Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η ασυρματη συνδεση tv με τηλεφωνο δε σε καλυπτει;

ποια tv εχεις;

Μια LG έχω αλλά δεν είναι smartTV

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο off κλείνει τη zram, το δοκίμασα. Η zram είναι ειναι εικονικό swap file όπως αυτό που χρησιμοποιούν τα Windows στα PC με τη διαφορά οτι κρατάει τα δεδομένα στην RAM σε συμπιεσμένη μορφή. Το αποτέλεσμα απο την οπτική του χρήστη είναι οτι μπορεί και κρατάει περισσότερες ενεργές εφαρμογές στην RAM και αποδίδει καλύτερα στο multitasking.

 

Άρα, εάν αποδίδω σωστά τα λεγόμενα σου, συμφωνούμε. Ή κάνω λάθος;

Προσωπικά μου φάνηκε περίεργο το άρθρο. Ίσως δε το μετέφρασαν σωστά.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα, εάν αποδίδω σωστά τα λεγόμενα σου, συμφωνούμε. Ή κάνω λάθος;

Προσωπικά μου φάνηκε περίεργο το άρθρο. Ίσως δε το μετέφρασαν σωστά.

Εμείς συμφωνούμε, και διαφωνούμε με το άρθρο. Μπορεί φυσικά σε παλιότερες εκδόσεις του MiUI να συμπεριφερόταν διαφορετικά αυτή η επιλογή αλλά στο MiUI 9 είναι καλύτερα στο high.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το εν λόγω κινητό επειδή βλέπω να έχει πολλούς υποστηρικτές ποιο πρέπει να αγοράσω από σκρουτζομαγαζο;

Xiaomi redmi note 4 4/64 snapdragon 625 global EU; Είναι σωστό; Σόρρυ κιόλας για την άσχετη ερώτηση. Απλά μην πέσω έξω γιατί θέλω να μπω στην παρέα σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι έτοιμος να αγοράσω το εν λόγω κινητό επειδή βλέπω να έχει πολλούς υποστηρικτές ποιο πρέπει να αγοράσω από σκρουτζομαγαζο;

Xiaomi redmi note 4 4/64 snapdragon 625 global EU; Είναι σωστό; Σόρρυ κιόλας για την άσχετη ερώτηση. Απλά μην πέσω έξω γιατί θέλω να μπω στην παρέα σας.

Ναι αυτό είναι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς συμφωνούμε, και διαφωνούμε με το άρθρο. Μπορεί φυσικά σε παλιότερες εκδόσεις του MiUI να συμπεριφερόταν διαφορετικά αυτή η επιλογή αλλά στο MiUI 9 είναι καλύτερα στο high.

 

+1 (Δέκα χαρακτήρες)

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι πια απελπιστική η κατάσταση στο φόρουμ. Εδώ και άπειρες σελίδες όλο για τζαμάκια και λάδια, απίθανες θήκες και από που να το αγοράσετε το 4. Ειδικά το τελευταίο, απλή έρευνα αγοράς κάνετε, σας προσφέρονται άπειρα λινκ και επειδή βαριόσσατε να ψάξετε στο γκουγκλ έχετε την απαίτηση να κάνουμε εμείς την έρευνα για σας όταν ο ευκολότερος δρόμος είναι το σκρουτζ που κατέληξε να έχει ακριβώς τις ίδιες τιμές με την Κίνα όταν συνυπολογίζετε και το κόστος μεταφοράς που τώρα το 4 έχει τέλειο VFM. Μας κουράσατε. Σόρι αλλά δεν πάει άλλο η κατάσταση. Και δεν απαντούνται ακόμα στοιχειώδη προβλήματα που αντιμετωπίζουμε και τρωγόμαστε σελίδες επί σελίδων με τζαμάκια, λάδια, θήκες και από που να το αγοράσουμε 100 ευρώ. Έλα πια.
+ απειρο.. Κάντε το post sticky.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνει πάρα πολύ γρήγορα και σε καθοδηγεί άψογα στο δρόμο. Άφοβα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστήσω την Καλλιόπη για την απάντηση της και έπειτα θα ήθελα να πω σε μερικούς φίλους που απλά δεν έχουν τη διάθεση να βοηθήσουν , ότι με κάποιο τρόπο έμαθαν και οι ίδιοι για τα κινητά αυτά όταν κάποιοι ρίσκαραν χρήματα μέχρι να τα μάθουν και οι ίδιοι. Επίσης καλό θα ήταν να προσέχει κάποιες φορές τις συμβουλές διότι μια τιμή που θα δεις στοgoogle δε σημαίνει ότι το συγκεκριμένο κατάστημα θα στείλει και το κινητό. δεν έχω καμία διάθεση για αντιπαράθεση απλά από τα χρόνια που παρακολουθώ το φόρουμ πάντα στο νήμα του κινητού υπήρχαν άτομα που είχαν μια πιο καλή ματιά της αγοράς και με δύο λόγια μπορούσαν να συμβουλεύουν κάποιον. Καλές γιορτές.
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να ρωτήσεις απλά για μαγαζιά που θεωρούνται ΟΚ και μετά να ψάξεις τις τιμές στις ευρωπαϊκές τους αποθήκες ή όπου αλλού θέλεις. Στο κάτω κάτω κάποιος που έχει αγοράσει ήδη το κινητό εδώ και καιρό, με ποιον ακριβώς τρόπο θα ξέρει την τρέχουσα τιμή του σε οποιοδήποτε κατάστημα;

 

Εγώ πχ αγόρασα από gearbest HK και ήρθε κανονικά.

Edited by AndreasL
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ στην παρέα εδώ.

Πολύ καλό το τηλέφωνο και η τιμή του :D

Το φόρτισα χτες και το έλιωσα στην χρήση. Τέρας η μπαταρία του . Με το προηγούμενο μου το lg g3 ήμουν απλά συνδεμένος στην πρίζα :mad:

Παιγνίδια δεν παίζω οπότε πιστεύω θα κάνει την δουλειά του και με το παραπάνω αφού οι απαιτήσεις μου είναι λίγες. Του έβαλα τον nova όμως γιατί είχα συνηθίσει με συντομεύσεις στις οθόνες και όχι τις εφαρμογές.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

γιατί ενώ έχω βάλει 5 εφαρμογές να κάνουν autostart σήμερα βλέπω έχουν προστεθεί μόνες τους οι Firefox, Twitter?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα παρακαλέσω για βοήθεια !!Εχ το εν λόγο κινητό (δώρο για τη γυναίκα και το τελαευταίο διάστημα τρώει φλασιές !!Είναι από κίνα αγορασμένο με global version το δεκαπύρινο 64αρι με έχει μείνει στην έκδοση 8 έχει κάρτα wind δεν έχω δει να πιάνει 4g Αθήνα..ούτε πουθενά .Ταχύτητα internrt νορμαλ με δεδομένα .Τι να κάνω ?Μπορώ να το ρουταρω(και πώς ?? και να πάρει και έκδοση 9?Παρακαλώ βοήθεια!!!!!(θα ζητάει καινούργιο μες τις γιορτές ..χαχχα):blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα παρακαλέσω για βοήθεια !!Εχ το εν λόγο κινητό (δώρο για τη γυναίκα και το τελαευταίο διάστημα τρώει φλασιές !!Είναι από κίνα αγορασμένο με global version το δεκαπύρινο 64αρι με έχει μείνει στην έκδοση 8 έχει κάρτα wind δεν έχω δει να πιάνει 4g Αθήνα..ούτε πουθενά .Ταχύτητα internrt νορμαλ με δεδομένα .Τι να κάνω ?Μπορώ να το ρουταρω(και πώς ?? και να πάρει και έκδοση 9?Παρακαλώ βοήθεια!!!!!(θα ζητάει καινούργιο μες τις γιορτές ..χαχχα):blink:

 

Αφου το πηρες απο κινα επρεπε να ψαξεις και να δεις οτι δεν εχει 800αρα για γουιντ, επισης εδω εισαι σε λαθος θεμα ειναι για τον σναπντραγκον και οχι για τον τον μιντιατεκ. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα παρακαλέσω για βοήθεια !!Εχ το εν λόγο κινητό (δώρο για τη γυναίκα και το τελαευταίο διάστημα τρώει φλασιές !!Είναι από κίνα αγορασμένο με global version το δεκαπύρινο 64αρι με έχει μείνει στην έκδοση 8 έχει κάρτα wind δεν έχω δει να πιάνει 4g Αθήνα..ούτε πουθενά .Ταχύτητα internrt νορμαλ με δεδομένα .Τι να κάνω ?Μπορώ να το ρουταρω(και πώς ?? και να πάρει και έκδοση 9?Παρακαλώ βοήθεια!!!!!(θα ζητάει καινούργιο μες τις γιορτές ..χαχχα):blink:
Φίλε μου δυστυχώς έχεις το δεκαπυρινο με Mediatek επεξεργαστή θα πάρει miui 9 stable μπορεί μέχρι τέλους 17 αρχές 18, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο. Για να είμαστε σίγουροι ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο. Επίσης για καλύτερη εμπειρία χρήσης πρέπει να ξεκλειδωσει bootloader και να περάσεις την ελληνική ρομ από την κοινότητα μας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς να ευχαριστήσω την Καλλιόπη για την απάντηση της και έπειτα θα ήθελα να πω σε μερικούς φίλους που απλά δεν έχουν τη διάθεση να βοηθήσουν , ότι με κάποιο τρόπο έμαθαν και οι ίδιοι για τα κινητά αυτά όταν κάποιοι ρίσκαραν χρήματα μέχρι να τα μάθουν και οι ίδιοι. Επίσης καλό θα ήταν να προσέχει κάποιες φορές τις συμβουλές διότι μια τιμή που θα δεις στοgoogle δε σημαίνει ότι το συγκεκριμένο κατάστημα θα στείλει και το κινητό. δεν έχω καμία διάθεση για αντιπαράθεση απλά από τα χρόνια που παρακολουθώ το φόρουμ πάντα στο νήμα του κινητού υπήρχαν άτομα που είχαν μια πιο καλή ματιά της αγοράς και με δύο λόγια μπορούσαν να συμβουλεύουν κάποιον. Καλές γιορτές.

Να εξηγήσω καλύτερα γιατί έγραψα εκείνο το ποστ - που έχασα λίγο την ψυχραιμία μου αλλά χρειαζόταν και λίγο επιθετικό ύφος - επειδή από παρόμοιες "συμβουλές αγοράς" είμαι παθών και μου κόστισε να το πάρω είκοσι ευρώ ακριβότερα απ' όσο πουλιέται τώρα. Δεν είναι οι ίδιες οι συμβουλές αγοράς αλλά ότι πολλά ποστ ανακυκλώνονται σε δυο κύρια ζητήματα: 1ον τα αναθεματισμένα "τζαμάκι, λαδάκι και θηκούλα" που γέμισε το μισό νήμα με άχρηστο θόρυβο και 2ον τα περιέργως υπερβολικά πολλά παράπονα για την ποιότητα της κλήσης. Ειδικά το δεύτερο με παραξένεψε με τη συχνότητά του ενώ άλλοι και πολλοί περισσότεροι ορκίζονταν για το αντίθετο. Αν κρίνω τώρα από τη συχνότητα επανεμφάνισης του προβλήματος, μάλλον ήταν ζήτημα λογισμικού που λύθηκε με το Miui 9 αν δεν ήταν "κάτι άλλο" που δεν θα πω, μυαλό έχετε για τι πράμα μιλάω. Το είχα ξαναπεί παλιότερα, φοράω ακουστικά βαρηκοΐας που κοστίζουν όσο δυο iPhone X και ήμουν ήδη ικανοποιημένος με το P8 Lite για τον καθαρό ήχο του. Μόνο που όταν στόχευα για το 4 αναζητούσα κάποιον που να το έχει να το ακούσω στην πράξη. Βρήκα έναν που είχε και αυτό και το Samsung S8, το απλό. Ε καμία σχέση όταν τα δοκίμασα και τα δύο, πολύ ανώτερη ποιότητα, κι έχασα άδικα χρόνο διαβάζοντας "αξιόπιστες μαρτυρίες" για το "χάλια μεγάφωνο" του 4 που όμως είναι πάρα πολύ καλό με βάθος και ποιότητα. Αποτέλεσμα, πλέρωσα 168 ευρώ ενώ τώρα έχει πέσει στα 148 ενώ μπορούσα να το πάρω στα 158 τότε που το έψαχνα. Γι αυτό προσωπικά κι εγώ δεν έχω διάθεση να βοηθήσω με "έρευνες αγοράς" και να μου γυρίσει το μπούμερανγκ "τώρα εσύ τι μας έλεγες που είναι μπόμπα, μου βγάζει αυτό και αυτό" και τρέχετε μετά στο σκρουτζ να γράφετε του κόσμου τις αρνητικές κριτικές. Η έρευνα αγοράς οποιασδήποτε συσκευής είναι αποκλειστικά δική σας ευθύνη και υπάρχει ειδικό και ξεχωριστό νήμα εδώ στο φόρουμ που ονομάζεται, φανταστείτε αίσχος!, Επιλογή Συσκευής που καλύπτει και το εύρος αναζητήσεων σε εγχώριων και εξωχώριων αγορών. Εδώ ζαλιστήκαμε πια. Ή μήπως να προτείνω μια καλύτερη ιδέα στους moderators για ξεχωριστή κατηγορία "Από πού να το αγοράσω;" αλλά τα πρακτικά, ηθικά και επαγγελματικά ζητήματα που προκύπτουν είναι πολλά.

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

γιατί ενώ έχω βάλει 5 εφαρμογές να κάνουν autostart σήμερα βλέπω έχουν προστεθεί μόνες τους οι Firefox, Twitter?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σε κάποιες εφαρμογές μετά από κάθε ενημέρωση του playstore μπαίνουν μόνα τους τα autostart. Δεν έχω βρει λύση , γι' αυτό τσεκάρω ανά τακτά διαστήματα και τα απενεργοποιώ.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες εφαρμογές μετά από κάθε ενημέρωση του playstore μπαίνουν μόνα τους τα autostart. Δεν έχω βρει λύση , γι' αυτό τσεκάρω ανά τακτά διαστήματα και τα απενεργοποιώ.

 

α καταλαβα οκ!

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ στην παρέα εδώ.

Πολύ καλό το τηλέφωνο και η τιμή του :D

Το φόρτισα χτες και το έλιωσα στην χρήση. Τέρας η μπαταρία του . Με το προηγούμενο μου το lg g3 ήμουν απλά συνδεμένος στην πρίζα :mad:

Παιγνίδια δεν παίζω οπότε πιστεύω θα κάνει την δουλειά του και με το παραπάνω αφού οι απαιτήσεις μου είναι λίγες. Του έβαλα τον nova όμως γιατί είχα συνηθίσει με συντομεύσεις στις οθόνες και όχι τις εφαρμογές.

 

Φιλος εκανε την ιδια μεταβαση με σενα,και εβαλε Nova.

Κινηταρα ειναι,ανετα αλλαζω το iPhone 5s που εχω με αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ όμορφο θέμα (dark) καινούργιο..

Grey Area

το έβαλα αλλά εμφανίστηκε στα στατιστικά της μπαταρίας...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...