Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπορώ να το ξανακάνω το τηλέφωνο να ξεκλειδωνει μονο με το δαχτυλικο αποτύπωμα?????κάτι πείραξα και με το που βαζω το δαχτυλικο με πηγαίνει πρωτα στην οθονη κλειδωματος και πρέπει να σύρω το δάχτυλο μου για να μπω στον launcher..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση. Εσείς θα πουλάγατε το huawei p10 (που σημαίνει θα χάνατε και αρκετά χρήματα) για το huawei mate 10 pro; Το p10 θα πάρει καμία αναβάθμιση σε θέμα κάμερας ή άλλον θεμάτων; Ξέρετε;
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος απο χτες του p10, ρχω ενα θεμα με την μπροστινή καμερα. ΔΕΝ ΕΧΕΙ manual focus ??? Η εχει κ επεσα σε προβληματική παρτίδα? Η παιζει κατι με την rom ?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Εσείς θα πουλάγατε το huawei p10 (που σημαίνει θα χάνατε και αρκετά χρήματα) για το huawei mate 10 pro; Το p10 θα πάρει καμία αναβάθμιση σε θέμα κάμερας ή άλλον θεμάτων; Ξέρετε;

 

Σίγουρα θα πάρει και άλλες αναβαθμίσεις. Σίγουρα θα πάρει και Oreo.

Τώρα για το αν θα δίναμε το Ρ10, είναι λίγο μπερδεμενο το θέμα. Εγώ όχι. Είναι οριακό το μέγεθος για τα γούστα μου. Πιο μεγάλο, δεν με βολεύει. Περασα από note και ενώ σαν τηλέφωνο ήταν εξαιρετικό, το μέγεθος δεν με βόλεψε καθόλου.

Άλλος βέβαια δεν έχει πρόβλημα και θα πήγαινε σε κάτι μεγαλύτερο.

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι θα βολέψει και εσένα. Θα πρέπει να πας σε κατάστημα, να το πιάσεις στα χέρια σου και να δεις αν το μέγεθος σου είναι ΟΚ. Είναι αρκετά μεγαλύτερο, φαρδύτερο, βαρύτερο κλπ. Βέβαια είναι και φρεσκαδούρα τελείως!

Το Ρ10 σε 1-1,5 μήνα κλείνει χρόνο πια και θα δούμε τον διάδοχό του.

 

Επομένως, εγώ θα περίμενα να δω το Ρ11. Να δω τι, πως, πόσο και μετά θα έκανα την κίνησή μου, πάντα με γνώμονα βέβαια τι με βολεύει στην χρήση που κάνω. Καλή, χρυσή και άγια η μεγάλη οθόνη αλλά αν με δυσκολεύει στην καθημερινότητά μου τι να την κάνω?

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για κάμερα - βίντεο!

 

Καλησπέρα. Αγόρασα το κινητό πριν λίγες μέρες και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έκανα και το τέστ για τις μνήμες και μου έβγαλε 750+ οπότε όλα κομπλέ. Ακόμα δεν το έχω δουλέψει πλήρως να δω όλες τις δυνατότητες του. Προέρχομαι από ένα παλιό

windows phone οπότε οι διαφορές είναι χαοτικές. Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό (κυρίως σε 1080/30 fps), κάτι φορές παρατηρώ stutter, λες και σκαλώνει/χάνει κάποια καρέ, καθώς και το focus δεν είναι on point πάντα. Έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα? Οκ δεν έχει dual pixel, και έχει f/2.2 αλλά μήπως διορθώνεται με κάποια ρύθμιση?

 

(Παρατήρησα ότι επιλογή για σταθεροποιητή έχει μόνο στα 1080/30 fps, στα 60 και στο 4k δεν έχει. Αλλά επίσης παρατήρησα ότι στα 60 fps ο φωτισμός είναι λιγότερος, οπότε στα 4k ίσως έχει EIS από μόνο του.)

Link to comment
Share on other sites

Οπτικο σταθεροποιητη εχει παντου,EIS μονο στα 1080 αν δεν κανω λαθος. Λογικα το καλυτερο βιντεο ειναι το 4k,ειναι και σχετικά μικρο μεγεθος λογω h265.
Link to comment
Share on other sites

Οπτικό σταθεροποιητή έχει δηλαδή και σε 30/60/4k? Νομίζω κάπου διάβασα στο Youtube ότι έχει μόνο σε 1080 (λογικά σε 30 ). Πάντως στα 30fps είναι πιο σταθερό το βίντεο. Στα 60 fps και 4k όχι τόσο. Ίσως επειδή έχει και EIS στα 30, το οποίο έχεις την επιλογή για on/off. Η selfie έχει και αυτή την επιλογή, υποθέτω είναι για EIS. Όσον αφορά το stutter κάτι φορές σε χαμηλό φωτισμό είναι λόγω software να υποθέσω?
Link to comment
Share on other sites

Ο οπτικος σταθεροποιητης ειναι τμημα του hardware και λογικα υπαρχει παντου. Η επιλογη σταθεροποιητης στις ρυθμισεις ειναι ο software και βλεπω οτι ειναι διαθεσιμος για 1080/30 και κατω και στη selfie,πραγμα λογικο,και σε αλλα κινητα το χω δει. Τωρα,αν υπαρχει σε αλλες συσκευες και σε μεγαλυτερες αναλυσεις δεν το ξερω,ειναι πιθανο , υπαρχουν καλυτερα βιντεοκινητα, επισης λογικο σε χαμηλο φωτισμο να υποφερει καπως το βιντεο.

Δε νομιζω οτι το βιντεο ειναι το ισχυρο σημειο της συσκευης,το p9 ηταν αρκετα κατωτερο,δε φτανει τα lg κτλ. Την καλυτερη ποιοτητα πιστευω την εχει στα 4k ενω τα πιο σταθερα βιντεο ειναι εκει που "βαραει" και ο software σταθεροποιητης.

Link to comment
Share on other sites

OIS έχει μόνο ο rgb, ο μονόχρωμος δεν έχει. Και EIS όντως είναι μόνο σε selfie cam και σε μπροστινή στα 30 fps. Πάντως το βίντεο δεν είναι κακό, ειδικά σε 4k έχει τρελή ανάλυση. Ειδικά αν 'παίξεις' με τις ρυθμίσεις. Ελπίζω με κανά update μελλοντικά να βάλουν EIS στo 4k, όπως έκαναν με το OP 5T. Γενικά όσο έχω δει σε Youtube, ο ανταγωνισμός πχ LG /Samsung/Apple, κάπου υπερέχει, κάπου πάσχει. Οι διαφορές πάντως δεν είναι πολύ μεγάλες.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό το ledακι ειδοποιήσεων πόσο τραγικό είναι??

το έχω ακριβώς μπροστά μου και πρέπει να το παρατηρήσεις πόση ώρα για να καταλάβεις ότι ανάβει! έχω την εντύπωση ότι το μικρύναν και σε σχέση με το P9

αφου το κάνεις που το κάνεις ρε αδερφέ κάντο όπως πρέπει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτό το ledακι ειδοποιήσεων πόσο τραγικό είναι??

το έχω ακριβώς μπροστά μου και πρέπει να το παρατηρήσεις πόση ώρα για να καταλάβεις ότι ανάβει! έχω την εντύπωση ότι το μικρύναν και σε σχέση με το P9

αφου το κάνεις που το κάνεις ρε αδερφέ κάντο όπως πρέπει

 

Όντως και για μένα είναι το χειρότερο Led ειδοποίησης που είχα ποτέ σε τηλέφωνο για αυτό τον λόγο χρησιμοποιώ την εφαρμογή "NoLed" https://play.google.com/store/apps/details?id=com.led.notify

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Από χτες,κάτοχος και εγώ του εργαλείου! Ερώτηση..Κάτι είδα στο ίντερνετ ότι το wifi τρέχει στην μπάντα των 2Ghz...Πως το αλλάζω στα 5Ghz?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους! Από χτες,κάτοχος και εγώ του εργαλείου! Ερώτηση..Κάτι είδα στο ίντερνετ ότι το wifi τρέχει στην μπάντα των 2Ghz...Πως το αλλάζω στα 5Ghz?

 

Δεν αλλάζεις τίποτα. Έχει και τις δύο μπάντες, και επιλέγεις με πια θα συνδεθείς. Εμένα το ρούτερ έχει 2,4 & 5. Στην αναζήτηση μου βρήσκει και τις δύο μπάντες, και έχω επιλέξει να συνδέεται στα 5GHz.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζεις τίποτα. Έχει και τις δύο μπάντες, και επιλέγεις με πια θα συνδεθείς. Εμένα το ρούτερ έχει 2,4 & 5. Στην αναζήτηση μου βρήσκει και τις δύο μπάντες, και έχω επιλέξει να συνδέεται στα 5GHz.

 

Ευχαριστω! Και για να δώ ποιο τύπο δίσκου έχω που το βλεπω? eMMc η UFS εννοω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!Έχω ξεκινήσει μια νέα ομάδα στο FB για όλους τους Ελληνες κατόχους συσκευών Huawei,με σκοπό την ψυχαγωγία αλλά και τα νέα της Huawei! Σας προσκαλώ όλους να μεγαλώσουμε την ομάδα!:D:D https://www.facebook.com/groups/1703725689645665/
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια οφέλη να μπαίνεις με 5 αντί για 2? Επίσης, πως τσεκάρω στο ρούτερ μου ποιά έχω?
Είναι πιο καθαρή η μπάντα στους 5g. Στους 2.4 g γίνεται σκοτωμός. Αν βέβαια είσαι σε κανένα πυκνοκατοικημένο μέρος.

Κατέβασε το WiFi analyzer απο το market και ψαξτο λίγο. Θα βγαλεις πολύ ζουμί απο αυτά που θα δεις.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εκεί δεν μπορώ να βοηθήσω. Αν και μ' αρέσει η φωτογραφία και την χρησιμοποιώ πολύ την φωτογραφική, βίντεο παίζει να μην έχω τραβήξει ποτέ με το κινητό. Ή άντε να τράβηξα μια φορά για να δω αν δουλεύει η εφαρμογή.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλά η φωτογραφική τα σπάει δεν το συζητώ. Τράβηξα χθές κάτι ασπρόμαυρες όλα τα λεφτά. Ειδικά με το bokeh effect. Τώρα βέβαια δεν έχω δουλέψει πλήρως το pro mode. Όσον αφορά τα βίντεο θα το ψάξω ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, φίλε! Έχει πολύύύύ παιχνίδι διαθέσιμο στη φωτογραφία το κινητό. Κάνει παπάδες! Όρεξη να έχεις μόνο.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πόσο σας κρατάει και με τι χρήση? Εμένα μου βγάζει 1 μέρα με wifi on και συχνές βιντεο-κλήσεις στο whatsapp. Αν δεν μπαίνω web βγάζει κοντά 2 μέρες. Α, να τονίσω ότι η χρήση της κάμερας αδειάζει γρηγορότερα (απ΄όσο θα ήθελα) την μπαταρία. Μου φαίνεται ότι κάνει σχετικά αρκετό drain.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το wifi calling ενεργό είμαι πολύ χειρότερα σε μπαταρία.. Μόνο αυτό έχω εντοπίσει να είναι μη φυσιολογικό στην κατανάλωση μπαταρίας..

 

Η μέρα πάντως βγαίνει άνετα.. Ποτέ δεν χρειάστηκα φόρτιση ακόμα και με πολύ 4G.. Δεν παίζω παιχνίδια βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...