Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω την Παρασκευη που ειχα παει για μπανιο το ειχα αφησει στο ντουλαπακι του αυτοκινητου και οταν πηγα να φυγω γυρω στις 8 το απογευμα μου εγραφε 44 βαθμους αλλα το αμαξι εβραζε.

 

Δυο ωρες πηγαμε και τις δυο μεσα στην θαλασσα και γελουσα με αυτους που ηταν εξω ολη την ωρα με το κινητο μην και χασουν like στο φατσαμπουκ και να λενε πολυ ζεστη εχει. :lol:

 

Ασχετο η μαλλον σχετικο αν θελουμε να κλειδωσουμε ξανα τον bootloader πως το κανουμε με adb re-lock ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την Παρασκευη που ειχα παει για μπανιο το ειχα αφησει στο ντουλαπακι του αυτοκινητου και οταν πηγα να φυγω γυρω στις 8 το απογευμα μου εγραφε 44 βαθμους αλλα το αμαξι εβραζε.

 

Δυο ωρες πηγαμε και τις δυο μεσα στην θαλασσα και γελουσα με αυτους που ηταν εξω ολη την ωρα με το κινητο μην και χασουν like στο φατσαμπουκ και να λενε πολυ ζεστη εχει. :lol:

 

Ασχετο η μαλλον σχετικο αν θελουμε να κλειδωσουμε ξανα τον bootloader πως το κανουμε με adb re-lock ?

 

Φιλε εκανες βλακεια που το αφησες στο αυτοκινητο...ειναι πιο ευκολο να στο κλεψουν να ξερεις. Σε οργανωμενη παραλια πηγες η χυμα ;

Εμεις παμε σε οργανωμενη και εχει πανω απο 20 ατομα σερβιτορους κλπ επιβλεπουν τα παντα- ασε που εχει και καμερες.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εκανες βλακεια που το αφησες στο αυτοκινητο...ειναι πιο ευκολο να στο κλεψουν να ξερεις. Σε οργανωμενη παραλια πηγες η χυμα ;

Εμεις παμε σε οργανωμενη και εχει πανω απο 20 ατομα σερβιτορους κλπ επιβλεπουν τα παντα- ασε που εχει και καμερες.

 

Ακομα ποιο ευκολο να στο κλεψουν στην παραλια, στο Καβουρι ειχα παει.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα ποιο ευκολο να στο κλεψουν στην παραλια, στο Καβουρι ειχα παει.

 

καθολου ευκολο αν μιλαμε για μπιτς μπαρ :) αν το εχεις μεσα σε τσαντα δεν ξερουν ποια ειναι πρεπει να τις παρουν ολες πραγμα δυσκολο!

Ενω στο αυτοκινητο ενεργουν ανενοχλητοι :D

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Και γω τωρα ειμαι εξω και εχει 40 βαθμους και τι εγινε; τιποτα μη δινετε σημασια.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ... Στο redmi note 4 αν το αγοράσω με την global έκδοση δεν έχει ελληνικό μενού ;;; κατοντετοιο νομίζω διάβασα κάπου !!

Με την Global εχει αλλα 800αρα μπορει να μην εχει.

Edited by LLLEFTERIS
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι η Global εκδοση τοτε εχει και 800αρα ;)

Πολλα τα πουλανε για Global επειδη εχουν περασει την multilanguage rom που περιεχει Ελληνικα.

Την πατησε φιλος το πηρε απο σκρουτζομαγαζο για Global αλλα ουτε Ελληνικο φορτιστη ειχε ουτε εγραφε στο πλαϊ με κοκκινα γραμματα Global version

Link to comment
Share on other sites

Πολλα τα πουλανε για Global επειδη εχουν περασει την multilanguage rom που περιεχει Ελληνικα.

Την πατησε φιλος το πηρε απο σκρουτζομαγαζο για Global αλλα ουτε Ελληνικο φορτιστη ειχε ουτε εγραφε στο πλαϊ με κοκκινα γραμματα Global version

 

Μα αμα δεν εγραφε Global Version τοτε δεν ειναι το Global. Ο φιλος ομως δεν ρωτησε για την Rom αλλα για την εκδοση.

 

Παντως μεχρι στγμης αυτα που εχουμε γραψει για το πως να ξεχωριζεις το Global φαινεται να ειναι ασφαλες. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το έκαναν ταυτόχρονα είναι πολύ πιθανό να υπήρχε μια εκπομπή πολύ κοντά σας η οποία τα επηρεάζε.

Όχι δεν το έκαναν ταυτόχρονα. Και δεν βρισκόμασταν καν στην ίδια περιοχή.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μα αμα δεν εγραφε Global Version τοτε δεν ειναι το Global. Ο φιλος ομως δεν ρωτησε για την Rom αλλα για την εκδοση.

 

Παντως μεχρι στγμης αυτα που εχουμε γραψει για το πως να ξεχωριζεις το Global φαινεται να ειναι ασφαλες. :)

 

Για πείτε ρε παιδιά πως το ξεχωρίζουμε γιατί ψήνομαι κι εγώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε ρε παιδιά πως το ξεχωρίζουμε γιατί ψήνομαι κι εγώ.

 

 

Δες στη πρώτη σελίδα.

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου εγω αγορασα απο κωτσοβολο πριν ενα μηνα για να ειμαι σίγουρος. εχθες που ηθελα να παρω και τις γυναίκας μου μετα απο ψάξιμο πήρα στο mytel. Τα παιδια μεσα ξερουν τα παντα για την συσκευή και εχουν την global edition με το που ξεκινάς να τους ρωτήσεις εχουν απαντήσεις καιτο πήρα στα 158 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

@jimlost ακριβώς αυτόν τον ήχο μου έκανε.

 

@Modeling δεν βλέπω κάτι στις φωτογραφίες. Όλα είναι φυσιολογικά.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αυτόν τον ήχο στον έχει ξανακάνει;;;Εμένα δεν τον έχει κάνει τώρα τελευταία...

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο χθες το βράδυ. 3,4 φορές συνολικά μέχρι να καταλάβω τι παίζεται. Το ίδιο και στης συζύγου.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Χώμα η τιμή, δεν πίστευα ποτέ ότι θα δούμε Redmi Note full global και με 3gb σε τέτοιες τιμές στην Ελλάδα. Το RN3 Pro, με πιο πολλούς μήνες κυκλοφορίας ήταν καρφωμένο κοντά στο 200άρι.

Μετάνιωσα λίγο που το πήρα πριν ένα μήνα σχεδόν (μιας και το έχω ακόμη εφεδρεία). Έχει κατρακυλήσει άλλα 15 ευρώ.

Και επειδή παρακολουθώ τιμές μερικών ακόμη συσκευών, μου κάνει εντύπωση ότι μόνο αυτό έχει αισθητή πτώση.

Πολύ επιθετική η Xiaomi, προφανώς προσπαθεί να ανακτήσει το χαμένο έδαφος στα market share και λογικά θα το καταφέρει.

 

Σχετικά μ αυτό που ειπώθηκε για παραλία, εγώ δεν το παίρνω καν. Αν είναι κύρια συσκευή δεν την αφήνεις αμάξι, δεν έχει νόημα.

Επαρχεία δεν μπου έχουν κλέψει ποτέ τίποτα, αν και βάζω πάντα τσάντα κι όχι χύμα τραπέζι.

Αν το αφήνετε αμάξι κάντε τουλάχιστον τον κόπο να το αφήνετε με καμιά παγοκύστη ή παγωμένο νερό κλπ. Είναι κρίμα να βράσει το κινητάκι. Το ότι δεν έβραζε 1-2-10 φορές δεν σημαίνει ότι δεν θα βράζει την επόμενη. Παγοκύστη και σε μέρος μη-προβλέψιμο.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Άννα δες το πρώτο μήνυμα. Έχει λινκ με τις εκδόσεις.

 

Δες στη πρώτη σελίδα.

 

Thanks guys.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το μαύρο χρώμα πια, τόσες μέρες δεν έχω καταφέρει να το πετύχω για να το αγοράσω...

 

Και μια άκυρη ερώτηση. Μπορώ να έχω την ίδια sim/αριθμό σε δεύτερο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Και μια άκυρη ερώτηση. Μπορώ να έχω την ίδια sim/αριθμό σε δεύτερο κινητό;

 

Εννοείς αυτό μάλλον:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/servicetwinsim_mobile_internet.html

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1160&menuId=10772

https://www.wind.gr/gr/wind/upiresies/kiniti/upiresies/sim-kartes-upiresies/

 

Πρόσεξε μόνο, Vodafone και Wind έχουν μηνιαία χρέωση για αυτή την υπηρεσία, ενώ στην Comsote δίνεις ενα 10άρικο στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με το μαύρο χρώμα πια, τόσες μέρες δεν έχω καταφέρει να το πετύχω για να το αγοράσω...

 

Και μια άκυρη ερώτηση. Μπορώ να έχω την ίδια sim/αριθμό σε δεύτερο κινητό;

 

Στην cosmote νομίζω έκανε 10-15 ευρώ για να βγάλεις και είχε και κάποια μηνιαία χρέωση.

 

Edit: έχει δίκιο ο από πάνω, η cosmote το κατήργησε το πάγιο.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την Ελληνικη άρωμα 7.6.29. Το έστησα πάλι από την αρχή και έχω την εντύπωση πως είναι πιο smooth και πιο γρήγορη από τις υπόλοιπες.

Διαχείριση μπαταρίας αύριο με το καλό

Xiaomi 13T 8-256GB Alpine Blue

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ ενα βιντεακι να το απολαύσετε

θυμασαι ποιο tempered ειχες παρει η ηταν δωρο απο το καταστημα;γιατι βλεπω καθεται πολυ καλα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...