Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.1-1.3 με την αναβάθμιση σε nougat. Πριν ήμουν στο 1.5- 1.6

 

Από 1,9 έως 2,2.

Έχω την έκδοση 4/64 από το ΠΛΑΊΣΙΟ

 

οκ αρα μαλλον ειμαι οκ :)

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν, μην κρίνετε από την προηγούμενή σας συσκευή για το πόση ram θα πρεπε να έχετε ελεύθερη. Πέραν από το πόσο φορτωμένη είναι το ui, διπλάσια ram δεν σημαίνει διπλάσια ελεύθερη μνήμη αφού το λογισμικό θα κοιτάξει να "απλωθεί" αφού δεν έχει περιορισμό προκειμένου να τρέχει καλύτερα/γρηγορότερα.
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη συγκριση των μπαταριων ερχεται η συγκριση των ram βεβαιως..!

 

Να δω τι θα γινει εδω μεσα οταν βαλετε miui 9 nougat που αφηνει 800mb ελευθερα απο τα 4gb!Ολα ομως πανε πετωντας και ανοιγουν σχεδον πριν τα πατησω,να ανησυχησω? (κανει και ριμα!)

 

Οχι δε θα ανησυχησω,θα σκεφτω οτι ειναι android η συσκευη και οχι windows xp! (κι αυτο κανει ριμα καπως)

 

(Παρακαλω να προστεθει στην πρωτη σελιδα στην ενοτητα ποιηση)

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη συγκριση των μπαταριων ερχεται η συγκριση των ram βεβαιως..!

 

Να δω τι θα γινει εδω μεσα οταν βαλετε miui 9 nougat που αφηνει 800mb ελευθερα απο τα 4gb!Ολα ομως πανε πετωντας και ανοιγουν σχεδον πριν τα πατησω,να ανησυχησω? (κανει και ριμα!)

 

Οχι δε θα ανησυχησω,θα σκεφτω οτι ειναι android η συσκευη και οχι windows xp! (κι αυτο κανει ριμα καπως)

 

(Παρακαλω να προστεθει στην πρωτη σελιδα στην ενοτητα ποιηση)

Σωστός......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι xiaomi είχα και έχω, με dev η stable αν πάω να δω τα ασύρματα δίκτυα που είναι αποθηκευμένα στο κινητό βλέπω μόνο ελάχιστα και μάλιστα διπλά η τριπλά.

Συμβαίνει γενικότερα αυτό?

 

εδώ κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να κλεινεις την οθονη του κινητου χωρις να παταμε το πλαινο κουμπι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να κλεινεις την οθονη του κινητου χωρις να παταμε το πλαινο κουμπι?

 

Widgets - Διακοπές - βρίσκεις το διακόπτη Κλείδωμα και τον τοποθετείς στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Widgets - Διακοπές - βρίσκεις το διακόπτη Κλείδωμα και τον τοποθετείς στην αρχική οθόνη.

 

το douple tap ειναι μονο για το ανοιγμα σωστα?

δεν ειναι οπως στο g2...

Link to comment
Share on other sites

το douple tap ειναι μονο για το ανοιγμα σωστα?

δεν ειναι οπως στο g2...

 

Βάζεις Nova laucher ή κάποιον άλλο που υποστηρίζει αυτό το Gesture

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε η οθόνη. Αν πάρω μία καινούργια απο το ebay λογικά θα δουλέψει αν την αλλάξω μόνος μου;
Link to comment
Share on other sites

το douple tap ειναι μονο για το ανοιγμα σωστα?

δεν ειναι οπως στο g2...

 

Οχι ΕΝΑ ειναι το g2.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε η οθόνη. Αν πάρω μία καινούργια απο το ebay λογικά θα δουλέψει αν την αλλάξω μόνος μου;

πως εσπασε? :(

 

Πρεπει να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις τη σωστη (λογικα η 4Χ) και θα δουλεψει... Αλλα δε φαινεται πολυ ευκολη η αλλαγη ενω εχω κανει πολλες εγχειρησεις σε iphone και samsung, κοιτωντας το βιντεο για το ΝΟΤΕ 4 μου φαινεται αρκετα δυσκολο να το ανοιξεις και ευθραυστο μετα.

Link to comment
Share on other sites

πως εσπασε? :(

 

Πρεπει να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις τη σωστη (λογικα η 4Χ) και θα δουλεψει... Αλλα δε φαινεται πολυ ευκολη η αλλαγη ενω εχω κανει πολλες εγχειρησεις σε iphone και samsung, κοιτωντας το βιντεο για το ΝΟΤΕ 4 μου φαινεται αρκετα δυσκολο να το ανοιξεις και ευθραυστο μετα.

 

Πήγα για τρέξιμο και μου έπεσε από την τσέπη. Δουλεύει κανονικά απλά το γυαλί είναι ραγισμένο σχεδόν παντού. Πως μπορώ να ξέρω αν είναι η σωστή οθόνη; Το πήρα από allieexpress οπότε δεν έχω επιλογή πρέπει να το κάνω μόνος μου. Το καλό είναι πως είναι φθηνό αν δεν τα καταφέρω παίρνω άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το τηλέφωνο που ζητάς... Στα 207 ευρω που το βλέπω σημερα, μαζί με τα μεταφορικά και δεν έχεις βέβαια τον φόβο του τελωνείου. Θα σου έρθει απο Ιταλία.

Υπαρχει όμως και εδω

https://www.geekbuying.com/item/Package-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Gold-384480.html

στα 177 ευρω απο Ισπανια με δωράκια....Δεν ξέρω όμως αν σε βολεύουν τα χρώματα και αν εχουν διαθεσιμότητα...Πρεπει να τους ρωτήσεις

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχετε καμιά πρόταση για πολύ λεπτή θήκη?

κατά προτίμηση σκληρή αλλά όχι απαραίτητα (κ όχι flipcover), περισσότερο με ενδιαφέρει να είναι αρκετά λεπτή

Link to comment
Share on other sites

παρδον; επανάληψις παρακαλώ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και γιατί τώρα που έχω τα optimizations στο off μου δείχνει και το κλασικό γράφημα και λεει τώρα που έχει πέσει ακόμα πιο πολύ η μπαταρία από το προηγούμενο screenshot ότι μένουν ακόμα 16 ώρες;

7fa04eae37592697e0d7e205b179dbfb.jpg

 

Ρε αρχηγέ μου, είσαι στο 50% και έχουν περάσει 16 ώρες... πόσες να σου έβγαζε για το άλλο 50%;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχετε καμιά πρόταση για πολύ λεπτή θήκη?

κατά προτίμηση σκληρή αλλά όχι απαραίτητα (κ όχι flipcover), περισσότερο με ενδιαφέρει να είναι αρκετά λεπτή

 

Έχω αυτήν εδώ http://www.ebay.com/itm/272752020294

Πολύ καλή, μαλακή...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάτοχος νέου XIAOMI REDMI NOTE 4 αλλά έχω ένα πρόβλημα με τα SMS.

Δεν κάνει συγχώνευση των μηνυμάτων SMS.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

πως εσπασε? :(

 

Πρεπει να εισαι σιγουρος οτι θα παρεις τη σωστη (λογικα η 4Χ) και θα δουλεψει... Αλλα δε φαινεται πολυ ευκολη η αλλαγη ενω εχω κανει πολλες εγχειρησεις σε iphone και samsung, κοιτωντας το βιντεο για το ΝΟΤΕ 4 μου φαινεται αρκετα δυσκολο να το ανοιξεις και ευθραυστο μετα.

 

Καλησπέρα,

Τελικά τι έγινε με την οθόνη; έσπασε Και η δική μου (note 4x global από γερμανό). Να πάρω από ebay? Έχει κάποια πρόταση κανείς από καπου (περιοχή Αθήνα); διαφέρει του 4 από του 4x;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Τελικά τι έγινε με την οθόνη; έσπασε Και η δική μου (note 4x global από γερμανό). Να πάρω από ebay? Έχει κάποια πρόταση κανείς από καπου (περιοχή Αθήνα); διαφέρει του 4 από του 4x;

Ευχαριστώ

Τι εγινε ρε παιδια σπαει τοσο ευκολα;:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα smartphones αν πέφτουν σπανε, τι σας παραξενευει; Αν θελετε κατι αφθαρτο παρτε Cat ή καποιο αλλο θωρακισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν πήρα τίποτα. Μερικές που βρήκα στο alliexpress λένε δεν είναι compatible me snapdragon και κάποιες άλλες λένε δεν έχουν φως για τα κάτω κουμπιά. Μπέρδεμα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση εδώ και καιρό σε Android 7 και θέλω να ρωτήσω κάτι. Γίνεται να παίζει μουσική από το YouTube στο παρασκήνιο και να να κάνω παράλληλα αλλά πράγματα; Νόμιζα ότι το είχαν ενεργοποιήσει με αυτήν την έκδοση. Διαφωτίστε με.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...