Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το νομιζω γιατι αν δεις και το Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download αλλα και το Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download εχουν ακριβως την ιδια rom δοκιμαστε να τις κατεβασετε σε fastboot rom απο εδω.

 

http://en.miui.com/a-234.html

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η λύση εδω κάνεις edit το Build.prop στο System Folder και προσθέτεις τις γραμμές απο κάτω. Το φιξ δουλεύει αλλά μόνο αν έχεις το USB Debugging on.

 

persist.service.adb.enable=1

persist.service.debuggable=1

persist.sys.usb.config=mtp,adb

 

Η άλλη λύση είναι κάνεις uninstall to SuperSu και φλας magisk και Universal SafetyNet Fix το οποίο δουλεύει ρολόι.

 

Το έχεις δοκιμάσει όντως περνάει τα safety nets; Γιατί έχω το magisk το τελευταίο με global rom και μου έχει σπάσει τα νεύρα δεν μπορώ να περάσω τα safety nets

Link to comment
Share on other sites

παιδες γενικα σχεδον δεν μιλαω στο τηλεφωνο γιατι 99% ειναι συννενοησεις μεσω μυνηματων αλλα τις περισσοτερες φορες οταν μιλαω μου κανουν παραπονα οτι δεν ακουγομαι καλα... Το γκουγκλαρα λιγο και ειναι συνηθησμενο προβλημα αποτι φαινεται. Εχει καποιο τσακαλι εδω καμμια λυση? :(

 

Εξαρταται τι εχεις κανει στο κινητο αλλά συνιθησμενο προβλημα δεν ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα στατιστικά της φόρτισης έχουν θέμα. Ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενο update

 

Τι εχεις περάσει στο κινητο φιλε μου;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομιζω γιατι αν δεις και το Redmi Note 4 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download αλλα και το Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download εχουν ακριβως την ιδια rom δοκιμαστε να τις κατεβασετε σε fastboot rom απο εδω.

 

http://en.miui.com/a-234.html

 

Δεν αμφιβάλω σε αυτά που γράφεις,και ελπίζω να έχεις εσύ δίκιο και να την παρουμε τον Αύγουστο,αλλά με τόσα Note 4 που έχει βγάλει η Χιaomi και αυτοί έχουνε χάσει την μπάλα....

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455714

 

Για να δουμε τι θα δουμε 5 μερες ακομα.

 

Θα περιμενε κανεις λιγο περισσοτερη προσοχη απο αρθρο του myphone.

 

11 Aυγουστου θα δωθει η public chinese dev (beta).

 

Oυτε stable,ουτε global.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες γενικα σχεδον δεν μιλαω στο τηλεφωνο γιατι 99% ειναι συννενοησεις μεσω μυνηματων αλλα τις περισσοτερες φορες οταν μιλαω μου κανουν παραπονα οτι δεν ακουγομαι καλα... Το γκουγκλαρα λιγο και ειναι συνηθησμενο προβλημα αποτι φαινεται. Εχει καποιο τσακαλι εδω καμμια λυση? :(

 

Eχει οντως ακουστει σε μερικες περιπτωσεις και φτιαχνεται στην Miui 9.

Αλλα επισης αυτο που παιζει ειναι οτι λογω του μεγεθους της συσκευης πολλες φορες οταν μιλαμε αν απομακρυνθουμε απο το μικροφωνο (οι αριστερες τρυπες στο κατω μερος) συμβαινει παλι αυτο που λες.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει όντως περνάει τα safety nets; Γιατί έχω το magisk το τελευταίο με global rom και μου έχει σπάσει τα νεύρα δεν μπορώ να περάσω τα safety nets

 

Ναι με το τελευταίο test build του Universal SafetyNet Fix τα περνάει.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-εγκατεστημενες εφαρμογες-εφαρμογη που θελεις-ειδοποιησεις-τικαρισε τα παντα

 

Το εκανα στο viber και τιποτα ισως να φταιει που εχω nova

 

Edit εκανα restart και ξεκολλησε.

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Παντως η μεγαλη αυτονομια του βολευει για αυτη την φαση να ηταν και 6.5 ιντσες καλα θα ηταν.

 

DSC00005.jpg

 

Περιμενω μπας και βγει το max 2 global :O

Link to comment
Share on other sites

 

Τι εχεις περάσει στο κινητο φιλε μου;

 

Τι εννοείς τι έχω περάσει; αυτό που ξέρω είναι πως κάθε φορά που κάνω reboot τα στατιστικά μηδενιζουν. Δε πάνε με την τελευταία φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το κινητό αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι θέμα έχει ο ήχος στην εγράφη βίντεο που λέτε και τι πρόβλημα έχει το μικρόφωνο στη συνομιλία Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. χρειαζομαι την βοηθεια σας. 1 πως μπορω να εμφανισω τις επαφες μου απο τιν καρτα σιμ στο τηλεφωνο 2 οταν εχω ανοιχτα τα δεδομενα δεν δουλευουν ολες οι εφαρμογες
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα για εμας που εχουμε κινητο με εγγυηση απο Infoquest οτι το δεχεται αν εχεις ξεκλειδωσει bootloader αρκει να μην εχεις βαλει αλλη rom εκτος απο μαμα ουτε καν dev

 

Οποτε αν εχετε προβλημα να μην ξεχασετε πριν το πατε για επισκευη να του φλασαρετε την stable fastboot rom :)

 

Αν και καπου διαβασα οτι ο bootloader μπορει να κλειδωθει ξανα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455714

 

Για να δουμε τι θα δουμε 5 μερες ακομα.

Επειδή με το ξεκλείδωμα του bootloader κάπου το χω χάσει.

Με ότι έχω διαβάσει ως τώρα, είχα καταλάβει ότι για να γίνει χρειάζεται να έχει το τηλέφωνο dev. Από αυτό που γράφεις, συμπεραίνω ότι γίνεται και με stable. Δώσε κάποιο link για να διαβάσω.

Η αλήθεια είναι ότι 10 μέρες που το χω, με καλύπτει πλήρως με τη stable. Είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια, που δε βρίσκω λόγο ώστε να ρουταρω τη συσκευή. Όμως αν το ξεκλείδωμα γίνεται και με stable (και χωρίς PC), μπορεί, κάποιο ΣΚ με ελεύθερο χρόνο, να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με το ξεκλείδωμα του bootloader κάπου το χω χάσει.

Με ότι έχω διαβάσει ως τώρα, είχα καταλάβει ότι για να γίνει χρειάζεται να έχει το τηλέφωνο dev. Από αυτό που γράφεις, συμπεραίνω ότι γίνεται και με stable. Δώσε κάποιο link για να διαβάσω.

Η αλήθεια είναι ότι 10 μέρες που το χω, με καλύπτει πλήρως με τη stable. Είναι η πρώτη φορά μετά από χρόνια, που δε βρίσκω λόγο ώστε να ρουταρω τη συσκευή. Όμως αν το ξεκλείδωμα γίνεται και με stable (και χωρίς PC), μπορεί, κάποιο ΣΚ με ελεύθερο χρόνο, να το δοκιμάσω.

 

Πρεπει να εχεις λογαριασμο mi κατεβαζει το εργαλειο απο εδω https://unlock.update.miui.com και ειναι ευκολο.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/lexicon/index.php/Entry/80-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-bootloader/?synonym=201

 

Τον bootloader τον ξεκλειδωνεις για να κανεις πχ root αφου εχει βαλει TWRP να βαλεις dev rom η να βαλεις την Αρωμα απο την Ελληνικη κοινοτητα. Φυσικα και για πολλους αλλου λογους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει επιλογή να κλείνει και η τρέχουσα εφαρμογή όταν πατάω για να τερματιστούν οι υπόλοιπες;

Μου φαίνεται κάπως περίεργο που δουλεύει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Σεταρω ενα 3/32 με stable και οταν ξεκινάει πρώτη φορά μια οποιαδήποτε εφαρμογή βγάζει τα permission.

Ενώ είναι διαθέσιμες και οι 2 επιλογές για να πατήσω, την allow δεν μπορώ να την πατήσω με την καμία.

 

Το έχετε και άλλοι αυτό το πρόβλημα?

 

Μήπως επειδή πέρασα τα πάντα με το mi mover ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει επιλογή να κλείνει και η τρέχουσα εφαρμογή όταν πατάω για να τερματιστούν οι υπόλοιπες;

Μου φαίνεται κάπως περίεργο που δουλεύει έτσι.

 

 

Απλά κάνε τερματισμό όλες τις εφαρμογές αφού βγεις στην κεντρική οθόνη...Δε νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει επιλογή να κλείνει και η τρέχουσα εφαρμογή όταν πατάω για να τερματιστούν οι υπόλοιπες;

Μου φαίνεται κάπως περίεργο που δουλεύει έτσι.

 

Κανε απλα ελαχιστοποιηση πρωτα οποτε οταν πατησεις τερματισμο ολων θα τερματιστει και αυτη η εφαρμογη ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παλι πισω με τις ανοητες ερωτησεις μου... Αν μπορει καποιος να βοηθησει λογω μη γνωσης κυριως στα περι Ελλαδος...

 

Εχω μια παλια f2g (1 ετους) και την ξαναενεργοποιησα τωρα, και εβαλα 15γιγα με wind 10euros το οποιο ακουγεται απιθανο για να βγαλω ολες τις διακοπες, αλλα ακομα και σπιτι που ειμαι τωρα κεντρο αθηνα, βλεπω να παιζει μεταξυ Η και Η+ και ποτε 4G. Ειναι θεμα wind η εχω κανει εγω κατι με το ΧΙΑΟΜΙ? Την εχω στην θεση 2, και εχω απενεργοποιησει την αλλη καρτα που ειναι εξωτερικου στη θεση 1.

 

Καποια ιδεα/συμβουλη? :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παλι πισω με τις ανοητες ερωτησεις μου... Αν μπορει καποιος να βοηθησει λογω μη γνωσης κυριως στα περι Ελλαδος...

 

Εχω μια παλια f2g (1 ετους) και την ξαναενεργοποιησα τωρα, και εβαλα 15γιγα με wind 10euros το οποιο ακουγεται απιθανο για να βγαλω ολες τις διακοπες, αλλα ακομα και σπιτι που ειμαι τωρα κεντρο αθηνα, βλεπω να παιζει μεταξυ Η και Η+ και ποτε 4G. Ειναι θεμα wind η εχω κανει εγω κατι με το ΧΙΑΟΜΙ? Την εχω στην θεση 2, και εχω απενεργοποιησει την αλλη καρτα που ειναι εξωτερικου στη θεση 1.

 

Καποια ιδεα/συμβουλη? :O

Αν το τηλεφβνο στα δίκτυα ειναι στο lteη αυτοματο σιγουρα η εταιρεια φταιει η οποια δε φημιζεται γενικα για το δικτυο της στις πιο πολλες περιπτωσεις. Εκτος αν πρεπει να ενεργοποιησεις το 4τζι απο την πουϊντ;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το τελευταίο test build του Universal SafetyNet Fix τα περνάει.

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά τίποτα... Ποια ρομ έχεις; Εγώ είμαι με 8.2.10

Link to comment
Share on other sites

Σεταρω ενα 3/32 με stable και οταν ξεκινάει πρώτη φορά μια οποιαδήποτε εφαρμογή βγάζει τα permission.

Ενώ είναι διαθέσιμες και οι 2 επιλογές για να πατήσω, την allow δεν μπορώ να την πατήσω με την καμία.

 

Το έχετε και άλλοι αυτό το πρόβλημα?

 

Μήπως επειδή πέρασα τα πάντα με το mi mover ???

Το απλούστερο είναι να γυρίσουμε το τηλ οριζόντια και τότε μπορούμε να πατήσουμε και το "επιτρέπετε"

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=318356&extra=page%3D1&page=2&mobile=2

 

ίσως το network monitor mini να κάνει την ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως βρίσκετε τον ήχο από τα ακουστικά, όταν ακούτε μουσική; Δεν ξέρω, ή πρέπει να φταίνε τα ακουστικά αλλιώς μου ακούγεται χωρίς μπάσα και καλή ποιότητα. Επίσης κάποια καλή εφαρμογή να ακούω μουσική να μου προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παλι πισω με τις ανοητες ερωτησεις μου... Αν μπορει καποιος να βοηθησει λογω μη γνωσης κυριως στα περι Ελλαδος...

 

Εχω μια παλια f2g (1 ετους) και την ξαναενεργοποιησα τωρα, και εβαλα 15γιγα με wind 10euros το οποιο ακουγεται απιθανο για να βγαλω ολες τις διακοπες, αλλα ακομα και σπιτι που ειμαι τωρα κεντρο αθηνα, βλεπω να παιζει μεταξυ Η και Η+ και ποτε 4G. Ειναι θεμα wind η εχω κανει εγω κατι με το ΧΙΑΟΜΙ? Την εχω στην θεση 2, και εχω απενεργοποιησει την αλλη καρτα που ειναι εξωτερικου στη θεση 1.

 

Καποια ιδεα/συμβουλη? :O

 

 

Μηπως η καρτα δεν ειναι 4G και πρεπει να την αλλαξεις η δεν ειναι ενεργοποιημενο το 4G στην καρτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω πως βρίσκετε τον ήχο από τα ακουστικά, όταν ακούτε μουσική; Δεν ξέρω, ή πρέπει να φταίνε τα ακουστικά αλλιώς μου ακούγεται χωρίς μπάσα και καλή ποιότητα. Επίσης κάποια καλή εφαρμογή να ακούω μουσική να μου προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να συνδεσεις τα ακουστικα να πας Ρυθμισεις Ηχος & Δονηση και Ρυθμισεις Ηχου και να ενεργοποιησεις το Ενισχυτης Mi Sound

Link to comment
Share on other sites

 

Να συνδεσεις τα ακουστικα να πας Ρυθμισεις Ηχος & Δονηση και Ρυθμισεις Ηχου και να ενεργοποιησεις το Ενισχυτης Mi Sound

 

Είχε διαφορά ευχαριστώ. Αν πάρω ακουστικά Μι λες να έχουν καλύτερη απόδοση;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Είχε διαφορά ευχαριστώ. Αν πάρω ακουστικά Μι λες να έχουν καλύτερη απόδοση;

 

Λογικα ναι η να παρεις καποια καλα ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...