Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν έλεγα να μην ασχοληθώ με custom roms. To xposed τι ειναι;

 

Δες μια εξήγηση εδώ

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς πρέπει να σταμάτησε το "κόλπο" που είχαμε για να απενεργοποιουμε εφαρμογές όταν το μενου είναι στα αγγλικά μόνο. ca8851b121fdb8cd4392e6babadd3d3d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς πρέπει να σταμάτησε το "κόλπο" που είχαμε για να απενεργοποιουμε εφαρμογές όταν το μενου είναι στα αγγλικά μόνο. ca8851b121fdb8cd4392e6babadd3d3d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ναι σταμάτησε όντως. Ήθελα να το αναφέρω κι εγώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτι καινούργιο στην 9,το led της φόρτισης είναι κόκκινο όταν η μπαταρία είναι <9% ενω μετατρέπεται σε πράσινο όταν πάει 10% και πάνω...

Μπορει να μην έχει καμία σημασία,απλα το αναφέρω

Edited by thagro
Link to comment
Share on other sites

Snougat ux

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Kαι γω αυτό το wigdet χρησιμοποιώ και μου έκανε το ίδιο.

Η λύση είναι να κλειδώσεις την εφαρμογή στο παρασκήνιο.

Πως ακριβώς κλειδώνει η εφαρμογή στο παρασκήνιο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς πρέπει να σταμάτησε το "κόλπο" που είχαμε για να απενεργοποιουμε εφαρμογές όταν το μενου είναι στα αγγλικά μόνο. ca8851b121fdb8cd4392e6babadd3d3d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Αυτό το μενού εννοείτε ;61dbb6c8c2a02b6759f36d48928ceaa4.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι εσύ το βλέπεις; τι ρομ έχεις;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Miui 9 stable. Με Nova launcher φτιάχνεις shortcut (Activities / Options / Apps) και έχεις πρόσβαση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Miui 9 stable. Με Nova launcher φτιάχνεις shortcut (Activities / Options / Apps) και έχεις πρόσβαση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

μήπως η σειρά της διαδρομής δεν είναι σωστή; για βοήθα λίγο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

εντάξει το βρήκα. καλό κόλπο!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς κλειδώνει η εφαρμογή στο παρασκήνιο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τράβα τη μία φορά προς τα κάτω και θα σου βγάλει το λουκέτο κλειδώματος.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

άσχετο... μου κάνει εντύπωση που το πιο απλό 4A έχει ήδη πάρει android 7.1.2 και εμείς με το ζόρι φτάσαμε στην 7.0. όχι τίποτα άλλο αλλά η 7.0 λένε ότι έχει θέματα που φτιάχνουν στην 7.1.2

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άσχετο... μου κάνει εντύπωση που το πιο απλό 4A έχει ήδη πάρει android 7.1.2 και εμείς με το ζόρι φτάσαμε στην 7.0. όχι τίποτα άλλο αλλά η 7.0 λένε ότι έχει θέματα που φτιάχνουν στην 7.1.2

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Από ότι θυμάμαι στο 5Χ όντως υπήρχαν θέματα αλλά στο MIUI είναι άλλη ιστορία και δεν μπορεί να συγκριθεί με το stock Android. Τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά split screen και τον καινούργιο ART JIT compiler τα έχουμε με την 7.0 και στη dev της Παρασκευής θα μπει και η καινούρια notification shade.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι στο 5Χ όντως υπήρχαν θέματα αλλά στο MIUI είναι άλλη ιστορία και δεν μπορεί να συγκριθεί με το stock Android. Τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά split screen και τον καινούργιο ART JIT compiler τα έχουμε με την 7.0 και στη dev της Παρασκευής θα μπει και η καινούρια notification shade.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

εγώ κάπου είχα διαβάσει ότι η 7.1.2 λύνει αρκετά θέματα του Google maps στην πλοήγηση γιαυτό την ήθελα γμτ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ κάπου είχα διαβάσει ότι η 7.1.2 λύνει αρκετά θέματα του Google maps στην πλοήγηση γιαυτό την ήθελα γμτ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Με την 9 stable δεν έχω παρατηρήσει θέματα με την πλοήγηση.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμηθείς ποια εφαρμογή ειναι αυτή, ρίξε μια ενημέρωση.

 

Κάτι άλλο. Στην οθόνη κλειδώματος πως βάζουμε κάποιο widget. Χρησιμοποιώ το google calendar και θα ήθελα να εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις της ημέρας.

 

Κάποιος ανέφερε οτι πλέον εμφανίζονται περισσότερα στοιχεία για τις ειδοποιήσεις. Εμένα όχι. Αν έρθει ένα Mail, μου λεει απλά οτι έχω νέο Mail και δεν αναφέρει στοιχεία. Έστω τουλάχιστον ποιος το έστειλε και το θέμα. Ειναι σε καποια ρύθμιση;

 

Κατέβασε με δυο δάχτυλα την ειδοποίηση προς τα κατω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να πάρω σε γνωστό μου το Xiaomi Redmi Note 4 (4/64 Snapdragon), απο πού προτείνετε?

Σκεφτόμουν Κίνα μεριά αλλά γύρω στα 150 που έχει συν τα έξτρα για τριγωνική πλησιάζει τιμές skroutz σωστά?

Μετά στο skroutz αλλού λέει global, αλλού EU αλλού ελληνικά και έχω μπερδευτεί ενώ κάποια αναφέρουν και usb type-c που ήξερα οτι δεν έχει. Τι να προσέξω για να έχει επίσημη Rom (udates) και την 800άρα μπάντα? Τα φώτα σας..

Αν υπάρχει θέμα μου στέλνετε link καταστήματος inbox θα με βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη η απλη ρομ δεν κανει για ελλάδα?

γιατι τοσο μεγαλη διαφορα με την global?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_502843.html?wid=4

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη η απλη ρομ δεν κανει για ελλάδα?

γιατι τοσο μεγαλη διαφορα με την global?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_502843.html?wid=4

 

To link που παραθέτεις, μου βγάζει μια άλλη σιαόμι συσκευή. Anyway. Ρώτησε το κατάστημα εάν αυτή η διαφορά έχει να κάνει με το εάν εμπεριέχεται η 800άρα μπάντα στην Global έκδοση (που λογικά θα εμπεριέχεται), συγκριτικά με την μη Global έκδοση.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να πάρω σε γνωστό μου το Xiaomi Redmi Note 4 (4/64 Snapdragon), απο πού προτείνετε?

Σκεφτόμουν Κίνα μεριά αλλά γύρω στα 150 που έχει συν τα έξτρα για τριγωνική πλησιάζει τιμές skroutz σωστά?

Μετά στο skroutz αλλού λέει global, αλλού EU αλλού ελληνικά και έχω μπερδευτεί ενώ κάποια αναφέρουν και usb type-c που ήξερα οτι δεν έχει. Τι να προσέξω για να έχει επίσημη Rom (udates) και την 800άρα μπάντα? Τα φώτα σας..

Αν υπάρχει θέμα μου στέλνετε link καταστήματος inbox θα με βοηθούσε.

Εγώ θα έλεγα από Ελλάδα γιατί η διαφορά είναι στα 20€ και τα γνωστά sites με αποφυγή τελωνείου είτε δεν έχουν stock (gearbest) είτε έχουν ένα χρώμα διαθέσιμο (banggood) αυτή τη στιγμή. Για τις διάφορες εκδόσεις θα μπορούσες να κοιτάξεις το πρώτο post. Για να σιγουρευτείς για την global με την 800άρα, ρωτάς για το κόκκινο αυτοκόλλητο στα πλάγια που γράφει "Global version" και το "product model: 2016102" στο πίσω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

To link που παραθέτεις, μου βγάζει μια άλλη σιαόμι συσκευή. Anyway. Ρώτησε το κατάστημα εάν αυτή η διαφορά έχει να κάνει με το εάν εμπεριέχεται η 800άρα μπάντα στην Global έκδοση (που λογικά θα εμπεριέχεται), συγκριτικά με την μη Global έκδοση.

εχεις δικιο αλλα αυτο το βλεπω και σε άλλες συσκευες. Μαλλον εχει λιγοτερες μπαντες οπως λες

TrelosPlanitis.blogspot.com

- ολα τα τρελά εδώ .. -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Το μήνυμά μου απευθύνεται κυρίως σε έμπειρα μέλη. Χωρίς πολλές σάλτσες μπαίνω στο θέμα. Έχω ένα redmi note 4 ενός φίλου μου, αναβαθμισμένο σε miui9 με global stable εξαρχής το οποίο πέρασε τα εξής στάδια.

1)Έπεσε σε νερό 2)Στην προσπάθεια να σωθεί έγιναν πολλά λάθη 3)Αφαιρέθηκε τελείως η μπαταρία

 

Η κατάσταση έχει ως εξής: 1)Το κινητό όταν συνδέεται στο καλώδιο ανάβει το πράσινο led και το pc το αναγνωρίζει 2)Δεν ανάβει καθόλου η οθόνη 3)Ο φίλος μου δε θυμάται καθόλου κωδικούς από mi account 3) Το Mi pc suite λέει ότι θέλει ανβάθμιση 4)Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση του driver μέσω computer management->portable devices κτλ αλλά βγάζει σφάλμα

 

Ο μόνος στόχος είναι να καταφέρουν εξαχθούν οι επαφές από τη συσκευή. Υπάρχει τρόπος να διαβαστεί το κινητό από το pc ώστε να βρεθούν οι επαφές?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά οποιονδήποτε προσπαθήσει να βοηθήσει. Και να σημειωθεί ότι είμαι ένας απλός χρήστης windows, όχι κανένας χάκερ. Οπότε παρακαλώ οι πιθανές οδηγίες να είναι κατανοητές

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος στόχος είναι να καταφέρουν εξαχθούν οι επαφές από τη συσκευή. Υπάρχει τρόπος να διαβαστεί το κινητό από το pc ώστε να βρεθούν οι επαφές?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά οποιονδήποτε προσπαθήσει να βοηθήσει. Και να σημειωθεί ότι είμαι ένας απλός χρήστης windows, όχι κανένας χάκερ. Οπότε παρακαλώ οι πιθανές οδηγίες να είναι κατανοητές

 

Οι επαφές του υπάρχουν και στο mi account και στο google account εφόσον είχε εισάγει και συγχρόνιζε. Τώρα για τον κωδικό πρέπει να τον θυμηθεί ή πρέπει να κάνει ανάκτηση από την επιλογή που έχει κάπου. Αν το κινητό έχει πεθάνει και δεν κάνει boot δεν πρόκειται να του προσφέρει τίποτα το να το συνδέσει στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...