Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο στην 800αρα πουθενά αλλού, τις ίδιες ρομ φοράνε όλα τα Mido.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν τον ρωτησα αν φοραει official global rom με κοιταει κ μου λεει "ΡΟΜ??"

που να ξερουμε απο που τα φερνει ο καθενας..παντως το κουτι εγραφε πανω σε κοκκινο αυτοκολητο "global version"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι (εννοώ το ίδιο που πουλιέται επίσημα στην Ελλάδα ως 4X). Αν θες να είσαι 100% σίγουρος δες και τον αριθμό μοντέλου, όπως λέει στην πρώτη σελίδα του θέματος.

edit: Επειδή δεν το βρήκα με μία γρήγορη ανάγνωση στην πρώτη σελίδα, είναι model 2016102.

 

Βασικά το χω σε link εκεί που γράφω "εκδοσεις και 800αρα μπάντα". Όντως είναι ο μοναδικός τρόπος να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οταν τον ρωτησα αν φοραει official global rom με κοιταει κ μου λεει "ΡΟΜ??"

που να ξερουμε απο που τα φερνει ο καθενας..παντως το κουτι εγραφε πανω σε κοκκινο αυτοκολητο "global version"

 

Το Model number που σου έγραψε ο φίλος παραπάνω να τσεκάρεις και θα σαι οκ. Βασικά αν έχει ευρωπαικό φορτιστή το πιθανότερο είναι να έχει και 800αρα.

 

Τσεκάρεις model 2016102 και είσαι κομπλε ;)

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο το τσεκαρω στην πισω μερια του κουτιου σωστα? αυτο που με ενδιαφερει ειναι global rom και ΟΤΑ
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, μπορεί να είναι global έκδοση αλλά του έχουν κινεζορομ. Οπότε αν το κατάστημα δεν εγγυάται ότι έχει official rom τότε δεν μπορείς να το αποκλύσεις το ενδεχόμενο της μαιμουδορομ.
Link to comment
Share on other sites

Antretng εισαι παντου! χεχε!

Βασικα δεν ηξερε τι ειναι η ρομ απ οτι καταλαβα..απλα το κουτι οντως ειχε το κοκκινο global version και μου ειπε πως εχει ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Το global rom δεν έχει καμία απολύτως σημασία. Απλά σου λέει ότι είναι multilanguage και όχι για παράδειγμα EN/CN. Τίποτε άλλο. Το κόκκινο αυτοκόλλητο πάνω στο κουτί που λέει Global Version και ο κωδικός 2016102 που είναι το αυτοκόλλητο πίσω από την ίδια την συσκευή υποδηλώνει την 800άρα μπάντα. Η ρομ δεν έχει σχέση με την 800άρα, αλλά με τις γλώσσες (και πολλά άλλα που δεν είναι της παρούσης).

(Το ότι η συσκευή συνοδεύεται και με Global rom, λόγω του κοινού που απευθύνεται η συσκευή (Ευρώπη κλπ), είναι ανεξάρτητο από το Hardware που είναι ενεργοποιημένη η 800άρα μπάντα).

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο το τσεκαρω στην πισω μερια του κουτιου σωστα? αυτο που με ενδιαφερει ειναι global rom και ΟΤΑ

 

Η υποστήριξη 800MHz μπάντας είναι το καίριο ζήτημα. Η Global ROM και να μην υπήρχε είναι ασήμαντο (εγκαθίσταται εκ των υστέρων). Εφόσον είδες κόκκινο αυτοκόλλητο πάντως είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν θελω να μπλεχτω με ρομ ρουτ bootloader κ τετοια.θελω να βαλω την σιμ μου να παιρνω τις ενημερωσεις της χιαομι κ τελος. Κοκκινι αυτοκολλητο ειχε ναι. Δεν ειδα ομως τον αριθμο του μοντελου που λενε τα παιδια πιο πανω
Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν θελω να μπλεχτω με ρομ ρουτ bootloader κ τετοια.θελω να βαλω την σιμ μου να παιρνω τις ενημερωσεις της χιαομι κ τελος. Κοκκινι αυτοκολλητο ειχε ναι. Δεν ειδα ομως τον αριθμο του μοντελου που λενε τα παιδια πιο πανω

 

Δεν θα το δείς εκεί στο κατάστημα που πήγες φίλε μου. Καθότι όπως έγραψα αυτόν τον αριθμό, τον έχει σε αυτοκόλλητο πίσω από την ίδια την συσκευή.. Οπότε πρέπει να ανοιχθεί το κουτί για να το δείς.. θεωρωτικά ,με το κόκκινο αυτοκόλλητο του κουτιού, είσαι καλυμμένος.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει για λογαριασμό φίλου το zip από το τελευταίο update που δώσανε πριν 2 μέρες; Λέει έχει θέμα με το αποτύπωμα και ότι διάβασε πως το λύνει αυτό το update.Και μένα που δε το είχα κάνει και πήγα να τη κατεβάσω σήμερα είχε εξαφανιστεί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το δείς εκεί στο κατάστημα που πήγες φίλε μου. Καθότι όπως έγραψα αυτόν τον αριθμό, τον έχει σε αυτοκόλλητο πίσω από την ίδια την συσκευή.. Οπότε πρέπει να ανοιχθεί το κουτί για να το δείς.. θεωρωτικά ,με το κόκκινο αυτοκόλλητο του κουτιού, είσαι καλυμμένος.

 

Δεν ειναι ετσι το γραφει ΚΑΙ στο κουτι πισω αλλα με ψιλαααα γραμματα οποτε μια χαρα θα το δει στο μαγαζι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως οταν τον ρωτησα αν φοραει official global rom με κοιταει κ μου λεει "ΡΟΜ??"

που να ξερουμε απο που τα φερνει ο καθενας..παντως το κουτι εγραφε πανω σε κοκκινο αυτοκολητο "global version"

 

Αυτο ειναι μονο κοιτα να γραφει στο κουτι και το νουμερο που λεμε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι το γραφει ΚΑΙ στο κουτι πισω αλλα με ψιλαααα γραμματα οποτε μια χαρα θα το δει στο μαγαζι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δική μου η παράλειψη. Σωστός.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

οποτε παιδια εχουμε το κοκκινο global version αν εχουμε κ τον κωδικο μοντελου τον σωστο,ειναι ολα οκ?

δηλαδη official rom και ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2 μέρες πειραματίζομαι με το κινητο και έχω ενα θέματακι.

Εχω επιλέξει για κλήσεις και μυνήματα το ledακι να αναβοσβηνει με ενα συγκεκριμένο χρώμα κοκκινο και μπλε αντιστοιχα το οποιο λειτουργει περιφημα.

Το αλλο όμως για ειδοποιήσεις που το επιλέγω οποιο χρώμα θέλω δεν φαινεται να λειτουργει με καμια επιλογη και αναβοσβήνει μονάχα πράσινο.Σε μερικες εφαρμογες λειτουργει οπως το gmail αλλα σε αλλες οπως το messenger οχι...Ti φάση?

Έχω 8.5 Stable Android 7.

Link to comment
Share on other sites

οποτε παιδια εχουμε το κοκκινο global version αν εχουμε κ τον κωδικο μοντελου τον σωστο,ειναι ολα οκ?

δηλαδη official rom και ΟΤΑ?

Αν ειναι σφραγισμένο τότε 100% οκ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Official rom όχι 100%. Για να είναι 100% official rom θα πρέπει να το λέει ο πωλητής.

 

Όπως σου απάντησα και στο pm, ρώτα στο xiaomi-miui.gr να σου πουν με ποια καταστήματα συνεργάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο δεν έρχεται με την επισημη απ το εργαστασιο δηλαδη?

4 εχω στον κυκλο μου, ολα σφραγισμένα με επίσημη σταβλε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2 μέρες πειραματίζομαι με το κινητο και έχω ενα θέματακι.

Εχω επιλέξει για κλήσεις και μυνήματα το ledακι να αναβοσβηνει με ενα συγκεκριμένο χρώμα κοκκινο και μπλε αντιστοιχα το οποιο λειτουργει περιφημα.

Το αλλο όμως για ειδοποιήσεις που το επιλέγω οποιο χρώμα θέλω δεν φαινεται να λειτουργει με καμια επιλογη και αναβοσβήνει μονάχα πράσινο.Σε μερικες εφαρμογες λειτουργει οπως το gmail αλλα σε αλλες οπως το messenger οχι...Ti φάση?

Έχω 8.5 Stable Android 7.

Ναι ετσι ειναι νομιζω δεν αλλάζει αυτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οποτε παιδια εχουμε το κοκκινο global version αν εχουμε κ τον κωδικο μοντελου τον σωστο,ειναι ολα οκ?

δηλαδη official rom και ΟΤΑ?

Ναι σε ολα οκ και αφου υα το παρεις απο το μαγαζι ανοιξετο θα εχει μεσα λογικα και ευρωπαϊκό φορτιστη.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα.

 

Παρήγγειλα χτες ένα Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 SD απο το Πλαίσιο. Η αγορά λίγο βιαστική γιατί η τρέχουσα συσκευή μου πνέει τα λοίσθια δυστυχώς. Σκαλίζω το παρόν νήμα απο χτες το πρωι και οδηγήθηκα στην αγορά απο το συγκεκριμένο κατάστημα καθώς είναι ο πιο σίγουρος τρόπος να έχω 2 χρόνια εγγύηση και το μοντέλο με την Band 20 που είναι απαραίτητη εδώ στην επαρχία. Το πρώτο post είναι πολύ κατατοπιστικό αν και δεν έμεινα σ' αυτό, διάβασα καμια 500ρια σελίδες του νήματος χτες.

 

Με βάση τα όσα έμαθα έκανα αίτηση ξεκλειδώματος πριν λίγο και μετά απο περίπου 2 λεπτά ήρθε ήδη η έγκριση, δε το περίμενα τόσο γρήγορα! Και δεν έχω καν την συσκευή ακόμα, Τρίτη μάλλον θα μου παραδοθεί. Ελπίζω να μη με απογοητεύσει!

Edited by cca

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Φίλε CCA σε λάθος νήμα γράφεις εδώ είναι για το Redmi note 4

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε CCA σε λάθος νήμα γράφεις εδώ είναι για το Redmi note 4

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το γνωρίζω. Όπως και γνωρίζω αυτό που γράφει στο πρώτο post, οτι οι μεγάλοι μεταπωλητές πουλάνε το Note 4x της Infoquest που στην πραγματικότητα είναι το Note 4 Global edition. Κάνω λάθος;

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Το redmi 4x είναι άλλο τηλέφωνο, εδώ μιλάμε για Redmi note 4x,

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...