Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει εκεί

 

Στα εικονίδια αυτά σείρε προς τα κάτω (ή αριστερά-δεξιά, ανάλογα τι ROM έχεις) και θα σου εμφανίσει κι άλλα. Αλλιώς πας Settings, Additional Settings, Location (αν δεν είναι εκεί, είναι σίγουρα κάπου στα Settings)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση,να θεωρω οτι η σαμσουνγκ ειναι καλυτερη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μεσα στον αυγουστο θα παρεις και εσυ οπως εμεις την 9αρα miui που ειναι nougat.υπομονη.το μονο που μπορεις να κανεις αν θελεις εσυ φυσικα ειναι να ξεκλειδωσης τον bootloader για root κλπ. παντα με την αδεια της xiaomi.

 

Υπαρχει καμια ελληνικη ρομ που να αξιζει περισσοτερο απο αυτην;Γιαυτο ρωταω αν αξιζει να μπω στην διαδικασια...Εχω ζητησει ηδη ξεκλειδωμα σε αυτο γιατι εγω εχω παρει ηδη access απο το rn3pro μου

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα Αγγλικά

 

Settings

Notifications & toggles layout

Toggle positions

ψάξε το λίγο όταν κατεβάσεις τη "κουρτίνα" κάνε και δεύτερο swipe προς τα κάτω και έχει εικονίδιο για να αλλάξεις τις θέσεις των εικονιδίων.βάλε αυτό του gps πάνω πάνω για να φαίνεται πάντα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα εικονίδια αυτά σείρε προς τα κάτω (ή αριστερά-δεξιά, ανάλογα τι ROM έχεις) και θα σου εμφανίσει κι άλλα. Αλλιώς πας Settings, Additional Settings, Location (αν δεν είναι εκεί, είναι σίγουρα κάπου στα Settings)

 

Ούτε στην κουρτίνα υπάρχει ούτε στα Settings ούτε πουθενά. έφαγα το τηλέφωνο να ψάχνω..... Τι στο διάολο χωρίς gps ήρθε?,,,

Υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή απο store που να κάνει την ίδια δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην κουρτίνα υπάρχει ούτε στα Settings ούτε πουθενά. έφαγα το τηλέφωνο να ψάχνω..... Τι στο διάολο χωρίς gps ήρθε?,,,

Υπάρχει καμία άλλη εφαρμογή απο store που να κάνει την ίδια δουλειά?

είναι δυνατόν;;;;; στις ρυθμίσεις η τοποθεσία είναι στο σύστημα και συσκευή> πρόσθετες ρυθμίσεις> απόρρητο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

9c951bd217be42cdf9bd7200a4a691fd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πατα το γραναζι πανω η τις τρεις τελειες δεν θυμαμαι...και σου ανοιγει να πιασεις κ να σειρεις ποιιες εφαρμογες θες να ειναι πανω πανω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ το κινητο με 4GB RAM 64GB. Θα ήθελα να ρωτήσω αν προτείνετε να βάλω την developer rom η να παραμεινω στη stable? Εάν περάσω τη developer τι διαδιακασία πρέπει να ακολουθήσω;

 

Κανείς δε γνωρίζει?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ελληνικη ρομ που να αξιζει περισσοτερο απο αυτην;Γιαυτο ρωταω αν αξιζει να μπω στην διαδικασια...Εχω ζητησει ηδη ξεκλειδωμα σε αυτο γιατι εγω εχω παρει ηδη access απο το rn3pro μου

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/26928-XTRV-7-7-20-AR%CE%A9MA-%CE%88%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B5-%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BD%CE%AD%CE%B1%CF%82-XTRV-AR%CE%A9MA-ROM-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81/Eωεδω εισαι αλλα πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader πρωτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανείς δε γνωρίζει?

 

δες την απαντηση μου απο πανω.εχει οδηγιες με αρχη μεση και τελος;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/26928-XTRV-7-7-20-AR%CE%A9MA-%CE%88%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B5-%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%BD%CE%AD%CE%B1%CF%82-XTRV-AR%CE%A9MA-ROM-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81/Eωεδω εισαι αλλα πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader πρωτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δες την απαντηση μου απο πανω.εχει οδηγιες με αρχη μεση και τελος;)

επισης για ολους οσους ψαχνονται,οπως εγω στην αρχη, διαβαστε εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13853-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B5%CF%85%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8E%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE/

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ενεργοποιείτε το mi account; Αξίζει τίποτα;

αν θελεις παροχες απο xiaomi πρεπει,οπως αντιγραφα,ξεκλειδωμα bootloader,ευρεση τηλ.δεν ξερω αν παιζει ρολο στις αναβαθμησεις(που δεν πιστευω να παιζει)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να πάρω αυτή τη θήκη και αυτό για προστασία αξίζουν; Είναι καλά; Υπάρχει κάτι καλύτερο από Αθήνα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να πάρω αυτή τη θήκη και αυτό για προστασία αξίζουν; Είναι καλά; Υπάρχει κάτι καλύτερο από Αθήνα;

 

 

 

 

Πηγαινε στο κεντρο στα κλασσικα μαγαζια κ δεν θα δωσεις ουτε τα μισα κ για τα 2

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο κεντρο στα κλασσικα μαγαζια κ δεν θα δωσεις ουτε τα μισα κ για τα 2

 

Διαφώτισε με να καταλάβω πια είναι τα κλασσικά μαγαζιά γιατί δεν έχω την παραμικρή ιδέα. Είναι τόσο φθηνές όμως οι θήκες;

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο φθηνές όμως οι θήκες;

απο aliexpress αυτες κανουν 1ε αλλα θα περιμενεις απο 10 μεχρι 45 μερες να ερθει.Ειναι αν δεν βιαζεσαι.

 

τα "κλασσικα" μαλλον εννοει τα πακι στην ομονοια.

Link to comment
Share on other sites

απο aliexpress αυτες κανουν 1ε αλλα θα περιμενεις απο 10 μεχρι 45 μερες να ερθει.Ειναι αν δεν βιαζεσαι.

 

τα "κλασσικα" μαλλον εννοει τα πακι στην ομονοια.

 

Σωστος...αν πας μια βολτα θα δεις πολλα μαγαζακια με κινητα κ θηκες...2-3 ευρω τα τζακαμια και αλλα τοσα για τις θηκες ;)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

εγω θηκουλα πηρα αυτη και ειναι πολυ καλη, σκληρη μεν αλλα αψογη εφαρμογη και ειχε μεσα και μια ζελατινα για την οθονη

 

https://www.skroutz.gr/s/10362142/Nillkin-Super-Frosted-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Redmi-Note-4.html

Link to comment
Share on other sites

Πατα το γραναζι πανω η τις τρεις τελειες δεν θυμαμαι...και σου ανοιγει να πιασεις κ να σειρεις ποιιες εφαρμογες θες να ειναι πανω πανω

 

Ολα καλά παιδιά..ευρέθη το GPS, ηταν στην τελευταία σειρά της κουρτίνας και δεν πήγε το μάτι μου μέχρι τέρμα κάτω :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα με geek και τελικα καταφερα αφου του στειλω τις αποδειξης να παρω τα μισα λεφτα απο το τελωνειο αν κ δεν το κανουν με τιποτα μου ειπε...Οποτε θα γλειτωσω 40€...

Την συσκευη μου ακομα να βρω χρονο να την ανοιξω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαφωτιστε με λιγο γιατι εχω λιγο χασει την μπαλα....εαν παρω τωρα το xiaomi ας πουμε απο εδω απο επισημο (κατα την infoquest) καταστημα, θα παρω την καμερα με αισθητηρα sony ή με samsung? .....και αν μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχουν διαφορες μεταξυ τους
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια διαφωτιστε με λιγο γιατι εχω λιγο χασει την μπαλα....εαν παρω τωρα το xiaomi ας πουμε απο εδω απο επισημο (κατα την infoquest) καταστημα, θα παρω την καμερα με αισθητηρα sony ή με samsung? .....και αν μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχουν διαφορες μεταξυ τους

 

τι σχέση μπορεί να έχει αν το πάρεις από infoquest, από ελληνικά μαγαζάκια ή από Κίνα με αυτό; ότι λάχει θα έχεις. Βασικά πλέον και samsung να βρεις τυχερός θα σαι γιατί έχει αναφερθεί και τρίτος φακός αγνώστου προελεύσεως. Sony πετύχαμε μόνο οι πρώτοι πρώτοι που πήραμε απευθείας από Κίνα οι άλλοι samsung κατά κύριο λόγο αλλά εντάξει οι διαφορές δεν είναι χαοτικές, μικροδιαφορές υπέρ του sony αλλά σιγουρα sony δε θα βρεις οπότε samsung ή noname πλέον

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε συσκευη κατασταλαξα τελικα για note 4 32/3 global version, λεω να το ρισκαρω λιγο παραπανω κ να το βρω απο σκρουτζομαγαζο αντι infoquest.

Αφου εινα ιδιες συκευες η διαφορα θα παιξει μονο στην εγγυηση +70€ τσεπη. αμα το σκεφτεις ειναι το 1/3 περιπου της τιμης η διαφορα αυτη γιαυτο κ λεω να παω σε σκρουτζομαγαζο.

Εχει κανεις καμια προταση σε σκρουτζομαγαζο απο θεμα καλυτερης εγγυησης-εξυπηρετησης αφου πλεον η "εγγυηση" θα ειναι απο το μαγαζι κ οχι απο infoquest?

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα με geek και τελικα καταφερα αφου του στειλω τις αποδειξης να παρω τα μισα λεφτα απο το τελωνειο αν κ δεν το κανουν με τιποτα μου ειπε...Οποτε θα γλειτωσω 40€...

Την συσκευη μου ακομα να βρω χρονο να την ανοιξω

 

ποσα εδωσες τελωνειο και ποσα σου εδωσαν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οποιον τρωγεται για miui 9,εχει ανεβει η chinese beta στο xda (μονο αγγλικα/κινεζικα απο γλωσσες)

 

Καθαρο φλασαρισμα απο twrp,διαβαστε τα comments για ινφο:

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/how-to/miui-9-redmi-note-4x-sd-mido-download-t3647718

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες παράδοσης της MIUI 9 ανά συσκευή.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/news/index.php/News/2030

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκαν οι ημερομηνίες παράδοσης της MIUI 9 ανά συσκευή.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/news/index.php/News/2030

 

Εχει βγει ηδη στο xda,τσεκαρε απο πανω..!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...