Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεράκι φεύγει η μπαταρία...

Εγώ με την χρήση που του κάνω δεν διαπίστωσα καμία διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Βέβαια σχεδόν ποτέ δεν είχα την ανάγκη να έχω συνεχώς ανοιχτά δεδομένα/wifi/bt, αλλά με μία λογική χρήση τους κάθε μέρα. Μήπως η διαφορά προκύπτει από την εξαντλητική χρήση αυτών? Μιλάω για όσους πράγματι τα χρησιμοποιούσαν πάντοτε έτσι και τώρα πράγματι διαπιστώνουν τέτοια διαφορά στην μπαταρία με την 11 σε σχέση με 10.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την χρήση που του κάνω δεν διαπίστωσα καμία διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Βέβαια σχεδόν ποτέ δεν είχα την ανάγκη να έχω συνεχώς ανοιχτά δεδομένα/wifi/bt, αλλά με μία λογική χρήση τους κάθε μέρα. Μήπως η διαφορά προκύπτει από την εξαντλητική χρήση αυτών? Μιλάω για όσους πράγματι τα χρησιμοποιούσαν πάντοτε έτσι και τώρα πράγματι διαπιστώνουν τέτοια διαφορά στην μπαταρία με την 11 σε σχέση με 10.

 

εγώ που κάνω ίδια χρήση με πριν πέφτει αέρα.ακομα όμως δεν έχω κάνει επαναφορά.μπορει να στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εδώ και δύο μέρες δεν έχω δει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά ανάμεσα στην 10 και στην 11 stable Rom. Μπαταρία μετά από περίπου 3 χρόνια έχει πέσει αρκετά και ούτε μέρα δεν βγάζει με μέτρια περίπου χρήση. Στο θέμα ταχύτητας - απόκρισης δεν έχει αλλάξει κάτι που να έχω αντιληφθεί αυτό το μικρό διάστημα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά, βγήκε AEX Android 10 και ασχολειστε με miui11?????????

:lol:

 

Την πέρασε κανείς??? Θέλω γνωμες

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μόλις είδα και την pixel experience!!!!!!

Φτου γμτ, δεν έχω χρόνο να την φλασαρω και να ασχοληθώ...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάποιος που πήρε την 11 αν παίζει η gcam?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου αν μπορείτε.

Εχω dev αν περάσω την stable θα σβηστούν τα πάντα.

Τα wifi θα έρθουν αυτόματα μόλις περάσω την 11 η κάποια los η όχι?

Το titanium δεν με αφήνει να κάνω backup.

Αν οχι το workaround ποίο είναι?

ξεκλείδωμα bootloader, root, backup?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία , πήραμε και την 11 . Πέρα από τα εικονίδια έχει κάποια ουσιαστική διαφορά ; Πάντος έχει γίνει ποιο γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα η μπαταρία τελικά ή όχι; Να κάνω την ενημέρωση για το miui 11 ή να περιμένω;
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιω dark mode στην 11?

Λιγο που έψαξα στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιω dark mode στην 11?

Λιγο που έψαξα στις ρυθμίσεις δε βρήκα κάτι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν έχει, μια ή δυο σελίδες πίσω ανέφερε κάποιος πως θέλει Android 9 τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Έχει θέμα η μπαταρία τελικά ή όχι; Να κάνω την ενημέρωση για το miui 11 ή να περιμένω;

 

Να σου πουν αυτοί που έβγαλαν αμέσως το συμπέρασμα ότι "η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι".Αλήθεια τσέκαραν πρώτα μήπως είναι στο autostart όλες ή πολλές εφαρμογές?

Σε εμένα πάντως η κατανάλωση της μπαταρίας είναι όπως ήταν και με την 10.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πουν αυτοί που έβγαλαν αμέσως το συμπέρασμα ότι "η μπαταρία φεύγει σαν νεράκι".Αλήθεια τσέκαραν πρώτα μήπως είναι στο autostart όλες ή πολλές εφαρμογές?

Σε εμένα πάντως η κατανάλωση της μπαταρίας είναι όπως ήταν και με την 10.

 

Έχει διαφορά στην μπαταρία φίλε με τσεκαρισμένο το autostart που λες. Μιλάμε για Ίδια χρήση πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω περάσει την 11 μίας και είμαι με καθαρό android εδώ και καιρό αλλά την είδα σε αλλο τηλέφωνο. Νομίζω πως είναι η 10 με αλλο θέμα. Καμία διάφορα ουσιώδης. Ούτε καν στο security patch οπότε ανέφερε ο φίλος πιο πάνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω και εγώ την εμπειρία μου μιας και μου ήρθε και μένα η περιβόητη...11.

Θα συμφωνήσω ότι το τηλέφωνο είναι ακριβώς το ίδιο όπως είπε και ένας άλλος φίλος πιο πριν και πως να μην είναι άλλωστε, αφού φοράει την ίδια έκδοση android 7, οπότε απλά η MIUI 11, έρχεται να προσθέσει ελάχιστες πινελιές ως facelifting, που απλά έχεις την ψευδαίσθηση ότι έχεις νέο τηλέφωνο !

Μπουρμ******λα έχεις, μην ξεγελιόμαστε παιδιά....

Το τηλ. είναι ακριβώς το ίδιο με πριν, με ελάχιστες αλλαγές καλαισθησίας ή ψιλορυθμίσεις, τίποτα σοβαρό δηλ. !

Αντιθέτως πολύ θα βρουν ενοχλητικό ότι κάποια πραγματάκια που είχαν με την 10, τώρα απλά έχουν εξαφανιστεί, όπως π.χ. η ηχητική ειδοποίηση ανά λεπτό κλήσης κ.α...

Τώρα στο θέμα της μπαταρίας, μπορώ να πω ότι είδα μια ελάχιστη βελτίωση προς το καλύτερο, αλλά αυτό μπορεί να οφείλεται ότι μετά την εγκατάσταση της ROM, έκανα Factory Default, οπότε ότι σαχλαμάρες και σκουπίδια είχα μαζέψει που κάνανε drain, αυτά απλά εξαφανίστηκαν και το τηλ. "έστρωσε" !

Πάντα παιδιά όταν παίρνετε μια καινούργια ROM, να ξέρετε ότι τις περισσότερες φορές για την εύρυθμη λειτουργία της συσκευής, το Factory default, ίσως είναι μονόδρομος...

Εκεί που κυριολεκτικά μου έχει σπάσει τα νεύρα όμως, είναι το MI MAIL, όπου η εν λόγω εφαρμογή της ΧΙΑΟΜΙ, κάνει συγχρονισμό με τους Servers των mail accounts σου, την 1η φορά χωρίς πρόβλημα, στη συνέχεια όμως όποτε του καπνίσει...

Συνέχεια μου βγάζει ότι λήξαν τα διαπιστευτήρια των λογαριασμών μου, σε άσχετο χρόνο, και μετά πάλι τελείως στα ξαφνικά μπορεί να το δεις να συγχρονίζεται...

Άλλα ντ' άλλων δηλαδή !!!

Αν δεν είναι αυτό bug τότε πιθανών εγώ κάτι κάνω λάθος, ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΛΥΣΗ, θα του ήμουν ευγνώμων αν μπορούσε να μου ρίξει τα φώτα του !!

Αυτά από εμένα και σας ευχαριστώ για το χρόνο σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μου δεν θα καταλαβω την εμμονη κάποιων developers να βγαζουν rom βασισμενες σε νεωτερες εκδοσεις android οταν δεν εχουν καταφερει να λυσουν καν τα προβλήματα των παλαιοτέρων.

Απο την μια είναι δικαίωμα τους αλλά δεν αντιλαμβάνομαι την λογική να προσφέρεις κατι με μεγαλα προβλήματα. Γεμισαμε με android 10 ενω πολυς κόσμος δεν δοκιμαζει καν τις 9 λογω των bug

Link to comment
Share on other sites

Αφού μπορούν να "παίξουν", ας "παίξουν" μπας και ασχοληθούμε και μεις οι κοινοί θνητοί λίγο :lol:

 

Πάντως με Android 9 δεν έχω κανένα παράπονο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το mi mail ειναι γενικο και εμφανίζεται μονο με gmail. Λυση προς το παρον δεν υπάρχει. Αν ξανασεταρεις το λογαριασμό θα δουλέψει μαλλον ως τα μεσάνυχτα της ημερας ή όπως και να εχει το πολύ για 24 ωρες,μετά θα βλέπει πάλι "ληγμένα" τα διαπιστευτήρια.

https://c.mi.com/thread-2598404-1-0.html

 

https://support.google.com/mail/thread/20456548?hl=en

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε ένα mod για face recognition. Θυμάται κανείς που μπορώ να το βρω;

Xda δε βρήκες κάτι?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...