Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αμφιβαλλω οτι ειναι θεμα του nova αλλα προφανως αν το τηλεφωνο ειναι ξεκλειδωτο μπορεις μεσω twrp να σβησεις την εφαρμογη αν γνωριζεις εσυ ή καποιος αλλος πως να το κανει.

Επισης οι φωτογραφιες και τα βιντεο ειναι αποθηκευμενα στον φακελο DCIM αν χρησιμοποιει την στοκ εφαρμογη της καμερας οποτε τα μεταφερεις με ενα καλωδιο απο το κινητο στον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω να μεταφέρω φωτογραφίες και βίντεο μέσω καλωδίου. Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως δεν προλαβαίνω να πατήσω τη επιλογή για μεταφορά αρχείων πριν με γυρίσει στην αρχική οθόνη. Το βράδυ που θα το έχω στα χέρια μου θα δείξει.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω κατεβάσει κάποια θέματα για miui 10 για να βλέπω τον καιρό στο lockscreen.

 

Αλλάζει κανονικά όλο το θέμα αλλά το lockscreen παραμένεο το default, είναι θέμα της miui10 στη δικιά μας συσκευή?

Απ ότι έχω διαβάσει στο note 5 αλλάζει κανονικά.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

το cell info refresh rate που πρέπει να είναι στο κρυφό μενού 4636... γιατί κάτι κοιτούσα και το έκανα εγώ disabled η έτσι ήταν; 1c2a34d15421ba4d89cd5242a7ce99c6.jpg

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα δοκιμάσω να μεταφέρω φωτογραφίες και βίντεο μέσω καλωδίου. Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως δεν προλαβαίνω να πατήσω τη επιλογή για μεταφορά αρχείων πριν με γυρίσει στην αρχική οθόνη. Το βράδυ που θα το έχω στα χέρια μου θα δείξει.

 

Υπαρχει και μια αλλη ιδεα. Μπες στο google play απο υπολογιστη, κατεβασε αλλον launcher και μολις σε παει στην αρχικη οθονη θα σε ρωτησει ποιον Launcher θες να χρησιμοποιεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τραβήξει κανείς βίντεο με 60fps; στο δικό μου έχει θέμα. Ακούγεται ο ήχος κανονικά αλλά η εικόνα παίζει στο γρήγορο, χωρίς φυσικά να εχω ενεργοποιήσει το γρήγορο ή αργό από τις ρυθμίσεις . Στα 30 fps παίζει κανονικά όπως και πριν την 10αρα

 

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο κάνει...έχει θέμα που λογικά θα λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και μια αλλη ιδεα. Μπες στο google play απο υπολογιστη, κατεβασε αλλον launcher και μολις σε παει στην αρχικη οθονη θα σε ρωτησει ποιον Launcher θες να χρησιμοποιεις.

 

Φίλε μου, πραγματικά πανέξυπνη η ιδέα σου. :respect: Το βράδυ θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο κάνει...έχει θέμα που λογικά θα λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση.

 

Στη beta πάντως το αφαίρεσαν εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ρε παιδιά χάνω κλήσεις, με την 10 ξεκίνησε το κακό. Κανείς άλλος που χάνει κλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και μια αλλη ιδεα. Μπες στο google play απο υπολογιστη, κατεβασε αλλον launcher και μολις σε παει στην αρχικη οθονη θα σε ρωτησει ποιον Launcher θες να χρησιμοποιεις.

Φίλε μου, πραγματικά πανέξυπνη η ιδέα σου. :respect: Το βράδυ θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Τελικά το πρόβλημα δεν το δημιούργησε ο Νova αλλά το Screen Time (εφαρμογή γονικού ελέγχου). Το ανακάλυψα κάνοντας format και εγκαθιστώντας όλες τις εφαρμογές μία μία.

 

ΥΓ. για όποιον χρησιμοποιεί το Screen Time, το πρόβλημα παρουσιάζεται με την εφαρμογή που υπάρχει στο site τους, ενώ αντίθετα με αυτή του Google play όλα είναι ΟΚ.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Τι δίκτυο βαζω για να έχω καλό σήμα τηλεφωνου και ίντερνετ;

Το wifi μέσα στο σπίτι πόσα kb/s πρέπει να είναι ;( vdsl 50 wind)

Υπάρχει τεστ για την κεραία του;τι πρέπει να προσέξω;

Edited by Flipflames
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την αναβάθμιση σε 10 έχω το εξής θέμα, εμώ ο ήχος παίζει κανονικά και δυνατά από τις ρυθμίσεις όταν με καλούν και έρχεται κάποιο μήνυμα, ειδοποίηση κτλ ίσα που ακούγεται!

Έχω δοκιμάσει τα πάντα εκτός από επαναφορά;

Τι προτείνετε;

Επίσης υπάρχει face unlock?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την αναβάθμιση σε 10 έχω το εξής θέμα, εμώ ο ήχος παίζει κανονικά και δυνατά από τις ρυθμίσεις όταν με καλούν και έρχεται κάποιο μήνυμα, ειδοποίηση κτλ ίσα που ακούγεται!

Έχω δοκιμάσει τα πάντα εκτός από επαναφορά;

Τι προτείνετε;

Επίσης υπάρχει face unlock?

Υπάρχει mod για face unlock και δούλευε μια χαρά. Ψάξε στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω το εξης..

Στο κινητο της γυναικας που το εχει εδω και καποιους μηνες, οταν προσπαθει να ανοιξει το "ημερολογιο" που υπαρχει στο κινητο, της βγαινει στιγμιαια ενα μνμ.που λεει οτι "εχετε αποκλεισει απαιτουμενες αδειες" & δεν της το ανοιγει...

Δε της εχει τυχει μαλλον σε καποια αλλη εφαρμογη απο αυτες που θελει να χρησιμοποιησει..

Δε ξερω τι ακριβως πρεπει να ενεργοποιησω και πως... :/

..Αν μπορει καποιος... ας μου δωσει τα φωτα του..

Edited by pavlos2003
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ηθελα να ρωτησω το εξης..

Στο κινητο της γυναικας που το εχει εδω και καποιους μηνες, οταν προσπαθει να ανοιξει το "ημερολογιο" που υπαρχει στο κινητο, της βγαινει στιγμιαια ενα μνμ.που λεει οτι "εχετε αποκλεισει απαιτουμενες αδειες" & δεν της το ανοιγει...

Δε της εχει τυχει μαλλον σε καποια αλλη εφαρμογη απο αυτες που θελει να χρησιμοποιησει..

Δε ξερω τι ακριβως πρεπει να ενεργοποιησω και πως... :/

..Αν μπορει καποιος... ας μου δωσει τα φωτα του..

 

Ρυθμίσεις-εγκατεστημενες εφαρμογές- ημερολογιο-αδειες εφαρμογής.

Επέλεξε από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έβαλε την 10, έχω μεγάλη καθυστέρηση στα notification, τουλάχιστον στο safascore που με ενδιαφέρει. Μου εμφανίζεται η ειδοποίηση με 15 ή και περισσότερα λεπτά καθυστέρηση.

Μες την 9 δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Έχει κανείς ιδέα μήπως φταίει κάποια ρύθμιση της 10?

Power options έλεγξα ήδη.

Edited by mike299
Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις το τελευταιο magisk στο κινητο μας; Με την εκδοση 18 μου εμφανιζει το μηνυμα οτι καταστραφηκε το συστημα μολις κανω επανεκκινηση.

Ολα αυτα κανοντας την μεταβαση απο το 17.1 στην 18 και εχοντας miui 9.2.

 

Δεν διαβασα για αλλα κινητα παρομοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...φιλος έχει τη συσκευή και θέλει να πάει σε miui 10, αλλά στην ενημέρωση συστήματος του βγάζει

"Δεν έχετε άδειες για πρόσβαση στο αρχείο ενημέρωσης. Σιγουρευτείτε ότι ο λογαριασμός που εισηλθατε έχει τις απαραίτητες άδειες."

Εχει την Miui global 9.6/σταθερή 9.6.1.0 (MBFMIFD).

Έχει καποιο πρόβλημα ή απλά αργει?

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπερασω σε miui τελικα.

Ομως ποια προτείνεται?

Απο mi globe ή την miui pro απο xda?

 

Εννοείται θελω να παιζουν ολα αψογα

(Σκέφτομαι την mi globe)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά έχω ένα (φαντάζομαι) μεγάλο πρόβλημα. Κολλάει η οθόνη και είναι μη χρησιμοποιήσιμη, όμως όταν πατάω το πλευρικό κουμπί για επιλογές επανεκκίνησης κλπ, εκεί λειτουργεί η οθόνη, και όσες φορές και να κάνω επανεκκίνηση το πρόβλημα παραμένει. Φοράω την τελευταία έκδοση της MIUI 10, θα το εκτιμούσα δεόντως αν κάποιος θα μπορούσε να με κατευθύνει ή να με βοηθήσει έτσι ώστε να εξαλειφθεί το πρόβλημα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...