ειμαι στο επιπεδο 5 Δεκεμβριου 2017.

 

Για το NFC :

 

Δεν το ειχα ψαξει ιδιαιτερα και εχω παθει ενα μικρο σοκ που βλεπω πως το νεο 6αρι (6.1 θα αναφερεται πλεον αν δεν κανω λαθος) δεν θα εχει NFC...

 

Μηπως απλα αυτο ισχυει για την Κινεζικη εκδοση και για τις υπολοιπες θα εχει;

Να θυμιζω πως και περσισυ, οι διεθνεις εκδοσεις ειχαν καποιες διαφορες σε σχεση με τις Κινεζικες (δεν θυμαμαι ειδικα για το NFC).

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καποιος που ηταν στη Oreo Beta, εχει παρει την πληρη εκδοση;

Αμενα δεν μου εχει ερθει ακομα. Συγκεκριμενα ειμαι στο επιπεδο 5 Δεκεμβριου 2017.

 

Για το NFC :

 

Δεν το ειχα ψαξει ιδιαιτερα και εχω παθει ενα μικρο σοκ που βλεπω πως το νεο 6αρι (6.1 θα αναφερεται πλεον αν δεν κανω λαθος) δεν θα εχει NFC...

 

Μηπως απλα αυτο ισχυει για την Κινεζικη εκδοση και για τις υπολοιπες θα εχει;

Να θυμιζω πως και περσισυ, οι διεθνεις εκδοσεις ειχαν καποιες διαφορες σε σχεση με τις Κινεζικες (δεν θυμαμαι ειδικα για το NFC).

Στο gsmarena δείχνει μία κοινή έκδοση για όλους, χωρίς nfc.

https://www.gsmarena.com/nokia_6_(2018)-8972.php

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πρέπει να πάρει την έκδοση του 2017 αν θέλει nfc.

Ή να πάει λίγο πιο πάνω, στο Nokia 7.

 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί αφαιρούν το nfc εν έτη 2018. Τόσο πολύ τους κοστίζει;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει βοηθαει!

 

Πριν λιγες ωρες, μου ηρθε ειδοποιηση για το Android Oreo build (v5.22A).

Την κατεβασα και επειδη δεν με αφηνε να κανω το update λογω μπαταριας, το εβαλα στην πριζα και πατησα να κανει την αναβαθμιση.

 

Κανει επανεκκινηση και μου βγαζει μηνυμα "KAMIA ENΤΟΛΗ".

Παταω Volume Up + Power, μπουταρει κανονικα και πηγαινοντας να κανω ελεγχο για ενημερωσεις, ειδα πως δεν χρειαζοταν γιατι μου ειχε την επιλογη για επανεκκινηση την οποια και πατησα.

 

Κανει και παλι επανεκκινηση και βγαζει ΠΑΛΙ το μηνυμα "ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΟΛΗ".

Κανω παλι τα ιδια, αλλα απο τοτε ΔΕΝ εμφανιζεται κανενα update!

(Εννοω πως το βαζω εγω να κανει ελεγχο).

 

Για πειτε καμια ιδεα...

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει βοηθαει!

 

Πριν λιγες ωρες, μου ηρθε ειδοποιηση για το Android Oreo build (v5.22A).

Την κατεβασα και επειδη δεν με αφηνε να κανω το update λογω μπαταριας, το εβαλα στην πριζα και πατησα να κανει την αναβαθμιση.

 

Κανει επανεκκινηση και μου βγαζει μηνυμα "KAMIA ENΤΟΛΗ".

Παταω Volume Up + Power, μπουταρει κανονικα και πηγαινοντας να κανω ελεγχο για ενημερωσεις, ειδα πως δεν χρειαζοταν γιατι μου ειχε την επιλογη για επανεκκινηση την οποια και πατησα.

 

Κανει και παλι επανεκκινηση και βγαζει ΠΑΛΙ το μηνυμα "ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΟΛΗ".

Κανω παλι τα ιδια, αλλα απο τοτε ΔΕΝ εμφανιζεται κανενα update!

(Εννοω πως το βαζω εγω να κανει ελεγχο).

 

Για πειτε καμια ιδεα...

 

Άφησέ το να φορτίσει και δοκίμασε πάλι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο Oreo , διορθώθηκε και το πρόβλημα της "σβηστής" οθόνης όταν έχουμε συνδεμένο BT headset.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους....

Screenshot_20180213-221129.png

 

Καλημερα πατριωτη.

Ποιο μοντελο 6αρι εχεις ?

Εγω με το ΤΑ-1021 δεν εχω καμια ειδοποιηση.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πατριωτη.

Ποιο μοντελο 6αρι εχεις ?

Εγω με το ΤΑ-1021 δεν εχω καμια ειδοποιηση.

Το ίδιο έχω κι εγώ. Κάνε αναζήτηση ενημέρωσης από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...