Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Εγώ πήρα αυτήν http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_619382.html.

Είναι η original, πολυ καλη ποιοτητα και επιλεγοντας για το Note 4Χ, η θήκη έχει ενεργό πορτακι. Στο Note 4 μου ειπαν θε εχει προβλημα στη λειτουργια smart case.

Σε ευχαριστώ πήρα μία.

Αλήθεια γιατί έχουν εξαφανιστεί από παντού οι ανάλογες θήκες για το redmi note pro 3;

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρω back up της συσκευής πρέπει να έχω κάρτα sd μέσα; θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το πέρασμα της miui 9 (για σήμερα δεν έχουν πει?) και θέλω μετά να κάνω restore από το back up.

 

Γιατι φιλε μου να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; τι ψυχαναγκασμος ειναι αυτος; Εφοσον ερθει ΟΤΑ και την περασεις μη κανεις τίποτα ασε να περασουν 3 4 μερες να κάτσει και αν αν εχεις κανα θεματακι κανεις εργοστασιακες. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

μετά το πέρασμα της miui 9 (για σήμερα δεν έχουν πει?)

 

Μεχρι να ρολαρει σε ολους θα περασει καιρος.Και φυσικα ειναι η chinese beta που θα βγει τις επομενες μερες (16 η 23 Αυγουστου μαλλον αν δεν ανακαλυφθουν σημαντικα bugs) ,ουτε global ουτε stable.

Αν εισαι με global stable και περιμενεις ota miui 9 θα περιμενεις λιγο νομιζω..!Εκτος αν θες να κατεβασεις εσυ την chinese beta οταν βγει και να την περασεις .

 

Για global stable θελει ακομα..!Το πιο ευνοικο σεναριο ειναι να δωσουν κατευθειαν miui 9 με nougat,αλλα ισως δωσουν πρωτα miui 9 με mm.

 

Γενικα καποια στιγμη θα χουμε miui 9 nougat νομιζω,αλλα δεν θα περιμενα και σε recovery μεχρι τοτε..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Γιατι φιλε μου να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων; τι ψυχαναγκασμος ειναι αυτος; Εφοσον ερθει ΟΤΑ και την περασεις μη κανεις τίποτα ασε να περασουν 3 4 μερες να κάτσει και αν αν εχεις κανα θεματακι κανεις εργοστασιακες. :)

Μπορει να κάνω και αυτό που λες αλλά από την εμπειρία μου με τόσες συσκευές θεωρώ ότι σε ένα major update όπως αυτό πρέπει να ξαναστεισεις το κινητό από την αρχή για την καλύτερη δυνατή χρήση:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεχρι να ρολαρει σε ολους θα περασει καιρος.Και φυσικα ειναι η chinese beta που θα βγει τις επομενες μερες (16 η 23 Αυγουστου μαλλον αν δεν ανακαλυφθουν σημαντικα bugs) ,ουτε global ουτε stable.

Αν εισαι με global stable και περιμενεις ota miui 9 θα περιμενεις λιγο νομιζω..!Εκτος αν θες να κατεβασεις εσυ την chinese beta οταν βγει και να την περασεις .

 

Για global stable θελει ακομα..!Το πιο ευνοικο σεναριο ειναι να δωσουν κατευθειαν miui 9 με nougat,αλλα ισως δωσουν πρωτα miui 9 με mm.

 

Γενικα καποια στιγμη θα χουμε miui 9 nougat νομιζω,αλλα δεν θα περιμενα και σε recovery μεχρι τοτε..!

Με global stable είμαι και δεν θέλω να κατεβάσω καμία Chinese beta:). Όποτε κάθομαι στα αυγά μου και περιμένω...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κάποια app στην ουσία συντομεύσεις που μου δούλευαν στο rn3p και μπορούσα με 2 πατήματα να φτάσω στο κρυφό μενου και να αλλάξω σε 4g only κλπ Δεν λειτουργούν στην dev τώρα.

 

Στην καλύτερη με πάνε απευθείας στην πρώτη sim χωρίς να έχω δυνατότητα για να αλλάξω και την 2η.

 

Έχει βρει κάποιος app που να δουλεύει?

 

Διαφορετικά θα πρέπει να πληκτρολογούμε το νούμερο κάθε φορά

*#*#4636#*#*

Link to comment
Share on other sites

Κάποια app στην ουσία συντομεύσεις που μου δούλευαν στο rn3p και μπορούσα με 2 πατήματα να φτάσω στο κρυφό μενου και να αλλάξω σε 4g only κλπ Δεν λειτουργούν στην dev τώρα.

 

Στην καλύτερη με πάνε απευθείας στην πρώτη sim χωρίς να έχω δυνατότητα για να αλλάξω και την 2η.

 

Έχει βρει κάποιος app που να δουλεύει?

 

Διαφορετικά θα πρέπει να πληκτρολογούμε το νούμερο κάθε φορά

*#*#4636#*#*

Εγώ πάντα πήγαινα παραδοσιακά δηλαδή ρυθμίσεις-σχετικά με το τηλέφωνο- και κάνοντας στην εσωτερική μνήμη 4-5 κλικ σε βγάζει στο κρυφό μενού. Έτσι πάω και τώρα με τη dev

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το ενα πακετο απο τα δυο σημερα γιατι το ειχα βαλει σε αλλο ονομα και αυτο που ηταν στο δικο μου δεν μπορεσα να το παρω επειδη δεν ειχα αποδεικτικο στοιχειο...

 

Εκαναν κ λαθος στην αρχη μου ειπαν 3ευρω πως ειναι...αλλα τελικα μολις φερανε το πακετο ειδαν πως ειναι 39 τελικα....επεσε κραξιμο βεβαια κ για το οτι τα εκτελωνιζουν και για οτι δεν μου εδεινε αυτο στο ονομα μου και ας της ελεγα ολα τα στοιχεια απο το κουτι.

 

 

Τελος εγραφε κινητο μολις το ειχα εκτελωνιση,οποτε μαγκες κατι εχουν κ τα τσεκαρουν κανα σκανερς,οποτε δωρο αδωρον αν γραφουμε low price h gift κλπ...Μου ηρθε μεγαλυτερο κουτι απο του κινητου με θηκη κ δεν περασε....αρα καπως τα τσεκαρουν

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το ενα πακετο απο τα δυο σημερα γιατι το ειχα βαλει σε αλλο ονομα και αυτο που ηταν στο δικο μου δεν μπορεσα να το παρω επειδη δεν ειχα αποδεικτικο στοιχειο...

 

Εκαναν κ λαθος στην αρχη μου ειπαν 3ευρω πως ειναι...αλλα τελικα μολις φερανε το πακετο ειδαν πως ειναι 39 τελικα....επεσε κραξιμο βεβαια κ για το οτι τα εκτελωνιζουν και για οτι δεν μου εδεινε αυτο στο ονομα μου και ας της ελεγα ολα τα στοιχεια απο το κουτι.

 

 

Τελος εγραφε κινητο μολις το ειχα εκτελωνιση,οποτε μαγκες κατι εχουν κ τα τσεκαρουν κανα σκανερς,οποτε δωρο αδωρον αν γραφουμε low price h gift κλπ...Μου ηρθε μεγαλυτερο κουτι απο του κινητου με θηκη κ δεν περασε....αρα καπως τα τσεκαρουν

 

Περάσανε από τελωνείο αθηνα; στο ελ Βενιζέλος, εχω και εγώ ένα xiaomi εκεί, πόσο καιρό περίμενες απο όταν έφτασαν αεροδρόμιο μέχρι να παραλάβεις;

Link to comment
Share on other sites

Περάσανε από τελωνείο αθηνα; στο ελ Βενιζέλος, εχω και εγώ ένα xiaomi εκεί, πόσο καιρό περίμενες απο όταν έφτασαν αεροδρόμιο μέχρι να παραλάβεις;

 

10++ αστα..εφαγα πακετο με αυτα τα δυο δεματα

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το ενα πακετο απο τα δυο σημερα γιατι το ειχα βαλει σε αλλο ονομα και αυτο που ηταν στο δικο μου δεν μπορεσα να το παρω επειδη δεν ειχα αποδεικτικο στοιχειο...

 

Εκαναν κ λαθος στην αρχη μου ειπαν 3ευρω πως ειναι...αλλα τελικα μολις φερανε το πακετο ειδαν πως ειναι 39 τελικα....επεσε κραξιμο βεβαια κ για το οτι τα εκτελωνιζουν και για οτι δεν μου εδεινε αυτο στο ονομα μου και ας της ελεγα ολα τα στοιχεια απο το κουτι.

 

 

Τελος εγραφε κινητο μολις το ειχα εκτελωνιση,οποτε μαγκες κατι εχουν κ τα τσεκαρουν κανα σκανερς,οποτε δωρο αδωρον αν γραφουμε low price h gift κλπ...Μου ηρθε μεγαλυτερο κουτι απο του κινητου με θηκη κ δεν περασε....αρα καπως τα τσεκαρουν

Φίλε μου από μέσα Νοεμβρίου έχει που ξεψαχνιζουν τα δεματακια για κινητά και τα πάνε τελωνείο. Low price και gift Δε έχουν καμία αξία. Γιαυτό και η αγορά, κινητών τουλάχιστον, από Κίνα δεν αξίζει και λόγω της αναμονής. Αν πετύχεις flash sale άλλη ιστορία..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σος! δεν βρίσκει με τίποτα GPS την τοποθεσία! κανένα πρόγραμμα! όλο αναζήτηση κάνει.έχω κάνει δέκα επανεκκίνησεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σος! δεν βρίσκει με τίποτα GPS την τοποθεσία! κανένα πρόγραμμα! όλο αναζήτηση κάνει.έχω κάνει δέκα επανεκκίνησεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις ενεργοποιήσει το GPS;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Με global stable είμαι και δεν θέλω να κατεβάσω καμία Chinese beta:). Όποτε κάθομαι στα αυγά μου και περιμένω...

 

11 αυγουστου τελικα η chinese beta

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το GPS;

εννοείται.μπήκα και στο μενού για προγραμματιστές και έβγαινε failed το GPS test.το κοπάνησα μια και έφτιαξε.ελπίζω να μην είναι θέμα hardware.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοείται.μπήκα και στο μενού για προγραμματιστές και έβγαινε failed το GPS test.το κοπάνησα μια και έφτιαξε.ελπίζω να μην είναι θέμα hardware.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γυρνα το πισω για αλλαγη,εκτος κι αν σου φαινεται φυσιολογικο οτι το κοπανησες κι εφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

εντάξει θα το δω λίγες μέρες και θα αποφασίσω.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα στο ημερολόγιο να βάλω υπενθύμιση ανά 2 μήνες? πχ κάθε 12 Αυγούστου , 12 Οκτωβρίου, 12 Δεκεμβρίου?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα στο ημερολόγιο να βάλω υπενθύμιση ανά 2 μήνες? πχ κάθε 12 Αυγούστου , 12 Οκτωβρίου, 12 Δεκεμβρίου?
Ναι φυσικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως; γιατί δεν βρίσκω επιλογή για κάθε 2 ή 3 μήνες αλλά ημερήσια μηνιαία και ετήσια

Link to comment
Share on other sites

Περάσανε από τελωνείο αθηνα; στο ελ Βενιζέλος, εχω και εγώ ένα xiaomi εκεί, πόσο καιρό περίμενες απο όταν έφτασαν αεροδρόμιο μέχρι να παραλάβεις;

 

40 ημέρες έχουν περάσει από τότε που προσγειώθηκε το δικό μου.Σε 1 εβδομάδα αν δεν αλλάξει κάτι στο tracking,το θεωρώ χαμένο και ανοίγω dispute.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...