Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 640xl που ανέφερα παραπάνω είναι ναυαρχίδα?

Επίσης το 830 που αναφέρεις δεν είχε κορυφαία κάμερα για την κατηγορία του?

Κανένα από τα δύο δεν είναι. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι το 640xl δεν είναι Nokia και είναι μόνο το 830! Από τα ίδια χέρια κατασκευάστηκαν και τα δύο! Ή μήπως νομίζεις ότι τα λεγόμενα Microsoft κατασκευάστηκαν από άλλους;

Ούτε το Lumia 735 είναι ναυαρχίδα και είχε μόνο Zeiss. Ούτε κι αυτό είναι Nokia;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έτσι είναι ervis. Η παλιά νοκια δεν ήταν μόνο ναυαρχίδες με καλή κάμερα κ σούπερ ποιότητα. Μας έχει δώσει κ πολλές... πατάτες!!! Ενδεικτικά αναφέρω 2 συσκευές που είχα στην κατοχή μου, στην ίδια περίπου κατηγορία με το 6. Νοκια 5530 με το πλαστικό καπάκι που ετριζε από την πρώτη στιγμή. Αλησμόνητη η θρυλική πατέντα με το χαρτονακι πάνω στην μπαταρία!!!. Lumia 625, εξαιρετικά αδύναμο τηλέφωνο. Ο ορισμός του αργού τηλεφώνου. Εφθανες στον προορισμό σου κ μετά κλειδωνε το gps!! Γι'αυτό λέω ότι η νέα νοκια μπορεί να βγει πιο καλή από την παλιά. Μέχρι στιγμής ευτυχώς δεν μας έχει δώσει τέτοια κινητά. Μην βιάζεστε να την κρίνετε...

Υγ. Και οι δυο συσκευές στοίχιζαν γύρω στο 200ευρω

Edited by Lostromos7
Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα δύο δεν είναι. Αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι το 640xl δεν είναι Nokia και είναι μόνο το 830! Από τα ίδια χέρια κατασκευάστηκαν και τα δύο! Ή μήπως νομίζεις ότι τα λεγόμενα Microsoft κατασκευάστηκαν από άλλους;

Ούτε το Lumia 735 είναι ναυαρχίδα και είχε μόνο Zeiss. Ούτε κι αυτό είναι Nokia;

 

Evris διαβάζεις αυτά που γράφω ή απαντάς στον αέρα.

Μου λες ότι μιλάω μόνο για ναυαρχίδες ενώ σου ανέφερα συσκευές που δεν είναι ναυαρχίδες.

Τέλος, όπως και να το κάνουμε, οι ναυαρχίδες δείχνουν τον δρόμο κι εκεί οι εταιρείες δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό (άσχετο αν κάποιοι γύρισαν στις 5,3".....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου S7 έχει το θέμα με τις κλήσεις. Γίνεται σε σημεία όπου το σήμα είναι 0-1 γραμμές. Είναι ξεκάθαρο πως γίνεται για το χαμηλό sar. Δε θα πω ότι μου αρέσει, αλλά δε με τρελαίνει κιόλας. Επίσης, μη χαίρεστε και πολύ όταν διαβάζετε μηνύματα του τύπου "το Huawei που πήρα, πιάνει παντού σε σχέση με το Samsung, 2 γραμμές συν". Το τίμημα σε αυτό είναι το πολύ υψηλό sar. Και στο άλλο οι χαμένες κλήσεις. Χωρίς να έχω διάθεση να χρυσωσω το χάπι. Είναι κάτι που δε θα ήθελα συμβαίνει, από εκεί και πέρα, στην τρέχουσα συχνότητα είναι ανεπαίσθητο και κάνω τον Κινέζο.

 

Η κουβέντα είναι ατέρμονη. Προσωπικά τάσσομαι με τον Montoya, γιατί θεωρώ πως έτσι είναι τα πράγματα.

 

Και μη κάνουμε την τρίχα, τριχιά. Καθόμαστε τώρα και σχολιάζουμε μια από τις πλέον κορυφαίες κάμερες σε smartphone. Και λέμε ότι υπάρχει bug στο (αστραπιαίο κατά τα άλλα) AF κλπ κλπ. Είδαμε και μια φωτογραφία και κάτι έγινε.

 

Δεν είδα όμως να σχολιάζει κανείς τις συνεχόμενες out of focus λήψεις του Nokia 8, που ούτε μπορεί καν να συγκριθεί με το ακαριαίο laser focus της σειράς s.

 

Και για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους επειδή ξεφύγαμε με πολλές αοριστίες. Άσχετα με την ταμπέλα, αν κάποιος θέλει σήμερα κορυφαία οθόνη, κορυφαία κάμερα και κορυφαίες επιδόσεις κοιτάζει , S8/S8+, htc u11 (χάνοντας στο θέμα της οθόνης βέβαια) και αν έχει τη δυνατότητα να τα σκάσει πιο καλά, Note8, Htc u11+, pixel 2, iPhone 8/x.

 

Η Nokia ήρθε και παρήλθε. Όσοι το κατάλαβαν καλώς, όσοι όχι ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Evris διαβάζεις αυτά που γράφω ή απαντάς στον αέρα.

Μου λες ότι μιλάω μόνο για ναυαρχίδες ενώ σου ανέφερα συσκευές που δεν είναι ναυαρχίδες.

Τέλος, όπως και να το κάνουμε, οι ναυαρχίδες δείχνουν τον δρόμο κι εκεί οι εταιρείες δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό (άσχετο αν κάποιοι γύρισαν στις 5,3".....)

Ούτε εσύ κατάλαβες τι εννοώ. Οπότε το αφήνουμε.

Όσο για τις 5.3" είναι υποκειμενικό. Άλλοι τις θέλουν κι άλλοι όχι. Να σου θυμίσω ότι και η Apple βγάζει ακόμα και τώρα 4,7". ;)

Έπειτα, συμφωνώ μ' αυτά που λέει ο Lostromos7 πιο πάνω.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εσύ κατάλαβες τι εννοώ. Οπότε το αφήνουμε.

Όσο για τις 5.3" είναι υποκειμενικό. Άλλοι τις θέλουν κι άλλοι όχι. Να σου θυμίσω ότι και η Apple βγάζει ακόμα και τώρα 4,7". ;)

 

Ακόμη και η Apple δίνει 5,5 και αισχατως με το x δείχνει που το πάει. Σου δίνει η νοκια Nokia 8 plus?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και η Apple δίνει 5,5 και αισχατως με το x δείχνει που το πάει. Σου δίνει η νοκια Nokia 8 plus?

Σου δίνει Nokia 9... ;) Δεν χρειάζεται να τα δίνει με ίδια ονομασία ή μαζί ταυτόχρονα όπως κάνουν οι Samsung και Apple μαζί.

Προσωπικά δεν θα κολλούσα στις ίντσες εγώ.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στο νήμα, φίλος μου έχει θέμα με την κάμερα. Του κάνει κολλήματα. Έτυχε σε άλλον? Να του κάνει ένα Hard reset?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου δίνει Nokia 9... ;) Δεν χρειάζεται να τα δίνει με ίδια ονομασία ή μαζί ταυτόχρονα όπως κάνουν οι Samsung και Apple μαζί.

Προσωπικά δεν θα κολλούσα στις ίντσες εγώ.

 

Δεν κολλάει στην ονομασία αλλά ποτέ θα έρθει το 9?

Νομίζεις ότι δεν κολλάς στις ίντσες. Πέσε ας πούμε τις 5,7 στις 5,3 και πες μου.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στο νήμα, φίλος μου έχει θέμα με την κάμερα. Του κάνει κολλήματα. Έτυχε σε άλλον? Να του κάνει ένα Hard reset?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κολλάει στην ονομασία αλλά ποτέ θα έρθει το 9?

Νομίζεις ότι δεν κολλάς στις ίντσες. Πέσε ας πούμε τις 5,7 στις 5,3 και πες μου.....

Στις γιορτές φαντάζομαι. Οι θήκες βγήκαν κιόλας. Αρα δεν είναι μακριά.

Τα καλύτερα τα κρατάει για την επόμενη συσκευή! ;)

https://m.youtube.com/watch?v=oUIYQKf5T2s

Ναι. Προσωπικά δεν θα με πειράξει αν πέσω στις ίντσες!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν στα τόσα ποστ υπάρχει ένα με χαμένες κλήσεις τότε αντιλαμβανεσαι αν υπάρχει θέμα συσκευής. Στο θέμα των εφαρμογών προφανώς δεν γνωρίζουν το package disabler όπου απενεργοποιεις οποιαδήποτε εφαρμογή ή λειτουργία θέλεις. Χωρίς root βέβαια. Το έκανα ο ίδιος. Γι αυτό σου λέω άλλο το "είπε κάποιος" κι άλλο η προσωπική εμπειρία. Χρησιμοποίησα και τις δύο συσκευές και εχω προσωπική άποψη.
Αλλο η απενεργοποιηση και αλλο η απεγκατασταση.

 

Στάλθηκε από το SM-T561 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

@basilis, ολοσωστος φίλε

 

@montoya, επειδή είσαι δηλωμένος hater, μπορεί κάποιος να υποθέσει ότι αυτά τα " προβλήματα με την κάμερα του φίλου σου" είναι εκ του πονηρού. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, (που δεν το εύχομαι) καλό είναι να μην αποπροσανατολίζουμε τα παιδιά εδώ μέσα για να ικανοποιήσουμε προσωπικές μας εμπάθειες..

Link to comment
Share on other sites

@montoya, επειδή είσαι δηλωμένος hater, μπορεί κάποιος να υποθέσει ότι αυτά τα " προβλήματα με την κάμερα του φίλου σου" είναι εκ του πονηρού. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, (που δεν το εύχομαι) καλό είναι να μην αποπροσανατολίζουμε τα παιδιά εδώ μέσα για να ικανοποιήσουμε προσωπικές μας εμπάθειες..

 

1 Δεν είμαι hater, ήθελα να έχω την παλιά νοκια που γούσταρα και "σκαω" με αυτό που βλέπω. Αυτό δεν είναι hater αλλα απογοήτευση. Πως είμαι hater μιας εταιρίας που μέχρι πριν ένα χρόνο είχα όλες τις ναυαρχίδες από το 1998??? Μάλλον δεν κατανοούμε την έννοια του hater.....

2. Το πρόβλημα υπάρχει, δεν βρεθήκαμε από κοντά για να το δω αλλά του έστειλα την κάμερα της google (με hdr+) για να δοκιμάσει αν με αυτή έχει θέμα. Μάλιστα μου είπε ότι θέλει να το πουλήσει γιατί έχει σπαστεί και τον απέτρεψα μέχρι να δω τι συμβαίνει.

Τέλος, δεν έκανα σημαία το πρόβλημααλλά απλά το ανέφερα για να δω αν το έχει συναντήσει κάποιος (δεν είπα "κοιτάξτε κόσμε προβλήματα") ρώτησα αν θα έλυνε το θέμα ένα h/r και τέλος λυπάμαι πολύ για το μήνυμά σου. Επιεικώς απαράδεκτο.

Αν γνωρίζει κάποιος για το θέμα της κάμερας και θέλει να βοηθήσει θα το εκτιμούσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλο η απενεργοποιηση και αλλο η απεγκατασταση.

 

Στάλθηκε από το SM-T561 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μόνη διαφορά είναι 10-20mb αποθηκευτικού χώρου. ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. Αν αυτά είναι σημαντικότερα από την κάμερα, την οθόνη και την αυτονομία τότε πάσο......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@montoya, ήμουνα σχεδόν σίγουρος ότι τα πρώτα προβλήματα θα αναφερθούν από κάποιον hater, απογοητευμενο, στεναχωριμενο, (ας μην παίζουμε με τις λέξεις). Σύμπτωση; Οκ, γράψε λάθος. Αν όντως υπάρχει το πρόβλημα και είναι ο μοναδικός που το έχει, ας πάει από κει που το πήρε να τον κατευθύνουν. Μέσα στην εγγύηση είναι, θα του το φτιάξουν δωρεάν ή στην καλύτερη θα φύγει με καινούργια συσκευή. Κ αν είναι μέσα στο 7ημερο ακόμα καλύτερα. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα. Φιλικά!!!
Link to comment
Share on other sites

@montoya, ήμουνα σχεδόν σίγουρος ότι τα πρώτα προβλήματα θα αναφερθούν από κάποιον hater, απογοητευμενο, στεναχωριμενο, (ας μην παίζουμε με τις λέξεις). Σύμπτωση; Οκ, γράψε λάθος. Αν όντως υπάρχει το πρόβλημα και είναι ο μοναδικός που το έχει, ας πάει από κει που το πήρε να τον κατευθύνουν. Μέσα στην εγγύηση είναι, θα του το φτιάξουν δωρεάν ή στην καλύτερη θα φύγει με καινούργια συσκευή. Κ αν είναι μέσα στο 7ημερο ακόμα καλύτερα. Εγώ τουλάχιστον έτσι θα έκανα. Φιλικά!!!

 

Φίλος, εφόσον λες "ΑΝ" υπάρχει το πρόβλημα τότε δεν έχω να συζητήσω κάτι μαζί σου.

Xu08lB6.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια με ΝΟΚΙΑ στα χέρια ....ποτέ μα ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Ακόμα και σήμερα έχω το Ν8 σαν δεύτερο τηλέφωνο.

Μέχρι τώρα το 6αρι είναι άψογο χωρίς κανένα πρόβλημα , κόλλημα.

Για οποιοδήποτε πρόβλημα σίγουρα θα πήγαινε πίσω από εκεί που το αγόρασα χωρίς να με απασχολεί κάτι γιατί

υπάρχει η εγγύηση

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια με ΝΟΚΙΑ στα χέρια ....ποτέ μα ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Ακόμα και σήμερα έχω το Ν8 σαν δεύτερο τηλέφωνο.

Μέχρι τώρα το 6αρι είναι άψογο χωρίς κανένα πρόβλημα , κόλλημα.

Για οποιοδήποτε πρόβλημα σίγουρα θα πήγαινε πίσω από εκεί που το αγόρασα χωρίς να με απασχολεί κάτι γιατί

υπάρχει η εγγύηση

 

Αγοράστηκε από Αθήνα και τώρα είναι επαρχία. Υπάρχουν καταστήματα εξυπηρέτησης (οπως παλιά τα Nokia care)?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε από Αθήνα και τώρα είναι επαρχία. Υπάρχουν καταστήματα εξυπηρέτησης (οπως παλιά τα Nokia care)?

 

Αγοράστηκε από γνωστή αλυσίδα εδώ στη Χαλκίδα.....και φυσικά αν γίνει κάτι με την απόδειξη αγοράς πίσω.

Υπάρχει ένα Nokia care εδώ άλλα δεν έτυχε να τους ρωτήσω αν κάνουν service στο 6αρι.

Το Ν95 που έχω όταν χρειάστηκε για ένα μικρο πρόβλημα το πήρα σε 1 ώρα

Το Ν8 άψογο μέχρι και σήμερα.

Το 6αρι το μόνο που έχω δει είναι ότι κάποιες φόρες , όποτε θέλει , ανοίγει το bluetooth μόνο του.

Έτσι στο ξεκάρφωτο .......

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Με επικοινωνία που είχα με Nokia care, τώρα είναι κατάστημα Vodafone, παλιότερα Nokia care, με ενημέρωσαν ότι συνεχίζουν να έχουν συνεργασία με Νοκια, και στο σέρβις, σε νέες συσκευές και παλιές. Το κατάστημα είναι Θεσσαλονίκη και παλιότερα λεγόταν carephone (έτσι νομίζω, γιατί δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, αλλά είχα στείλει μια συσκευή lumia 535 για αντικατάσταση τζαμακι αφής),το σχόλιο μου δεν έχει σκοπό την διαφήμιση, αλλά την ενημέρωση και μόνο, των αναγνωστών του φόρουμ.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Με επικοινωνία που είχα με Nokia care, τώρα είναι κατάστημα Vodafone, παλιότερα Nokia care, με ενημέρωσαν ότι συνεχίζουν να έχουν συνεργασία με Νοκια, και στο σέρβις, σε νέες συσκευές και παλιές. Το κατάστημα είναι Θεσσαλονίκη και παλιότερα λεγόταν carephone (έτσι νομίζω, γιατί δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, αλλά είχα στείλει μια συσκευή lumia 535 για αντικατάσταση τζαμακι αφής),το σχόλιο μου δεν έχει σκοπό την διαφήμιση, αλλά την ενημέρωση και μόνο, των αναγνωστών του φόρουμ.

 

Πολυ καλό αυτό. Είναι συμαντικο κομμάτι η υποστήριξη. Αύριο θα επικοινωνήσω κι εγώ με το Nokia care της περιοχής μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με επικοινωνία που είχα με Nokia care, τώρα είναι κατάστημα Vodafone, παλιότερα Nokia care, με ενημέρωσαν ότι συνεχίζουν να έχουν συνεργασία με Νοκια, και στο σέρβις, σε νέες συσκευές και παλιές. Το κατάστημα είναι Θεσσαλονίκη και παλιότερα λεγόταν carephone (έτσι νομίζω, γιατί δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, αλλά είχα στείλει μια συσκευή lumia 535 για αντικατάσταση τζαμακι αφής),το σχόλιο μου δεν έχει σκοπό την διαφήμιση, αλλά την ενημέρωση και μόνο, των αναγνωστών του φόρουμ.

Ναι το ξέρω αυτό το κατάστημα. Στον Εύοσμο είναι. ;)

Ασχολείται με Nokia όπως και πριν που ήταν Nokia Care.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...