Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένουμε όλοι κανένα υπολογισμό αλλά δεν.

Μάλλον δεν το έχεις με τους υπολογισμούς γιαυτό και μας πρήζεις με μαγαζάκια και Κίνα.

Στις εξυπνάδες πάντως είσαι πρώτος :)

 

Μην τον θυμώνεις γιατί θα κάτσει να ψάξει όλα τα ποστ σου.

Και που ξέρεις μπορεί να βγούμε και συνάδελφοι ιδιοκτήτες σκρουτζομαγαζου.

:D :D :D :D :D :D

 

Τελικά έκανα λάθος.

Δεν είναι εκτελωνιστής.

Κάτι ακούστηκε για 2ο γραφείο στην ΕΥΠ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην τον θυμώνεις γιατί θα κάτσει να ψάξει όλα τα ποστ σου.

Και που ξέρεις μπορεί να βγούμε και συνάδελφοι ιδιοκτήτες σκρουτζομαγαζου.

:D :D :D :D :D :D

 

Τελικά έκανα λάθος.

Δεν είναι εκτελωνιστής.

Κάτι ακούστηκε για 2ο γραφείο στην ΕΥΠ.

 

 

Κατι ακουστηκε οτι πουλας χονδρικη χιουμορ στον Σεφερλη.

 

Anyway δεν το συνεχιζω,δεν υπαρχει κατι αλλο να πω.Οποιος διαβαζει και εχει λιγο μυαλο καταλαβαινει νομιζω.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λες ανηκουν ομως στην σφαιρα του φανταστικου.

 

Ποτε δεν θα ''ομαλοποιηθει'' η αγορα μεταξυ Κινας και Ελλαδας και ποτε δεν θα βρεις το 4/64 στην ιδια τιμη εδω.Αμα γινει αυτο ποτε και γω απο Ελλαδα θα αγοραζω!

 

Kαι επειδη εγω μιλαω με αποδειξεις για κοιτα λιγο ποσο "ομαλοποιηθηκε" η αγορα στο redmi note 3!

 

Eλλαδα : https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=redmi+note+3

 

Mονο 200 ευρω!

 

Κινα : 135 ευρω https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-3-16gb

 

Και οπως ειπα εμπιστευομαι πιο πολυ την εγγυηση του Κινεζου με τζιρο εκατονταδων εκατομμυριων και εκατομμυρια παγκοσμιους πελατες,που το να σου κανει refund 160 ευρω του ειναι στραγαλια,παρα το σκρουτζομαγαζο που βγαζει δε βγαζει το καλοκαιρι.

 

Οταν κλεισει που θα πας για εγγυηση οεο?! Θα στειλεις email στην γραμματεια του καταναλωτη?! Η στο myphone?!

 

To gearbest,banggood,honorbuy κλπ θα ειναι εκει,και δεν θα ρισκαρουν για 160 ευρω να σου κανουν πουστι@ στην εγγυηση γιατι τα μαγαζια αυτα υπολογιζουν το αρνητικο feedback που θα τους κανεις πολυ περισσοτερο απο 160 ευρω.

 

Ο μονος αρνητικος παραγωντας ειναι ο χρονος που κανει να ρθει,που αμα επιλεξεις ευρωπαικη αποθηκη με μικρη επιβαρυνση μπορει να σου ρθει πιο γρηγορα και απο το αν το εστελνε σκρουτζομαγαζο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

διαβασε να μαθεις κι εσυ.

Δάσκαλε σε παρακολουθώ ώρα αλλά ακόμα δε μας είπες ΠΌΣΟ κάνει εκτελωνισμένο το 3/32 ;;;;;

Τόση ώρα όλο το φόρουμ αγωνιά για τους επαναστατικούς υπολογισμούς σου.

 

P.s. τα μαγαζάκια ίδρωσσν μετά το post σου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλε μου φιλε

Καλο καλοκαιρι σε ολους.

Οτι θέματα είχα με τις dev τα είχα και με τις stable στο κινητό της γυναίκας.

Απλά τα πράγματα, και το ερώτημα τώρα έγινε γιατί δεν υπάρχει ίδιο μοντέλο με την ίδια έκδοση Android για την σύγκριση.

Link to comment
Share on other sites

Δάσκαλε σε παρακολουθώ ώρα αλλά ακόμα δε μας είπες ΠΌΣΟ κάνει εκτελωνισμένο το 3/32 ;;;;;

Τόση ώρα όλο το φόρουμ αγωνιά για τους επαναστατικούς υπολογισμούς σου.

 

P.s. τα μαγαζάκια ίδρωσσν μετά το post σου

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ μεγαλε,παρτο απο Ελλαδα.

Και μετα κυνηγα τον στα σοκακια της ομονοιας μηπως και στο παει για service σε καναν πακιστανο εκει διπλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μεγαλε,παρτο απο Ελλαδα.

Και μετα κυνηγα τον στα σοκακια της ομονοιας μηπως και στο παει για service σε καναν πακιστανο εκει διπλα.

Καλύτερα να τον κυνηγάω στα στενά της Σενζεν. :D :D :D :D :D

Είσαι ηγέτης

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε πόσο γάτα είναι στους υπολογισμούς το link που έβαλε αφορούσε το 2/16 και αυτό αγορασμενο όχι από κάποιο από τα σούπερ ντουπερ κινέζικα καταστήματα αλλά από ανεξάρτητο πωλητή σε aliexpres, alibaba και τους 40 κλέφτες.

Δηλαδή αγορά που δεν σε καλύπτει η ασφάλεια του paypal και αν γίνει στραβή κλαις τα λεφτά σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα που λέει ο azuli έχει δίκιο όσο και να μας κακοφαινεται, τα περισσότερα μαγαζιά από Κίνα έχουν καλύτερη εγγύηση από τα εδώ και σίγουρα το τηλέφωνο θα επιστρέψει η επισκευασμενο η καινούργιο, το μόνο αρνητικό είναι η αναμονή χωρίς τηλέφωνο 2+ μήνες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro (omega) χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε πόσο γάτα είναι στους υπολογισμούς το link που έβαλε αφορούσε το 2/16 και αυτό αγορασμενο όχι από κάποιο από τα σούπερ ντουπερ κινέζικα καταστήματα αλλά από ανεξάρτητο πωλητή σε aliexpres, alibaba και τους 40 κλέφτες.

Δηλαδή αγορά που δεν σε καλύπτει η ασφάλεια του paypal και αν γίνει στραβή κλαις τα λεφτά σου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το gearbest και το deal extreme ανεξαρτητοι πωλητες του aliexpress ειναι?

Το kimovil που εδωσα το link συγκρινει τις τιμες ολων των μαγαζιων που πουλανε το κινητο.

 

Και καθομαι και ρωταω γιατι ψωνιζεις απο σκρουτζομαγαζα..Εισαι τοσο ασχετος με online αγορες που κατανταει βαρετο.

 

Καλες βουτιες!

Link to comment
Share on other sites

Πώς κοστολογείτε δλδ εσείς το χρόνο σας; Να καταλάβω και εγώ.. Τι θα πει για κάποιον που χρησιμοποιεί το τηλ και σαν εργαλείο δουλειάς το 2+ μήνες αν γίνει κάτι; Από περιέργεια.. Εγώ πήρα από skroutz το 3/32, στα 156 ευρώ, με τιμολόγιο και περασμένο στα επαγγελματικά μου έξοδα. Παράγγειλα πρωί Τετάρτης και Πέμπτη μεσημέρι παρέλαβα. Με δώρο μαζί. Να προτιμούσα για 20-30 ευρώ την αναμονή και το αν θα περάσει ή όχι τελωνείο;! Thanks, but no, thanks..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Στα περισσότερα που λέει ο azuli έχει δίκιο όσο και να μας κακοφαινεται, τα περισσότερα μαγαζιά από Κίνα έχουν καλύτερη εγγύηση από τα εδώ και σίγουρα το τηλέφωνο θα επιστρέψει η επισκευασμενο η καινούργιο, το μόνο αρνητικό είναι η αναμονή χωρίς τηλέφωνο 2+ μήνες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro (omega) χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ας πούμε ότι ο κινέζος έχει καλή θέληση να στο φτιάξει. Βάλε 2 μήνες να έρθει βάλε τελωνείο βάλε ΈΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΉΣ ΚΊΝΑ βάλε άλλους 2 μήνες να ξανάρθει βάλε και ειδικα έγγραφα για να μην περάσει πάλι τελωνείο στην επιστροφή. Αν είσαι τυχερός και δεν την ξαναφας!

 

Αλλά αυτό μου μου ανατινάζει το μυαλό είναι ότι έχει και δίκιο. Που δεν τολμάει να ξεστομίσει όλο αυτό το μαμησι για ποσά ευρώ διαφορά πρέπει να το υποστείς. ΠΟΣΌ ΚΆΝΕΙ ΡΕ AZULI εκτελωνισμένο το 3/32 επιτέλους;;;

Να σου δώσω το καταραμένο δίκιο σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι ο κινέζος έχει καλή θέληση να στο φτιάξει. Βάλε 2 μήνες να έρθει βάλε τελωνείο βάλε ΈΞΟΔΑ ΑΠΟΣΤΟΛΉΣ ΚΊΝΑ βάλε άλλους 2 μήνες να ξανάρθει βάλε και ειδικα έγγραφα για να μην περάσει πάλι τελωνείο στην επιστροφή.

 

Αλλά αυτό μου μου ανατινάζει το μυαλό είναι ότι έχει και δίκιο. Που δεν τολμάει να ξεστομίσει όλο αυτό το μαμησι για ποσά ευρώ διαφορά πρέπει να το υποστείς. ΠΟΣΌ ΚΆΝΕΙ ΡΕ AZULI εκτελωνισμένο το 3/32 επιτέλους;;;

Να σου δώσω το καταραμένο δίκιο σου.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε με νοιαζει ρε μεγαλε ποσο κανει,εγω για το 4/64 εγραψα,μας κουρασες μιση ωρα..

Τα εξοδα αποστολης τα καλυπτει ο κινεζος,εδω αλλοι καλυπτουν μεχρι και το τελωνειο κατα 50% αν σε πιασουν (gearbest πχ)

 

Και τι,μονο αυτο ειναι δηλαδη απο τηλεφωνα?το 3/32? Για βαλε ρε τσακαλι το mi6 και πες μου παλι!Τωρα θα τα κανεις τα μαθηματικα?!Θα αλλαξει το τροπαριο η θα μας πεις οτι θα το εκτελωνισουν 5.000 ευρω?!

Κι αυτο απο σκρουτζ συμφερει να το παρεις,ναι?!

 

Κατι θα σκεφτεις ειμαι σιγουρος!

 

5 μηνες να παει,2 χρονια να ρθει,3 παρθενες να θυσιαστουν,τι αλλο θα σκεφτεις δηλαδη για να αποτρεψεις τον κοσμο να παρει απο Κινα?! Εχεις γινει γραφικος!

Link to comment
Share on other sites

Ποιά διαφορά;; Το μαύρο 3/32 σε banggood και gearbest έχει 159,99$. Μιλάμε για 10 ευρώ μείον και πόσο χρόνο αναμονής, αν εννοείται είσαι τυχερός και δεν περάσει τελωνείο..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ποιά διαφορά;; Το μαύρο 3/32 σε banggood και gearbest έχει 159,99$. Μιλάμε για 10 ευρώ μείον και πόσο χρόνο αναμονής, αν εννοείται είσαι τυχερός και δεν περάσει τελωνείο..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

τοτε παρτο απο geekbuying 125.Οι επιλογες ειναι πολλες

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-43gb-32gb

 

Και μην σκαλωνουμε σε ενα τηλεφωνο μονο.

 

Οποιοδηποτε κανει πανω απο 160ε ειναι μονοδρομος η Κινα.Οτι μαθηματικα και να κανεις.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι εμένα μου ήρθε Παρασκευή από banggood, χωρίς priority direct mail αλλά απλό ταχυδρομείο, ΧΩΡΙΣ τελωνείο!!!:):):)

Απλά άργησε λίγο παραπάνω από το κανονικό.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κάποιο νόημα αυτή η συζήτηση που γίνεται; Αφήστε το κάθενα να πάρει τη συσκευή από όπου γουστάρει, νομίζετε έχει όρεξη ο καθένας να διαβάζει για το αν θα το πρέπει να το πάρει από εδώ από το σκρουτζ η από τη Κίνα; Ο καθένας στα λεφτά του και στο χρόνο του κάνει κουμάντο. Άλλος το θέλει αύριο οπότε θα το πάρει από εδώ άλλος θέλει απλά να αλλάξει ένα παλιότερο τηλέφωνο και θα το πάρει από Κίνα και ας κάνει και ένα μήνα να έρθει. Στη κίνα το 32άρι κάνει 147$ από ali (περίπου 125€) σχεδόν 40€ πιο φθηνά και το 4/64 σχεδόν 90€ πιο κάτω από εδώ. Θα ελέγξει κανένας τη τσέπη του άλλου αν θέλει να ρισκάρει για το να γλιτώσει αυτά τα χρήματα και το ποιο είναι το σωστό; Το συμφέρον το ξέρει ο καθένας για τον εαυτό του οπότε η συζήτηση ας τερματιστεί εδώ επιτέλους Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κάποιο νόημα αυτή η συζήτηση που γίνεται; Αφήστε το κάθενα να πάρει τη συσκευή από όπου γουστάρει, νομίζετε έχει όρεξη ο καθένας να διαβάζει για το αν θα το πρέπει να το πάρει από εδώ από το σκρουτζ η από τη Κίνα; Ο καθένας στα λεφτά του και στο χρόνο του κάνει κουμάντο. Άλλος το θέλει αύριο οπότε θα το πάρει από εδώ άλλος θέλει απλά να αλλάξει ένα παλιότερο τηλέφωνο και θα το πάρει από Κίνα και ας κάνει και ένα μήνα να έρθει. Στη κίνα το 32άρι κάνει 147$ από ali (περίπου 125€) σχεδόν 40€ πιο φθηνά και το 4/64 σχεδόν 90€ πιο κάτω από εδώ. Θα ελέγξει κανένας τη τσέπη του άλλου αν θέλει να ρισκάρει για το να γλιτώσει αυτά τα χρήματα και το ποιο είναι το σωστό; Το συμφέρον το ξέρει ο καθένας για τον εαυτό του οπότε η συζήτηση ας τερματιστεί εδώ επιτέλους

 

Εχεις δικιο,εγω σταματαω.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω βάλει κρατώντας πατημένο το κεντρικό πλήκτρο να ανοίγει το Google now /assistant η όπως αλλιώς λέγεται αλλά όπως βλέπεις δεν το έχω κάνει turn on ακόμα. τι κάνει γενικά αυτό; 152e4db7b0552793476373ff361fb0fc.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εγω όταν το ενεργοποιώ φωνητικά κλειδωμένη οθόνη απλά εμφανίζει να βάλεις το pin ενω εχω δωσει access για το smart lock.

Link to comment
Share on other sites

Το 4/64 πήρες;;;

 

Όχι μορε, το 3/32. Αλλά το ήθελα άμεσα. Τελικά πάει η Κίνα. Μόνο για ψιλό πράγματα απ το AliExpress. Με κινητά και γενικά συσκευές +100 ευρώ δεν νομίζω να ξαναασχολιθω πλυν των τριγονικων αποστολών, όπου αυτές υποστηριζονται

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ετοιμοπαραδοτο σε κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη? Το 3/32, εκτος kotsovolos, plaiso , κλπ

 

Το plus3 θέλει 5 6 εργάσιμες με ειπε

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλε μου φιλε χωρις ειρωνια, εγω καθομαι στα αυγα μου και για αυτο δεν εχω θεματα εδω και χρόνια διαβασα πανω απο 5 6000 ποστ τα οποια αναφερονται στο οτι πχ το gps χανει, οτι οι φωτο δεν τις βρισκω, δεν φαινετε η καρτα μνημης δεν βρισκω το ραδιοφωνο, δεν μου βγαζει ειδοποιησεις στο φμπου, βαιμπερ, μειλ κλπ κλπ κλπ ο καταλογος ατελειωτος και οοοολοι αυτοι και για ολες τις μαρκες λεω εχουν περασει dev ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΟΤΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΧ και μετα απορουν γιατι γιατι και γιατί; Δεν φταινε οι συσκευές που ναι καποιες εχουν ατέλειες αλλα η μαμα καποια στιγμη διορθωνει. Και εφοσον το μιουι ειναι.... Δελο μη παιρνεις χιαομι. Τωρα επειδη υπαρχουν προγραμματιστες που ασχολουνται με τα χιαομι και βγαζουν διάφορα δε σημαινει οτι ειναι άμοιροι ευθυνων με τα όποια θεματα προκυπτουν. Φυσικα ο καθενας κανει οτι θέλει στο κινητό του αλλα μετα αν εχει θεματα ψαχνει αλχημείες απο τριτες εφαρμογές που και αυτές συμπαρασυρουν σκουπιδια που δε φαινονται αμεσως.ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΎ δεν κανω τον ξερολα αλλα ποτε μα ποτε εγω δεν αντιμετωπισα οποιοδηποτε θεμα εκτος παιδικων ασθενειων που ειναι ιατες απο την μανα.

Και ναι οσοι εχουν ρουταρει αλλαξαν ρομ λοντσερ κλπ κλπ τραβιουντε αργα η γρηγορα. Μπαινω να ενημερωθω οπως πολυ κοσμος και διαβαζει μονιμα προβληματα και αστοχιες κατι ουσιωδες δεν.

Καλο καλοκαιρι σε ολους.

 

Εύστοχο. Υπάρχουν πολλά παιδιά, ανήσυχα και καλά κάνουν. Απλά βομβαρδίζουν τα φόρουμ με ατελείωτα ποστ για συσκευές πεοβληματικες και τρομάζουν όσους δεν πολυσκαλιζουν και θέλουν συσκευή απροβληματιστη κι ας μην κάνει παπάδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιο μοντελο, 4/64 η 3/32 ? note4X η note 4 global?

 

Στο site τους βλεπω μονο το mediatek και το 4Χ. Και εκει που πατας ελληνικη αποθηκη δεν βγαζει κανενα προιον.Δωσε ενα link αν θες..

 

Πως ηρθε σε μια μερα,με τι τροπο αποστολης?

 

Ποιο Λίνκ; διάβασε τι γράφω. Τέλη Μάη το αγόρασα, το 3/32 μαύρο global +B20, από την ευρωπαϊκή αποθήκη του vickmall. Κάπου στην Ελλάδα. Απλή αποστολή

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ετοιμοπαραδοτο σε κάποιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη? Το 3/32, εκτος kotsovolos, plaiso , κλπ

 

Το plus3 θέλει 5 6 εργάσιμες με ειπε

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

τσεκαρε στο http://www.safesales.gr

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι με ντεβ και οχι γνησια ρομ τι θες και ψάχνεις ολο προβληματα ασημαντα μεν αλλα υπαρκτα καθηστεεεε στα "αυγα σαααας" μανουλα και μονο μανουλα ποτε θα μαθετε. :)

φιλικα αλλα ολοι μας εχουμε το μικροβιο του πειραγματος,αν ειναι να κλωσησουμε περνουμε ενα νοκια 3310 και κλωσαμε:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...