Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5GHz (dual band) έχει, 802.11ac δεν έχει. Ο snapdragon υποστηρίζει ac βέβαια, οπότε ίσως και να ειναι softwarika απενεργοποιημενο (όπως το 4k κλπ).

το ac είναι dual το ίδιο είναι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μου το ανανεωσε σημερα και στα δυο που περιμενω με διαφιρετικα ονοματα και.διευθηνσεις...

Πειτε μου οτι δεν τα σκαω γιατι αυτοκτονω...περιμενω κ ενα μηνα!

Επισης τι μπορω να κανω?μπορω να μη το δεχτω κ να παει πισω?

Και ποσο θα ειναι το αγγουρι?

Screenshot_2017-07-07-21-46-52_com.android.brows.jpg

 

Στις επόμενες ενημερώσεις θα φανεί αν θα πληρώσεις. Προς το παρών απλά έφτασε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Το κυκλάκι που βγάζει πάνω συνέχεια τι είναι; Κάνει συγχρονισμό;

Και αν μπορεί κάποιος να ξαναποστάρει το link με τον οδηγό για τις εφαρμογές από το φόρουμ θα του ήμουν ευγνώμων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κυκλάκι που βγάζει πάνω συνέχεια τι είναι; Κάνει συγχρονισμό;

Και αν μπορεί κάποιος να ξαναποστάρει το link με τον οδηγό για τις εφαρμογές από το φόρουμ θα του ήμουν ευγνώμων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, συγχρονισμός είναι

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς και έγω το έψαχνα ώρες και ειδα σε ξενα φορουμ. Σήμερα ξεκλείδωσα και bootloader οπότε θα κάνω τη μετάβαση σε αυτη και aroma να της δω

 

Θα μπορούσες να μου στείλεις link με τον οδηγό για ξεκλείδωμα bootloader? Ισχύει ότι χρειάζεται να έχουμε official dev και όχι την global για να ξεκλειδώσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου στείλεις link με τον οδηγό για ξεκλείδωμα bootloader? Ισχύει ότι χρειάζεται να έχουμε official dev και όχι την global για να ξεκλειδώσουμε?

 

Εγω την Global 8.2.10 ειχα οταν το ξεκλειδωσα

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν στο xiaomi redmi note 4 3/32 το μικροφωνο του λειτουργει σωστά ; Πολλοι αφησαν αξιολογηση στο σκρουτζ οτι δεν ακουγεται καλα ο ηχος κατα την διαρκεια των κλησεων.

 

Επίσης τα τρια κυμπακια κατω ειναι φωτιζομενα ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν στο xiaomi redmi note 4 3/32 το μικροφωνο του λειτουργει σωστά ; Πολλοι αφησαν αξιολογηση στο σκρουτζ οτι δεν ακουγεται καλα ο ηχος κατα την διαρκεια των κλησεων.

 

Επίσης τα τρια κυμπακια κατω ειναι φωτιζομενα ή όχι ;

 

Δεν είχα κανένα θέμα ώς τώρα με το μικρόφωνο κατά την διάρκεια των κλήσεων.

Ναι είναι φωτιζόμενα.

 

Μία ερώτηση, έχω βρει κάποια πολύ ωραία θέματα εκτός του store, τα έχω κατεβάσει στο τηλέφωνο αλλά δεν μπορώ να τα περάσω, γιατί;;

Link to comment
Share on other sites

@haigoeo Τι θέματα,δώσε Λίνκ να δούμε κ εμεις.τι error σου βγάζει?αν σου λέει για third party apps πρέπει να κάνεις designer account κ να σε εγκρινουν.δεν είναι τιτοπα εμένα σε μια μέρα έγινε κ μπορώ να περνάω font icons κτλ
Link to comment
Share on other sites

@haigoeo Τι θέματα,δώσε Λίνκ να δούμε κ εμεις.τι error σου βγάζει?αν σου λέει για third party apps πρέπει να κάνεις designer account κ να σε εγκρινουν.δεν είναι τιτοπα εμένα σε μια μέρα έγινε κ μπορώ να περνάω font icons κτλ

 

Από την εφαρμογή Miui forum που έχει το κινητό μπήκα και έχει πολλά καλά θέματα.

Μάλιστα, θέλει designer account ε; Θα το κάνω όταν βρω χρόνο! Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή Miui forum που έχει το κινητό μπήκα και έχει πολλά καλά θέματα.

Μάλιστα, θέλει designer account ε; Θα το κάνω όταν βρω χρόνο! Thanks!

 

Σε κάνα 2 που έβαλα εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα και χωρίς account

Link to comment
Share on other sites

Σε κάνα 2 που έβαλα εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα και χωρίς account

 

Με τα θέματα δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να βάλεις οποίο θες αλλά αν θες fonts icons θέλει designer account

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να φτιάξετε το παρακάτω link στην πρώτη σελίδα;

 

- Ελεγχος αν εχουμε official rom και γενικοτερες οδηγιες για root, custom rom κλπ http://www.myphone.gr/foru...27#post7244927

Link to comment
Share on other sites

Εγω την Global 8.2.10 ειχα οταν το ξεκλειδωσα

 

Κάπου είχα δει ότι στο Note 3 έλεγε να βάλεις πρώτα την dev αν θες να είσαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΙ σημαντικό για αρκετούς..

Το redmi note 3 pro είχε θέμα με το wifi και το bluetooth.

 

Έστω ότι ήσουν σε μια adsl μονος.

Αν έκανες speedtest σου έδειχνε 14Mbit αν συγχρονίζει στα 15..

 

Αν τώρα άνοιγες το bluetooth τότε σου έδειχνε 2-5Mbit.

 

Το πρόβλημα δεν είναι αυτό, είναι οτι το ping εκτοξεύεται στα 250-1000 απο 20ms με αποτέλεσμα να τρώει τρέλλα κολλήματα στο άνοιγμα σελίδων ΑΛΛΑ κυρίως στα viber κλπ.

Εκεί ο ήχος έχει τρελές διακυμάνσεις στην.ποιότητα καθώς αλλάζει ο codec προσπαθώντας να μην διακοπεί η επικοινωνία.

Κάτι το οποίο γίνετε συχνά αν ΑΠΛΑ έχουμε ανοιχτό bluetooth και ήμαστε σε Wi-Fi στους 2.4.

 

Το πρόβλημα αφορά μόνο τους 2.4 και όχι τους 5.

 

ΈΧΕΙ ΤΟ 4 αυτό το πρόβλημα?

Μπορεί κάποιος να το τσεκάρει??

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να φτιάξετε το παρακάτω link στην πρώτη σελίδα;

 

- Ελεγχος αν εχουμε official rom και γενικοτερες οδηγιες για root, custom rom κλπ http://www.myphone.gr/foru...27#post7244927

 

Διορθωθηκε στη πρωτη σελιδα. Μαλλον ειχε γινει λαθος copy paste. Βεβαια δεν ειναι ολοκληρωμενος (οτι ειναι κοκκινο θελει διορθωση) και δεν ξερω ποτε θα βρω χρονο να τον ολοκληρωσω.

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό bt όπως βλέπεις (μουσική με ασύρματα ακουστικά)

Ping μια χαρά. Κατά τα άλλα τη γραμμή μου είναι ανέκδοτο ξέρω. Συνδεμένος με WiFi 2.4

59bebc47502affa6442902868aa5202c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα θέματα δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να βάλεις οποίο θες αλλά αν θες fonts icons θέλει designer account

 

Τι είναι τα fonts icons?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μου στείλεις link με τον οδηγό για ξεκλείδωμα bootloader? Ισχύει ότι χρειάζεται να έχουμε official dev και όχι την global για να ξεκλειδώσουμε?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13853-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B5%CF%85%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE/εδω δες

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με τα θέματα δεν έχεις πρόβλημα μπορείς να βάλεις οποίο θες αλλά αν θες fonts icons θέλει designer account

 

Το κάνω εισαγωγή και μου βγάζει μήνυμα τα θέματα από τρίτους δεν είναι συμβατά. Άρα μάλλον και για τα θέματα θέλει account.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω εισαγωγή και μου βγάζει μήνυμα τα θέματα από τρίτους δεν είναι συμβατά. Άρα μάλλον και για τα θέματα θέλει account.

 

Δεν ξέρω φίλε μ γιατί έκανα designer account αλλά το ίδιο μνμ μ βγάζει κ μένα όταν πάω να βάλω font.με έναν Ινδό που μιλούσα μ είπε ότι όλοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα κ πρέπει η xiaomi να το φτιάξει..

Link to comment
Share on other sites

το εικονίδιο δίπλα από αυτό του Bluetooth που εμφανίζεται μόνο όταν έχει συνδεθεί ένα ακουστικό bt τελικά δείχνει την μπαταρία του ακουστικού νομίζω!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...