Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι το καλώδιο, ούτε η θύρα φόρτωσης...είναι ο φορτιστής που δεν ανταποκρίνεται πλέον στις ανάγκες του κινητού...Βάλε έναν με μεγαλύτερα Amb, και είσαι οκ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα πάρει το φορτιστή του Nexus 5X που έχει 3Α πάλη το ίδιο.
Ο μαμά φορτιστής τι έγινε;

Ο φορτιστής από το 5Χ δεν φορτίζει γρήγορα το G6.

Είναι διαφορετικής τεχνολογίας. Μάλλον δεν έχει το τσιπ γρήγορης φόρτισης της Qualcomm

 

Επίσης μπατονέτες, οινόπνευμα.... Δεν νομίζω πως είναι κατάλληλα προϊόντα για τέτοιες δουλειές. Τι οινόπνευμα δεν ξέρεις τι κατάλοιπα αφήνει, η μπατονέτα εύκολα μπορεί να μαδήσει μέσα στη θύρα.. Πχ για καθαρισμό επαφών χρησιμοποιείται αιθυλική αλκοόλη αν δεν κάνω λάθος. Εννοείται όχι φύσιμα με το στόμα επίσης. Πάρε ένα σπρέι πεπιεσμένου αέρα...

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

Ο μαμά φορτιστής τι έγινε;

Ο φορτιστής από το 5Χ δεν φορτίζει γρήγορα το G6.

Είναι διαφορετικής τεχνολογίας. Μάλλον δεν έχει το τσιπ γρήγορης φόρτισης της Qualcomm

 

Επίσης μπατονέτες, οινόπνευμα.... Δεν νομίζω πως είναι κατάλληλα προϊόντα για τέτοιες δουλειές. Τι οινόπνευμα δεν ξέρεις τι κατάλοιπα αφήνει, η μπατονέτα εύκολα μπορεί να μαδήσει μέσα στη θύρα.. Πχ για καθαρισμό επαφών χρησιμοποιείται αιθυλική αλκοόλη αν δεν κάνω λάθος. Εννοείται όχι φύσιμα με το στόμα επίσης. Πάρε ένα σπρέι πεπιεσμένου αέρα...

 

Ο μαμά φορτιστής εδώ είναι άπλα δοκίμασα κάλου κακού άλλων.

Το οινόπνευμα απλός εξατμίζεται πολύ γρήγορα, οσο για την φύρα μέσα είναι πεντακάθαροι! ούτε χνούδια ούτε τίποτα.

και επίσης το πήγα σήμερα στο Procordia.

Link to comment
Share on other sites

Ο μαμά φορτιστής εδώ είναι άπλα δοκίμασα κάλου κακού άλλων.

Το οινόπνευμα απλός εξατμίζεται πολύ γρήγορα, οσο για την φύρα μέσα είναι πεντακάθαροι! ούτε χνούδια ούτε τίποτα.

και επίσης το πήγα σήμερα στο Procordia.

Εμένα μου είχε τύχει η θύρα micro USB από το Samsung Galaxy Nexus να τα παίξει. Είχαν πεταχτεί κάτι συρματάκια μέσα. Προφανώς οι επαφές.

Ευτυχώς βρήκα ανταλλακτικό εδώ και την άλλαξα μόνος μου.

Βέβαια το να χαλάσει θύρα USB-C είναι λογικά ποιο δύσκολο μιας και δεν έχει θέμα σωστής εισόδου του καλωδίου. Οι micro USB καταπονούνταν περισσότερο. Πόσο μάλλον σε τόσο λίγο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε τύχει η θύρα micro USB από το Samsung Galaxy Nexus να τα παίξει. Είχαν πεταχτεί κάτι συρματάκια μέσα. Προφανώς οι επαφές.

Ευτυχώς βρήκα ανταλλακτικό εδώ και την άλλαξα μόνος μου.

Βέβαια το να χαλάσει θύρα USB-C είναι λογικά ποιο δύσκολο μιας και δεν έχει θέμα σωστής εισόδου του καλωδίου. Οι micro USB καταπονούνταν περισσότερο. Πόσο μάλλον σε τόσο λίγο χρόνο.

 

Σωστά, εδώ έχεις point, σύμφωνο. Το type-C είναι δύσκολο να πάθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

γενικα θελει προσοχη με τα καλωδια ειδικα τα no name μπορει να μην εχουν 100% τη τελεια εφαρμογη

ισως εχουμε μια κακη θυρα στο g6

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση για θήκη g6 FLIP CASE ?

Έχουμε κάποιο Call Recorder που δουλεύει στο G6 ? Έχω δοκιμάσει 3-4 και παπαλα....

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι εδω και μια εβδομάδα η μπαταρία τελειωνει αρκετά γρήγορα.Σημερα το πρωι ας πούμε ήταν στο 64% και μέσα σε μια ωρα χωρις να μιλησω μόνο στο τουιτερ μπηκα για 10 λεπτα και 5 λεπτά στο ινσταγκραμ η μπαταρία πηγε τπ 55%.Οσο το εχω στην αναμονη και παώ να του ρίξω μια ματια να δω αν εχω κάποια ενημερωση έχει πέσει και 1 με 2%.Του κάνω τον διαγωνιστικό έλεγχο για τη μπαταρια και μου δείχνει ολα οκ.Δεν το έχω φορτωσει με εφαρμογές 4 .14 GB είναι οι εφαρμογες μου. Το εχω περιπου 3 μήνες και όχι βαριάς χρήσης.Ενδέχεται να μην κανει σωστή φόρτιση?Πρέπει να κάνω εργοστασιακες ?Είναι κάτι φυσιολογικό για το συγκεκριμένο κινητό? Edited by evankap70
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε τέτοια προβλήματα το πρώτο που κάνουμε είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να καταλάβουμε αν πρόκειται για software πρόβλημα και αν δεν λυθεί μετά κοιτάζουμε τα υπόλοιπα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι εδω και μια εβδομάδα η μπαταρία τελειωνει αρκετά γρήγορα.Σημερα το πρωι ας πούμε ήταν στο 64% και μέσα σε μια ωρα χωρις να μιλησω μόνο στο τουιτερ μπηκα για 10 λεπτα και 5 λεπτά στο ινσταγκραμ η μπαταρία πηγε τπ 55%.Οσο το εχω στην αναμονη και παώ να του ρίξω μια ματια να δω αν εχω κάποια ενημερωση έχει πέσει και 1 με 2%.Του κάνω τον διαγωνιστικό έλεγχο για τη μπαταρια και μου δείχνει ολα οκ.Δεν το έχω φορτωσει με εφαρμογές 4 .14 GB είναι οι εφαρμογες μου. Το εχω περιπου 3 μήνες και όχι βαριάς χρήσης.Ενδέχεται να μην κανει σωστή φόρτιση?Πρέπει να κάνω εργοστασιακες ?Είναι κάτι φυσιολογικό για το συγκεκριμένο κινητό?
Ισως καποια εφαρμογη που ενημερωσες(πολυ πιθανον) ή εγκατεστησες τελευταια να ευθυνεται γι' αυτο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Ζητάω για άμεση αγορά - από Αθήνα μόνο - το τηλέφωνο στην έκδοση 4/32, ανεξαρτήτου χρώματος.

Με ενδιαφέρει να είναι σε άριστη κατάσταση, λειτουργικά και εμφανισιακά, χωρίς χτυπήματα και γρατζουνιές. Να υπάρχει απόδειξη αγοράς, με κάποιο υπόλοιπο εγγύησης.

Αν υπάρχει η συσκευασία του, με τον φορτιστή του, ακουστικά ίσως και κάποιο αξεσουάρ όπως screen protector, θήκη προστασίας θα είναι ευπρόσδεκτα.

Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω είναι 200 ευρώ max.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται μου στέλνει π. μ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ισως καποια εφαρμογη που ενημερωσες(πολυ πιθανον) ή εγκατεστησες τελευταια να ευθυνεται γι' αυτο.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Θα κανω έναν έλεγχο πάλι στις εφαρμογες που έχω .Και αν δεν.....αναγκαστικά θα κάνω εργοστασιακές.Οτι είναι ξανα μιλάμε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε τέτοια προβλήματα το πρώτο που κάνουμε είναι επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων για να καταλάβουμε αν πρόκειται για software πρόβλημα και αν δεν λυθεί μετά κοιτάζουμε τα υπόλοιπα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Θα κανω έναν έλεγχο πρώτα στις εφαρμογες .Και αν δεν.....αναγκαστικά θα κάνω εργοστασιακές.Διότι είναι μανίκι οι εργοστασιακές.Σνιφ σνιφ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..πηρα κ γω πριν 3 μερες το lg g6..οτι κ να πω ειναι λιγο..ειχα παλια lg g3 κ ημουν απιστευτα ευχαριστημενος..αλλα για τα επομενα μοντελα lg g4,lg g5 ειχα ακουσει πολλα κ ετσι αποχωρησα απο lg.τωρα ομως επεστρεψα ξανα πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης..οπως τοτε..η μπαταρια οντως πεφτει γρηγορα οταν ασχολεισαι μαζι του..αν το αφησεις ησυχο σκοτωνει η αναμονη του..μολις το ανοιξα πηρα 2-3 ενημερωσεις.2 ερωτησεις.η τελευταια ενημερωση ασφαλειας ειναι η 1η αυγουστου η πιο μετα;γνωριζει καποιος αν θα παρουμε android pie κ ποτε;οτιδηποτε αλλο χρειαστω θα μ δωσετε τα φωτα σας..ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Πολλά ακούγονται για την μπαταρία και μου κάνει εντύπωση. Το δικό μου, με όλα ανοικτά συν ΒΤ για το LG watch και μόνιμα σε 4g περνάει χαλαρά τις 5 ώρες.9d15c421036be36ef6242bce791c09a5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

 

χθες το βραδυ αραξα στο κρεβατι να δω απο το κινητο κατι επεισοδια απο τη σειρα family guy....

πριν αρχισω η μπαταρια ειχε θερμ. 27 βαθμους και η cpu 28-30,μετα απο 20 λεπτα βλεποντας ενα επεισοδειο εβραζε ολο το κινητο(ακομα και το αλουμινιο γυρω γυρω,μπαταρια 38 και cpu 58).σημειωνω οτι εκανα επανεκινηση και ειχα παλι τα ιδια.battery drain περιπου 35% σε μιση ωρα!

τα αρχεια ηταν απλα mp4 σε 720p(τιποτα βαρυ)

οταν το αφησα μετα κρυωσε και ολα καλα,

απλα ειναι παραξενο διοτι δεν υπηρχε καποια κακη εφαρμογη ουτε ηταν βαρια τα αρχεια,και μετα το reboot παλι τα ιδια.

ενω μπορει να βλεπω και 2κ στο youtube και να μην τρεχει τιποτα...

εχω ξαναδει σειρες στο κινητο και συνηθως ειναι απλα κρυο,

τι να πω αναμενω τις γνωμες σας μηπως χρειαστει να κανω κατι

 

ευχαριστω πολυ

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα επεισόδια τα έχεις σε κάρτα μνήμης; Μετέφερε τα στην εσωτερική μνήμη και ξαναδοκίμασε...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην υπήρχε "κακή" εφαρμογή, αλλά κακή έκδοση εφαρμογής. Συμβαίνει συχνά αυτό και διορθώνετε με κάποιο update.

Δοκίμασες να παίξεις το ίδιο αρχείο με άλλον player? (BsPlayer, ΜxPlayer, Vlc, κτλ?)

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια τα ειχα σε sd καρτα και ειδα οτι ζοριστικε οταν ανοιξα το φακελο να τα διαβασει.απο την αλλη τα παιζω με τον player που εχει η lg.
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα αρχεια τα ειχα σε sd καρτα και ειδα οτι ζοριστικε οταν ανοιξα το φακελο να τα διαβασει.απο την αλλη τα παιζω με τον player που εχει η lg.

 

Δοκίμασε αυτό που προτείνω ακριβώς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια τα ειχα σε sd καρτα και ειδα οτι ζοριστικε οταν ανοιξα το φακελο να τα διαβασει.απο την αλλη τα παιζω με τον player που εχει η lg.

Σίγουρα τα αρχεία είναι mp4;; Μήπως είναι mkv και ζορίζουν το κινητό;;

Edited by kok1980
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια mp4 ειναι.αλλα τωρα δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε το φαινόμενο.θα δω την επομενη φορα.....

 

 

φιλε athanaso77 γιατι πιστευεις οτι φταιει που ειναι φορτωμενα στην sd καρτα?

λογω του οτι χρειαζεται η cpu να τα διαβασει απο εξωτερικη μνημη?

και γι αυτο ζεσταθηκε?

Edited by loumos123
"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε athanaso77 γιατι πιστευεις οτι φταιει που ειναι φορτωμενα στην sd καρτα?

λογω του οτι χρειαζεται η cpu να τα διαβασει απο εξωτερικη μνημη?

και γι αυτο ζεσταθηκε?

 

Έχω μια υποψία ότι κάτι γίνεται με την κάρτα, μια δοκιμή θα το ξεκαθάριζε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...